Kalendarz Charytatywny Ranczo 2017

Miejsce na dyskusje na dowolne tematy.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

10 paź 2016, 19:31

„Bitwa pod Wilkowyjami” ozdobi niezwykły KALENDARZ CHARYTATYWNY „RANCZO 2017”. Już niedługo każdy z Was będzie mógł kupić sobie efektowną i jedyną w swoim rodzaju serialową pamiątkę lub sprezentować ją komuś bliskiemu, jednocześnie wspierając podopiecznych Hospicjum Cordis. Premiera kalendarza już za kilkanaście dni! Prosimy o cierpliwość. O szczegółach będziemy informować w tym temacie.

Więcej informacji znajdziecie też na profilu autora tego wspaniałego dzieła: Marek Grela Karykatury
Forum Ranczersów

Ranczerka123
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

12 paź 2016, 13:49

Fajny pomysł. Warto ludziom pomagać i warto mieć taki ładny kalendarz, jako pamiątkę, po Ranczu, które jest najlepszym serialem, na świecie.

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

18 paź 2016, 22:39

Pojawiły się nowe informacje w sprawie kalendarza. Od autora "Bitwy.." wiem też, że kalendarz będzie miał oficjalną premierę na Targach Książki w Krakowie. Przygotowywane są również filmy promocyjne, materiał z powstawania obrazu, materiał z Hospicjum, będą też wypowiedzi aktorów.
Edycja Świętego Pawła pisze:Od kilku miesięcy w pracowni Marka Greli powstawało dzieło jedyne w swoim rodzaju. Na płótnie o długości kilku metrów tworzył on „Bitwę pod Wilkowyjami”. Ani miejsca, ani bohaterów fanom serialu „Ranczo” przedstawiać nie trzeba. Barwna Wioletka, gospodyni domowa Solejukowa, która pomiędzy lepieniem pierogów i wychowywaniem męża i dzieci toczy dysputy filozoficzno-teologiczne z miejscowym wikarnym, były wójt, a obecnie senator i jego charyzmatyczny brat bliźniak biskup Piotr, spin doctor Czerepach, amerykanka Lucy, trzymająca żelazną ręką nie tylko plebanię, ale całą parafię gospodyni Michałowa i oczywiście najsłynniejsi polscy rezydenci sklepowej ławeczki i smakosze winna o wdzięcznej nazwie Mamrot – Solejuk, Hadziuk, Pietrek i senior Japycz to tylko niektóre z kilkudziesięciu postaci, które połączą siły aby wspólnie stanąć do walki.

Nie mogliśmy pozwolić, aby tak wybitne dzieło cieszyło oczy tylko nielicznych. Po długich rozmowach powstał pomysł wydrukowania kalendarza. Dwanaście miesięcy z bohaterami „Rancza”, aby każdy we własnym domu lub biurze przez cały rok mógł cieszyć się wizerunkiem swoich ulubieńców.

Tak powstał wyjątkowy kalendarz stworzony z zamiłowania. Z zamiłowania do śmiechu oraz drugiego człowieka. Każdy miesiąc to nowa scena z obrazu autorstwa wybitnego karykaturzysty Marka Greli. Oglądając zamieszczone fragmenty dzieła, nie sposób się nie uśmiechnąć. Radość jest tym większa, kiedy uświadomimy sobie, że zapraszając do swego domu czy biura postaci kultowego serialu Ranczo, wsparcie otrzymują podopieczni Hospicjum Cordis.
Obrazek
:arrow: Link do informacji źródłowej
:arrow: Link do strony, na której wkrótce będzie można zamówić kalendarz
Forum Ranczersów

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

18 paź 2016, 22:47

Na tej karykaturze Biskup i Prezydent wcale nie są do siebie podobni.

tzn. i tak wyszło bardzo ładnie, ale takie moje luźne spostrzeżenie...

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

23 paź 2016, 14:06

Jaka będzie cena?
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

23 paź 2016, 14:12

Mati_ŚL pisze:Jaka będzie cena?
Kliknij 3 posty wyżej na ostatni link a się dowiesz. ;)

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 306 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy

23 paź 2016, 15:21

Dzień dobry , kalendarz to bardzo fajny pomysł a cel jak najbardziej szlachetny . Każde pieniądze wpłacane na Hospicjum pomagają podopiecznym w godności i w spokoju zmagać się z cierpieniem i bólem. Na pewno odwiedzę targi w Krakowie i kupię kalendarz dla siebie i bliskich.Pozdrawiam serdecznie. :palce:
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 173 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 168 razy

23 paź 2016, 18:11

Jak dla mnie to Babka też nie podobna do siebie :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

23 paź 2016, 18:15

Chyba najważniejsza jest intencja kalendarza...A karykatura zawsze różni się od rzeczywistego wyglądu osoby...I jest wizją artysty...Pozdrawiam

