Podsumowanie sezonu 7!

W tym dziale znajdziecie tematy związane z 7 sezonem "Rancza". Będziemy tu zamieszczać m.in. streszczenia i zwiastuny premierowych odcinków.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
Bercek90
Super User
Super User
Podziękował(a): 116 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 62 razy

14 cze 2013, 19:40

Witajcie! ;)
W tym temacie możecie wpisywać czego brakowało w sezonie 7, czego było za dużo,a czego za mało, i swoje opinie na temat sezonu 7! ;) ;)
Piszcie! ;) ;)

Awatar użytkownika
jarema205
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 67 razy
Kontakt:

14 cze 2013, 19:43

Sezon 7 mogę określić jednym słowem- GENIALNY :)

Awatar użytkownika
kubakielce
Super User
Super User
Podziękował(a): 137 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 75 razy

14 cze 2013, 19:56

Sezon dobry jednak jak dla mnie nadal za dużo polityki ( która dawała humor ale jak dal mnie było jej za dużo ) . Za dużo także było wątku Kusego jako artysty - po prostu nie trawię tego wątku .
Za mało tego typowego , sytuacyjnego że tak go nazwę humoru z serii 1-4 ;)

Ogólnie sezon ocenię na ocenę 4+

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

15 cze 2013, 18:42

Ja że tak powiem, czuję się zaspokojony tą serią :D
Nie odczuwam osobiście jakichkolwiek wad czy też niedociągnięć bądź niedopracowań.
Podobała mi się ta seria i byłem nią pozytywnie zaskoczony :)

Czuję się tylko rozczarowany przez te nieszczęsne brukowce, które tak żenująco kłamią, że coś strasznego.
Ja już im już w ogóle nie wierzę :!:
Pisali tyle o tej dalszej karierze Solejukowej, a tu wcale tak dużo tego wątku nie bylo, po prostu piszą żeby podnieść sobie czytelność i to jest dowód na to aby nie ufać takim tandetnym gazetom, pismom czy też stronom internetowym, zresztą dużo ludzi przejedzie się na nich teraz po tym jak napisali o tych kontraktach Pana Żaka :good:
Bezcennym widokiem będzie tylko rozczarowanie tych wszystkich ludzi :)
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Awatar użytkownika
kubakielce
Super User
Super User

15 cze 2013, 20:32

Racja akurat wątek Solejukowej nie rozwinął się tak jak pisali w gazetach - chyba że chodziło im o przechadzki z księdzem Maciejem ale to jednak nie kariera ;)

Awatar użytkownika
Tomu
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

01 lip 2013, 7:16

bardzo dobry sezon, jestem z niego zawodolony, lepszy od 5 i 6 ale to moje subiektywne odczucie

Awatar użytkownika
kubakielce
Super User
Super User

01 lip 2013, 10:17

Tomu pisze:bardzo dobry sezon, jestem z niego zawodolony, lepszy od 5 i 6 ale to moje subiektywne odczucie
Myślę że nie tylko Twoje , wiele osób tak sądzi :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy
"Życie jest jak puste pole , takie życie ja pier...." - Kurski , Miodowe Lata

Awatar użytkownika
tomasz
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

01 lip 2013, 11:48

akurat jeśli chodzi o Ranczo II, to wg mnie najlepsza była seria 5, następnie 7, a niestety najgorsza(za dużo problemów społecznych, a za mało przeżyć bohaterów, jak to miało miejsce w serii 1-4) seria 6.

Awatar użytkownika
kubakielce
Super User
Super User

01 lip 2013, 12:09

Ja osobiście uważam , że serie 5 i 7 były na równym poziomie a 6 trochę od nich odstawała

pewnapozycja
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

07 lip 2013, 17:14

7 sezon był świetny,może z wyjątkiem dwóch odcinków ''Pojedynek czarownic'' i ''Podróż w czasie'' wszystkie inne trzymały poziom i przedstawiały realne problemy w kraju.Był to pierwszy sezon który oglądałem w pełni,dzięki niemu chętnie pooglądałem na ipli wszystkie wcześniejsze odcinki i uważam że tylko 4 seria miała wyższy poziom.Kiedyś nie miałem do tego pomysłu przekonania,ponieważ nie lubie seriali gdzie są ukazane same zalety bohaterów w tym przypadku Lucy.Wiadomo że takich ludzi nie ma wiec ranczo wydawało mi się bajką. Jednak teraz jest inaczej i to mi się podoba,każdy bohater ma wady i zalety -jak to w życiu.Z miłą chęcią zobaczę ranczo8

Awatar użytkownika
Dawid
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 33 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 51 razy

07 lip 2013, 23:21

Ranczo to można powiedzieć opowieść o codziennym życiu na wsi. Serie 1-4 miały w sobie to coś, czego później nie było. Z serii 5-7 ta ostatnia była dobra, było wiele wątków, ale czymś różniła się od poprzednich serii... Może tym, że cała seria opierała głównie na jednym wątku - sytuacji w dworku, reszta była tylko tłem. Było świetnie, ale jednak zabrakło mi tego wiejskiego klimatu z poprzednich serii... Szczerze mówiąc obawiam się trochę kolejnego sezonu - mam nadzieję, że będzie lepiej.

