"Cudze chwalicie - swego nie znacie " Zdjęcia z wypadów

Miejsce na dyskusje na dowolne tematy.
Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 465 razy

25 cze 2014, 22:26

Oprócz chęci spotkania wreszcie radnego z Dopiewa i obejrzenia tej" spychanej na margines wsi " dotarliśmy również do innych celów godnych uwagi. Oczywiście było to już nie tak ranczerskie jak wizyta w Dopiewie i Wilkowyji , ale również interesujące. Do niektórych miejsc dotarliśmy dzięki wspomożeniu informacyjnym mc-flaya za co mu :czapka:

Kilka zdjęć :

Muzeum rolnictwa w Szreniawie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drewniany rower :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Były również mniej okazałe pałace tzn bardziej zaniedbane :( :

- w Konarzewie

Obrazek

- w Miłosławiu

Obrazek

Wycieczkę należy uznać za udaną , a za wskazówki mc-flaya bardzo dziękujemy :przytul:

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

25 cze 2014, 22:32

Oczywiście wozy strażackie najlepsze :!: :!: :!: :D :D :D :D

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum

25 cze 2014, 22:39

strazak210 pisze:Oczywiście wozy strażackie najlepsze :!: :!: :!: :D :D :D :D

Specjalnie dla Ciebie :)

Obrazek

Deleted User 1816

29 cze 2014, 18:25

Wskazówki nie były za dokładne, nie doszło też z mojej winy do planowanego spotkania w Szreniawie :płacze: . Wielkie przeprosiny, bo zapomniałem o prawdziwej perełce :wariat: , a myślałem że byliście bo to taka prawie nierozłączna para z Kórnikiem. A o jakim miejscu mówię... zgadnijcie :)

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum

29 cze 2014, 19:45

Kórnik teraz odpuściliśmy , byliśmy tam zimową porą. Szczerze mówiąc trochę nas wtedy rozczarował w stosunku do zdjęć w internecie. Wydał nam się przereklamowany i teraz nie myśleliśmy aby tam podjechać. Wobec tego napisz o jaką perełke Ci chodziło , może byliśmy tam wcześniej ? Albo będziemy w przyszłości :)
Ostatnio zmieniony 29 cze 2014, 20:34 przez Hania i Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum

29 cze 2014, 20:06

Niestety twoja perełka jest w remoncie , zimą można było podjechać bliżej i choć zdjęcia zza bramy zrobić , teraz dojechaliśmy na miejsce , ale okazuje się ,że zagrodzono duuużo większy obszar i w ogóle nie ma szans na podziwianie , choć naprawdę jest co.

Oto fotki :)

Zamek w Rogalinie

Obrazek

Kościółek w Rogalinie

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum

06 lip 2014, 21:38

Dziś...zamiast zasłużonego odpoczynku po wyczerpującej, sobotniej imprezie grillowej nastąpił naprawdę spontaniczny wyjazd do Golubia Dobrzynia. Popełniłem podstawowy błąd, dopuszczając Hanię w niedzielę przed południem do komputera. Wypatrzyła , iż dziś jeszcze trwa turniej rycerski na zamku w Golubiu, na który się już dawno wybierała, choć zawsze już było po turnieju. Turniej bowiem odbywa się niestety tylko raz w roku :( W ciągu kilku minut nasza wyprawa była gotowa. Oto parę pamiątek z turnieju, którego przebieg wisiał na włosku z powodu nadciągającej burzy, ale widocznie nadworny magik z Golubia miał spore moce , bo burza " rozeszła się na boki " na okoliczne miejscowości. Będąc na takiej wysokości w takiej ilości ludzi na otwartej przestrzeni mogło być różnie. :mrgreen:

Poczet chorągwi rycerskich

Obrazek

Atak husarii :good:

Obrazek

Obrazek

Hania w gronie giermków :mrgreen:

Obrazek

Było blisko .... :D :rechot:

