Ranczo odc. 69 Wiatr w Żaglach

Forum poświęcone szóstej serii "Rancza". Znajdziecie tu tematy, które zdradzają m.in. kulisy prac nad nowym sezonem serialu.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 525 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 935 razy
Kontakt:

29 lut 2012, 17:49

Ranczo seria 6. odcinek 69 - Wiatr w Żaglach

Emisja premierowa : 25.03.2012

Streszczenie Odcinka

Kednym ze skutków częstowania się lekami ścisłego zarachowania przez Wójta w aptece (niby własnej, ale jednak) była rezygnacja Magistra z pracy u Wójta. Próba udobruchania pracownika się nie udaje zupełnie (Magister jak wiadomo to człowiek z zasadami, co o Wójcie akurat trudno powiedzieć) a co więcej, w Wilkowyjach otwiera się konkurencyjna apteka, w którą zamieszany jest nie tylko Magister. Przyszłość apteki Wójta staje pod zdankiem zapytania. Po znakiem zapytania staje tez przyjaźń Wójta z Więcławskim. Kłopoty te rekompensują sukcesy polityczne, senator bryluje, a Czerepach odkrywa, że właściwy jest dla wójta paradygmat postaci, która, z ludu będąc, przebojem wzbiła się na szczyt polityki. Z tym, że nie chodzi o Witosa, a o Dyzmę. Pod wpływem Kingi, bo nawet skasowane audycje mają swoje echo, Solejukowa postanawia zdać maturę. Przy siedmiorgu dzieciach tyle razy wszystko powtarzała, że z programem jest na bieżąco, pojawia się jednak gwałtowny sprzeciw małżonka, który maturą poszczycić się nie może i nie życzy sobie, żeby żona mu nią w oczy świeciła. Violetka staje się zazdrosna o Włoszkę, bo Stasiek zaczyna dbać o swój wygląd. Idzie za radą Więcławskiej, i markuje niedomagania ciążowe, żeby zatrzymać męża przy sobie, co silnie komplikuje pracę miejscowej policji, do której i tak przecież są zastrzeżenia. Kusy usiłuje wdrożyć kobiety ze spółdzielni socjalnej do samodzielnego działania, co łatwe nie jest, ale i tak prostsze od sytuacji z Kingą, w której skin, pobity przez nią w pierwszym odcinku, zakochał się na zabój. Wydaje się, ze zainteresowanie jest obustronne, ale rodzi się pytanie, czy Kinga jako zdeklarowana feministka ugnie się pod ciśnieniem uczucia. Wikary z pasją wykłada Michałowej zawiłości wiary, co nieoczekiwanie wzmaga w niej ciągoty feministyczne. Ksiądz, dla nauki charakteru prostego człowieka i po trosze, powiedzmy szczerze, za karę, posyła Wikarego na posiedzenie rady gminnej, gdzie wikary akurat trafia na posiedzenie o książkach. A ponieważ książki to drugie życie wikarego Macieja, wypowiedzi miejscowych radnych powodują w nim chęć natychmiastowego odzewu, co jak wiadomo swoje reperkusje mieć musi.

[youtube]
[/youtube]
Ostatnio zmieniony 20 mar 2012, 17:44 przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Wyłączenie spoilera. Dodanie scenki wideo.

Reklama

Awatar użytkownika
Kuba_słp
Nowicjusz
Nowicjusz

25 mar 2012, 21:05

Świetny odcinek !!!! ;]
Więcławski był dobry;p
"Teraz jesteś w domu, czyli miłość, Dorotka i rock & roll - jasne?" - Kusy

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

25 mar 2012, 21:56

Super :)
Więcławski wie, że senator nic mu nie może zrobić, scena w której się postawił kapitalna :)
Ale uważam, że najlepszym wątkiem tego odcinka byla sesja rady gminy :) Kiedy to ksiądz Maciej wygłosił kazanie :D
Miny dwóch Radnych-bezradnych bezcenne :D Mam wrażenie, że dzięki nowemu wikaremu więcej uchwał zacznie przechodzić.
Kinga w ostatniej scenie wyglądała ślicznie :ok
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

25 mar 2012, 22:18

Póki co najlepszy odcinek ze wszystkichn :yahoo
Ten odcinek należał do Wioletki i Kingi
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

Awatar użytkownika
Czwarta
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

25 mar 2012, 23:09

A co sądzicie o absztyfikancie Kingi?

