Ranczo odc. 81 Podróż w czasie

W tym dziale znajdziecie tematy związane z 7 sezonem "Rancza". Będziemy tu zamieszczać m.in. streszczenia i zwiastuny premierowych odcinków.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Kolejny odcinek "Rancza" za nami. Jaka była "Podróż w czasie"?

Czas głosowania minął 31 mar 2013, 22:11

Rewelacyjna, totalny odjazd!
16
84%
Przeciętna, mogło być lepiej
3
16%
Słaba, lepiej o niej zapomnieć
0
Brak głosów

Liczba głosów: 19
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 371 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

14 lut 2013, 17:39

Ranczo seria 7 odcinek 81 "Podróż w czasie"
Emisja premierowa - 17.03.2013 godz. 20:20 TVP1
Obrazek
Marta Lipińska jako Michałowa na planie 7 serii "Rancza" w Jeruzalu. Fot. Anna Czernichowska

Streszczenie odcinka:
Lucy musi oddelegować na kurs do Brukseli wójtową lub Lodzię. Żadna nie chce jechać, ale tylko jedna z nich jest na tyle sprytna, by uniknąć wyjazdu.
Michałowa pogodziła się z faktem, że ksiądz wyzdrowiał, a cudowne ozdrowienie na pewno wiąże się z wielkimi planami opatrzności wobec proboszcza (i jego kariery w kurii) i jej obowiązkiem jest dopilnować, żeby ksiądz nie przegapił żadnych znaków w tym temacie.
Klaudia po dramatycznym rozstaniu z Dudą przenosi swe uczucia na awangardowego reżysera z Lublina, który nie wiadomo właściwie po co przyjechał do Wilkowyj i nie wiadomo też, jak długo w nich zostanie.
Komisja programowa nie radzi sobie z pisaniem programu i żąda eksperta do pomocy. Klaudia, bo na nią padł wybór Czerepacha, jest bezsilna wobec zacofania poglądów komisji i stosuje nietypową terapię otwarcia umysłów. Efekty tej swoistej podróży w czasie są nie tylko zaskakująco silne, ale też jakże brzemienne w skutki.
Agentka Monika coraz lepiej czuje się w dworku, Lucy zaś (proporcjonalnie) coraz gorzej; Monika odkrywa też drugie źródło fascynacji, pisarza Witebskiego i adoruje go, nie bacząc na Franceskę w zaawansowanej ciąży. Bycie zbyt blisko Tomka to kiepski pomysł, kiedy się pamięta, że Franceska nie tylko pochodzi z Kalabrii, ale też nosi na co dzień broń.
Źródło: Studio A, TVP.pl

Awatar użytkownika
rafali9
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

17 mar 2013, 21:11

Odcinek super ze śmiechu nie mogłem wyrobić
Pozdrawiam Rafał

Awatar użytkownika
Patryk
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

17 mar 2013, 21:12

kilka słów odcinek full profeska,szkoda dudy....ławeczka wymiata jak zawsze szczególnie wargacz z myćkiem narobili i ta scena pod koniec no super po prostu :) :)
ranczo najlepszy serial pod słońcem
POZDROWIENIA Z CHEŁMA :]
[url=http://userbars.pl/Film-i-TV/Userbar/21081,Ranczo,fan.htm][img]http://img.userbars.pl/106/21081.png[/img][/url]

pietros
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

17 mar 2013, 21:44

Przykro mi to mówić, ale ŻAŁOSNE!! Nigdy się nie spodziewałem, że Ranczo może tak zejść na psy :( W porównaniu z tym sezonem to sezony 5 i 6 były takie same jak pierwsze cztery. :płacze:
Nikogo nie chcę urazić, ale chyba do okulisty muszę iść, bo ja nigdzie nie widzę jakichkolwiek pozostałości po klimacie Rancza :(
"Gdy za ladą Ją ujrzałem, to natychmiast oszalałem!" - piosenka Pietrka.

Ozi
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

17 mar 2013, 22:34

pietros, jeszcze zmienisz zdanie 8-)

bodzio126p
Nowicjusz
Nowicjusz

17 mar 2013, 22:38

Odcinek dobry, ale BARDZO PROSZĘ nigdy więcej komputerowo zrobionych (wklejonych) zwierząt.
Byki wyglądały tak nierealistycznie, że sceny z nimi traciły swój urok, a na prawdę byłby bardzo fajne...

