Ranczo odc. 85 Pojedynek czarownic

W tym dziale znajdziecie tematy związane z 7 sezonem "Rancza". Będziemy tu zamieszczać m.in. streszczenia i zwiastuny premierowych odcinków.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

23 mar 2013, 9:16

Ranczo seria 7 odcinek 85 "Pojedynek czarownic"
Emisja premierowa - 14.04.2013 godz. 20:25 TVP1

Obrazek
Emilia Komarnicka czyli serialowa Monika, fot. Joachim

Streszczenie odcinka

Babka, na wieść o zakusach Moniki na Kusego, postanawia wkroczyć do akcji. Lucy prosi ją tylko, żeby oczyszczając aurę Moniki, nie działała tak radykalnie, jak kiedyś przeciwko wójtowi. Solejuk prezentuje przed władzami PPU swój autorski program. W miarę słuchania, wójta i Czerepacha ogarnia coraz większe zdumienie, a nawet szok. Klaudia, odczytawszy trafnie intencje rodziców co do Łukasza, postanawia być od nich sprytniejsza i cały czas adoruje przesadnie swojego chłopaka. Jej ojciec reaguje na to wielką nerwowością. Monika ze zdumieniem obserwuje u siebie bardzo nietypowe reakcje i emocje. Zgaduje niemal od razu, kto za tym stoi i postanawia pokazać Babce, że akurat na nią nie działają żadne magiczne sztuczki, bo pracuje na co dzień z większymi oszołomami. Całkowicie nie w porę u babki pojawia się Solejukowa, po zioła uspokajające. Niefortunnym zbiegiem okoliczności Solejukowa staje się ubocznym podmiotem magicznych praktyk babki. Wójtowa odczuwa coraz większą skłonność do magistra. Z wzajemnością Monika walczy do upadłego z fluidami dobroci Babki, a to powoduje, że życie w dworku ulega jeszcze większej dezorganizacji, żeby nie powiedzieć dewastacji. Dezorganizacja zapanowała także na plebanii. Na szczęście tylko, albo aż w temacie żywienia. Michałowa przejęta opowieściami wikarego o życiu i posiłkach średniowiecznych zakonników, postanawia część z nich wprowadzić do menu księży. Umiar zawsze jest pożądany, ale nawet post bez umiaru się przejada.

Źródło: tvp.pl, Studio A

Awatar użytkownika
rafali9
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

14 kwie 2013, 21:10

Odcinek ok no i śmieszny.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2013, 21:12 przez rafali9, łącznie zmieniany 1 raz.

kamilos
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

14 kwie 2013, 21:10

moim zdaniem chyba najlepszy odcinek w tej serii :)
"Wódki nie przepijesz roboty nie przerobisz"-Stach Japycz
"Z tym że z tą wódką to można jeszcze próbować"-Hadziuk

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

14 kwie 2013, 22:02

Tak, odcinek jeden z najlepszych jak dotąd. :D
Choć myślałem, że to Proboszcz jest większym łakomczuchem :bosz:
Sceny nocne też się pojawiały co podnosi poprzeczkę :good:
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

pietros
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

14 kwie 2013, 23:42

Odcinek bardzo śmieszny, uśmiałem się w Nim do łez. :D Pojedynek czarownic (niestety) wygrała Monika :/
Problem w tym, że nie ma już w tym niczego ze starego klimatu :( Taka prawda.
"Gdy za ladą Ją ujrzałem, to natychmiast oszalałem!" - piosenka Pietrka.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

15 kwie 2013, 0:17

Dobry odcinek, czary Babki były świetne! :D
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

15 kwie 2013, 18:06

Swietne te czary były tez była dobrze dobrana muzyka na podkład.

Solejukowa jak zawsze radosnie.

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 917 razy
Kontakt:

15 kwie 2013, 21:03

Według mnie ten odcinek, to "Emilia Komarnicka Show". Moim zdaniem jej aktorski popis w tym epizodzie powinien zamknąć usta wszystkim niedowiarkom, wątpiącym w jej kunszt i talent. Zagrała swą rolę wiarygodnie, przekonująco i sugestywnie, a zarazem pokazała duże komediowe zacięcie. Wielkie brawa :good: Swoją drogą, ta Monika to naprawdę wredna baba jest, nawet Babka-Zielarka nie dała jej rady. Ciekaw jestem rozwoju akcji w kolejnych odcinkach :napalony:

Inne wątki też bardzo ciekawe. Solejukowy program zrobił, zwłaszcza na Czerepachu, wielkie wrażenie! Ciekawe, czy za tym pójdzie jakieś eksponowane stanowisko partyjne ?
Solejukowa również przeszła samą siebie, po "babkowych dymach". Mina Solejuka - bezcenna :D

Widać, że senatorowej romans z magistrem bardzo służy, choć pewnie skończy się tak samo szybko, jak się zaczął.

Duda mnie martwi. Przeżywa rozstanie z Klaudią jak przysłowiowa stonka wykopki. Klaudia zaś wdała się w zabawną przepychankę z rodzicami. Kozioł, doprowadzony do szału zaczął, dla uspokojenia, drewno rąbać. Tylko, zastanawiam się, po co to drewno, skoro kominka u nich nie ma. Ani pieca?