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

25 paź 2016, 22:51

Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

26 paź 2016, 20:54

Już w najbliższą sobotę (29 października) premiera Kalendarza "Ranczo" na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.
Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (29.10) o godz. 11:00 na stoisku wydawnictwa Edycja Świętego Pawła (C8) w Krakowie przy ul. Galicyjskiej 9. Na stoisku są przewidziane spotkania z aktorami Piotrem Pręgowskim i Ewą Kuryło (11:00 - 12:00 oraz 15:00 - 17:00), a także z autorem karykatur Markiem Grelą (11:00 - 17:00). To doskonała okazja, aby kupić kalendarz i zdobyć cenne autografy. Jeśli ktoś z forum odwiedzi tego dnia stoisko, będziemy wdzięczni za wstawienie w tym temacie krótkiej relacji lub zdjęć.

Szczegóły znajdziecie na profilach:
:arrow: Marek Grela Karykatury
:arrow: Edycja Świętego Pawła

Prace przy instalacji stoiska dobiegają już końca:

:arrow: Uwaga! Ważne informacje dla zwiedzających MTK 2016
:arrow: Plan hali z lokalizacją stanowisk (PDF)
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

10 lis 2016, 21:06

Pan Marek Grela podesłał nam link do filmu o tym, jak powstawał kalendarz "Ranczo 2017".
Dziękujemy i zachęcamy wszystkich do zamawiania kalendarzy, a można to zrobić na tej stronie: http://www.kalendarzranczo.pl
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 25 razy

16 lis 2016, 17:25

Nie wiem czy wiecie ale od tygodnia kalendarz można kupić w kioskach:)
Ja właśnie zakupiłem:)
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

22 lis 2016, 18:12

Dariuszlot pisze:Nie wiem czy wiecie ale od tygodnia kalendarz można kupić w kioskach:)
Ja właśnie zakupiłem:)
Dokładnie. Ja dziś zobaczyłem w zwykłym kiosku. Więc szukajcie w kioskach a może znajdziecie. :)

dargno
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

06 gru 2016, 16:24

Hej właśnie do mnie dotarł kurier z kalendarzem a może mi ktoś podpowiedzieć gdzie jest postwrunkowy na tym kalendarzu? Chyba że miało go nie byc (niedoczytalem) lub jestem ślepy pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

06 gru 2016, 16:59

Posterunkowy?
Jak można przeczytać na fp Pana Marka Greli - "Aktor nie wyraził zgody na uczestnictwo w projekcie."
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

06 gru 2016, 17:12

A może warto zapytać "Pana Aktora" o powody ...Może je miał ??? Jak kiedyś przeczytałem korzystamy z sprawdzonych wiadomości...A tu brakuje opinii drugiej strony. Tak sobie pomyślałem w imię zasad :palce:

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

06 gru 2016, 17:26

Ale o co Ci Jacku chodzi, bo nie rozumiem?
dargno zapytał dlaczego nie ma Go w kalendarzu, podobne pytania przewijają się na fp Autora pod którymi Autor Kalendarza udziela takiej informacji, która zdecydowanie powinna nam wystarczyć ,więc nie bardzo rozumiem przytyk dot. sprawdzonych wiadomości...? Skoro sam Pan Grela rozpowszechnia taką informację to już chyba bardziej sprawdzonego źródła nie ma hm? ;)

Poza tym Twój post bardziej pasowałby do pytania "dlaczego nie wyraził zgody?". Ale jak widać nikt o to nie pyta, a odpowiedź jak mniemam zna tylko sam Pan Nader. Poza tym... aż tak bardzo nie rzuca się w oczy to, że go w tym kalendarzu nie ma :)

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

06 gru 2016, 17:36

A tak sobie przypomniałem Kasiu :)) Twoją uwagę na temat mojego posta...I nadal uważam ,że "aktor" mógł mieć powody i warto by poznać jego opinię... I mam takie a nie inne zdanie...A po to jest forum bym je wyrażał ...A poza tym ...A zresztą i tak nie ma sensu ...Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

06 gru 2016, 17:47

Ale chyba Jacku nie rozumiesz jakie zostało postawione pytanie. Przecież nikt nie dopytuje dlaczego nie wyraził zgody, a jedynie dlaczego Go nie ma.
I porównywanie tego, że wcześniej komentowaliśmy jakieś niesprawdzone informacje pojawiające się w brukowcach, a tego co pisze sam Autor Kalendarza to zupełnie co innego. Bo tamta wiadomość była z niesprawdzonego źródła, a ta...? Trudno poddawać pod wątpliwość to co odpisuje i rozpowszechnia Pan Grela, przynajmniej w moim przekonaniu. Choć niewątpliwie masz rację, że na pewno brak zgody nie wziął się znikąd, no ale... to już myślę, że nie bardzo - przynajmniej mnie - interesuje. Jeśli dargno będzie chciał drążyć temat to może znajdzie na swoje pytanie lepszą odpowiedź :]

ODPOWIEDZ