Obrazek

Pokaz walk rycerskich :palce:

Obrazek

Było dużo huku i dymu podczas wystrzału z armaty i kartaczy :)

Obrazek

Obrazek

Po skończonej walce chwila dla Hani :mrgreen:

Obrazek

I Hania walczy ....... z przyłbicą. Ciekawe co tam zobaczyła :?: :rechot:

Obrazek

Atrakcją dla dzieci był atak na wojów :)

Obrazek

Turniej strzelania z kuszy

Obrazek

Pokaz ujeżdżania i tresury koni :good:

Obrazek

Obrazek

Rycerze jazdy ciężkiej ( dla nas najbardziej widowiskowe ) :good:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka zdjęć z nami :mrgreen: i wreszcie ..... zamek :śmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z żalem pożegnaliśmy Golub-Dobrzyń :płacze:

Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

06 lip 2014, 22:12

No, to "zaliczone" :D

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum

06 lip 2014, 22:39

Oj tak zaliczone , ale nie odfajkowane , tylko naprawdę z podziwem wszystko oglądaliśmy , można polecić z całym przekonaniem przyszłoroczny turniej, a ten dzisiejszy odbywał się już 38 raz....

Deleted User 1816

16 lip 2014, 17:55

Tak patrzę na te wasze wypady i zdjęcia, i powiem tylko tyle: pozazdrościć pasji, pogratulować wzajemnego zgrania i zrozumienia, nauczyć się od Was organizacji czasu, i co jeszcze... cóż przypominają mi się szczenięce lata, gdzie z rodzicami i kilkoma innymi zapaleńcami którzy tworzyli tzw. "klub motorowy" robiliśmy w weekendy wypady w różne miejsca, a latem zawsze był wypad conajmniej dwutygodniwy.... łezka w oku.

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum

16 lip 2014, 18:13

mc_flay pisze:Tak patrzę na te wasze wypady i zdjęcia, i powiem tylko tyle: pozazdrościć pasji, pogratulować wzajemnego zgrania i zrozumienia, nauczyć się od Was organizacji czasu, i co jeszcze... cóż przypominają mi się szczenięce lata, gdzie z rodzicami i kilkoma innymi zapaleńcami którzy tworzyli tzw. "klub motorowy" robiliśmy w weekendy wypady w różne miejsca, a latem zawsze był wypad conajmniej dwutygodniwy.... łezka w oku.

Dzięki , my uważamy , na szczęście oboje w ten sam sposób , że życie jest za krótkie żeby nie realizować marzeń. Trzeba je tak zorganizować , aby był czas i na np. wycieczki. U nas to kwestia ustalenia priorytetów, ogarnięcia ich w czasie i.... jedziemy. PS żeby nie było, praca i rodzina ma wszelkie priorytety, ale resztę można dostosować :mrgreen: Polecamy spróbować , pierwszy raz będzie trudno , potem łatwiej a potem z górki :rechot: :rechot:

jarek2105
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

22 lip 2014, 11:23

Hania i Andrzej pisze:Oprócz chęci spotkania wreszcie radnego z Dopiewa i obejrzenia tej" spychanej na margines wsi " dotarliśmy również do innych celów godnych uwagi. Oczywiście było to już nie tak ranczerskie jak wizyta w Dopiewie i Wilkowyji , ale również interesujące. Do niektórych miejsc dotarliśmy dzięki wspomożeniu informacyjnym mc-flaya za co mu :czapka:

Wspaniały wypad szkoda że się nie odezwałeś na fb że będziecie w tych okolicach :) do Szreniawy z mojego miejsca zamieszkania mam zaledwie 12 km :-D

Kilka zdjęć :

Muzeum rolnictwa w Szreniawie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drewniany rower :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Były również mniej okazałe pałace tzn bardziej zaniedbane :( :

- w Konarzewie

Obrazek

- w Miłosławiu

Obrazek

Wycieczkę należy uznać za udaną , a za wskazówki mc-flaya bardzo dziękujemy :przytul:

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum

22 lip 2014, 12:43

Wspaniały wypad szkoda że się nie odezwałeś na fb że będziecie w tych okolicach :) do Szreniawy z mojego miejsca zamieszkania mam zaledwie 12 km :-D

Cześć , Jareczku , z nami to już tak jest , że szybko pomyslimy i jeszcze szybciej jedziemy , choć faktycznie moglismy się spotkać tam , ale co się odwlecze ....

