Muzyka (gitara) z szóstej serii.

Forum poświęcone szóstej serii "Rancza". Znajdziecie tu tematy, które zdradzają m.in. kulisy prac nad nowym sezonem serialu.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
bezkregowiec
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 7 razy

11 sie 2012, 11:37

Witam.

W kilku odcinkach ,,Rancza'' z najnowszej serii podczas wywiadów wójta-senatora (gdy ktoś oglądał w telewizji) na zakończenie zawsze była taka spokojna muzyczka grana na gitarze. Dysponuje ktoś tabulatorem/nutami tego utworu?

Z góry dziękuję.

Reklama

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 525 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 935 razy
Kontakt:

11 sie 2012, 17:12

bezkregowiec pisze:W kilku odcinkach ,,Rancza'' z najnowszej serii podczas wywiadów wójta-senatora (gdy ktoś oglądał w telewizji) na zakończenie zawsze była taka spokojna muzyczka grana na gitarze. Dysponuje ktoś tabulatorem/nutami tego utworu?
Nie sądzę, żeby było to ogólnodostępne w zapisie nutowym :( Jednak jeśli uściślisz o jaki dokładnie fragment Tobie chodzi, w jakim odcinku i w jakiej scenie, to mogę spróbować to spisać i Tobie podesłać :)

bezkregowiec
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

12 sie 2012, 11:22

Dziękuję :lol: ! Postaram się jakoś znaleźć i wyciąć (chyba że dysponuje Pan odcinkami 6 serii to podałbym odcinek i czas). Będę zadowolony z każdego rodzaju zapisu (najbardziej z tabulatury).

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

12 sie 2012, 12:37

bezkregowiec, jedna zasada! Na forum wszyscy jesteśmy per "Ty" i moja prośba, żebyśmy się tego trzymali :) VI serię mam, więc podaj tylko odcinek o scenę ! Zapiszę to nutami i podpiszę akordy! Tabulatura mi jest obca i. jako muzykowi nieprzydatna. Choć, być może mój program muzyczny będzie na tyle sprytny, że nuty z pięciolinii zapisze mi jako tabulaturę. Obiecać jednak tego nie mogę :)

bezkregowiec
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

12 sie 2012, 14:16

Będę pamiętał :ok . Scena to 75 odcinek około minuty 31 i 30 sekundy (jeśli liczymy od początku wraz z czołówką. Wtedy Halina, Lucy i Lodzia oglądają telewizję w urzędzie, a w telewizji senator mówi o oświacie i w tle jest ta muzyczka. Mam nadzieję że fakt, że senator jednocześnie mówi nie będzie problemem. To trwa jakąś minutę. Jest też w 70 odcinku krótka scena (jakieś 5 sekund tej muzyki), wtedy to 6 minuta filmu. Jednak mam nadzieję że się uda z tym pierwszym bo tam jest całość. Trzymam kciuki, żeby się udało :lol: .
PS: Jaki to program? Dałby radę wygenerować nuty z ,,ławeczki'' i czołówki, mimo że to skrzypce?

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

12 sie 2012, 14:20

bezkregowiec pisze:Jaki to program? Dałby radę wygenerować nuty z ,,ławeczki'' i czołówki, mimo że to skrzypce?
Program, którym to wszystko spiszę, to po prostu moje ucho :) Natomiast jest prawdopodobne, że program do edycji nut jaki posiadam może to zapisać zarówno w sposób tradycyjny, na pięciolini, jak i w formie tabulatury !!

bezkregowiec
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

12 sie 2012, 14:41

No to szacun :hi . Mam nadzieje że kiedyś dojdę do takiego poziomu. Z góry dzięki i czekam :lol: .

-- Pon 13 Sie, 2012 --

Udało się odnaleźć fragment?

-- Czw 06 Wrz, 2012 --

Co do tabulatury nie powinienem mieć problemu z przekształceniem nut na dany zapis, znalazłem fajny program.

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

29 lis 2012, 8:40

Udało mi się spisać wspomniany fragment :) Zapisałem go na tradycyjnej pięciolinii i tabulaturze gitarowej. Zatytułowałem "Senator Kozioł w TV".

Obrazek
Obrazek

I jeszcze dla Was mały bonus. Piosenka "To tylko sny" w zapisie na wokal z fortepianem, z podpisanymi akordami w oryginalnej tonacji. Jednocześnie melodia zapisana jest w tabulaturze gitarowej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla wyjaśnienia. W pierwszym utworze akord Bm, to po polsku h-moll. W notacji międzynarodowej nie ma dźwięku "H", zamiast tego jest 'B'". Natomiast nasze B-dur, to "Bb". Zatem, pierwszy akord w "To tylko sny", to właśnie B-dur. I jeszcze jedno! Jeśli tonacja piosenki będzie dla Was za trudna ( z autopsji wiem, że B-dur jest nieco niewygodnym akordem na gitarze), to dajcie znać Mogę to bez problemu przetransponować do wygodniejszej na gitarę tonacji.
Pozdrawiam serdecznie z Ho Chi Minh w Wietnamie :)

bezkregowiec
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

01 gru 2012, 12:11

Łaał, dziękuję!

