Ranczo odc. 83 Model życia artysty

W tym dziale znajdziecie tematy związane z 7 sezonem "Rancza". Będziemy tu zamieszczać m.in. streszczenia i zwiastuny premierowych odcinków.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

28 lut 2013, 20:30

Ranczo seria 7 odcinek 83 "Model życia artysty"
Emisja premierowa - 31.03.2013 godz. 20:20 TVP1
Obrazek
Kusy z serialową córką Dorotką. Fot. Bogusława Bielat

Streszczenie odcinka:
Sytuacja w dworku się zaognia. Lucy i Monika zaczynają toczyć ze sobą otwartą wojnę. Monika kupuje ostentacyjnie w miejscowej aptece test ciążowy i inne środki równie silnie związane z tym tematem. Wieść o tym szybko dociera do Lucy. Dodatkowo, Monika wpada przypadkiem na pomysł, że będzie pozować Kusemu nago i kręcić podczas sesji malarskich videoart. Czerepach zaczyna gorzko żałować pochopnego wysłania Lodzi do Brukseli, bo uświadamia sobie, że nigdzie na świecie nie ma tylu wyposzczonych, żądnych erotycznych przygód mężczyzn w delegacji. Uruchamia wszelkie dostępne (i niedostępne też) środki do śledzenia Lodzi. Agencja Bezpieczeństwa Narodowego to tylko początek góry, na którą Czerepach postanowił wejść, żeby wiedzieć dokładnie, co robi w Brukseli jego ukochana żona. Komisja programowa legła w gruzach. Wargacz siedzi, a Myćko ze strachu całkiem zniechęcił się do polityki. Klaudia, będąca świadkiem kłótni Solejukowej z mężem, mówi jej, że deprecjonowanie męża to prosta droga do rozwodu i że dobrze by było, żeby jednak zaczęła go dowartościowywać. Zdziwiona Solejukowa, nie do końca pewna, czy codzienne kłamstwa przejdą jej przez gardło, wpada jednak na pomysł, co zrobić, żeby Solejuk szybko nabrał przekonania, że jest inteligentny. Po raz kolejny okazuje się, że mądra żona jest w stanie wmówić mężowi praktycznie wszystko. Ksiądz podejmuje uczciwą, ale bardzo ryzykowną z wielu powodów decyzję o upublicznieniu budżetu parafii, co, według Michałowej i wikarego może prowadzić do tragedii.

Źródło: Studio A, TVP.pl

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

31 mar 2013, 21:27

Bardzo mi się podobał ten odcinek, nie wiem czemu, ale wróciło wg mnie stare dobre Ranczo :)
Może odczuwam to przez to, że pokazana postała Apteka z Magistrem, Doktorowa :D

Mam nadzieję, że oglądalność będzie lepsza niż tydzień temu :!: :)
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

31 mar 2013, 21:29

Odcinek był nawet niezły.

Czerepach zazdrosny o Lodzie

Lucy o kusego

Sama zazdrosc

Dobre tez jak Solejukowa wmówiła Solejukowi ze to on napisał to wszystko

Ksiądz zamiast zepsuc reputacje parafii sprawił ze ludzie będą wiecej dawac jeszcze to też było udane.

Awatar użytkownika
Patryk
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

31 mar 2013, 21:30

Fajny odcinek :) tylko ta agentka coraz bardziej mnie wkurza...taka straszna cwaniara
ranczo najlepszy serial pod słońcem
POZDROWIENIA Z CHEŁMA :]
[url=http://userbars.pl/Film-i-TV/Userbar/21081,Ranczo,fan.htm][img]http://img.userbars.pl/106/21081.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

31 mar 2013, 21:44

Panie Andrzeju, za "franciszkańską drogę" - chapeau bas. Po raz kolejny scenariusz "Rancza" wyprzedził czas. Bardzo przyjemnie się oglądało. Pomysł z pisaniem programu przez Solejuka i jego realizacja - anielskiej dobroci. Monika w aptece i mina Magistra, nic dodać, nic ująć. Oko cieszą też ujęcia z podnośnika. Mam nadzieję, że w ostatniej serii też będą się pojawiać.

