Pomysły na 6 serię

To odpowiednie miejsce na wszelkie przejawy ranczerskiej twórczości związanej z serialem.
Regulamin forum
Gromadzimy tu twórczość fanów serialu "Ranczo" rozrzuconą dotychczas po wielu działach.
Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

05 cze 2011, 21:22

Cóż, dobiegła końca kolejna seria Rancza, a chodzą pogłoski, że będzie VI. Zanim więc się jej doczekamy, można sobie umilić czas i pofantazjować, co jak wiadomo zawsze nam dobrze szło. Jak już ochłoniemy po zakończeniu, to wpisujmy tu swoje pomysły na nowe postacie i wątki w Ranczu. :lol:
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

bajek_8P
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

05 cze 2011, 21:35

W 6 transzy chciałbym zobaczyć (o ile to możliwe) aktora Wojciecha Pokorę, w roli Prokuratora Okręgowego p-ko Senatorowi i Czerepachowi w W-wie, że niby CBA nimi się interesuje. Zainteresowanie będzie wynikiem nieszczęśliwego splotu okoliczności. W wywiadzie, po odcinku finałowym, sam Cezary Żak mówił o tym. Scenarzyści będą wiedzieć jak osadzić ten wątek w serialu. :lol:
"Jeżeli Pan Bóg jest do nas podobny to nie daj Boże"

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

05 cze 2011, 23:33

No niestety raczej scenarzyści fabułę mają gotową i w ogóle wszystko.
Wątpię, żeby brali się za tworzenie następnych epizodów bez gotowego scenariusza.
Ale podumać oczywiście jak najbardziej można :hippie

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

06 cze 2011, 0:10

Wiem, że już pewnie mają gotową fabułę, ale to wątek tak dla pogdybania, żeby umilić troszkę czas oczekiwania :hippie
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

06 cze 2011, 0:19

Mam nadzieję, że będzie więcej Dorotki, bo, moim zdaniem, było jej mega mało w piątej serii.
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Kontakt:

06 cze 2011, 8:34

Co według Ciebie miałaby robić? Praca na planie z dziećmi nie jest łatwa a i tak była prawie na każdym spacerze Kusego ;)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

06 cze 2011, 8:53

Na szczęście są dwie Dorotki :lol: i tatuś ale i tak dubli jest mnóstwo jeśli chodzi o dzieci :)
Obrazek

qwerty
Super User
Super User

06 cze 2011, 10:11

To ja bym chciał więcej młodzieży.
Teraz i tak trochę był ten temat poruszany, szczególnie za sprawą Szymka i Julki, ale na przykład Marian(ek) był pokazywany zdaje się, że tylko raz. Można by więcej... 8-)
I przede wszystkim więcej "ławeczki". Zapewne panowie spod sklepu będą znowu trenować w kosza, czy w co tam jeszcze im przyjdzie grać, ale liczę też na jakiś ich wspólny super biznes :lol:

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

06 cze 2011, 14:04

Co do młodzieży też jestem za i właśnie za Mariankiem najwięcej, bo jakoś go tak 'olano'. Mogliby wreszcie pokazać, co z jego samolotami i czy chłopak kształci się jakoś w tym kierunku. No w i końcu kim jest jego dziewczyna. Pokazano ją raz i to z daleka, a to też mogłoby być ciekawe.

Monipul
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

10 cze 2011, 18:49

Wraz z końcem 5 serii pojawiło się kilka wątków, które jak dla mnie warte są kontynuacji. Ja wiem, że scenariusz pewnie jest gotowy, ale co szkodzi sobie pofantazjować :). Kinga - od początku ta postać mnie interesowała, wniosła trochę świeżości do serialu, no i skoro pozostaje w Wilkowyjach, to wiele może zdziałać, może na gruncie kościoła... Poza tym, bardzo mało było w tej serii Fabiana, a jego też lubię i cenię za aktywność w kwestii PROW i ciesze się, że związał się z Klaudią, może razem coś zdziałają, założą jakąś fundację - Fabian ekonomista i Klaudia psycholog :) to może być ciekawe. Mam nadzieję, że Babka zielarka również częściej zagości w 6 serii :) A co do Wójta i Czerepacha, to chciałabym zobaczyć rozwój ich kariery senatorskiej - w końcu to "większa skala". Ciekawa jestem również jak będzie wyglądać dziecko Wioletki i Stasia, no i co nowego wymyśli Lucy. Ale się rozpisałam, ale o tym mogłabym gadać godzinami, mogłoby miejsca nie wystarczyć. :)

