Ranczo odc. 87 Ciężka ręka prawa

W tym dziale znajdziecie tematy związane z 7 sezonem "Rancza". Będziemy tu zamieszczać m.in. streszczenia i zwiastuny premierowych odcinków.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 371 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

06 kwie 2013, 12:42

Ranczo seria 7 odcinek 87 "Ciężka ręka prawa"
Emisja premierowa - 28.04.2013 godz. 20:20 TVP1

Obrazek
Tomek i Francesca wyjeżdżają do Kalabrii. Kto przejmie TV Wilkowyje? Fot. annaiberszer.pl

Streszczenie odcinka:
Wystawa Kusego odniosła wielki sukces w Warszawie i Kusy po powrocie do domu, przeżywa pierwszy raz w życiu falę nagłej popularności i zainteresowania mediów i kolejnych galerii. Lucy w tym czasie także spotykają niespodzianki, acz dużo mniej przyjemne; nią zaczyna się bowiem interesować prokuratura. Zaniepokojona, a nawet już trochę przestraszona Lucy szuka wsparcia w Kusym, który jednak uważa, że jej lęki są wydumane. Duda wraca z Brukseli zupełnie odmieniony i decyduje się walczyć o ukochaną Klaudię. Najlepszą metodą wydaje się być dla niego wzbudzenie zazdrości przy wsparciu bardzo atrakcyjnej kobiety. Witebski wyjeżdża z Francescą do Kalabrii, gdzie ma ona powić potomka rodu. Pojawia się problem, kto przejmie jego internetową telewizję. Pierwszą ofertę składają senator z Czerepachem, którzy szukają medialnego przyczółka, drugą damskie konsorcjum, czyli Hadziukowa, Solejukowa i Więcławska, które zamierzają wypełnić TV Wilkowyje reklamami. Witebski w dzień wyjazdu podejmuje zaskakującą dla wszystkich decyzję i przekazuje klucze do telewizji komuś, komu nawet przez myśl nie przeszło pracować w jakiejkolwiek telewizji. Indagowanie Lucy bardzo szybko przechodzi w atak, zakończony łomotaniem do drzwi dworku o świcie, a wizyta prokuratury o świcie oznacza tylko jedno. Sytuacja Lucy wydaje się być przesądzona.
Źródło: tvp.pl, Studio A

Scenki wideo z tego odcinka:

[youtube]
[/youtube]

[youtube]
[/youtube]

[youtube]
[/youtube]
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
andrzej17083
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

28 kwie 2013, 21:19

Odcinek 8,5/10
Najlepsza scena to oczywiście aresztowanie Lusy i ucieczka senatora.
Rozgrywka medialna też a wysokim poziomie! :!:
Ależ ta Jagna jest sexi :good: :zadowolony:
Doktorowa też trzyma poziom. :oki:
No i Michałowa jak zwykle w formie, ksiądz nie ma lekko. :bosz:
-do urzędu za próg nie wpuszczać , jego pokój opieczętować , zamki zmienić !!! - Wójt o Czerepachu

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

28 kwie 2013, 21:27

- Ksiądz je u siebie?
- Nie chyba nie je, jak zwykle czyta...
:rechot:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

28 kwie 2013, 21:33

Odcinek genialny :!:
Mam nadzieję, że taki poziom się utrzyma do końca tej serii :good:
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

axell
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

28 kwie 2013, 21:42

W Ranczo "żarty się skończyły" ?!

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

28 kwie 2013, 22:31

Jakby to ująć ?? Odcinek "prima sort" :) Podobała mi się scenka Senatorowej i Magistra a także zachowanie Dudu po pocałunku. Natomiast drażniło mnie strasznie dzisiaj zachowanie Michałowej, co prawda uśmiałem się jak zobaczyła księdza na ławeczce :)

Dzisiejszy odcinek ukazał nam również to, co oznacza termin "zatracić się". Chodzi mi o zachowanie Kusego. Co prawda nie można powiedzieć że, zatracanie się w własnej pasji jest czymś złym. Natomiast staje się czymś złym gdy nie dostrzega się potrzeby ukochanej osoby, co ewidentnie widać na przykładzie Lucy.
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Jendrula
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

28 kwie 2013, 22:57

Ja to uwielbiam Ranczo więc każdy odcinek mi się podoba, łącznie z tym :D Emocje rzecz jasna niesamowite, zwłaszcza pod koniec.

