Podsumowanie sezonu 7!

W tym dziale znajdziecie tematy związane z 7 sezonem "Rancza". Będziemy tu zamieszczać m.in. streszczenia i zwiastuny premierowych odcinków.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Posty: 1535
Rejestracja: 03 sty 2014, 20:42
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

24 sty 2014, 22:38

gottsu pisze:Otóż to. Ranczo ma taką właśnie wartość. Ten serial uczy. Epizod z Kowalskim niezły, ale tak właśnie się dzieje w polityce, u nas, i myślę, że nie tylko w Polsce, w białych rękawiczkach, jak ktoś pokroju Kozioła się narazi komuś "większemu" to ten będzie go próbował zniszczyć, ale zrobi to tak, żeby nie wiedział kto, jak i gdzie. W Ranczu Czerepach z Koziołem się połapali, ale ktoś inny mógłby nie i taki Kowalski tylko rozkoszowałby się tym widokiem jak jakiś inny polityk idzie na dno.
Otóż to! Polityka krajowa w pigułce na przykładzie wejścia nowej partii na rynek. Przecież to są nieprawdopodobnie ważne problemy, a serial ukazuje je zarazem dowcipnie, jak i ostrzegawczo. Taki Kozioł najpierw trzymał za pysk gminę, a teraz próbuje cały naród. A forma - te rozmówki u Kowalskiego o wielkim topielcu, te negocjacje, kto kogo i komu, czyż to nie jest wszelaka demokracji polityczna rzeczywistość? Nam się wydaje że wybieramy, a Ranczo nam palcem pokazuje, że wybieramy tylko tych, których nam wybierać pozwolono!
Nie ukrywam, że pod wpływem serialu sama miałam ochotę przeprowadzić oświatową rewolucję, chociaż moje dzieci dawno są studentami. Ale jak widzę poziom tych studiów i porównuję z własnymi...
Jeśli serial pobudza innych do wzięcia spraw we własne ręce, to jest genialny. I od pierwszej do siódmej serii ten serial taki jest. I mam nadzieję, że przy tym pozostanie i nie zejdzie do poziomu "To nie koniec świata", który się nieźle zapowiadał, ale ... jak to w Polsacie :(.
Obrazek

Reklama

Awatar użytkownika
Cecztery
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2014, 15:40
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

25 sty 2014, 16:28

Zgadzam się z moimi przedmówcami. W Polsce (a i ogólnie na świecie) polityka to jedno wielkie bagno i tylko cudzy interes. Niestety :(

Deleted User 1816

20 mar 2014, 15:24

sezon Rancza numer 7, cóż, moim zdaniem wspaniały, dojrzały i taki inny od wszystkich.
Wątki poruszone różne.

Miłosne od wielkiej miłości (Kusy i Lucy), poprzez pomyłki miłosne (Fabian i Klaudia), wykorzystywanie uczucia innych i fałszywą i udawaną miłość (Łukasz w stosunku do Klaudi) po perfidne zdrady (senatorowa) i chorobliwą zazdrość (Czerepach).

Wątki polityczne - chociaż powiem szczerze nie lubię tego słowa, a i od politykowania jestem jak najdalszy, ale wg mnie ten wątek w tej serii został pokazany genialnie. Nie zapominajmy że pan Robert Brutter przez długi czas był pracownikiem sejmu (nie mylić z politykiem) więc miał okazję obserwować różne rzeczy z boku. Tak więc pokazane tutaj mechanizmy i stosunki panujące w tym świecie nie są wyssane z palca. Niestety ale taka jest pewnie prawda, my ich wybieramy a oni co dla wkopania jeden drugiego bez mrugnięcia okiem zamykają i zastraszają niewinnych ludzi.

Wątek artystyczny czyli Kusego - trochę podobno rozwleczony - moim zdaniem OK.

Pięknie pokazana społeczność wiejska - na codzień w zasadzie patrząca na siebie co najmniej obojętnie i niechętnie , w obliczu zagrożenia doskonale potrafiąca się zorganizować i gotowa poświęcić wszystko dla słusznej sprawy i dla osób które mają swój wielki autorytet (Lucy, Proboszcz).