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

12 cze 2011, 0:40

Dla Kingi powinien znaleźć się jakiś przystojny anarchista, albo długowłosy artysta, np z gitarą. Niekoniecznie z Wilkowyj, gdzieś z okolicy albo ze szkoły. Byłoby ciekawie :lol:

qwerty
Super User
Super User

12 cze 2011, 0:53

Dlaczego każdy ma mieć parę? Każdy się żeni albo zaręcza, czy zakochuje... Niech ktoś będzie sam a kto inny niech zostanie homoseksualistą :hippie Jakieś urozmaicenie.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

12 cze 2011, 1:01

Homoseksualistą się nie zostaje, tylko się nim rodzi, to tak na marginesie. A co do wątku, to owszem, byłby ciekawy. Jakiś gej lub lesbijka na takiej małej wsi to niezła sensacja. :lol:

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

12 cze 2011, 8:45

Do Wilkowyj, które za rządów Lucy stały się sportową stolicą województwa przyjeżdża reprezentacja piłkarska Rosji, która właśnie to miejsce wybrała na swoją bazę pobytową podczas turnieju finałowego EURO 2012. Tak się też złożyło, że Rosjanie trafili do grupy z Polską i zagrają z nami mecz otwarcia. Wilkowyjanie (na czele z grupą trzymającą Mamrota) w przypływie patriotycznych nastrojów postanawiają za wszelką cenę "pomóc" naszym wygrać pierwszy mecz. W tym celu mobilizują siły i środki (szczególnie te drugie), które mają na celu neutralizację ekipy "Zbornej". Wbrew mądrości ludowej "wódki nie przepijesz, roboty nie przerobisz", próbują jednak z tym pierwszym. Z pomocą babki, aptekarza i kilku innych wtajemniczonych osób w największej tajemnicy przygotowują "napój z opóźnionym zapłonem", którym zamierzają poczęstować bratni lud rosyjski.
Forum Ranczersów

qwerty
Super User
Super User

12 cze 2011, 17:57

macphisto pisze:
qwerty pisze: Niech ktoś będzie sam a kto inny niech zostanie homoseksualistą :hippie Jakieś urozmaicenie.
Homoseksualistą się nie zostaje, tylko się nim rodzi, to tak na marginesie. A co do wątku, to owszem, byłby ciekawy. Jakiś gej lub lesbijka na takiej małej wsi to niezła sensacja. :lol:
No tak, tak :lol: Ale jeśli chodzi w odniesieniu do serialu, to może być, że "zostaje się" homoseksualistą 8-)
Po za tym w Tv wszystko jest możliwe...

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

13 cze 2011, 13:08

No w sumie, ktoś w ramach poeksperymentowania (żeby życie miało smaczek...) mógłby tak zrobić :lol: I nie zdziwiłabym się, gdyby to na przykład Kinga tak zrobiła, ona jakoś w sumie pasowałaby ;)

Tak jeszcze myślę, że dobre by było, gdyby jakiś reżyser zainteresował się sfilmowaniem książki Witebskiego, a ponieważ nie było powiedziane, gdzie owe powieści się dzieją, to część scen kręciliby w Wilkowyjach, co by wywołało pewne zamieszanie :-P

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

14 cze 2011, 20:06

Admin uprzedziłeś mnie bo ja też myślałam jak tu wykorzystać EURO w następnej serii - ale temat jest teraz tak na czasie że może jeszcze coś pomyślę! :)
Macphisto - pomysł ekipy filmowej w Wilkowyjach też świetny!!!

