Strach się bać!

Miejsce na dyskusje na dowolne tematy.
Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

04 lis 2009, 22:48

Wierzę w duchy i jako dziecko widziałam w ducha mojej dalekiej krewnej . Miałam wtedy 8 lat i mieszkałam na wsi . Mieszkała u nas jakaś daleka krewna , która była chora , była osobą po przejściach , przeżyła obóz . Ja i moja kuzynka dokuczałyśmy tej kobiecinie . Na podwórku stała szopka na drewno , i zawsze bawiłam się w tej szopce . Nasza starsza krewna siadywała tam na tym pieńku , bujała się , mówiła sama do siebie , a ja z dzieciakami dokuczała jej . Kiedy ona zmarła i my poszłyśmy jak zwykle bawić się w tej szopie , wydało nam się ,że nasza krewna siedzi na pieńku do cięcia drewna i nam grozi palcem . Wtedy uciekłyśmy co sił w nogach z krzykiem do domu , gdy nasi rodzice tam poszli , nikogo tam już nie było . Wierzę ,że istnieje życie po śmierci . Lubię oglądać programy o zjawiskach paranormalnych , na Discowery Word leci fajny program "Hunters" :eek: :eek: :wow:
Ostatnio zmieniony 04 lis 2009, 23:05 przez Ewa47, łącznie zmieniany 2 razy.
Ewa

Awatar użytkownika
Joanna
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

05 lis 2009, 13:16

Milek pisze:Wydaje mi się, że w boksie byłabyś dobra :D
Dzięki :lol-sweat: pomyśle nad tym, może na jakieś zajęcia się zapiszę :]
- DO DOMU !!! - Wioletka

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

15 lut 2010, 19:56

Ja kiedyś nałogowo oglądałam horrory... do czasu...
Pewnej nocy obudziłam się tak około 1 i nie mogłam długo zasnąć, w pewnym momencie usłyszałam skrzypnięcie drzwi, natychmiast po omacku podeszłam do włącznika światła i usiłowałam zaświecić, jednak prądu nie było ! :eek: wyglądając przez okno zobaczyłam że cała większość ulic nie ma prądu :O świecąc sobie komórką gorączkowo wyrzucałam wszystko z szuflady szukając zapałek, nie znalazłam. Ogarnęła mnie panika, myślałam że zaraz zobaczę jakąś postać w czarnej pelerynie czy coś w tym stylu, biegałam po pokojach szukając czegoś co się świeci, znalazłam aniołka, w końcu z figurką w ręku i trzęsącymi się nogami zeszłam do kuchni po latarkę, oczywiście po jakimś czasie włączyli prąd, ale nie mogłam już zasnąć i spałam do rana z latarką pod poduszką :lol-sweat:
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 21:05 przez Paulina, łącznie zmieniany 1 raz.

Ewa47
Super User
Super User

15 lut 2010, 20:10

Lubię książki Stephena Kinga , z rodzaju literatury grozy , czytam 2 część "Sklepiku z Marzeniami " , również czytam książki Caren Roberts ona też świetnie pisze , w jej książkach zawsze przewijają się jakieś duchy. :eek:
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 21:06 przez Ewa47, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewa