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

08 lip 2013, 0:09

dla mnie takie naprawdę najlepsze odcinki Rancza są w seriach 1-3. 4 była ciekawa, ale już zaczęła się polityka. oglądając powtórki przekonuję się do poziomu i śmieszności 5 i 6 transzy z perspektywy widzę, że mimo wszystko dalej trzymają wysoki poziom. 7 seria porównywalna do 4, mi osobiście bardzo podobało się wprowadzenie Moniki i zamieszanie w związku Lucy i Kusego. ale nie ukrywajmy, jest coś wyjątkowego w tym serialu, co sprawia, że jest to forum, że są wierni widzowie, że powtórki cieszą się ogromną popularnością, że powstaje 8 seria, że ja codziennie zasiadam przed telewizorem (pewnie tak jak większość z Was) i po raz n-ty oglądam te same odcinki, wiem dokładnie co się wydarzy, ba, znam nawet część kwestii, a dalej śmieję się, jakbym oglądała to pierwszy raz. i NIGDY nie mam dosyć! :)
WIEM, po prostu wiem, że 8 seria będzie kolejnym sukcesem, że dalej będziemy zasiadać przed telewizorami razem z 6 milionami innych widzów i będziemy z uśmiechem na twarzach oglądać perypetie naszych ulubieńców tak bliskich nam samym. i ten świetny scenariusz, dokładnie oddający charakter obecnych czasów, naszą polską mentalność z perspektywy nas samych, ale również tych "zza granicy", delikatnie podkreślający przywary, ale również niosący ze sobą pewne wartości i przesłania ;)
na tym chyba polega fenomen Rancza :)

Awatar użytkownika
kubakielce
Super User
Super User

08 lip 2013, 11:25

Skowronek - bardzo ładnie to napisałaś :) Ze wszystkim się zgadzam , nic dodać nic ująć ( no może to pojawienie się Moniki :D ) . A jak dla mnie najlepsza była pierwsza i piąta seria , następnie druga i czwarta później trzecia i siódma i szósta na końcu ;)

Awatar użytkownika
Cecztery
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

22 sty 2014, 15:36

Na wstępie chciałbym przeprosić, że dopiero teraz to piszę, ale skoro zbliża się sezon VIII, chciałbym podsumować sezon VII 8-)
VII seria zaskoczyła mnie pozytywnie, bo spodziewałem się, że może być gorsza od poprzednich, ale na szczęście miała ciekawsze wątki.
Nie podobało mi się to, że Lucy bardzo źle mówiła po Polsku (dużo gorzej niż w poprzednich seriach) i w dodatku ta cała sytuacja w dworku mnie zaczynała denerwować. Przez pierwsze 4 odcinki to było jeszcze w miarę ciekawe, ale później robiło się już nudne. I tak to się ciągnęło aż do zamknięcia Amerykanki. Ten wątek ciągnął się jak flaki z olejem, niestety :(
Lucy w każdej serii robiła coś dla wsi (w pierwszej chociażby Angielski, czy ,,akcja kontra bimber'') w drugiej serii założyła uniwersytet, w trzeciej pomogła dzieciom w szkole osiągnąć lepsze wyniki w nauce, w czwartej wprowadziła (jak to powiedział wójt) ''Internat pod strzechy'' :D W piątej i szóstej jako wójt wprowadziła sporo zmian. W serii VII nie zrobiła nic dla Wilkowyj i to mi się nie podobało.
Reszta - bez większych zastrzeżeń. Długość odcinków nieco się poprawiła, wątki były ciekawe, sytuacje śmieszne, a niektóre aż nadto poważne. Nie było też tylu błędów ile można było uświadczyć w (najgorszej moim zdaniem serii Rancza) VI. Ostatni odcinek też był całkiem ciekawy. Ogólnie, wszystko w porządku :D
Jeszcze tylko jedno ale: chyba pogorszył się dźwięk, ale to może być po prostu jakiś wymóg producenta, czy coś, bo niektóre dialogi są zagłuszane przez inne dźwięki itp. Np. w scenie kiedy Czerepach z Klaudią rozmawiają o tych pożal się Boże członkach PPU ich stąpanie po ziemi jest takie głośne, że zagłusza i muzykę i dialogi. W wielu innych przypadkach coś podobnego jest, ale to szczegół.
Ogólnie, jeśli mam ustawić serie OD NAJLEPSZEJ DO NAJGORSZEJ to będzie to tak:
Seria 1 i Seria 3 - najlepsze wątki i klimat
Seria 2 i Seria 4 - bardzo ciekawe serie
Seria 7 - są braki, ale trzyma poziom
Seria 5 - wszystko dobrze, ale ocenę popsuły reklamy PROW-u
Seria 6 - krótkie odcinki, dużo błędów i nieścisłości
Kto zamawiał Radio Taczki? - Pietrek