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum

04 sty 2015, 19:56

Dzisiaj korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się do kolejnego zamku. Na cel wzięliśmy zamek w Łęczycy :)
Obrazek Obrazek Hania z gospodarzem zamku - diabłem Borutą :D
Obrazek Z zamku do wieży prowadził bardzo wąski korytarz :zdziwiony:
Obrazek Obrazek Obrazek Z Łęczycy ( dzięki informacji od ranczersa Oka) pojechaliśmy do Tum, wioski niedaleko Łęczycy. Tam znajduje się Kolegiata Obronna z 1141 roku.
Obrazek Obrazek Obok znajduje się skansen :mrgreen: Warto zobaczyć w jakich warunkach kiedyś się żyło :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Po drodze zahaczyliśmy o Górę św. Małgorzaty :good:
Obrazek Obrazek I na koniec udaliśmy się do geometrycznego środka Polski :)
Obrazek Obrazek Miejsca te mijaliśmy dużo razy i jakoś nie było nam po drodze :bosz: Może niedaleko was znajdują się ciekawe miejsca? Może macie tak samo z tym lub innymi fajnymi obiektami ? Podzielcie się z nami swoimi przygodami na szlaku. :good:

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum

24 sty 2015, 16:56

ARMAGEDON - ŁÓDŹ CENTRUM W RZECZYWISTOŚCI OBECNEJ :shock: :zdziwiony: Obrazek
( budowa Nowego Centrum Łodzi i dworca Łódź Fabryczna)
FOTO: Jacek Rutkowski Fotografia

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

25 sty 2015, 22:17

Hania i Andrzej pisze:Dzisiaj korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się do kolejnego zamku. Na cel wzięliśmy zamek w Łęczycy :)
Obrazek Obrazek Hania z gospodarzem zamku - diabłem Borutą :D
Obrazek Z zamku do wieży prowadził bardzo wąski korytarz :zdziwiony:
Obrazek Obrazek Obrazek Z Łęczycy ( dzięki informacji od ranczersa Oka) pojechaliśmy do Tum, wioski niedaleko Łęczycy. Tam znajduje się Kolegiata Obronna z 1141 roku.
Obrazek Obrazek Obok znajduje się skansen :mrgreen: Warto zobaczyć w jakich warunkach kiedyś się żyło :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Po drodze zahaczyliśmy o Górę św. Małgorzaty :good:
Obrazek Obrazek I na koniec udaliśmy się do geometrycznego środka Polski :)
Obrazek Obrazek Miejsca te mijaliśmy dużo razy i jakoś nie było nam po drodze :bosz: Może niedaleko was znajdują się ciekawe miejsca? Może macie tak samo z tym lub innymi fajnymi obiektami ? Podzielcie się z nami swoimi przygodami na szlaku. :good:
Extra zdjęcia :good: Byłem w tych miejscach wielokrotnie, gdyż mam "rzut beretem" do Łęczycy i okolic; a przez Piątek przejeżdżałem dzisiaj w drodze do Łodzi :P

ania.kot
Nowicjusz
Nowicjusz

26 maja 2017, 11:36

Dokładnie, u nas w Polsce jest pełno wspaniałych miejsc do wypoczynku jak i zwiedzania, a wiele osób nawet o tym nie ma pojęcia.

ODPOWIEDZ