Senator Paweł Kozioł a Nikodem Dyzma

W tym dziale znajdziecie tematy związane z 7 sezonem "Rancza". Będziemy tu zamieszczać m.in. streszczenia i zwiastuny premierowych odcinków.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
pietros
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

03 maja 2013, 18:35

Hej wszystkim! Oglądałem ostatnio serial "Kariera Nikodema Dyzmy" z 1980 roku. Już podczas oglądania osoba ta zaczęła mi się kojarzyć z jedną osobą... z senatorem Koziołem!! Co o tym sądzicie? Czy też widzicie jakieś podobieństwa?
"Gdy za ladą Ją ujrzałem, to natychmiast oszalałem!" - piosenka Pietrka.

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 893 razy
Kontakt:

03 maja 2013, 19:09

Oczywiście, całkowicie się zgadzam :good: Niekompetencja, arogancja, pustosłowie, niewiedza, żeby nie powiedzieć totalna abnegacja. Wypisz - wymaluj Dyzma :) Zresztą, naczelny PR-owiec PPU, w osobie Czerepacha, już w poprzedniej serii sugerował Koziołowi, że Dyzma, to będzie ich wzór do naśladowania. A i w naszej polityce analogii do bohatera powieści Dołęgi - Mostowicza nie brakuje. Od lat Nikodem Dyzma jest uosobieniem abnegata - karierowicza. Teraz, w osobie ex-wójta Wilkowyj znalazł świetnego następcę. Podejrzewam, że w niedalekiej przyszłości postać Pawła Kozioła będzie na równi z Nikodemem Dyzmą symbolem pewnej, niezbyt chwalebnej, kariery politycznej :D

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

03 maja 2013, 20:35

Ooo tak zyciak niekompetencja daje najwięcej humorystyki do obu filmów :D
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Deleted User 3416

01 lis 2013, 20:39

W kraju w którym praktycznie "od zawsze" funkcjonowało, funkcjonuje a prawdopodobnie będzie nadal funkcjonowało hasło "Nie matura a chęć szczera zrobią z Ciebie oficera" nie dziwota że jest pole dla tego typu osób. Aktualne to i życiowe niestety we wszystkich dziedzinach naszego życia....

ODPOWIEDZ