To przydługie podsumowanie zakończę swoim zdaniem o głównych nowych postaciach serii. Łukasz, chłopak Klaudii - pokazał fałszywego pseudoartystę który chciał tylko zaszyć się w głuszy i w tym tylko celu był z Klaudią. Zniknął i tak naprawdę mam nadzieję że na dobre z tego serialu bo nic szczególnego nie wniósł.
Monika, agentka Kusego - wspaniała kreacja aktorska pani Emilii która perfekcyjnie zbudowała tą postać - wniosła sporo zamieszania i znakomitego humoru, bez niej ta seria byłaby nudna. Mam nadzieję że jeszcze pokaże no co ją stać.

Awatar użytkownika
Arturo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2014, 13:59
Podziękował(a): 7 razy

30 maja 2014, 15:36

Cześć

Właśnie skończyłem siódmy sezon.
Ogólnie kocham Ranczo :good: i sezon podobał mi się pod względem humoru, ciśnień międzyludzkich i przekazu informacji.
Jest to serial któremu daje więcej plusów niż minusów (znacznie więcej) Trzymając się tego powiem teraz co minie się nie podobało.
Są pewne programy, stereotypy ludzkie, społeczne które są powielane. Mnie (ogólnie w tym co jest reklamowane w życiu) nie podoba się stereotyp zachowań pomiędzy kobietą a mężczyzną.
Rozchodzi się o to że skoro (wszem i wobec) wiemy iż mężczyzna jest prostym instrumentem to czemu kobieta nie działa się wedle tej wiedzy. Mówienie do mężczyzny półsłówkami, stawiania go w sytuacjach niewyjaśnionych bo musi się domyślić o co kobiecie chodzi jest powielaniem konfliktu.
Podałem to jako przykład tego co się powiela a nie pokazuje tego co zrobić aby było lepiej.
W sezonie siódmym świetnie zostało to ukazane ze strony Solejukowej i męża (gdy pisali program wyborczy) Dla mnie super ukazane jak kobieta wykorzystuje swoją mądrość aby wpływać na mężczyznę co w rezultacie buduje lepsze samopoczucie, relacje.
Sytuacja z Lucy i Kusy oraz wmieszaną Moniką była na poziomie brazylijskiej telenoweli :bosz: Nie chodzi o to że pokazała się Monika tylko o to na co jej pozwolono w nie swoim domu, gdzie pewne granice powinny być zaznaczone już po paru tekstach Moniki (zaznaczone przez Kusego a nie Lucy)

Kolejnym powielanym stereotypem jest picie alkoholu. Czyli chłop pije a kobieta mu kołki ciosa.
Nie ma pokazanego kompromisu gdzie panowie z ławki sami rozumieją iż codzienne picie ich zabija i spotykają się, prowadzą dyskusje (na ławeczce) przy wodzie, oczywiście wyjątkiem jest Czwartek (który gdzieś zaginął)

No i ten ''strach przed władzą'' i nie wyciąganie konsekwencji z działań takowej. Naprawdę liczyłem na to iż wieś się zbierze w autokary i pojedzie do prokuratury (czyli działanie oddolne jedności społecznej) a nie rozwiązanie sprawy poprzez stereotyp znajomości i poza kurtynowych rozgrywek. Pomijam fakt oddolnego, społecznego pociągnięcia pana prokuratora do odpowiedzialności za nadużywanie swojej pozycji. TAK wybaczenie i miłosierdzie (czyli odpuszczenie panu prokuratorowi w sądzie) ale pokazanie kto tak naprawdę ma siłę.