Moim zdaniem, nieco podupada akcja na plebani.

I najgorsze zostawiam na koniec. Czy zdajecie sobie sprawę, że "Siódemka" ma już "z górki"? Ta seria właśnie przekroczyła półmetek :( Jeszcze tylko sześć odcinków i znów długi rok czekania na kolejną serię.

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

15 kwie 2013, 22:53

Kolejny, odcinek, i kolejny raz mam mieszane uczucia po jego emisji. Niby wszystko, fajne, śmieszne, ale dla mnie w pewnych momentach... żałosne. Niestety VII sezon jest najsłabszym z wszystkich, które dotąd powstały. W moim przypadku wydaje mi się że zakończenie Rancza po czterech transzach nie było błędem. Mam wielkie obawy co do kolejnych odcinków tej serii jak i całej następnej, która mam nadzieje będzie ostatnią.

wojtkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz

16 kwie 2013, 17:41

"Kochana moja, wredna, złota małpa jedna!" Odcinek jak dotąd najlepszy z VII serii. Najbardziej rozśmieszyła mnie oczywiście Solejukowa. Monika też fajne tłumaczenia miała.

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

16 kwie 2013, 19:28

Zyciak zwórcił uwagę, że połowa serii minęła niestety i mamy z górki a wątków tyle pozaczynane i nie wiadomo w jakim kierunku akcja się potoczy. Ja też uważam, że akcja na Plebani siadła - poprzednio dylematy wiary miał Wikary teraz coś podobnego niby przeżywa Proboszcz ale w sumie nic się nie dzieje - no może za wyjątkiem tej jednej akcji gdy Proboszcz wpadł do brata i reakcja Wójtowej - choć to nie w tym odcinku było ale w tym wątku trochę mnie rozczarowuje Wójtowa - bo ten romans poprzednio z Wezółem - to jeszcze tak było jakby równolegle z Wójtem i Wezółową - taki mały skok w bok ale teraz znowu? trochę mi się takie przesłanie nie podoba. Duda taki przybity ale na 100 euro na tydzień zareagował :)
Odcinek oczywiście należał do Moniki i w tym pojedynku czarownic to Ona była górą - też jestem ciekawa co z tego wyniknie! Solejukowa niesamowita była, a Solejuk jednak woli mniej uległą żonę ;)
Po raz kolejny z problemami przychodzi się na ławeczkę - poprzednio Kusy teraz Solejuk i obu Pietrek pociesza - chyba przejął rolę Japycza!

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

16 kwie 2013, 20:15

Ja też uważam, że akcja na plebani leży. Michałowa mnie w tym sezonie zwyczajnie irytuje, zwykle jej wtrącanie było zabawne, teraz jest wkurzająca po prostu. Ksiądz to w ogóle jakaś porażka :bosz: wikary też taki nijaki... strasznie nieudany wątek, taki na siłę, nic nie wnosi.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

hector55
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

16 kwie 2013, 20:55

Taki dziwny ten odcinek ;) byl
Zapraszam do kontaktu

Awatar użytkownika
kamil73
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 227 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

19 kwie 2013, 19:01

Jak dla mnie to średnio mi się podobał ten odcinek. Fajne było czytanie programu przez Solejuka, noc Solejukowej i jej męża. Natomiast akcja Moniki z tłuczeniem i demolowaniem wszystkiego R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-A :!: , tak samo jak jej nocne krzyki :good: . Dobre było jeszcze, podjadanie księży w nocy oraz tłumaczenie Pietrka o "kilimakterium".
Mimo wszystko spodziewałem się jednak troszkę lepszego odcinka.
Visca El Barca
Post ten wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w terminie późniejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

19 kwie 2013, 22:08

Bo tej Moniki to już za dużo jest w tej serii :!:
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Awatar użytkownika
Bercek90
Super User
Super User
Podziękował(a): 116 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 62 razy

20 kwie 2013, 12:49

Bardzo dobry odcinek.Czekam na następne ;)

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

22 kwie 2013, 14:47

Od tego odcinka rozpoczęła się dobra passa nowej transzy Rancza. Pomysł Moniki, żeby zganiać wszystko na Babkę, rozbijając wazony - sprytny. "To ta pipa" Lucy spowodowały bóle brzucha ze śmiechu.
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

Awatar użytkownika
andrzej17083
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

24 kwie 2013, 15:30

Najlepszy odcinek tej serii!
Babka- gwiazda tego odcinka. Bardzo dobra muzyka.
Solejuk mistrz polityczny :angel:
-do urzędu za próg nie wpuszczać , jego pokój opieczętować , zamki zmienić !!! - Wójt o Czerepachu

Awatar użytkownika
tomek1
Super User
Super User
Podziękował(a): 43 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 76 razy
Kontakt:

14 sie 2013, 8:55

Odcinek był bardzo dobry i śmieszny.pojedynek czarownic między babką i Monika,to był jeden z najlepszych odcinków. :D

Awatar użytkownika
kamil159
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 75 razy

15 sie 2013, 10:35

Super się oglądało, nawet powtórki. Bardzo podobała mi się scena z Solejukową, która wdychała dym. :)

ODPOWIEDZ