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

15 lut 2010, 20:17

Ewa47 pisze:Wierzę w duchy
A propo duchów...
W naszej miejscowej szkole w czasie wojny zabito mnóstwo ludzi, w tym nauczyciela, jego żonę sprzątaczkę i ich dzieci. Już niejedna osoba mówiła, że widziała duchy w naszej szkole, najwięcej opowiadał o tym palacz.
Jak miałam jakieś 7 lat, chodziłam ze starszymi kuzynkami na zajęcia sportowe do szkoły.
Jak się wychodzi z sali gimnastycznej są schody i takie wielkie wachadłowe drzwi, które na noc są zamykane.
Pamiętam, że strasznie chciało mi się siku, a nie chciałam iść do męskiej toalety(bo tam był nieznośny smród), która była przy sali, tylko do damskiej, która była piętro wyżej.
Niestey palacz zamknął już te wielkie drzwi i nie było mowy, żeby wybrać się na spacer po ciemnej szkole.
Ale coś mnie podkusiło i przyłożyłam nos do szyby, bo drzwi są oszklone i tak się gapiłam na ten ciemny korytarz i patrzę, a tam zza takiego filaru wychodzi postać kobiety, z wiaderkiem i szczotką. Myślę sobie, sprzątaczka, więc krzyknęłam, żeby mi otworzyła drzwi, ale uznałam że mnie olała, bo poszła.
Zrezygnowana poszłam więc do męskiej.
Wracam do domu i opowiadam mamie o tym, a ona do mnie, że o tej porze oprócz nas i palacza w szkole nie ma, bo sprzątaczki nie pracują tak długo. Powiedziała, że pewnie mi się zdawało...żeby mnie nie straszyć.
Za jakiś czas dziadek opowiedział mi o tej rodzinie, którą Armia Czerwona zabiła...dotarło do mnie, że widziałam więc ducha tamtej kobiety...od tamtej pory jak były jakieś szkolne imprezy zawsze z dziewczynami chodziłyśmy razem, do wc, do szatni, czy gdziekolwiek...
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

15 lut 2010, 22:17

Czego się boję? hmmm najbardziej to pająków :eek:
To już mi taki uraz z dzieciństwa został :lol-sweat: niczego ani nikogo się tak nie boję, jak tych obrzydliwych pająków...
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Dasqez
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

15 lut 2010, 22:49

Ja cierpię na ofidiofobię. Gdy widzę węża w telewizji to mnie ciarki przechodzą.
Przyznam też, że ostatnio kupiłem w przedsprzedaży książkę Stefana Dardy "Czarny Wygon. Słoneczna Dolina.". To powieść grozy, ze specyficznym klimatem i nieraz miałem pietra w nocy, chociaż i tak "Domu na Wyrębach" tego autora nic nie przebije. Gdy słyszałem puszczyka to mi włosy dęba stawały.

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

16 lut 2010, 0:04

Anija pisze:To już mi taki uraz z dzieciństwa został :lol-sweat: niczego ani nikogo się tak nie boję, jak tych obrzydliwych pająków...
Ej pająki wcale nie są takie złe :) Miałem przyjemność trzymać gatunek pająka, którego użyto w filmie "Arachnofobia".
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator

16 lut 2010, 0:42

Tengel2 pisze:Ej pająki wcale nie są takie złe :)
Złe, złe :nerd: bardzo złe... i brzydkie, takie włochate :mmm:

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

16 lut 2010, 9:29

Anija pisze:Tengel2 napisał/a:
Ej pająki wcale nie są takie złe

Złe, złe bardzo złe... i brzydkie, takie włochate
Pajączki są cacy - pod warunkiem, że ich nie widzę :hihi:
A tak w ogóle to unikam wszelkich horrorów. Podobnie jak kiri nie cierpię się bać. :)
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

16 lut 2010, 16:58

Też nie lubie horrorów, bo po nich wydaje się, że za każdym rogiem czai się zło, a każdy człowiek, którego mijasz na ulicy może być twoim potencjalnym prześladowcą lub mordercą :plomba:

Jestem natomiast entuzjastką programów na kanałach Discovery. Uwielbiam programy o duchach,więzieniach, zbrodniach, a ostatnio przypadł mi do gustu program...o narzędziach tortur, jakie stosowano na przestrzeni wieków. Nie wzbudzają one we mnie strachu ( jak horrory) tylko ciekawią. 8)
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

