Sonda na temat 7 serii.

W tym dziale znajdziecie tematy związane z 7 sezonem "Rancza". Będziemy tu zamieszczać m.in. streszczenia i zwiastuny premierowych odcinków.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Co myślicie o 7 serii?

Najlepsza w historii
2
17%
Bardzo dobra
8
67%
Dobra
1
8%
Poprawna
1
8%
Zła
0
Brak głosów
Bardzo zła
0
Brak głosów
Dno i 10 metrów mułu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 12
Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

25 cze 2015, 10:35

Chcę się dowiedzieć, jaka jest Wasza opinia na temat 7 serii :) Według mnie ten sezon był po prostu nudny i przewidywalny. Jedynie wątek choroby proboszcza, ławeczka, Senator i PPU, wieś w podziemiu i restauracja prowadzona przez Więcławską, Hadziukową i Solejukową jakoś trzymały poziom. Reszta to tematyką pasowała mi do TVN-u. Moja ocena - poprawna.
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

25 cze 2015, 10:55

W 7 serii wiele się działo, było dużo dworku, ostatnia scena z aktem miłości Kusego do Lucy to było uczucie a teraz w 9 nie ma żadnej miłości. Choroba ks. proboszcza to było fajne, albo jego pobyt w lesie. Prowadzenie restauracji przez "kobity" ze spółki. No fajne było też, jak Solejukowa mężowi "dogadzała, albo jak pogram pisali. Jemutet ze Staśkiem, którego tak brakuję :D
No i odcinek Tchnienie antyklerykalizmu po prostu majstersztyk :zadowolony:
Moja ocena to: bardzo dobra

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

25 cze 2015, 10:58

Wątki partyjne jako nieliczne wyróżniały się w tym sezonie. A najgorsza część sezonu to Monika, lecz tylko w tej serii mnie wkurzała. Gdybym "siódemkę" ocenił jako osobny serial to dałbym bardzo dobry, lecz na tle pozostałych sezonów ten wygląda mizernie, stąd taka niska ocena :)
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 179 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

25 cze 2015, 12:42

Moja ocena: bardzo dobra :)

Dużo się działo w tej serii, bardzo mnie się podobała.
Szczególnie wątki z dworkiem. Wtedy Kusy i Lucy się kochali... Nie to co w IX serii.
Mnie również wkurzała Monika :( Najgorsze było jak przyszła do Lucy do więzienia i zaczęła jej pokazywać te wszystkie zaproszenia na wystawy... :(

O tak! Odcinek "Tchnienie antyklerykalizmu" GENIALNY!

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

25 cze 2015, 21:59

To była seria fantastyczna. Najlepsza z wszystkich w II części serialu. Można było znaleźć w niej najlepsze sceny serialu zarówno dramatyczne, ale też wspaniałe i wzruszające.

Zacznę od dramatycznych. Całe Ranczo według mnie ma ich pięć, z czego trzy występują w tej serii:
Odc.87 - scena aresztowania Lucy. Nie dość, do dworku wpada 10 antyterorystów, z bronią gotową do strzału, jak po jakiegoś bandziora, a nie po bezbronną kobietę. I do tego filmowanie jej aresztowania, by następnie pokazać ją w TV i człowieka bez wyroku skazać na potępienie widzów. Wiem powiecie , że to fikcja literacka, ale w „realu”, ktoś przez to odebrał sobie życie.
Odc.89 - scena w areszcie z Dorotką za szybą. No i okazuje, że to areszt wydobywczy, czyli prokuratura wie, że osoba jest niewinna, a trzeba ją złamać.
Odc.90 – Lucy za namową małpy z Warszawy wyrzuca Kusego z domu.
Pozostałe dwie sceny dramatyczne sąwodcinkach 49 i 117.

No i oczywiście ta seria zawiera najwspanialszą scenę z całego Rancza – odc. 88 Proboszcz daję w zęby najbardziej wrednej postaci całego serialu prokuratorowi. A potem wzruszające powitanie proboszcza we wsi jako bohatera. Takich scen jest dużo więcej: solidarność Wilkowyj w chwilach próby, mowa proboszcza na ostatniej mszy w kościele i odpowiedź Lucy. Kiedyś do wzruszających zaliczałem jeszcze scenę z paleniem obrazów, ale teraz po odc.117 już mnie nie cieszy.
Znakomita Michałowa – akcja z budzeniem biskupa, albo skuteczny atak na Czerepach. Również Stach Japycz – odwaga z przekazaniem Michałowej o zakończeniu postnych posiłków, oraz Franczeska jak załatwia sprawę z Moniką. Jest też sporo scen zabawnych – ksiądz proboszcz na ławeczce, śledzenie Lodzi w Brukseli.

No i dużo Lucy i Kusego. Chociaż małżeństwo przechodzi ciężką próbę, to jednak jest miłość. Kusy jednak nie dał się zwieść wdziękom ciała Moniki. Lucy zazdrosna w sensie pozytywnym i jednocześnie mająca zaufanie do męża. Trochę zazdrości pogłębia miłość, co znaczy, że wtedy jeszcze kochała Kusego. No brakuje mi tylko jej „no way”, kiedy małpa z Warszawy niszczy jej dom. Z drugiej strony rozwija się wspaniała przyjaźń Lucy z Kingą.

W sumie seria super, no i kończy sie szczęśliwie. Pierwsza próba rozbicia rodziny przez małpę z Warszawy nie udana.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2015, 14:58 przez Gal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

29 cze 2015, 21:35

Moim zdaniem seria Bardzo dobra :) Lepsza od VI ale gorsza od VIII. Bardzo lubię właśnie tę serię głównie przez wprowadzenie nowego aktora do obsady Emilii Komarnickiej, które świetnie gra i nadaje świeżości. Po prostu ubóstwiam Monikę. Dzięki niej w dworku zaczęło się coś dziać m.in. Kusy pali swoje obrazy, Michałowa, która można powiedzieć wyciąga Proboszcza z więzienia, Czerepach i antyklerykalizm :)

ODPOWIEDZ