Ranczo odc. 88 Koniec świata w Wilkowyjach

W tym dziale znajdziecie tematy związane z 7 sezonem "Rancza". Będziemy tu zamieszczać m.in. streszczenia i zwiastuny premierowych odcinków.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

08 maja 2013, 18:43

andrzej17083 pisze:Wiadomo, że kościół ukrywał i ukrywa księży pedofilów.
Nie wydaje mi się, żeby był to odpowiedni wątek do takich stwierdzeń.

Gość Niedzielny wstawił za krótki fragment. Czytelnik, który nie zna Rancza może czuć się trochę zdezorientowany (nie wie, czy pomówienia prokuratora są prawdziwe czy fałszywe). Ale na pewno GN nie zrobił tego z niechęci do serialu. W dodatku telewizyjnym do ostatniego numeru na pierwszej stronie jest fotografia Grzegorza Wąsa i godzina emisji serialu :)

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu (link dodałem, ponieważ zaskoczyło mnie, że Ranczo pojawiło się na stronie GN). Odcinek był świetny. Niezapomniana rozmowa Wioletki z Zosią. Radny z Dopiewa, który mnie pozytywnie zaskoczył (choć musiał oczywiście wspomnieć, że Dopiewo od zawsze było pomijane :) ). Rozmowy na ławeczce nie najgorsze. I oczywiście świetne wejście księdza proboszcza do prokuratury :) Choć mistrzynią odcinka była dla mnie Michałowa :)

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

08 maja 2013, 22:06

bartek555 nie wiedziałem, że o Ranczu piszą nawet w prasie katolickiej :D

Ranczo ma ogromną popularność :!: :good:
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

09 maja 2013, 12:23

Revers pisze:Ranczo ma ogromną popularność :!: :good:
To prawda :) Przedwczoraj na youtube pojawiła się scena, w której ksiądz proboszcz uderza prokuratora. Przez niecałe 2 dni została obejrzana przez ponad 300 000 osób! :D Link do scenki:

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 434 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

09 maja 2013, 15:35

bo to jedna z najlepszych scen serialu

pietros
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

10 maja 2013, 19:11

Najlepsza to akcja z księdzem :) A co do senatora to myślę, że się nie myli :D
Spoiler:
Czekam, aż się akcja rozwinie ;)
"Gdy za ladą Ją ujrzałem, to natychmiast oszalałem!" - piosenka Pietrka.

magnezx100
Nowicjusz
Nowicjusz

12 maja 2013, 18:21

witam
czy wiecie gdzie mozna kupic dwa ostatnie odcinki?

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

12 maja 2013, 20:04

magnezx100, tutaj znajdziesz:

Ranczo - serial VOD
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

12 maja 2013, 20:21

magnezx100 pisze:witam
Ale chodzi Ci o ostatnie emitowane 2 odcinki czy ostatnie 2 które dopiero będą w TVP1 :?:
Bo jak 2 ostatnie emitowane już oglądniesz za darmo na www.ranczo.tvp.pl, tam również można kupić jeden odcinek do przodu :)
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

magnezx100
Nowicjusz
Nowicjusz

13 maja 2013, 20:38

Revers pisze:
magnezx100 pisze:witam
Ale chodzi Ci o ostatnie emitowane 2 odcinki czy ostatnie 2 które dopiero będą w TVP1 :?:
Bo jak 2 ostatnie emitowane już oglądniesz za darmo na http://www.ranczo.tvp.pl, tam również można kupić jeden odcinek do przodu :)
12 i 13 tej serii, jeszcze nie emitowane

Awatar użytkownika
kamil73
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 227 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

17 maja 2013, 9:00

Odcinek świetny :good: . Akcja proboszcza w prokuraturze mistrzostwo świata, podobała mi się też Zosia i Stasiek jak jej pokazywał jak ma się ruszać :rechot: . Takiej Michałowej jak w tym odcinku, to poprosimy więcej.
Visca El Barca
Post ten wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w terminie późniejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

17 cze 2015, 22:59

Czas przypomnieć sobie mistrzowską akcje proboszcza:) Mogłabym oglądać to na okrągło

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 179 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

23 cze 2015, 13:21

Prawdziwy koniec świata w Wilkowykach! :cry:

Ojj.. działo się, działo w tym odcinku. :D :) :D
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

16 lip 2015, 18:30

Oczywiście, że scena a akcją proboszcza w prokuraturze jest najlepszą akcją tego serialu. Świadczy o tym choćby statystyka ponad 900 osób na forum bo zakończeniu odcinka. Ta scena przejdzie już do historii seriali TV. I to jak zagrana przez pana Cezarego. Widać, że to nie było pod wpływem chwilowej emocji. Zdejmuje powoli okulary i wręcza Kusemu. No i potem cios z główki. To jest głęboko przemyślane, że na taką kanalię, jak prokurator, to żadne słowa nic nie dadzą. Tylko niezbędny jest inny gest.
No i potem kolejne sceny związane :
1) pytanie z ławeczki do księdza Macieja - "Kusy przyłożył, nie ksiądz proboszcz" , i ich zdziwienie ze stwierdzeniem - "koniec świata"
2) akcja Michałowej - " to obudzić", "za niewinność", "ma ksiądz biskup czas do jutra do 12", "jemu trzeba pastylki"
3) to już w następnym odcinku - przywitanie proboszcza przez wieś jako bohatera.
4) też w odcinku 89 - wstyd ławeczki, że ksiądz proboszcz zrobił co miał , a oni jak te d... nic.
Ja te sceny mogę oglądać na okrągło,bardzo podnoszą człowieka na duchu.
Tu jeszcze chciałbym zwrócić na jedną rzecz, którą twórcy filmu doskonale przekazali. Chodzi o to, że często Ci co mają przewodzić zwykłym prostym ludziom, nie potrafią znaleźć z nimi wspólnego języka, są nierozumieni. Ławeczka doskonale rozumie gest proboszcza, Lucy stała się wielka krzywda,a ten kto jej taką krzywdę wyrządził zasługuje na taką karę, a nie prawienie morałów. Oni poczuli, że proboszcz jest jednym z nich, a do tego kształcony. Z pewnością uznają go za swojego duchowego lidera w Wilkowyjach. (te oklaski w odc.89 na słowa proboszcza - ja rozmawiałem z prokuratorem) . No właśnie w pojęciu społeczności wsi, tylko tak można z "wredzizną" rozmawiać.