A mnie przyszło do głowy coś takiego...

Klaudia wychodzi za mąż za Dudę – co nie podoba się byłemu Wójtowi, który próbuje utrudniać życie zięciowi. Nasyła kontrolę na gminę pod kątem wykorzystania środków unijnych, donosi że siłą namawia rolników na składanie wniosków i że sam je wypełnia więc pewnie bierze prowizję.

Wójt do spółki z Czerepachem kupują jakieś stare zabudowania na obrzeżach wsi i otwierają gospodarstwo agroturystyczne, do którego zapraszają nowych znajomych z sejmu. Goście urządzają huczne imprezy z alkoholem i panienkami – co oczywiście budzi zgorszenie we wsi i oburzenie księdza.

cdn...może :)

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

15 cze 2011, 16:12

Pomysł z tym gospodarstwem agroturystycznym bomba! Już widzę co by się tam działo i jakby ludzie reagowali :lol:

Mogliby rozwinąć wątek domu weselnego pań z Wilkowyj, być może zabrałby się do organizowania całych wesel, co też może być źródłem zabawnych sytuacji. Albo na przykład Kozioł poleci komuś z Warszawy ów lokal i jakaś ważna para będzie organizować tam wiejskie wesele i panie będą musiały stanąć na głowie, żeby wszystko wyszło :D

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

17 cze 2011, 21:34

Mój pomysł jest taki:
Lucy po wygranej w referendum, planuje budowę nowego sklepu w Wilkowyjach, co oczywiście nie podoba się Więcławskiej, która uważa, że jeden sklep wystraczy. Do Michałowej przyjeżdża rodzina która nocuje na plebanii. Okazuje się, że członkowie rodziny Michałowej są równie marudni, jak sama Michałowa. Senator planuje kolejne pomysły przy pomocy Czerepacha...
Myćko urarzony po wygranej w referendum, zaczyna wywozić złom ze swojego podwórka pod Gminę. Sprawą zajmuję się Stasiek, który nie może poradzić sobie z Myćką. Lucy przystępuje do kontraataku. Wysyła komisję, żeby zbadała stan budynków Myćki. Dochodzi do bójki pomiędzy senatorową a Myćką.

Dalej muszę pomyśleć...
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

05 lip 2011, 12:42

Oglądając powtórki serialu przyszła mi do głowy taka myśl. Kilkakrotnie widzieliśmy jak Lodzia robiła kawę czy to dla byłego Wójta czy dla Lusy - a to przecież w gminie nie jest normalne - księgowe raczej kawy nie robią - tylko sekretarki - i dopiero wtedy uzmysłowiłam sobie, że w gminie nie ma sekretariatu ani sekretarki - przynajmniej my nic o tym nie wiemy ani nie znamy sekretarki - więc może by taką postać pokazać w następnej serii?! Przydałaby się jakaś charyzmatyczna aktorka, która mogłaby wprowadzić w gminie sporo zamieszania! Tu nie mogę się zdecydować jaka to by miała być rola czy pozytywna czy negatywna - bardziej mi chyba odpowiada negatywna - ma coś do Lusy - może jakaś była kochanka Kusego albo jeszcze coś innego i niby dla Lusy jest miła ale nie łączy np ważnych rozmów, mówi że Lusy nie ma osobom na które Lusy czeka, donosi co się dzieje w gminie - tylko nie wiem komu - bo były wójt jako senator to już chyba gminą mniej zainteresowany - ale może pojawić się jakaś opozycja, ktoś, kto będzie chciał przejąć władzę - w końcu następna seria to może znów być przed wyborami! Może to też być osoba ślepo zakochana w Lusy - był tu pomysł pojawienia się osoby odmiennej orientacji seksualnej - więc może sekretarka zakochana w Lusy - i Lusy by miała problem bo zawodowo sekretarka jest bardzo dobra ale taka '"adoracja" Lusy przeszkadza i nie wie co zrobić - zwolnić czy nie!
:)

ODPOWIEDZ