Ale nie macie wrażenia że twórcy zaczynają trochę przesadzać?

Ktoś napisal na fb "Brakuje jeszcze gwałtu, poronienia i niech córeczka Lucy umrze bo karetka za późno przyjechała. A, i babka ma plantacje marychy za domkiem".

Oczywiście post wyolbrzymiony, ale ziarno prawdy jest. Jestem rozdarty ponieważ to już nie jest to samo ranczo, ale z drugiej strony serial trzyma poziom. Niby jedno drugiemu zaprzecza, a jednak oba zdania sa prawdziwe :(

Tak czy siak, serial kocham i będę oglądać ^^

PS. Dłużej te karty do bankomatu pokazujcie haha ;d Tak wiem, "lokowanie produktu"

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

29 kwie 2013, 13:50

Odcinek świetny. Liczę, że już tak będzie do końca. Ta końcówka tego sezonu podwyższa jego ogólną ocenę. A co do samego odcinka najlepsze sceny to chyba z udziałem Pietrka i księży. Powtórzę uwagę moich przedmówców, że zachowanie Michałowej było irytujące i to nie tylko w tym odcinku, ale i w całej transzy. A Jagna naprawdę świetnie wyglądała w tym odcinku 8-)

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

29 kwie 2013, 14:03

Popieram :D Najfajniejszy moment jak wszyscy razem wybierali słowa do muzyki Pietrka a gra Księdza Macieja o jeju ;D Po prostu wymiata! Lucy z Kusym trochę się zagubili,ale mam nadzieję,że wszystko się dobrze skończy ;) Takie wątku z nimi mi brakowało ;)

Monipul
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 1 raz

29 kwie 2013, 15:38

Hej. Bardzo fajny odcinek, na koniec przypominający kryminał :) Szkoda mi Lucy, ciekawa jestem kto na nią doniósł i dlaczego prokurator pytał o Wójtową? Nie pamiętam, żeby miała ona jakieś układy z firmą wywożącą śmieci. Jak myślicie, czy donos to sprawka Moniki (małpa z Warszawy), czy może konsekwencje układu z Myćką (pomysł Czerepacha na pozbycie się Myćki z rady)

pietros
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

29 kwie 2013, 15:40

No i w końcu się wydały przekręty Amerykanki. Niby senator taki zły, a Ona nie lepsza. Ciekawe kto Jej dał łapówkę lub komu Ona dała łapówkę. Mam nadzieję, że w końcu się wszystko wyda :D :good:
"Gdy za ladą Ją ujrzałem, to natychmiast oszalałem!" - piosenka Pietrka.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

29 kwie 2013, 15:47

Ja mam wrażenie, że tutaj chodzi o Koziołową, bo o nią ciągle wypytywali, ale czegoś się nie dopatrzyli i poszło na Lucy.
Odcinek ogólnie był świetny, jeden z lepszych w tej serii. Ksiądz na ławeczce i reakcja Michałowej bezcenna.
Dobre jeszcze było jak Stasiek powiesił plakat, że wraca stara obsługa, a Violetka mu zrobiła awanturę :rechot:
Ogólnie to 8/10, ciekawa jestem co dalej! :good:
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

30 kwie 2013, 13:47

No tak, mógł Stasiek napisać "poprzednia" bo "stara" może być niejednoznacznie zrozumiane. Pietrek pokazał że swój honor ma ("może i niewydarzony ale nikogo za plecami nie obgaduję").
A końcówka... zapachniało "Układem zamkniętym" - miejmy nadzieję że prokurator srogo pożałuje swojego błędu a Lucy dostanie gigantyczne odszkodowanie.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

bajek_8P
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

01 maja 2013, 15:50

Moja propozycja wątku z prokuraturą przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Pozdrawiam Sławek :D
"Jeżeli Pan Bóg jest do nas podobny to nie daj Boże"

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

01 maja 2013, 16:40

Jednego jest mi szkoda ze Kusy ignorował Lucy jak mu mówiła o problemach i przejżał dopiero przy aresztowaniu.
Swoją droga to najlepsza scena oraz ucieczka Senatora.