Podobała mi się też postawa Więcławskiego , bał się ale nie dał się "ześwinić" .
No i jak zawsze moja ulubiona Kinga z powiedzeniem do kusego -"ty żeś dopiero musiał się napić , żeby trzeźwo spojrzeć". Bo ona zamiary Moniki poznała od razu.

Podsumowując tą scena i jej następstwami - jestem po prostu zachwycony. Brawa dla twórców Rancza i aktorów.

Na marginesie to współczuje aktorowi (na szczęście nie pamiętam nazwiska), który zgodził się zagrać postać prokuratora.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

16 lip 2015, 21:13

Gal pisze:Na marginesie to współczuje aktorowi (na szczęście nie pamiętam nazwiska), który zgodził się zagrać postać prokuratora.
Maciej Marczewski ;) Swoją drogą było mu już dane pojawić się jako ekranowy partner i wymarzony wybranek serca bohaterki odgrywanej przez Ilonę Ostrowską w filmie "Ile waży koń trojański?". Taki zawód - raz wybranek serca, raz bezwzględna szuja - ale postać odegrał znakomicie. Zresztą cała seria 7 była "szyta" niesamowicie! Co odcinek, co scena to strzał i to w każdym wątku. Pan Robert to geniusz, coraz bardziej się w tym upewniam wracając do odcinków z 7 serii.
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

16 lip 2015, 22:17

A mi jakoś Pan Maciej nie przypadł do gustu w tej roli, co nie zmienia faktu, że aktorem jest bardzo dobrym.

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

16 lip 2015, 22:40

" Do jutra, do południa ma ksiądz biskup czas, a jak nie to cała nasza wieś po swojego proboszcza przyjdzie i z tej prokuratury to kamień na kamieniu nie zostanie " to jeden z najlepszych słów Michałowej, uczenie Zosi jak prowadzić restaurację, scena z " główką " już chyba jest kultowa :) , Halina jak ogląda TV. Nie podobało mi się w odcinku rozmowa z Więcławskim, wyszła wg jakoś tak sztucznie i to, że Kusy się upił on zamiast ratować Lucy to sięgnął po flaszkę...

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

17 paź 2015, 21:43

Właśnie na TVNHD skończył się odc.88. Mimo, że nie przepadam za tą częścią serialu, to po raz kolejny nie mogę sobie odpuścić najlepszych scen serialu:
- jak Kusy musiał się napić, żeby trzeźwo spojrzeć i wyrzucić z domu podłą małpę z Warszawy
- cios z główki proboszcza i spojrzenie Kusego pełne szacunku
- zdziwienie ławeczki, że to nie Kusy , a proboszcz pobił prokuratora
- akcję Michałowej z telefonem i budzeniem biskupa
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

18 paź 2015, 7:39

Zgadzam sie z poprzednikiem scena z główką proboszcza bezcenna:)
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

lukasznowicki
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

18 paź 2015, 12:26

Mówicie o świetnych, zabawnych momentach. Ja zwróciłem uwagę na jeszcze jeden, bardzo mnie poruszył i był wzruszający. I jak świetnie podkręcone napięcie... Człowiek się spodziewał, że prokurator wreszcie znalazł odpowiedniego człowieka a tu...

- No, to słucham.
- Chodzi o to, żebym na panią Lucy zeznał?
- Niech pan po prostu powie, co pan wie, a potem sporządzimy formalne zeznanie.
- Bo widzi pan, wszystko przez wnuki. Bo córka już dorosła, to już... to już mniej jakoś, ale wnuki... znaczy... na razie jedna wnuczka, Zosia. A ja... żadnym bohaterem nie jestem.
- No, to... Bohaterowie to są w filmach, to może mi pan wierzyć.
- Pewnie tak, więc.. więc tak sobie, wie pan, pomyslałem, że gdyby wnuczka mnie kiedyś zapytała "dziadku, a czemu ty się jak ostatnia świnia zachowałeś?" to tego bym nie wytrzymał.

I potem, kiedy Czerepach próbuje knuć, tylko Więcławski zachowuje się honorowo i wstrzymuje od głosu. I nie donosi do wójta. Tzn. senatora. Kto by się po Więcławskim spodziewał... Znakomita postać.

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

18 paź 2015, 19:10

Zgadzam się lukasznowicki.
Więcławski napoczątku był postacią trochę wredną i nie mającą swojego zdania a z biegiem czasu staje sie coraz mądrzejszym człowiekiem.
Świetna rola.
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

ODPOWIEDZ