dziabolek7
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

23 sty 2014, 9:33

Powiem tak, serie 1-4 poza konkurencją, miały ten klimat który w seriach 6 i 7 znikł za sprawą wyjścia poza rzeczywistość Wilkowyj. Senator-Wawa-CBA. Dopóki wszystko było osadzone w wiejskiej rzeczywistości było OK (problemy globalne w skali lokalnej - radio, tv, gazety itd.), rozumiem że zabrakło pomysłów, ale nie trzeba było robić z Wójta od razu Senatora i zakładać mu partii! Poza tym zauważyłem że od 5 serii mamy jakiś globalny wątek (najbardziej widać to w serii 7) który ciągnie się niemiłosiernie, tak że oglądając środkowy (nie widząc wcześniejszych) odcinek serii nie do końca można się połapać. W 1-4 każdy odcinek był zamknietą historią, ewentualnie rozciągniętą na max 2 odcinki.

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

23 sty 2014, 17:30

Jak dla mnie seria VII była najgorsza ze wszystkich. Wątek z malowaniem obrazów przez Kusego i zamknięcie Amerykanki sprawiło, że wyszliśmy z poza Wilkowyj. Do tego Wójt już siekiery nie używa. Ogólnie coraz mnie jest tego wiejskiego klimatu z pierwszych serii.
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Awatar użytkownika
Cecztery
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

23 sty 2014, 20:00

W sumie masz rację Rafa 1. Mi też przeszkadza, że sytuacje są coraz bardziej ''ogólnopaństwowe'' i wszystko jest coraz mniej realistyczne. Takie wątki jak, np. Reforma oświaty czy założenie partii politycznej to są ''za duże'', żeby wszystko mogło komponować się z naszą realistycznością. Nie zmienia to jednak faktu, że 7 seria była lepsza od 6 (przynajmniej moim zdaniem)

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

24 sty 2014, 21:59

Powiem tylko tyle, że na miejscu Lucy Monikę wywaliłbym za drzwi już po tym jak pierwszy raz Lucy zwróciła jej uwagę, a potem miała wyrzuty sumienia. Ja nie miałbym skrupułów.

A tak poza tym to seria ciekawa, dynamiczna w związku z PPU i karierą naszego wilkowyjskiego Dyzmy oraz, oczywiście akcja z prokuraturą, 7 IMO to takie preludium 8, w której dopiero będzie się działo! :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

24 sty 2014, 22:08

Rafa_1 pisze:Jak dla mnie seria VII była najgorsza ze wszystkich. Wątek z malowaniem obrazów przez Kusego i zamknięcie Amerykanki sprawiło, że wyszliśmy z poza Wilkowyj. Do tego Wójt już siekiery nie używa. Ogólnie coraz mnie jest tego wiejskiego klimatu z pierwszych serii.
Dla mnie przeciwnie, to co uważasz za wady, ja uważam za zalety, może dlatego, że na polskiej wsi tak właśnie się dzieje. Miałam okazję mieć do czynienia z radną z pewnej wsi na Pomorzu i sołtysem we wsi z tegoż okręgu (pani sołtys to taka trochę Lucy, tylko nasza - krajowa, mnóstwo dobrego zrobiła i została jednogłośnie na drugą kadencję).
Gdyby Ranczo miało promować jakiś nieistniejący byt, niezmienny i niereformowalny, to byłoby mało ciekawe i nic nie wnoszące. A tak - nawet Wilkowyje są zmuszone przystąpić do Unii Europejskiej, a to ma swoje reperkusje. Do tego przecudnie przemycona krytyka polityków jako takich - wszystko się odbywa w gabinetach jakichś Kowalskich, a żaden poseł z sutą dietą się nie posunie, żeby zrobić miejsce komuś naprawdę mądremu. To wartość "Rancza" nie do przecenienia.
Obrazek

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

24 sty 2014, 22:21

Otóż to. Ranczo ma taką właśnie wartość. Ten serial uczy. Epizod z Kowalskim niezły, ale tak właśnie się dzieje w polityce, u nas, i myślę, że nie tylko w Polsce, w białych rękawiczkach, jak ktoś pokroju Kozioła się narazi komuś "większemu" to ten będzie go próbował zniszczyć, ale zrobi to tak, żeby nie wiedział kto, jak i gdzie. W Ranczu Czerepach z Koziołem się połapali, ale ktoś inny mógłby nie i taki Kowalski tylko rozkoszowałby się tym widokiem jak jakiś inny polityk idzie na dno.

ODPOWIEDZ