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

31 mar 2013, 22:34

Odcinek na najwyższym poziomie, pełen humoru i zwrotów akcji.
Na początek dworek: Lucy dała się wpuścić w maliny jak mało kto. Czyżby nie wiedziała że Monika tak wszystko rozegrała żeby wywołać u niej współczucie i wyrzuty sumienia? Numer z testem ciążowym to klasyczna manipulacja, myślę że Czerepach od razu by się zorientował.
Wywieszenie finansów parafii na drzwiach kościoła to podręcznikowy przypadek prawdziwości przysłowia że "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło".
Ale danie główne - program wyborczy w wykonaniu Solejuka - to jak na razie największa w 7 serii dawka humoru. Będą jaja jak ten program zrobi furorę! Ja osobiście padłem ze śmiechu przy dialogu:
- Oświata... OOOOoooooo........
- I tu żeś chłopie mądrze powiedział!
A to zdrętwienie ręki przy pisaniu - to zrozumie każdy student który robił notatki na wykładach. Choć nie znam tak ekstremalnych przypadków jak w tym odcinku. :)
A Dorotka? Może jest już na tyle duża żeby dać jej jakieś proste dialogi?
Podsumuję słowami piosenki Andrzeja Grabowskiego: "Jest dobrze, jest dobrze, jest dobrze!"
Nie mogę się doczekać pojedynku czarownic!
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
rafali9
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

01 kwie 2013, 0:39

Odcinek fajny

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

01 kwie 2013, 0:57

Dobry odcinek, jak dla mnie najlepszy ze wszystkich do tej pory. Najlepsi byli Solejuki, zdecydowanie pisanie programu i podnoszenie samooceny męża wygrało :D
Czerepach też był niezły z namierzaniem Lodzi, oby się nie dowiedziała, bo chyba go udusi ;)
Na dworku te akcje też niezłe, mam nadzieję, że niedługo Monisia oberwie za swoje, paskuda jedna. Nie dziwne, że Kusy nawiał, jak miał jej akt malować. :P
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

01 kwie 2013, 13:44

admin pisze:Panie Andrzeju, za "franciszkańską drogę" - chapeau bas. Po raz kolejny scenariusz "Rancza" wyprzedził czas. Bardzo przyjemnie się oglądało. Pomysł z pisaniem programu przez Solejuka i jego realizacja - anielskiej dobroci. Monika w aptece i mina Magistra, nic dodać, nic ująć. Oko cieszą też ujęcia z podnośnika. Mam nadzieję, że w ostatniej serii też będą się pojawiać.

Zdjęcia z podnośnika są najlepsze :!: :D
I ta melodia w tle, piękna sprawa :good:

Ja chciałbym zobaczyć zdjęcie od strony obserwatora, czyli jak robią to na tym podnośniku;D

Daję link do wczorajszego odcinka dla tych, którzy wczoraj nie mogli go oglądnąć:
http://vod.pl/ranczo,123429,w.html
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

01 kwie 2013, 20:25

Solejukowa "mądrość", której on sam nie ogarnia ... :good: Zazdrosny Czerepach podpuszczony przez Wójta ... :good: Ciekaw jestem jego miny, jak zobaczy rachunek telefoniczny za namierzanie Lodzi :rechot: Ławeczka :good:
Fajny odcinek.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2013, 0:14 przez Jacenty, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

01 kwie 2013, 23:34

Właściwie widzę w tym odcinku same plusy :) Dużo Solejukowej +, wspaniała zazdrość Czerepacha +, intryga uknuta przez Monikę +. Mógłbym tak jeszcze wymieniać i wymieniać. Mogę tylko rzec, że czekam na więcej :)
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