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 917 razy
Kontakt:

17 mar 2013, 22:59

Mi się też te byki średnio podobały. Efekt w sumie mizerny, co jest dość dziwne przy dzisiejszych możliwościach technicznych. Dużo lepsze, moim zdaniem, były efekty komputerowe z krzesłem i ogórkami u Solejuków w pierwszej serii. Ale może się na tym nie znam :)

pietros
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

17 mar 2013, 23:31

Ozi, raczej niestety nie zmienię :(

A najbardziej żal mi było biednego Fabiana :(
"Gdy za ladą Ją ujrzałem, to natychmiast oszalałem!" - piosenka Pietrka.

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 371 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

17 mar 2013, 23:41

Z bykami nie wyszło. To znaczy pomysł ciekawy, ale realizacja, delikatnie mówiąc, mało efektowna. Jestem w stanie zrozumieć ekipę, że realizacja sceny z taką ilością żywych zwierząt na planie byłaby trudna, kosztowna i ryzykowna, ale specjaliści od efektów specjalnych mogliby się bardziej postarać.

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Kontakt:

18 mar 2013, 15:38

Rewelacyjny odcinek po poprzednich dwóch odcinkach tej serii myslałem ze nic ciekawego sie nie wydarzy a tu ten odcinek mnie zaskoczył.

Śmieszny był Myćko i Solejuk.

Śmieszne było jak Myćko uciekał przed bydłem a Solejuk przytulał Do wszystkich.

Naprawde rewelacyjny odcinek i za razem śmieszny jeszcze sie śmieje jak pomysle o Solejuku i Myćko

Pozdrawiam wszystkich ranczersów

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

18 mar 2013, 20:07

Ten odcinek był średni. Obiecuję natomiast, że w następnym odcinku powróci stare, dobre Ranczo :) Obejrzałem przed chwilą odcinek 82. Jest świetny!!!

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

18 mar 2013, 20:07

Mnie także się podobał. Pośmiałam się ze scen we dworku, szczególnie jak Francesca groziła Monice :rechot:
Klaudia jak zwykle zmienna jak pogoda, ale mimo wszystko cieszę się, że w końcu się pokazała, bo lubię jej postać. Ten jej Łukaszek to niezłe ziółko... ;)
Fabiana mi strasznie szkoda, ale mam wrażenie, że on może coś tam z Kingą zakręci, bo oboje tacy idealiści, którzy chcą zmieniać świat :)
Ogólnie odcinek udany, uśmiałam się dzisiaj przy śniadaniu :)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

18 mar 2013, 21:01

Dawno się tak nie uśmiałam, jak właśnie na tym odcinku :D
macphisto pisze: Ten jej Łukaszek to niezłe ziółko... ;)
I to dosłownie :mrgreen: :mrgreen:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Kontakt:

19 mar 2013, 19:34

Spoiler:

Lipton125
Nowicjusz
Nowicjusz

19 mar 2013, 20:07

Biedne chłopaki z ławeczki...przez cały tydzień muszą przed tymi bykami uciekać aż do następnego odcinka :D .
Oglądając odcinek w pierwszej chwili pomyślałem,że może Monika,która po groźbach ze strony Francesci wyjdzie na spacer ochłonąć a tu nagle Myćko i reszta biegnąc z pośpiechem wołają : Pani biegnie z nami (czy coś takiego) i spojrzenie jej w strone tego stada...może ze strachu biegła by i zatrzymała się dopiero w Warszawie? ;)

Odcinek bardzo mi się podobał i moim skromnym zdaniem...Ranczo nie traci na uroku :) .

Pozdrawiam!.
Wójt Paweł Kozioł: Łgać to ty potrafisz jak nikt.
Arkadiusz Czerepach: Od wójta się nauczyłem.

