Ranczo odc. 79 Wielbicielka z Warszawy

W tym dziale znajdziecie tematy związane z 7 sezonem "Rancza". Będziemy tu zamieszczać m.in. streszczenia i zwiastuny premierowych odcinków.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Czy premierowy odcinek 7 serii "Rancza" można uznać za dobre otwarcie nowego sezonu?

Czas głosowania minął 17 mar 2013, 21:26

Tak, jest moc!
26
90%
Nie, niczym specjalnie nie zachwycił.
2
7%
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony/a jestem.
1
3%

Liczba głosów: 29
dziabolek7
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

03 mar 2013, 22:39

TVP1 HD nie istaniał przed 1.06.2012! To Telewizja N puszczała wersję skalowaną do HD w swojej platformie, ale nie było to oficjalne TVP1 HD tak jak teraz i dlatego Ranczo leciało równolegle na TVP1 i TVP HD bo nie było wersji HD jedynki, teraz już nie leci. Podobnie było z np. Na dobre i na złe, też szło równocześnie na TVP2 i TVP HD, teraz jest TVP2 HD (wystartowało razem z TVP1 HD) i już nie dają na TVP HD.

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 917 razy
Kontakt:

03 mar 2013, 22:43

dziabolek7 pisze:TVP1 HD nie istaniał przed 1.06.2012!
Istniał, istniał. Był chociażby w ofercie telewizji N. Też się kiedyś zdziwiłem myśląc, że jest tylko TVP HD.
Ale nie miejsce i pora na takie dysputy tutaj, bo odbiegamy od tematu.

Jeszcze mały cytacik z dzisiejszego odcinka :D
„Zmniejszyć podatki, bronić wolności – Polska Partia Uczciwości”

dziabolek7
Nowicjusz
Nowicjusz

03 mar 2013, 22:45

No to napisałem że Telewizja N skalowała jedynkę zwykłą i zamiast normalnej dawała (więc też było to liczone) ale TVP się pod tym nie podpisywała, na tej skalowanej nic nie leciało w natywnym HD, od tego mieli właśnie TVP HD.

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

03 mar 2013, 22:51

OK, nie doczytałem Twojego poprzedniego posta :angel: Oczywiście masz rację :good:

Awatar użytkownika
Mszostus
Nowicjusz
Nowicjusz

03 mar 2013, 23:48

Odcinek zapowiada dobrą serię, najlepsza akcja to oczywiście ławeczka u Patryka (swoją drogą chłop ma przerąbane). Coś czuje Wójt zostanie jeszcze prezydentem. Czekam aż w sklepach pojawi się wino mocno "Kozioł" xD
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.
generally.pl
http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=292569 zagraj w pokemony :)

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

04 mar 2013, 8:47

Ranczo powróciło na ekrany - znów kolejne 13 niedziel z ulubionym serialem. Z zaciekawieniem będę śledził nowe wątki wprowadzone w pierwszym odcinku. Część z nich zapowiada się ciekawie - Solejuk w partii, depresja proboszcza, a co do innych mam mieszane uczucia - jakoś mi ta agentka blondi-Monika nie pasuje do klimatu Wilkowyj, choć nie jest tak wkurzająca jak jeden z chłopaków Klaudii - prezenter pogody z 5 serii, tamten to była porażka. Jak zwykle nie zabrakło zabawnych momentów - Dorotka "bawi się w tatusia", albo hasła wyborcze na butelkach jabola. Mamy też ciekawą parafrazę przysłowia o górze i Mahomecie - nie poszedł Pietrek na ławeczkę, to ławeczka przyszła do niego. Chciałbym też żeby choć na moment przyjechał poprzedni Wikary (a nuż po studiach zostanie np. Proboszczem w Radzyniu), może Bartek da się namówić? W Ranczu rozwiązano to idealnie, jak wyjechał to jest szansa że wróci, nie to co w innych serialach, których twórcy uznali że najlepiej postać ukatrupić (niejaka Hanka i Rysiu :) ).
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

04 mar 2013, 11:34

Dobry odcinek, mi też się podobał :good: Michałowa mistrzostwo jak zwykle, rozbroiła mnie :D Ławeczka to naprawdę prawdziwi przyjaciele na dobre i na złe.
No i agentka z Warszawy, niezła wariatka, ona narobi szumu, podoba mi się to :lol:

Jedno mnie zastanawia... na cholerę Lucy botox wstrzyknęła? :bosz:
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat

04 mar 2013, 15:06

macphisto pisze:Jedno mnie zastanawia... na cholerę Lucy botox wstrzyknęła?
O żesz, czy to prawda? Ja zauważyłem tylko że zmieniła kolor włosów - reszta Lucy po staremu. Hm, chyba będę musiał sprawić sobie okulary.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

04 mar 2013, 15:35

Górną wargę ma taką nienaturalną, jakoś tak mi się to w oczy rzuciło.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

04 mar 2013, 16:11

Odcinek przeciętny, ale może to dlatego, że jest to dopiero pierwszy odcinek nowej serii. A ten nowy podkład muzyczny w niektórych scenach, moim zdaniem nietrafiony. :(
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