02 kwie 2013, 20:25

Mój były przełożony zwykł mówić że ma "dużą zajętość czasową" - i mnie chyba coś takiego ostatnio spotkało bo nie mogę zdążyć napisać komentarza do poszczególnych odcinków Rancza - a tu czas leci i kolejny odcinek za nami!
To może taki wspólny komentarz będzie żeby troszkę zaoszczędzić - w końcu mamy kryzys - ale nie ma co się tłumaczyć kryzysem i tak jak mieszkańcy Wilkowyj przejęli się małą tacą to i ja biorę się do roboty! :)
To tak może od końca - to odniesienie do Franciszkanów to faktycznie - poza oczywistym, uniwersalnym przesłaniem to jeszcze takie zgranie z teraźniejszością!!?? Czyżby Babka albo jakieś inne czarownice coś tu przemyciły ;)
Czary czarami ale jaką potęgą okazuje się znajomość psychologii - Solejuk pisze program partii i sam jest zaskoczony swoją wiedzą, Wójt manipuluje uczuciami córki, Monika wzbudza poczucie winy u Lusy i osiąga cel!
Dworek znowu stał się punktem kulminacyjnym i bardzo mi się to podoba bo sytuacja jest rozwojowa i tylko biedny Kusy musi uciekać na ławeczkę, która każdego stara się pocieszyć - nawet jak nie za bardzo rozumie o co chodzi - ale "szacun" okazuje! Trochę nieudana akcja z bykami - pomysł niezły - wykonanie gorsze - a taka scena mogła mieć dużo lepsze rozwinięcie - tak chociażby jak pościg furmankami w Ranczu Wilkowyje!
Ciężarna Franczeska - niezły charakter pokazała - tylko chyba nie było ślubu - bo nic nie wiemy? a co ksiądz na to?
Stasiek ma dużo roboty służbowej - a gdzie obowiązki domowe przy dziecku no i gdzie jest Wioletka???!!!
Zazdrosny Czerepach narzeka na przyjazne państwo, Duda przeżywa rozstanie z Klaudią, Pietrek opiekuje się dziećmi i w pocie czoła pisze nowe piosenki, Jola uczy się śpiewać, Michałowa medytuje cud uzdrowienia Księdza - jakby nie wierzyła w możliwości lekarskie Wezóła :) - oj dzieje się, dzieje! Aż trudno się doczekać co będzie dalej - jak rozwinie się kwestia Partii Uczciwości, jaki model życia artysty wygra, czy Klaudia znajdzie sobie nowego adoratora i co na to Duda, co z karierą naukową Solejukowej i partyjną Solejuka.....kiedy następny odcinek??? ;)

Chmielu123
Nowicjusz
Nowicjusz

04 kwie 2013, 8:56

MISTRZOSTWO... Wrocilo stare RANCZO :D Oby tak dalej... Kazdy odcinek jest coraz lepszy. Ale... Gdzie jest Wieclawski? Nie widzialem go jeszczew tej serii. Mamy juz prawie polmetek.

Awatar użytkownika
kamil73
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 226 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

04 kwie 2013, 15:01

Bardzo fajny odcinek.Akcja Solejukowej z mężem (pisanie programu) R-E-W-E-L-A-C-J-A :good: !!! Podobały mi się też te dwie sceny, jak Lucy i Kinga "szybko i inteligentnie" :bosz: zrozumiały zakup testu ciążowego przez Monikę.Takich mamy w większości włodarzy i obecnych studentów uczących się za pieniądze.Po Lucy spodziewałem się jednak więcej rozumu.Zaczyna pikować w dół, dorównywać do poprzedniego wójta.
Visca El Barca
Post ten wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w terminie późniejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

06 kwie 2013, 15:17

Z podziwem i chęcią ogladam kolejne odcinki. Ten - mistrzostwo w każdym calu.
Ciekawa jestem ile wyniesie rachunek na biuro poselskie za chytry plan Czerepacha na Lodzię :lol:
A Monika... działa mi coraz bardziej na nerwy cwaniactwem. Cóż. Mogła namieszać, ale niechże juz jedzie dalej szukać "artist" :good:
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

07 lip 2015, 21:47

To jeden z moich ukochanych odcinków. Czerepach, który walczy o możliwość śledzenia Lodzi z operatorem telefonii komórkowej:
- No, jak to dzieci...
- Oni teraz bez przerwy granice przekraczają, Szoengen jest!
- To skandal, żeby takiej usługi nie było, jak społeczeństwo potrzebuje!
niezmiennie mnie osłabia :rechot:
I utwierdzanie Solejuka w jego możliwościach, przez Solejukową, która mu tak podyktowała program PPU, że ten sam uwierzył, iż jest jego autorem.... mistrzostwo świata...
Kocham ten odcinek :D
Obrazek