Awatar użytkownika
kamil73
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 227 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

20 mar 2013, 22:22

Najlepszy odcinek z tej serii, można było się naprawdę pośmiać. Myćko, Wargacz i Solejuk przeszli samych siebie, byli świetni.
Fajna też była akcja z Haliną, jak wpadła do Łukasza do pokoju, a ten jarał "fajkę". I ten jej tekst "ale papierosy to niech pan pali inne, one brzydko pachną" rozwalił mnie kompletnie. Klaudia jak zwykle nie wie sama czego chce, strasznie szkoda mi Dudy.Francesca zareagowała za to jak prawdziwa Włoszka, była zazdrosna, uśmiechnięta ale zdecydowana.Z niecierpliwością czekam na następny taki odcinek.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2013, 23:22 przez kamil73, łącznie zmieniany 1 raz.
Visca El Barca
Post ten wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w terminie późniejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

21 mar 2013, 14:02

Oj dużo się działo!
Klaudia zaczyna mnie denerwować, myślałem że znalazła już właściwego chłopaka w osobie Dudy, a tu nagle sprowadziła sobie ćpającego reżysera. Nie wiem czy gdyby Halina dowiedziała się co on tak naprawdę pali to zgodziłaby się żeby córka spędziła z nim resztę życia. Miejmy nadzieję że nie będzie to postać na stałe goszcząca w Ranczu albo że Klaudia mu się znudzi (w końcu to Magdziarz nie Klaudiarz :) ). Podobał mi się za to "odlot w przyszłość" w wykonaniu Solejuka, Myćki i Wargacza, choć co do Solejuka mam nadzieję że wróci do swojskiego Mamrota i piwa Tur. "Kwestia bycza" to również fajny pomysł, ale takiej sceny nie dało się nakręcić na żywo, w końcu Wilkowyje to nie hiszpańska Pampeluna. Szkoda że zrealizowano to po prostu kopiując obraz pędzących zwierząt na tło - rynek w Jeruzalu. Lepszy efekt dałoby wygenerowanie byków "cyfrowych" - przecież Amerykanie zrobili świetnie wyglądający atak pędzących zwierząt na miasto w filmie "Jumanji", a film ma już swoje lata. Sądzę że taki np. Tomasz Bagiński mógłby to zrealizować.
Nawiązując do tytułu odcinka - a może by tak kiedyś zrobić prawdziwą podróż w czasie? Taki odcinek wspomnieniowy, Wilkowyje lat 70-tych i postacie odgrywane przez młodszych aktorów (byle nie Mroczni Bracia jako Kozłowie :) ). Byłaby tam babcia Lucy, Stach podrywałby Michałową a następnie pokłóciłby się z bratem i wyjechał, Solejukową zagrałaby dziewczyna grająca jej córkę Kaśkę, a Hadziuk i Solejuk piliby piwko na szkolnych wagarach. Odcinek byłby np. w formie snu Solejuka, w który zapadł po zażyciu "czegoś mocniejszego".
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

aloj
Nowicjusz
Nowicjusz

21 mar 2013, 17:02

Uwielbiam Ranczo i jak tylko "wpadnę " na nie na jakimś kanale TV - oglądam. Seria 7 jednak, póki co, mocno mnie rozczarowuje...Zwłaszcza ostatni odcinek. Wiem, wiem, to tylko film i nie ma się co czepiać realiów np. kompetencji samorządowców, ale coś jakby się wypaliło. postać Klaudii rozczarowuje - no to popisała się z tymi papieroskami, faktycznie "odpłynęli" w XXI wiek, a jak zmądrzeli od tego...A rozstanie z Fabianem-no cóż, klasy też w tym nie było, ani śmiechu też nie. Michałowa- pomijając Jej medytacje nad połówką tabletki, też jakaś roszczeniowa. Solejukowa gdzieś zniknęła... Mam nadzieję, że będzie lepiej, nadal czekam na przejaskrawioną polską rzeczywistość rancza dawnych sezonów.

princessa2013
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

22 mar 2013, 10:50

bodzio126p pisze:Odcinek dobry, ale BARDZO PROSZĘ nigdy więcej komputerowo zrobionych (wklejonych) zwierząt.
Byki wyglądały tak nierealistycznie, że sceny z nimi traciły swój urok, a na prawdę byłby bardzo fajne...
tak odcinek super, ale te zwierzęta były okropne, lepiej jakby się przebrali za byki:)
Jak masz zrobic coś dziś zrób po jutrze a będziesz mieć 2 dni wolnego :)[URL=http://2swiaty.pl]tanie foto tapety[/URL]

princessa2013
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

22 mar 2013, 10:56

ej poprzednie serie były lepsze, średnio mi się podobało, aktorzy też grają jakby chcieli a nie mogli...

ODPOWIEDZ