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

26 wrz 2013, 19:17

Tutaj macie link do listy motywów z Rancza, można sobie posłuchać
http://sklep.polskieradio.pl/Products/4098-ranczo.aspx

Tutaj spisałam dźwięki do motywu nr 18 - spacer księdza proboszcza
cis cis cis cis cis cis h a a
a a f a a a ais h a a
cis cis cis cis cis cis h a a
a a g g fis e d

a tutaj do motywu nr 34 Wilkowyje idą spać (duże litery- oktawa razkreślna, małe litery- oktawa mała )
E E E E D C h h h h
h h h h C h C h C h C D E E E E
C D E F F F F F E D E E E E E E D C h D G A G g a h C C C

w nutach też mogę spróbować wrzucić ale z to zajmie trochę czasu :P

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 494 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 556 razy

26 wrz 2013, 19:27

Ooo nie wiedziałem, że jest płyta z muzyką :)
To teraz szukam ochotnika, który napisze nutowo (lub tylko literowo) wszystkie motywy :P

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum

26 wrz 2013, 19:31

literowo to szybko się da ale żeby nutki wrzucić potrzeba trochę więcej czasu :P

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

26 wrz 2013, 20:15

dlatego mi starczy literowo, sam tak piszę sobie jak coś mi się uda zagrać ze słuchu metodą prób i błędów szukając po kolei właściwych dźwięków :P

Awatar użytkownika
kubakielce
Super User
Super User
Podziękował(a): 137 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 75 razy

26 wrz 2013, 20:26

Z Tego co widzę to na tej stronie bardzo mało piosenek zgadza się z tytułami jakimi są podpisane , mogli to ogarnąć

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

27 wrz 2013, 12:04

Ranczerka21 pisze:

a tutaj do motywu nr 34 Wilkowyje idą spać (duże litery- oktawa razkreślna, małe litery- oktawa mała )
E E E E D C h h h h
h h h h C h C h C h C D E E E E
C D E F F F F F E D E E E E E E D C h D G A G g a h C C C
Właśnie to gram.
To nie "Wilkowyje idą spać" tylko "tymczasem w knajpie", na tej stronie prawie każdy tytuł jest zły, poza tym czy uśniesz przy takiej muzyce czy masz ochotę się bawić?? :P

Dobra, po przesłuchaniu wszystkich motywów, chciałbym, jeśli by ktoś chętny się znalazł, nuty (mogą być literowo) do następujących motywów: (poprawne nazwy są tu: http://chomikuj.pl/walomik/Ranczo+Sezon ... +z+serialu)

1. Czołówka
3. Ławeczka
4. Młode ziemniaki i zsiadłe mleko (PS: wiecie może skąd taka nazwa? :P)
6. Kręte ścieżki wójta
11. Pogoda w Wilkowyjach
18. Violetka i policjant
20. Czerepach (część udało mi się zagrać ze słuchu, ale nie wszystko...)
36. Jola (piosenka Pietrka i Joli)

PS: w nagrodę wysyłam podziękowanie :D

Chciałbym z ok. 10 głównych motywów zbudować sobie składankę i grać ją np na jakiejś imprezie ze znajomymi :D

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum

27 wrz 2013, 15:22

zamiast spacer księdza proboszcza powinno być policjant i Wioletka- ten pierwszy kawałek który wrzuciłam to początek tego motywu, ale widzę że na chomiku są dłuższe fragmenty :) jak będę miała chwilę czasu to postaram się wrzucić nutki. :P

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

27 wrz 2013, 16:02

Jeśli chcecie, mogę się tym zająć i sukcesywnie dodawać tu poszczególne utwory. Spisać melodię to żaden problem, trochę trudniej z harmonią, która w wielu kawałkach jest naprawdę niebanalna, choć wydaje się prosta. Jeśli jesteście zainteresowani, to pierwsze utwory być może jeszcze przez weekend uda mi się dodać. Byłyby one w takiej formie jak poprzednie, lub bez tabulatury gitarowej.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

27 wrz 2013, 16:35

zyciak pisze:Jeśli chcecie, mogę się tym zająć i sukcesywnie dodawać tu poszczególne utwory. Spisać melodię to żaden problem, trochę trudniej z harmonią, która w wielu kawałkach jest naprawdę niebanalna, choć wydaje się prosta. Jeśli jesteście zainteresowani, to pierwsze utwory być może jeszcze przez weekend uda mi się dodać. Byłyby one w takiej formie jak poprzednie, lub bez tabulatury gitarowej.
Super, dzięki :good: Ważne aby była sama melodia, a akordy sobie dopiszę samemu :)

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

28 wrz 2013, 21:11

Na pierwszy rzut - czołówka. Typowa "prymka" jak to określamy w żargonie muzycznym, czyli melodia i podpisane akordy. Oryginalna tonacja nieco niewygodna, nasze H-dur, ale mam nadzieję, że sobie z tym dacie radę. Jeśli będziecie mieli problemy, to mogę to przetransponować do dowolnej tonacji. Dajcie tylko znać. Aha, jeszcze jedno. Akord "B", to po polsku "H", jak wspominałem przy poprzednich utworach w międzynarodowej notacji i terminologi muzycznej nie ma tonacji H, tylko B, a polskie B to na całym świecie Bb.

Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

29 wrz 2013, 7:46

Zyciak dzięki :good: , no niewygodna tonacja, jak chcesz możesz przetransponować o pół tonu do C dur, chociaż dla mnie zagrać z tych nut w C dur to żaden problem :)

Próbuje grać i ciężko idzie mi bo za dużo tu kasowników :P Przetransponuj, ale może na G dur, bo nie lubię grać nut ponad pięciolinią bo ich praktycznie nie gram, bo ja gram przeważnie pieśni kościelne i tam dochodzą dźwięki przeważnie do C ;)

A żeby tutaj nie dublować już to możesz mi na maila wysłać :)

ODPOWIEDZ