Ławeczka w Opolu

Miejsce na dyskusje na dowolne tematy.
Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

08 cze 2014, 11:37

No powiem szczerze, że pierwszy raz byłem na takim dużym festiwalu i jestem pod ogromnym wrażeniem realizacji wszystkiego, począwszy od prowadzenia imprezy do samych występów.

Byłem tam około 19:30 i już wtedy było wesoło, nie wiem niestety kto prowadził zabawę poza anteną ale gość był niesamowity, potrafił rozbawić wszystkich ludzi i doskonale sobie radził pod każdym względem. Na początku myślałem, że mam złe miejsce bo całkiem z boku ale potem nie żałowałem wcale :D Napiszę o tym troszkę później.

Na samym początku jak wiadomo był występ pani Edyty Geppert, który średnio mi się niestety podobał, ale wykonanie "Szukaj mnie" z filmu Kogel-mogel majstersztyk :) Potem były występy innych zespołów, wręczenia SuperJedynek itd. Gwiazdami wieczoru bez wątpienia był zespół Piersi. To co się działo w amfiteatrze... ciary mnie przechodziły, wszyscy stali, klaskali, tańczyli a nawet śpiewali. To Oni(Piersi) skradli wczoraj całe show, coś niesamowitego. Swoją drogą myślałem, że Adam Asanov jest mniejszy, ale on jest wysoki jak dąb :) Należała im się ta nagroda jak nic, hit hitem ale to jak zawładnęli tłumem w Opolu przechodzi wszelkie granice. Po prostu mega występ :) Gdyby ktoś nie widział poniżej macie link do ich występu:

[youtube]
[/youtube]

Nie będę się rozpisywał po kolei o każdym występie czy wręczeniu SuperJedynek bo musiałbym chyba pisać do samego wieczoru :) Osobiście najbardziej podobał mi się obok Piersi, występ Igora Herbuta, Ewy Farny oraz Sylwi Grzeszczak, nie jestem jakiś ich fanem ale usłyszenie ich na żywo a to co leci w radiu - niebo a ziemia :) W dodatku nie spodziewałem się znowu tak świetnego prowadzenia całej gali. Rzecz jasna nie można zapomnieć o występie Maryli Rodowicz :) Jednakże wykonanie "Ja uwielbiam go, on tańczy dla mnie" wcale mi się nie podobało niestety, nie wiem jakoś ten utwór mnie nie przekonuje. Kabaret Paranienormalni rozbawiał wszystkich do łez zasiadając w jury Mam bez wątpienia Talent, Y Factor, The SuperOne of Poland czy Puść mi ten muzik. Cały czas ich obserwowałem i to w jaki sposób imitowali zachowania realnych jury potwierdza to jakimi są genialnymi artystami. Marek Piekarczyk został "podrobiony" idealnie, to samo zachowanie, gdy siedzi na krześle i sposób bujania krzesłem. Parodia po prostu świetna :)

A teraz pora na małą niespodziankę, która sprawiła mi ogromną przyjemność, siedzę sobie spokojnie i nagle patrzę z namiotu dla Vip-ów wychodzi tak jakby Kuba Błaszczykowski, mówię sobie "ach, przecież to nie on, w sumie zbyt daleko jest, więc to nie on". Cały czas go obserwowałem a na scenie akurat występowała pani Geppert. W końcu podchodzi pod scenę i już w połowie drogi widziałem, że to on, chciałem zejść na dół przywitać się, ale nie miałem żadnych szans, ochrona festiwalowa nie dopuszczała nikogo na dół. Ale co się odwlecze to nie uciecze jak to mówią :)

Pozostałe występy również były świetne, fakt, muszę przyznać, że Margaret na żywo jest 100 razy piękniejsza niż w TV :) Podobnie jak dziewczyny występujące u boku Donatana i Cleo. Tak szczerze to nie mam nawet do czego się przyczepić. Jeśli ktoś was będzie miał okazję wybrać się na podobny festiwal niech nawet się nie waha. Warte jest to każdych pieniędzy.