Awatar użytkownika
Mszostus
Nowicjusz
Nowicjusz

04 mar 2013, 16:48

Nie wiecie na co choruje ksiądz? Jak dla mnie jest uczulony na tabletki. Jak możecie sobie niszczyć przyjemność oglądania na necie jak tylko się pojawi? Potem jest płacz, że trzeba tak długo czekać na kolejną serię.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.
generally.pl
http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=292569 zagraj w pokemony :)

Francesca
Nowicjusz
Nowicjusz

04 mar 2013, 17:06

Ten odcinek był genialny!
Michałowa - nie ma co gadać - GENIUSZ !!!
Ławeczka u Pietrka urocza :D
Najlepsza zabawa Dorota "w tatusia" ;)
"O, a to jest już szczyt wszystkiego - IV przykazanie w wykonaniu niejakiego Milińczuka Heńka - proszę bardzo: «Chrzcij ojca swego i matkę swoją». Chrzcij!!!"

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Kontakt:

04 mar 2013, 17:28

Mszostus pisze:Nie wiecie na co choruje ksiądz? Jak dla mnie jest uczulony na tabletki. Jak możecie sobie niszczyć przyjemność oglądania na necie jak tylko się pojawi? Potem jest płacz, że trzeba tak długo czekać na kolejną serię.
Dzisiaj obejrzałem kolejny odcinek i wcale nie uważam, że zniszczyłem sobie przyjemność oglądania :) Każdy ma inne podejście. W poniedziałki ściągam kolejny odcinek z chomika. Tak obejrzałem całą 6 serię. I uwierz mi, że nic przy tym nie straciłem :)

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

04 mar 2013, 17:45

Moim zdaniem, niech każdy ogląda gdzie i kiedy chce. Sam w przeszłości oglądałem w necie, potem premierę w TV, po czym jeszcze kilka razy w kompie :D

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Kontakt:

04 mar 2013, 17:54

zyciak pisze:Sam w przeszłości oglądałem w necie, potem premierę w TV, po czym jeszcze kilka razy w kompie :D
To podobnie jak ja :) W poniedziałek oglądam nowy odcinek. Później do końca tygodnia oglądam go jeszcze raz w internecie. A w końcu w niedzielę i tak zasiadam przed telewizorem o 20.20 :)

Mój ulubiony tekst z tego odcinka: Do krainy szczęśliwości z Polską Partią Uczciwości :D Zawsze lubiłem Halinę :) Ten cytat wpisałem sobie do kalendarza :)

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

04 mar 2013, 17:58

bartek555 pisze:Mój ulubiony tekst z tego odcinka: Do krainy szczęśliwości z Polską Partią Uczciwości :D Zawsze lubiłem Halinę :) Ten cytat wpisałem sobie do kalendarza
Mój ulubiony, to: "Czerepach… ty się wody może napij, bo nakręcony jak jakiś enerdowski zegarek jesteś." :D

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

04 mar 2013, 18:58

Ja zazwyczaj co niedzielę oglądam każdy nowy odcinek, a jak nadchodzi lato i kupa wolnego czasu to wtedy od początku daną serię ;)
To tylko sny szalone sny ;)

cosmic13
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

05 mar 2013, 15:31

Witam
No i zaczął się nowy sezon! Długo wyczekiwany, ale niestety pierwszy odcinek nie powala. Słabe żarty, już trochę wyświechtane. Ja podziwiam pierwsze sezony za żarty sytuacyjne, a ciągłe wytrząsanie się Michałowej na księdza, już nie śmieszy. To już staje się nudne. Właśnie we wcześniejszych seriach, takie przywary ludzkie jak ciągłe komentarze Michałowej, były zastępowane świetnymi twistami. Tu co prawda wymyślono chorobę księdza, na znak protestu, ale wg mnie ksiądz powinien po prostu ją "olać" i nie przejmować się jej komentarzami pokazując w ten sposób jego "ciemną" naturę czyli wpływ genów brata Wójta:) W tym sezonie twórcy nie wysili się zbytnio. Pierwszy odcinek nowej serii jest ok, ale nic poza tym, bez rewelacji. Taki serial, bo do śmiechu w zasadzie było niewiele. Sztuczność księdza Macieja, również dawała się we znaki :( Natomiast genialny był moment przytargania ławeczki do Pietrka, powiało świeżością i za to lubię ranczo :) Oby jak najwięcej takich twistów :) oraz rymy Polskiej Partii Uczciwości:)

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

05 mar 2013, 17:24

Trzeba przyznać że pierwszy odcinek VII serii jest chyba najlepszy spośród "pierwszych" w Ranczu II. Jest to obiecujący poczatek. Bezsprzecznie scena odcinka to ławeczka u Pietrka na tarasie. A Michałowa i jej dialogi z księżmi to mistrzostwo świata. Nic dziwnego że podniosła ciśnienie proboszczowi :) czekam na więcej już za niecały tydzień :D

piterkks67
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

05 mar 2013, 19:56

Odcinek świetny :good: :good: :good:
Ale nie podobało mi się to, że aktorzy zaczęli mówić już np. w domu, a obraz było pokazany na zewnątrz jeszcze. Ale oprócz tego było genialny, warto było czekać :zadowolony: :zadowolony:

ODPOWIEDZ