Ranczo odc. 75 Kontrrewolucja

Forum poświęcone szóstej serii "Rancza". Znajdziecie tu tematy, które zdradzają m.in. kulisy prac nad nowym sezonem serialu.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

20 kwie 2012, 17:15

Ranczo seria 6. odcinek 75 Kontrrewolucja

Emisja Premierowa - 06.05.2012

Streszczenie odcinka:

Nowy wikary przeżywa kryzys własnej przydatności kapłańskiej, bo z racji nadmiernej uczoności ani z ludźmi rozmawiać nie umie, ani ich nie rozumie. Niestety działa to też w drugą stronę wierni nie rozumieją co mówi do nich wikary. Kryzys jest tak głęboki, że zanosi się, że na plebanii zostanie tylko ksiądz i Michałowa Na szczęście jest we wsi osoba, która gnana potrzebą poznania prawdy, przychodzi do wikarego, aby podzielić się swoimi wątpliwościami na temat ontycznej struktury rzeczy według Świętego Tomasza. No, w takich tematach wikary czuje się jak ryba w wodzie. Podczas gdy bezrobotne kobiety, ze wszech miar starają się kontynuować zarabianie pieniędzy, ich mężowie coraz mocniej i głośniej buntują się przeciw zmianom w otaczającej ich rzeczywistości. Bo jakże to tak, żeby żona, zamiast przy garach stać i czekać aż zmęczony mąż do domu wróci, całymi dniami latała gdzieś, nie wiadomo gdzie i po co Emancypacja tych kobiet, nie dość, że pozycję ich mężczyzn - osłabia, jakość obsługi w domu pogarsza, to w skrajnych przypadkach zmusza nierobów do przejmowania jakichś obowiązków no to już wprost godzi w sens pożycia małżeńskiego. Słowem męska duma zostaje boleśnie ugodzona, z czego społeczny bunt się rodzi, a o wszystko zostaje obwiniona Lucy, prowokatorka i sprawczyni wszystkich zmian. Do buntujących się dołącza Solejuk, który w ten sposób wyraża swoją wściekłość na Solejukową. Dzieciaki, szkolone według nowego programu, podejmują różne akcje w celu zdobycia środków na zagraniczną wycieczkę, którą też sami logistycznie muszą przygotować; Czerepach oczywiście kradnie to nowe oświatowe podejście i do programu senatora dopisuje, a senator ową reformę wilkowyjską po telewizjach rozgłasza. Konsekwencje owego wystąpienia są daleko bardziej idące niż umocnienie medialnej sławy senatora. Na Wilkowyje, szczególnie na jeden z państwowych sektorów, pada blady strach.

Scenka wideo z tego odcinka:
[youtube]
[/youtube]
Ostatnio zmieniony 01 maja 2012, 21:38 przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Wyłączenie spoilera. Dodanie scenki wideo.
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Reklama

Deleted User 1816

06 maja 2012, 21:21

No cóż, pierwsze odcinki 6 serii jak dla mnie osobiście nie wróżyły nic dobrego, jednak ostatnie parę odcinków na szczęście nadrabia wszystko z nawiązką. i Ranczo z odcinka na odcinek jest coraz lepsze.

Solejukowa staje się powoli postacią pierwszoplanową i niesamowitą. W pierwszej serii poznajemy ją jako prostą i poczciwą kobiecinę, której za bardzo brak wiary w siebie i z trudem wiążącą koniec z końcem. Metamorfoza jaką przechodzi przez wszystkie serie jest największą zmianą postaci w tym serialu.

W tym odcinku znowu Solejukowa wymiata.

Dzieciaki przechodzące "eksperyment pedagogiczny" też są niesamowite. Cóż nasi politycy na to? Może faktycznie w życiu codziennym przydałaby się taka rewolucja.

Fabian Duda i jego choroba - pomysł dobry, ale jak moim zdaniem ..... aktor trochę chyba przesadził.

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

06 maja 2012, 21:57

Światełko w ciemnym tunelu... Sponsorzy wycieczek szkolnych z ławeczki super. Cały wątek zbierania kasy przez uczniów (czyli tzw. wątek oświatowy) nareszcie jako taki. Wiedziałem, że Klaudia kocha Fabiana na zabój... Solejukowa może przez Kanta mieć kryzys wiary???? Ciekawe

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

06 maja 2012, 22:55

4ur0n pisze:Kolejny odcinek o niczym.
Tendencja spadkowa.
Serial pod koniec serii osiągnie dno.
Panie Adamczyk,szanowni scenarzyści,zakończcie tą farsę.
Mocne...
Po obejrzeniu tego odcinka chciałem przyznać, że 6 seria trzyma poziom, ale po tym co napisałeś troszkę się wstydzę...
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator

06 maja 2012, 23:10

Milek pisze:
4ur0n pisze:Kolejny odcinek o niczym.
Tendencja spadkowa.
Serial pod koniec serii osiągnie dno.
Panie Adamczyk,szanowni scenarzyści,zakończcie tą farsę.
Mocne...
Po obejrzeniu tego odcinka chciałem przyznać, że 6 seria trzyma poziom, ale po tym co napisałeś troszkę się wstydzę...
Milek mam identyczne odczucia...