Wracając do poprzedniego wątku. Siedzę sobie spokojnie, była już końcówka SuperJedynek patrzę a obok mnie, dosłownie na otarcie ręki przechodzi Kuba ! :D Mówię do siebie cholera, znów nie dało się. Ale jak już pisałem wcześniej :D Co się odwlecze...

I teraz czas na kulminacyjny moment tego wieczoru, podobnie jak wcześniej spokojnie sobie siedzę i słucham już ostatnich występów, bodajże pani Maryla śpiewała tą piosenkę dla Ukrainy (nie wiem czy słyszeliście, ale gdy Maryla Rodowicz powiedziała, że to specjalnie dla Ukraińców piosenka, wszyscy zgromadzeni zaczęli buczeć, no ale co zrobić). Wracając do głównego "wątku" byłem uważny jak cały czas podczas całego festiwalu (2-krotnie mi się zdawało, że widzę Pawła Królikowskiego, jednak nie był to nasz Kusy, ale chłop mógł być jego dublerem bez najmniejszych problemów, jak brat bliźniak po prostu), patrzę a w dole po schodach idą w górę Donatan, Cleo i wszystkie piękne dziewczyny im towarzyszące (bodajże Grupa Mazowsze). Podobnie jak z Kubą, miałem ich na wyciągniecie ręki a może i nawet nie, byli tak blisko, że miałem do nich może 30cm :) Ale to nie koniec... patrzę dalej na scenę nagle poruszenie znowu w dole, powoli do góry zbliżają się Piersi! :D To była dopiero gratka, teraz tego nie schrzaniłem i przybiłem piątkę z częścią zespołu. Wszystko fajnie, ale mówię sobie, nie przepuszczę takiej sytuacji i muszę sobie zrobić fotkę z nimi. Niestety ochrona "festiwalowa" pilnowała by nikt na górze obok namiotu TVP się nie kręcił, ale nie poddałem się :D Bacznie obserwowałem co się dzieje u góry i w końcu pierwsi członkowie Piersi zaczęli wychodzić, od razu ruszyłem w górę i uprzejmie poprosiłem Małego (Bolka) o zdjęcie, On z uśmiechem na twarzy powiedział "Jasne". Brat cyknął mi fotkę i na koniec uścisnąłem dłoń Marka Kryjoma. Trochę mi szkoda brata bo też sobie chciał cyknąć fotkę na dodatek przechodził Adam Asanov i stali w 3 (mój brat, Mały oraz Adam). Zrobiłem zdjęcie niestety na scenie akurat była "gra świateł" i flash w aparacie sprawił, że zdjęcie stało się czarne jak noc :( No ale liczy się sam fakt możliwości bycia z nimi na chwilę sam na sam :)

Potem był już kabarety, oczywiście Ławeczka nie zawiodła, cały czas niecierpliwiłem się na ich występ, nawet prosiłem kolegi, który ochraniał podczas festiwalu (jaki ten świat mały, pracowałem z nim podczas wakacji 3 lata temu za granicą i spotkałem w Opolu), czy dałby rady wprowadzić mnie za kulisy by spotkać się z Pietrkiem, Solejukiem oraz Hadziukiem, ale niestety nie miał takiej możliwości, liczyłem więc na to, że podobnie jak Piersi i Donatan z Cleo przejdą obok mnie, lecz tak się nie stało.