No i ta ostentacyjna reklama masła :bosz:

:rechot: Rozpisałem się troszku ;) nie gniewajcie się bo w sumie to są tylko niuanse i tak uważam że jest to najlepszy serial polski jaki do tej pory oglądałem

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 cze 2014, 17:37 przez zyciak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Korekta błędów ortograficznych
To my jesteśmy zmianą

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Posty: 801
Rejestracja: 30 maja 2013, 17:17
Podziękował(a): 395 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 467 razy

30 maja 2014, 17:19

Arturo !!!! Zgroza !!!! Popraw błędy bo żal czytać !!!! :bosz:

Awatar użytkownika
Arturo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2014, 13:59
Podziękował(a): 7 razy

30 maja 2014, 17:31

Hania i Andrzej pisze:Arturo !!!! Zgroza !!!! Popraw błędy bo żal czytać !!!! :bosz:
Łatwo Ci powiedzieć :rechot: najpierw trzeba wiedzieć gdzie są te błądy a że ja wyjątkowo odporny jestem na ortografie no to i przyzwyczaiłem się do wytakania mi błędów (a do i ciekawych obserwacji i wnisków doszedłem)

Pozdrawiam
To my jesteśmy zmianą

Awatar użytkownika
jules
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2014, 18:48
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 21 razy

30 maja 2014, 17:56

Hania i Andrzej pisze:Arturo !!!! Zgroza !!!! Popraw błędy bo żal czytać !!!! :bosz:
Zgadzam się.

"8. Podczas pisania staraj się unikać literówek, błędów ortograficznych i stylistycznych - szanuj polszczyznę i innych użytkowników, którzy czytają Twoje wypowiedzi."

To fragment regulaminu forum. Nie lubię się czepiać i nie lubię gdy ktoś inny się czepia, ale w tej sytuacji muszę to napisać. Cieszę się, Arturo, że wyraziłeś swoją opinię na temat 7 serii, ale Twoją wypowiedź nieprzyjemnie się czyta. Gdybyś nieświadomie zrobił jeden czy dwa błędy nie czepiałabym się, ale tu jest byk na byku, zaraz ktoś postraszy Cię Witebskim.

Żeby nie było, że przybyłam tylko się czepiać, dodam jeszcze, że w swojej wypowiedzi wspomniałeś o czymś ważnym, o czym wcześniej zapomniałam. Nieszczęsna reklama masła. Brrr...
Niech na całym świecie wojna,
byle polska wieś zaciszna,
byle polska wieś spokojna.

Awatar użytkownika
Arturo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2014, 13:59
Podziękował(a): 7 razy

03 cze 2014, 5:24

Kochani

Widzę że mój post został edytowany. Mam do was gorącą prośbę, to są moje błędy ortograficzne i proszę ich nie korygować.

Serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 15:18 przez zyciak, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Korekta błędów ortograficznych
To my jesteśmy zmianą

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Posty: 714
Rejestracja: 30 lip 2013, 13:03
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

03 cze 2014, 8:49

Ciesz się że komuś sie chciało poprawiac tyle byków :)

Awatar użytkownika
jules
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2014, 18:48
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 21 razy

03 cze 2014, 9:45

Arturo pisze:Kochani

Widze że mój post został edytowany. Mam do was gorącą proźbe, to są moje błędy ortograficzne i prosze ich nie korygować.

Serdecznie dziękuje.
Pozdrawiam
Na nasze prośby nie reagowałeś ;)

Nie przyszła góra do Mahometa, przyjdzie Mahomet do góry.
Niech na całym świecie wojna,
byle polska wieś zaciszna,
byle polska wieś spokojna.

Awatar użytkownika
Arturo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2014, 13:59
Podziękował(a): 7 razy

03 cze 2014, 13:23

Wytłumaczcie mi dlaczego czujecie obowiązek poprawiania i nauczania innych?

Mam swoją opinie na temat ortografii i moje błędy ortograficzne mi nie przeszkadzają więc powtarzam prośbę o nie poprawianie mojej ortografii.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 15:19 przez zyciak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Korekta błędów ortograficznych
To my jesteśmy zmianą

Awatar użytkownika
jules
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2014, 18:48
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 21 razy

03 cze 2014, 14:11

Arturo pisze:Wytłumaczcie mi dlaczege czujecie obowiązek poprawiania i nauczania innych?

Mam swoją opinie na temat ortografi i moje błędy ortograficzene mi nie przeszkadzają więc powtażam proźbe o nie poprawianie mojej ortografii.

Pozdrawiam
Dobże. :bosz:
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 14:29 przez jules, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech na całym świecie wojna,
byle polska wieś zaciszna,
byle polska wieś spokojna.