4ur0n skoro ciągle uważasz, że z odcinka na odcinek jest coraz gorzej, to po co wciąż oglądasz ten serial? Przełącz na inny kanał - rankingi oglądalności naprawdę nie zbiednieją przez Ciebie...

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

06 maja 2012, 23:58

4ur0n pisze:Na szczęście sa jeszcze inne miejsca w sieci gdzie nie panuje cenzura
a jaka tu panuje cenzura? czy ja o czymś nie wiem? :ups:
Obrazek

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator

07 maja 2012, 0:37

4ur0n pisze:Oglądam bo płace abonament,chyba mi się należy.
Mnie jak coś się nie podoba, to po prostu tego nie oglądam, nie marnuję swojego czasu...

A Ty już z góry założyłeś jednocześnie:
4ur0n pisze:Serial pod koniec serii osiągnie dno.
To tym bardziej nie widziałabym sensu oglądania serialu.

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

07 maja 2012, 9:04

4ur0n pisze:Oglądam bo płace abonament,chyba mi się należy.
Na szczęście sa jeszcze inne miejsca w sieci gdzie nie panuje cenzura i można swobodnie się wypowiadać z stąd czas się wynosić. Pozdro Anija,skasuj moje konto.
A wiesz 4ur0n co mnie wkurza u takich ludzi jak Ty? I powiem to otwarcie, ale nie dlatego, żeby się z Tobą kłócić publicznie, ale właśnie dlatego, że mam prawo powiedzieć co myślę... Uprawianie niezdrowego krytykanctwa dla samej zabawy "krytykowania". I piszę to nie tylko do Ciebie, ale do tych wszystkich, którzy roszczą sobie prawo do krytykowania wszystkiego, co im się pod rękę nawinie. Kim jesteście? Kolegami z branży Panów Adamczyka, Bruttera i Niemczyka? Znacie się na filmach i serialach jak mało kto? Piszecie scenariusze na zamówienie? Studiowaliście filmoznawstwo, literaturę, reżyserię??? Kim jesteście i jaka wiedza i doświadczenie pozwalają wam na ocenianie innych ?? Sorry, ale dla mnie możecie się co najwyżej wypowiadać krótko: podobało mi się - nie podobało, nudzi mnie serial - bawi mnie. Przykro mi, ale nie macie żądnych merytorycznych podstaw do OCENIANIA pracy tych ludzi, którzy tworzą serial, BO SIĘ NA TYM NIE ZNACIE :lol: i już.

Ale mam prośbę - nie porzucajcie oglądania Rancza! Ten serial jest też o Was ! O stale niezadowolonych kontestatorach, którzy wiedzą więcej i lepiej niż inni. Są mądrzejsi, Bardziej doświadczeni. Otrzymali od Boga dar "mądrości", która daje im prawo krytykowania wszystkiego, a zwłaszcza tego, o czym nie mają zielonego pojęcia. :lol:
Forum należy do fanów serialu, a dla mnie bycie Fanem oznacza "bycie" w każdej sytuacji. I zakładam różowe okulary oglądając kolejne odcinki, choć to może i niepotrzebne. Ja ten serial uwielbiam i jeszcze nie raz podziękuję reżyserowi i scenarzystom za ich pracę. I za to, że pokazują prawdziwe oblicze naszego społeczeństwa.

"Psy szczekają - karawana jedzie dalej". :) pozdrawiam,

-- 7 Maj 2012, 2012 08:15 --

O, i przez to wszystko zapomniałam po co się tutaj zalogowałam :)
Odcinek - jak zwykle - mnie rozbawił do łez.
Z odcinka na odcinek rośnie moja sympatia do Solejukowej - aż się boję pomyśleć co to będzie, gdy przez ten swój upór i wytrwałość w końcu wpłynie na tego swojego "mamroczącego" męża ;) A swoją drogą podziwiam jej wnikliwość w studiowaniu Św. Tomasza... Przyznaję, ja w mając przez dwa lata na studiach historię filozofii niespecjalnie się zastanawiałam czy to co Św. Tomasz, Kant czy inny filozof głosił - miało sens. :) nie wnikałam - aż mi wstyd :ireful

Cóż, odcinek świetny :) jak zawsze.
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