Troszkę śmieszny nawet incydent zaliczyli nasi panowie z Ławki :) Nie wiem czy słyszeliście, ale Solejuk najwidoczniej podczas wychodzenia na scenę musiał albo się przewrócić albo o coś zahaczyć bo było słychać niecenzuralne słowo Ku**a, w amfiteatrze było to ledwo słyszalne, ale wiedziałem na 100%, że to Solejuk był :) W sumie nawet po powrocie do domu pytano się mnie czy też słyszałem ten incydent, więc nie miałem wątpliwości :) Wiem, że co niektórych tutaj mogło to zniesmaczyć ale przecież jesteśmy ludźmi i trzeba się śmiać :)

KMP i Łowcy. B jak zwykle mistrzowskie skecze, najlepszy skecz wieczoru oczywiście występ KMP "ŚLĄZISZ IS EASY". Powalili mnie na kolana tym występem. Ale dużo było przyjezdnych tego dnia w Opolu, bo jakieś 75% zgromadzonych ludzi nie wiedziała o czym oni mówią co również sprawiało, że występ był świetny, to w jaki sposób tłumaczyli śląski :) Łowcy również świetni jak zwykle. Szkoda tylko, że nie mogliście widzieć ich skeczu, który zaprezentowali podczas przerwy antenowej w TVP, mogę nawet powiedzieć, że to był skecz wieczoru, aż dziw, że nie pokazali tego podczas Kabaretonu na wizji. Brakowało mi jedynie Ani Mru Mru oraz Ireneusza Krosnego ale i tak Kabareton cudowny, choć momentami było trochę nudnawo ale poziom poprawiony o 360* względem tego co było rok temu w TV.

Ależ było zdziwienie ludzi siedzących obok mnie jak cytowałem cały (to znaczy fragment z serialu) tekst "Tabunu dzikich koni", gdy Pietrek z resztą próbował pisać tekst :D Pietrek zaśpiewał lepiej niż większość wszystkich gwiazd, a ta jego chrypa, gdy zaczynał fragment "Ciebie skarbie nie wypuszczę z ręki" oraz zmiana intonacji podczas "tylko Ciebie moja miła" napawała mnie czymś w rodzaju dumy, że tak świetnie promują Ranczo :)

Dobra kończę bo i tak już za dużo piszę :P Pewnie połowa z was nawet do połowy nie doczytała bo pewnie nudne :P

Na koniec zostawiłem perełkę :D A więc jak już pisałem wcześniej...czujny jak ważka obserwowałem cały ruch na schodach obok mnie, wreszcie z dołu w górę szedł nie kto inny ale Kuba ! Wracał być może z toalety, nie wiem nie wnikam, ale było to jakoś 30 minut po tym jak przechodził obok mnie po raz 2. Akurat Artur Andrus czytał kolejny wiersz, więc postanowiłem czym prędzej ruszyć na samą górę i poczekać sobie, brat wyszedł trochę później, ale udało się! :D Stałem za nim przez chwilkę po czym zapytałem "Przepraszam, panie Jakubie można z panem zdjęcie?", bez chwili zastanowienia odpowiedział "Jasne, nie ma problemu" i bam :) Pamiątka na całe życie, hehe najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że byłem w koszulce z ogromnym logiem Bayernu :) ale nie sprawia to przecież, że nie mogę lubić Kuby :) Potem jeszcze w połowie Kabaretonu przechodziła obok mnie Margaret i dlatego pisałem wam, że jest na prawdę piękna, widziałem ją przez chwilę ale zdążyła utkwić mi w pamięci na dobre :) Ach te nasze "Słowianki" :)

Za rok na pewno znowu pojadę, nie ma to tamto ! :)
Ostatnio zmieniony 08 cze 2014, 13:03 przez Gabriel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