16 lut 2010, 19:55

Anija pisze:Czego się boję? hmmm najbardziej to pająków :eek:
Ja to samo, nienawidzę, brzydzę się i boję pająków!!! Nie ważne czy mały czy duży, zawsze na ich widok drę się jak opętana, a nie daj Boże wlezie mi na rękę, czy coś, koniec... :eek: :O
A jak siedzi gdzieś w kącie, to zazwyczaj obrywa kapciem, albo kończy we wnętrzu odkurzacza XP
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

Ewa47
Super User
Super User

16 lut 2010, 21:48

Black _Diamond ja też oglądam na Discovery te same programy co ty i bardzo mnie one ciekawią , oglądam razem z córką.
Ewa

Awatar użytkownika
Pierre
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

16 lut 2010, 22:11

Ja też boję się pająków i karaluchów :D była mowa też o horrorach, to nie przepadam zbytnio za nimi :P.
Obrazek
"... Wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko dla wszystkich." - Jan Japycz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

16 lut 2010, 23:12

Ja też nie znoszę horrorów, potem boję się w nocy iść do łazienki. Kiedyś oglądałam hrabiego Draculę i w nocy spałam cała zakryta kołdrą i śniły mi się wampiry. :hihi:

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

17 lut 2010, 9:38

Ja uwielbiam horrory - tylko nie takie makabryczne, gdzie ciągle leje się krew i części ciała latają po ekranie, tylko takie subtelne, pojawiające się zjawy, skrzypiące drzwi,niewyjaśnione tajemnice no i oczywiście zagadka nie wyjaśniona do końca! Raz się jednak trochę wystraszyłam - oglądałam jakiś horror - nie pamiętam tytułu - bo to dawno było - ale coś tam się działo w lesie i jakoś tak ten las na mnie podziałał - a ja mieszkam niedaleko lasu i jakoś tak zaraz po zobaczeniu tego filmu wracałam do domu, nocą koło lasu właśnie bo tak droga prowadzi i coś w tym lesie usłyszałam - pewnie jakieś zwierzę - ale wierzcie mi, że w parę chwil byłam w domu!!! :)

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

17 lut 2010, 10:55

Bogna23 pisze:Ja uwielbiam horrory
Ja również kocham horrory. Widziałem już ich tyle, że tytułów nie pamiętam.
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

17 lut 2010, 12:14

ja horrorów nie lubię oglądać pamiętam jak kiedyś na koloniach oglądałam Hostela to cały czas w nocy mnie prześladował ten film. Również czasami boję się ptaków.To tak zwana ornitofobia chyba.
To tylko sny szalone sny ;)

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator

17 lut 2010, 13:00

nikki pisze:albo kończy we wnętrzu odkurzacza
Ja nigdy tak nie robię, bo może wyjść z odkurzacza :eek:
Bogna23 pisze:Ja uwielbiam horrory - tylko nie takie makabryczne, gdzie ciągle leje się krew i części ciała latają po ekranie, tylko takie subtelne, pojawiające się zjawy, skrzypiące drzwi,niewyjaśnione tajemnice no i oczywiście zagadka nie wyjaśniona do końca!
Ooo dokładnie, lubię też takie horrory :)

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

17 lut 2010, 18:16

Anija pisze:
nikki pisze:albo kończy we wnętrzu odkurzacza
Ja nigdy tak nie robię, bo może wyjść z odkurzacza :eek:
W sumie racja...nie wylazł mi żaden jeszcze, ale to do czasu, zostanę więc przy samych kapciach. XP
Bogna23 pisze:Ja uwielbiam horrory - tylko nie takie makabryczne, gdzie ciągle leje się krew i części ciała latają po ekranie, tylko takie subtelne, pojawiające się zjawy, skrzypiące drzwi,niewyjaśnione tajemnice no i oczywiście zagadka nie wyjaśniona do końca!

Takie horrory jeszcze mogą być, ale i tak wolę oglądać je z kimś, np z siostrą, bo wtedy można pokomentować i są mniej straszne =D

ODPOWIEDZ