Awatar użytkownika
Wojtek18
Super User
Super User
Podziękował(a): 4 razy

07 maja 2012, 10:00

Jak zwykle świetny odcinek.
Wojtek

zt323a
Nowicjusz
Nowicjusz

07 maja 2012, 11:27

Wątek z "chorobą" Dudy był według mnie do bani bardzo sztucznie zagrany, tak samo jak z Klaudią kiedyś bardzo lubiłem tą postać ale w 5 i teraz 6 serii ona mnie denerwuje popisuje się jaka to ona wielka jest pani psycholog a bardziej szkodzi jak pomaga chce tłumaczyć innym jak żyć a sama o życiu wie tyle co nic jest po prostu za młoda. Natomiast bardzo podobał mi się wątek z Senatorem i akcją protestacyjną pod gminą tak więc odcinek był pół na pół.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 99 razy
Kontakt:

07 maja 2012, 12:58

Serial jak serial, raz odcinki gorsze, raz lepsze, ja tam skończoną fanatyczką nie jestem, jak się nie podoba, to mówię. Ale taka krytyka niekonstruktywna mnie denerwuje. Najlepiej napluć jadem na wszystkich i wszystko, bo tak.
Nie rozumiem Cię 4ur0n, po co oglądasz, jak Ci się nie podoba? W telewizji leci milion seriali, których nie lubię, które mnie nudzą, ale nie siedzę na forach i nie piszę jakie są do du**, bo szkoda na to życia i energii, lepiej znaleźć sobie jakieś kreatywne hobby.

A wczorajszy odcinek był świetny. Jak poprzedni zawiewał nudą, tak ten bardzo mi przypadł do gustu. Wójt i Czerepach jak zwykle świnie, rewolucja oświatowa też nabiera barw, ksiądz Maciej w końcu bratnią duszę znalazł, Solejukowa na prawdę niesamowita kobieta, taką przemianę przeszła.
Z Klaudii to psycholog na razie marny, jak jej się z pacjentem nie powiedzie, to wrzeszczy na niego :P
No i ten protest pod gminą, to też będzie niezłe. Czekam na kolejny odcinek :ok
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

07 maja 2012, 13:53

Ja przepraszam, że tak krótko, ale dosłownie mam minutkę. Chciałam się podzielić takim pomysłem, który przyszedł mi do głowy po poprzednim odcinku. Co powiecie o kandydowaniu Solejukowej na wójta Wilkowyj? Oczywiście jak już Lucy znudzi się rządzenie gminą :lol:
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 99 razy
Kontakt:

07 maja 2012, 13:59

rai pisze: Z odcinka na odcinek rośnie moja sympatia do Solejukowej - aż się boję pomyśleć co to będzie, gdy przez ten swój upór i wytrwałość w końcu wpłynie na tego swojego "mamroczącego" męża ;) A swoją drogą podziwiam jej wnikliwość w studiowaniu Św. Tomasza... Przyznaję, ja w mając przez dwa lata na studiach historię filozofii niespecjalnie się zastanawiałam czy to co Św. Tomasz, Kant czy inny filozof głosił - miało sens. :) nie wnikałam - aż mi wstyd :ireful
Nie jesteś sama, ja też nie wnikałam. Wkuwałam na pamięć ich poglądy,zaliczyłam i z głowy. Podziwiam ludzi z cierpliwością do filozofii, ja nie umiałam nad tym usiedzieć ;)

Irenko, chyba jednak Solejukowa się na wójta nie nadaje. To mądra i oczytana kobieta, ale władza jakoś mi kompletnie do niej nie pasuje :)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

07 maja 2012, 16:04

Ludzie nie mówcie głupot prawda pierwsze dwa odcinki były nudne ale teraz się wszystko rozkręca np. ze senator kradnie Kusego pomysły , dobre jest też to że kilka pijaków i w tym Solejuk są oburzeni że ich żony poszły do pracy a Solejuk ma żonę studentkę.

Ciekawe było to jak Stasiek wpadł do biura Lusy i krzyczał że demonstracja jest i że nie ma armatki wodnej ani wsparcia , a ciekawe do czego armatka wodna na 5-6 pijaków.

Ciekaw jestem czy Lusy ustąpi im ale chyba raczej nie bo kto by wszedł na miejsce wójtowej Lusy.