08 cze 2014, 12:09

Gabriel pisze:To Oni(Piersi) skradli wczoraj całe show, coś niesamowitego. Swoją drogą myślałem, że Adam Asanov jest mniejszy, ale on jest wysoki jak dąb :) Należała im się ta nagroda jak nic, hit hitem ale to jak zawładnęli tłumem w Opolu przechodzi wszelkie granice. Po prostu mega występ :)
Rzeczywiście gwiazda pierwszej części wieczoru. :)
Gabriel pisze: Kabaret Paranienormalni rozbawiał wszystkich do łez zasiadając w jury Mam bez wątpienia Talent, Y Factor, The SuperOne of Poland czy Puść mi ten muzik. Cały czas ich obserwowałem i to w jaki sposób imitowali zachowania realnych jury potwierdza to jakimi są genialnymi artystami. Marek Piekarczyk został "podrobiony" idealnie, to samo zachowanie, gdy siedzi na krześle i sposób bujania krzesłem. Parodia po prostu świetna :)
Dokładnie, parodia majstersztyk. :good:
Gabriel pisze:(2-krotnie mi się zdawało, że widzę Rafała Królikowskiego, jednak nie był to nasz Kusy
Chyba Pawła Królikowskiego, jak Kusy ;)
Gabriel pisze:Troszkę śmieszny nawet incydent zaliczyli nasi panowie z Ławki :) Nie wiem czy słyszeliście, ale Solejuk najwidoczniej podczas wychodzenia na scenę musiał albo się przewrócić albo o coś zahaczyć bo było słychać niecenzuralne słowo Ku**a, w amfiteatrze było to ledwo słyszalne, ale wiedziałem na 100%, że to Solejuk był :)
Słyszałem :rechot:
Gabriel pisze:Stałem za nim przez chwilkę po czym zapytałem "Przepraszam, panie Jakubie można z panem zdjęcie?", bez chwili zastanowienia odpowiedział "Jasne, nie ma problemu" i bam :) Pamiątka na całe życie, hehe najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że byłem w koszulce z ogromnym logiem Bayernu :) ale nie sprawia to przecież, że nie mogę lubić Kuby :)
Nie "Przepraszam, panie Jakubie można z panem zdjęcie?" tylko "czy mogę z panem sweet focie" :rechot: :rechot: :rechot: Swoją drogą ta prowadząca (pani Katarzyna Kwiatkowska) mi się bardzo podobała. Nie znałem jej wcześniej, myślałem, że to jest jakaś babka z jakiegoś kabaretu czy coś. Ale miałeś już instrukcje jak prosić o sweet focie. :D

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

08 cze 2014, 12:11

Gabriel pisze:N Brakowało mi jedynie Ani Mru Mru oraz Ireneusza Krosnego ale i tak Kabareton cudowny, choć momentami było trochę nudnawo ale poziom poprawiony o 360* względem tego co było rok temu w TV.
Chyba o 180*, bo 360* to tak jakby poziom był taki sam. :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

08 cze 2014, 13:05

No może nie o 360* ale poziom o niebo lepszy niż rok temu :) Wybacz pablo, ale zawszę mylę Rafała z Pawłem :D Wszystko przez Superprodukcję :P Fakt Katarzyna Kwiatkowska świetnie odegrała swoją rolę, choć nie lubiłem jej w Twoja twarz brzmi znajomo :)

Teraz mi się tak skojarzyło co do tej "słit foci" > [youtube]
[/youtube]

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

10 cze 2014, 9:43

Gabriel, będziesz miał świetne wspomnienia ;) ja swego czasu byłam na Top trendach w Sopocie (Donatan wtedy jeszcze bez Cleo był ;) ), Opole jeszcze nie było mi dane, ale mam nadzieje, ze kiedyś tam też się pojawię ;) nie mniej jednak atmosferę mogę sobie wyobrazić :)
Moi rodzice też się dziwili jak cytowalam im Tabun ;) no bo niby na żywo to ukladali ;)
Niestety to Łowców nie doczekałam, żałuję. Ale Kasia Kwiatkowska była genialna :) uwielbiam jej parodie, naprawdę umie oddać charakterystyczne cechy swoich postaci. Do tego jest tez dobrą aktorką, pierwszy raz zobaczyłam ja w Ile waży kon trojanski, niby epizod, ale warty uwagi, a film polecam również ze względu na Ilone ;) choć pewnie większość z Was już go widziała ;)

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

01 sie 2014, 11:18

Patataj taj w Opolu:

[youtube]
[/youtube]

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

01 sie 2014, 11:39

jak skacze :rechot:
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

01 sie 2014, 18:42

Ławeczka wymiata :rechot:

ODPOWIEDZ