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

08 lip 2015, 20:04

To jest najlepszy odcinek VII sezonu :) Bardzo dużo śmiesznych i fajnych scen m.in. pisanie przez Solejuków programu, Czerepach i namierzanie Lodzi, Proboszcz i wywieszanie finansów Kościoła, Monika i kupno testu ciążowego :)

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

26 wrz 2015, 21:12

Kolejny wspaniały odcinek tej serii. Każdy z odcinków 80-84 jest fajnie napisany, zwłaszcza jeśli chodzi o wątek dworku. Najpierw coś, co widza bardzo drażni, a potem jeszcze w tym samym odcinku takie rozwiązanie , które uspakaja i ucieszy widza.
Tutaj Monika w swej bezczelności przechodzi sama siebie. Nie poczuwa się do obowiązku jakiegokolwiek udziału w pracach domowych, pomimo, że gości w dworku już kolejny tydzień. Nawet kubek musi jej Lucy podać, a jak wstaje od stołu to mogłaby choć po sobie sprzątnąć naczynia, a nie odchodzić jak „świnia od koryta”. Stawia zarzut Lucy o agresję miłością wobec Kusego. No jak można nazwać agresja objawy miłości pomiędzy małżonkami. Agresja to jest coś wyłącznie złego, a miłość to przecież największe dobro. Następnie z wielką pewnością informuje Lucy, że jej mąż wnet od niej ucieknie w świat. A jak Lucy chce na ten temat porozmawiać z Kusym, to nie zważając na ich rozmowę wpada z kolejnym pomysłem, byle rozdrażnić Lucy.
Ten wątek z kupnem testu ciążowego to też świetny pomysł. Wkrótce cała wieś ma jedno na myśli i informuje o tym Lucy. Najlepsza tutaj jest Halina, z odpowiedzią na pytanie Lucy – „ile razy twój mąż zdradził – tyle razy ile maił okazje. W końcu okazuje się , że to kolejny numer jaki zrobiła małpa z Warszawy, aby wyprowadzić Lucy z równowagi. Lucy nawet nie daje się nabrać na szantaż Moniki i zgadza się na malowanie aktu. Bardzo mi się przy okazji informowania o tej zgodzie stanowcze Lucy do Kusego „nie wtrącaj się”. Wreszcie Lucy energiczna. Najlepsza jak zwykle w tych sprawach jest moja ulubiona Kinga. Najpierw ze słowami do Kusego – „jeśli to prawda to ty skończony kretyn jesteś”. A potem po odkryciu prawdy – „to Kusy oberwał za niewinność”. I dzięki niej oboje małżonkowie wyjaśniają sobie nieporozumienie, że oboje są „drobnomieszczki”.
Warte jeszcze zauważenia to finanse parafii. Powszechnie panuje opinia, że kościół jest bardzo bogaty, ale większości parafii w małych miejscowościach finanse ledwo się bilansują.
Podobał mi się senator jak mówił do Fabiana – „rusz tyłek i parę razy daj mu w pysk, to mu się amorów odechce” ( o Łukaszu). Czerepach próbuje zaangażować generała ABW do śledzenia Lodzi w Brukseli. Ale najlepsi są Solejukowie. Zaczyna się od odpowiedzi na sugestie Klaudii – „to ja durnemu mam mówić, że mądry”. Sceny jak oboje piszą program PPU, są super. Najbardziej powala [/b]„oświata – ooooo, to żeś chłopie mądrze powiedział[/b]. Oczywiście to Solejukowa go tworzy , a mąż przepisuje. Najlepsze nazajutrz jego zdziwienie – „ja pierdziele to ja napisałem”.
Tak jak teraz oglądam te odcinki, to gdyby nie zaserwowane nam dramaty związane z drugą częścią tej serii, to VII seria byłaby chyba najlepsza.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2015, 15:16 przez Gal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

27 wrz 2015, 14:55

To jeden z moich ulubionych odcinków. :good: Solejuk piszący program - mistrzostwo. :rechot:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

ODPOWIEDZ