Michałowa troche jednak za dużo ingeruje w życie księży ale by najmiej jest śmiesznie tak jak matka opiekuje sie nimi.

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

03 maja 2013, 11:08

Odcinek śmieszny - zwłaszcza plebania i ławeczka - Pietrek się wyrobił - jak już raz został artystą to inaczej się nie da i nawet Michałowej potrafił przygadać! Ksiądz na ławeczce - piękny widok - zwłaszcza dla Michałowej ;), która mnie akurat nie przeszkadza - zawsze musiała wszystko wiedzieć i wszędzie się wtrącić. Nie podoba mi się natomiast romans Wójtowej ( sama idea zdrady) - o czym już pisałam - ale jako same sceny są ciekawe i śmieszne - ciekawa jestem tylko reakcji Senatora gdyby się dowiedział o zdradzie żony - bo jaki jest stosunek Wójtowej do zdrad męża to słyszeliśmy - coś w stylu " gdybym Go złapała na zdradzie to już bym wdową była"...
Ciekawa jestem jak rozwinie się sprawa z aresztowaniem Lusy - czy to faktycznie chodzi o kogoś innego - np. Wójtową albo może Myćko coś doniósł na Lusy - bo pytali Ją o śmiecie a to właśnie Myćkę z tego wywozu śmieci Panie wyrzuciły.
Kusy mnie zawiódł - ale myślę że się opamięta - już rozmowa z Klaudią to sugerowała - chociaż z drugiej strony trudno Mu się dziwić - w końcu docenili Go jako artystę to się trochę pogubił - byle tylko szybko się odnalazł! :)

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

03 maja 2013, 13:53

Lucy prokuratura aresztowała celowo, aby ta prawdziwa osoba, a w zasadzie osoby czuły się bezpiecznie. Nie chodzi tu o Wójtową, ale jesteście blisko. W następnym odcinku aresztują jeszcze jedną ważną osobę dla całych Wilkowyj, ale z innego powodu. Jakiego? Odpowiedź znajdziemy w kolejnym odcinku pt: "Koniec świata w Wilkowyjach".

PS: Odcinek bardzo dobry, ale zupełnie różni się od pozostałych odcinków VII transzy. Różni się, ale na korzyść :) Oby tak dalej!
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

03 maja 2013, 16:38

Reklama banku była zbyt nachalna. Zresztą nie wierzę, że Ranczo musiało się na coś takiego zgadzać. Serial z taką oglądalnością na pewno utrzymałby się bez lokowania produktu. Ktoś w TVP musi być zbyt pazerny...

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 917 razy
Kontakt:

03 maja 2013, 19:00

Podejrzewam, że Ekipa "Rancza" miała przysłowiowe g... do gadania odnośnie "lokowania produktu". Przychodzi delikwent do TVP, która jest właścicielem praw do serialu, kładzie na stół odpowiednie "argumenty", a my, chcąc nie chcąc, musimy to oglądać. Obawiam się, że nic na to nie poradzimy, możemy co najwyżej ponarzekać. W sumie i tak przez te siedem sezonów, nie było to aż tak upierdliwe, jak w innych serialach. A jedno "lokowanie", dopłat PROW-u, przyniosło Ranczu dość niespodziewaną, międzynarodową nagrodę.

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

03 maja 2013, 20:22

Ja nie dziwię się TVP, że się na takie coś zgodzili, są zadłużeni więc to proste, że łapią się czego mogą by coś niecoś zmniejszyć to zadłużenie.
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

ODPOWIEDZ