Awatar użytkownika
dziula
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

07 maja 2012, 17:38

a mnie np. już nudzi całe to zamieszanie z rewolucją oświatową i z mężami kobiet pracujących, ja rozumiem w jednym, dwóch odcinkach, ale w całej serii o tym samym...?
A a propos tej krytyki, tu chyba chodzi o ocenianie odcinka i nie wszystko wszystkim się musi podobać, to jest każdego sprawa, czy ogląda ten serial, czy nie i nikt nie może nikomu kazać, albo zakazać oglądania, jak ktoś chce oglądać, pomimo że mu się nie podoba, to niech ogląda...

sklodzio94
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

07 maja 2012, 19:40

Zaraz zaraz a co się stało z postem 4ur0n-a, przecież każdy ma własne zdanie, czasy cenzur się już dawno skończyły. I wcale nie mam podobnego zdania co On ale potrafie w przteciwieństwie do niektórych uszanować opinie innych.

Co do odcinka odcinek niezły, ciekawe sceny, doskonałe dialogi i wyborowa akcja tak z 8/10.
http//:tramwajewarszawskie.blogspot.com- mój blog zapraszam!

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

07 maja 2012, 19:50

Mnie ta seria coraz bardziej się podoba - bardziej niż jak każdy odcinek był prawie zamkniętą historią - tu jest jakaś idea i jest jej ciąg dalszy - o ile nie bardzo byłam zwolennikiem tej rewolucji oświatowej - to teraz widzę, że sprawa jest umiejętnie i pomysłowo kontynuowana - to zbieranie pieniędzy przez dzieci - świetne a w dodatku wykorzystane przez senatora, co łączy te wątki i pewnie jak zwykle wyjdzie na dobrze dla senatora...:)
Seria faktycznie należy do Solejukowej - postać rozwija się coraz bardziej i robi się coraz bardziej ciekawie - pomysł Irenki - Solejukowa na Wójta - niezły - ciekawe co wtedy zrobiłby Solejuk już chyba zupełnej paranoi by dostał! W ogóle jakoś tak coraz bardziej feministycznie się robi - kobiety rządzą, robią interesy a chłopy tylko picie i manifestacje - aż dziw, że to tworzą sami panowie ( mam na myśli scenarzystów i reżysera - czyżby to ukłon w stronę mądrości kobiet!!??) ;)
Pomysł na Klaudię też mi się podoba - teraz już nie subkultury ale taki "chodzący" psycholog - tylko strasznie nerwowy - jak coś nie wychodzi to prawie do rękoczynów dochodzi! Mam nadzieję, że z Dudą się już pogodzili na dobre i jeszcze jakieś wesele zobaczymy w Wilkowyjach - a ciekawe co z Kingą - cały odcinek nie wychodziła z dworku?
Już się nie mogę doczekać następnego odcinka - a tych już tak mało zostało....:(

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 373 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 742 razy
Kontakt:

07 maja 2012, 19:51

sklodzio94 pisze:Zaraz zaraz a co się stało z postem 4ur0n-a, przecież każdy ma własne zdanie, czasy cenzur się już dawno skończyły.
Przepraszam za off-topic: Konto "4ur0n" zostało usunięte na prośbę samego zainteresowanego. Tak dla formalności tylko dodam, że konstruktywna krytyka jest elementem dyskusji i nikt tu nikogo nie cenzuruje.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Ramirez_
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

07 maja 2012, 19:52

sklodzio94 pisze:Zaraz zaraz a co się stało z postem 4ur0n-a, przecież każdy ma własne zdanie, czasy cenzur się już dawno skończyły.
Widocznie usunął konto (albo zostało usunięte, na jego własne życzenie zresztą).

A co do samego odcinka, to jak dla mnie 7/10. W końcu jakiś powiew świeżości w całej tej rewolucji oświatowej, bo wcześniej trochę wiało nudą. W całym wątku z Klaudią i Fabianem dobra była chyba tylko sama końcówka, poza tym Piotr Ligienza zagrał w tym odcinku wyjątkowo słabo (te jego sztuczne szczękanie zębami z zimna). No i tak jak w przypadku wątku z wyjazdem dzieciaków do Rzymu tak i tu, w końcu coś zaczęło się dziać - wcześniej scenarzyści nie mieli chyba za bardzo pomysłu jak ma wyglądać związek Klaudii i Fabiana. A najlepsza była oczywiście Solejukowa :D.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2012, 20:16 przez Ramirez_, łącznie zmieniany 1 raz.
From the Dawn of Time we came, moving silently down through the centuries, living many secret lives, struggling to reach the Time of the Gathering, when the few who remain will battle to the last. No one has ever known we were among you, until now.

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

07 maja 2012, 19:58

Zapomniałam jeszcze dodać, że było też kilka fajnych dyskusji ławeczki - o wylewającej się żółci i przy butelkach - gdy się okazało, że i siedząc na ławeczce można zostać sponsorem!!! :)
Również świetna wypowiedź Wezóła na temat małżeństwa, że większość mężczyzn znosi to po męsku...:)

ODPOWIEDZ