Awatar użytkownika
Arturo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2014, 13:59
Podziękował(a): 7 razy

03 cze 2014, 14:17

Dziękuje.
To my jesteśmy zmianą

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Posty: 714
Rejestracja: 30 lip 2013, 13:03
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

03 cze 2014, 14:35

Że tobie nie przeszkadza to twój problem, ale inni nie mogą tego czytać. Dla lansu robisz te byki czy jak?

Deleted User 3668

03 cze 2014, 15:00

Ale żeście się doczepili do tych ortów Arturo :roll: Chłopak ciekawie i z sensem pisze, a to że błędy robi, no cóż... nikt nie jest doskonały. W każdym razie mi one nie przeszkadzają. A już na pewno nie do tego stopnia, żebym musiał tego kto je robi na każdym kroku poprawiać, no i offtopić przy okazji.
PS: Tak, tak, skrajny liberał ze mnie...

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Posty: 2402
Rejestracja: 30 sie 2009, 11:34
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(a): 524 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 935 razy
Kontakt:

03 cze 2014, 15:25

Arturo pisze:Wytłumaczcie mi dlaczego czujecie obowiązek poprawiania i nauczania innych?
Mam swoją opinie na temat ortografii i moje błędy ortograficzne mi nie przeszkadzają więc powtarzam prośbę o nie poprawianie mojej ortografii.
Ja też mam swoją opinię na temat ortografii i przestrzegania jej na forum. Poprawna polszczyzna, to jeden z punktów regulaminu, który zaakceptowałeś. Więc bardzo proszę o jego przestrzeganie. Jeśli się do tego nie zastosujesz, to nieważne jak ciekawe i sensowne będą Twoje posty. Trafią do śmietnika, jako brak poszanowania forumowego regulaminu i lekceważenie innych.

Awatar użytkownika
Arturo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2014, 13:59
Podziękował(a): 7 razy

03 cze 2014, 18:18

Panie ''moderatorze ja będe pisał tak jak pisze jeżeli chce Pan usuwać moje wpisy to prosze bardzo.

W moje ocenie poprawna polszczyzny to umiejętność grzecznego wysławiania się, kontaktu ustnego pomiędzy ludźmi, sasiadami, pisania i czytania tekstów zrozumiałych, zachęcającach do analizy i dyskusji z użyciem ''polskich'' wyrazów.
Dla mnie ortografia to najmniejsza część poprawnej polszczyzny. Ortografia jest sztucznym produktem który odciąga ludzi od sensu wypowiedzi, przekazu a ''systemowe dyktanda'' są potrawką dla rozbuchanego ego i pychy, wywyższania się.
Prawie 100% dorosłych ludzi w Polsce opanowało zdolność pisania i czytanie z czego (powiedzmy) 90% kompletnie nie wie w jakim celu.

Adekwatnym będzie tu cytat brazylijskiego onkologa (laureata Nagrody Nobla) dr. Drauzio Varella:

"W dzisiejszym świecie wydaje się pięć razy więcej pieniędzy na środki zwiększające potencję facetów i na silikon dla kobiet, niż na lekarstwa przeciw chorobie Alzheimera.Wynika z tego, że za kilka lat będziemy mieli mnóstwo starych kobiet z dużymi cpiersiami i starych mężczyzn z twardymi penisami. Za to nikt z nich nie będzie w stanie sobie przypomnieć do czego im
to wszystko jest potrzebne!''

Chcecie się bawić w ortografie to prosze bardzo, bawcie się, ja wam tego nie zabraniam ale nie róbcie mi NAKAZU że aby się bawić z wami musze używać tych samych zabawek.
I to wcale nie jest lekceważeniem forumowiczów. Ponieważ ja ludzi szanuje za to co reprezentują a nie za ortografie (czyli piękną otoczke próżnego naczynia)

Jeżeli kogoś ''bolą oczy'' od czytania moich ''wypocin'' to prosze omijać moje wpisy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Posty: 1129
Rejestracja: 31 sty 2007, 19:17
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

04 cze 2014, 9:52

Ludzie co Wy robicie. Zyciak ma absolutną rację. Po pierwsze taki jest regulamin, po drugie nas czytają i cytują często gazety. A pisanie poprawnie nie boli. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