bruszek16
Nowicjusz
Nowicjusz

26 mar 2012, 8:51

A mnie najbardziej podobała się scena złości Solejuka

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

26 mar 2012, 8:54

Wreszcie jakiś "kolega-motocyklista" w Ranczu... :ok

:lol:
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

26 mar 2012, 9:49

Przytoczę cytat Kusego z II serii: "Jak widzę skina to czuje się jak arabski murzyn żydowskiego pochodzenia". Czyżby mu przeszło, skoro pozwala będącej pod jego opieką dziewczynie na romans z chłopakiem, który wyznaje ideologię opartą na nienawiści i bandytyźmie? Kinga niby nie zaintereowana, ale... czy tylko ja zauważyłem u niej przelotny uśmiech jak tylko usłyszała silnik motoru? No cóż, wierzę w scenarzystów, że jakoś rozwiążą ten wątek. Ale sceną odcinka była przemowa wikarego w urzędzie Gminy - myślę że Proboszcz wie co robi i kolejne "szlifowanie nieoszlifowanego diamentu" zakończy się powodzeniem. Ciekawie rozwija sie też wątek ławeczkowców - znów kłopoty z żonami, to chyba element obowiązkowy w każdej serii. Jest tylko jeden minus - po wystąpieniu Senatora w lubelskiej telewizji powinniśmy również zobaczyć reakcję w TV lub internecie. A sprawa nowej apteki - cóż, może znowu Babka będzie musiała wykorzystać magię w obronie wspólnego dobra.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

26 mar 2012, 12:44

Nie przesadzasz? Chłopak jest kulturalny, miły i nawet trochę nieśmiały. Fakt, że ma taki styl ubioru nie robi z niego skinheada o takich samych poglądach. Fakt, że ja chodze umalowana, ubrana na czarno i chodze w glanach nie czyni mnie satanistką ani metalówą.
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

Awatar użytkownika
ksf10
Początkujący
Początkujący

26 mar 2012, 14:28

Odcinek genialny
Zazdrość Wioletki i Więcławski pod apteką no i oczywiście tekst kingi do skina
O hoho będzie się działo .Czekam już na następne!!
Solejuk ''taki kocyk prawie nowy''

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

26 mar 2012, 15:05

Oczywiście, Lynn, że to nie znaczy że jesteś metalówą, tylko co nażwyżej UBIERASZ SIĘ w stylu heavy metal. Natomiast w serialu jest wyraźnie zaznaczone że "kolega" Kingi JEST skinem, a to już duża różnica. Czy kulturalny, no cóż jak na razie nie rzucił sie na Kusego z pięściami, a to w przypadku łysola w skórzanych ciuchach już plus (zresztą jakby to zrobił to by pożałował - Kusy potrafi przywalić, dał radę Czerepachowi, a nawet z posterunkowym walczył jak równy z równym).
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
dziula
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

26 mar 2012, 16:17

Akurat poradzić sobie z Czerepachem, to chyba żaden problem, a posterunkowy, no cóż, do najbardziej walecznych raczej też nie należy :P
A co do odcinka, to bardzo mi się podobał :D Spodobał mi się wątek bezrobotnych pań i oczywiście senatorowanie wójta :D:D

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Kontakt:

26 mar 2012, 17:46

Swietny odcinek bardzo mi się podobała wypowiedż ks. Macieja na radzie i to że Więcławski się postawił senatorowi.

Dobre było to jak policjant skakał nad Wioletką.

Tylko coś mało ławeczki w 6 serii mało pokazują kultury słynnych pijaczków z ławki

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

26 mar 2012, 21:47

Jeżeli tak wygląda w innych gminach wiejskich uchwalanie ustaw, to zaczyna to mnie przerażać :P
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

horney
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

26 mar 2012, 23:31

Odcinek świetny, jednak bez szału jak poprzednie ;]
Motyw z kłótnia na radzie był świetny, czułem się jak na dobrej debacie semu z czasów Samoobrony ;D
ocena: 7/10
http://torun-informatyk.pl/

Awatar użytkownika
Eyre
Nowicjusz
Nowicjusz

27 mar 2012, 18:42

Znałam w życiu kilku skinów (raczej wbrew sobie, bo ze szkoły) i wszyscy oni na oko wydawali się sympatyczni. Nie miałam okazji zobaczyć ich ze "złej strony", ale to pewnie przez ograniczony kontakt.

Skoro wątek bycia skinem przez adoratora Kingi nie został w żaden sposób rozwinięty to mogłoby go w ogóle nie być. Mogli zrobić z niego po prostu motocyklistę, albo fanatyka siłowni i nie trzeba by było się martwić zawiłościami ideologicznymi.

Chłopak jak na razie grzeczny, spokojny, nieśmiały, wiersze pisze. Kinga też jakaś taka zaślepiona (a przecież z jakiegoś powodu go na początku stłukła i nie wiemy czy nasz skin brał czynny udział w walce czy nie), ale w końcu musimy coś więcej o tym usłyszeć, bo przecież feministycznej anarchistce nie po drodze z ideą "white power".

I Kusy nie mający z nim problemów, kiedy Klaudii prawił kazania, a przecież to znajoma jego tylko była a nie córka prawie!

Cóż, pożyjemy zobaczymy.
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą:)

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

27 mar 2012, 20:36

Poza tym Ranczo z odcinka na odcinek jest coraz zabawniejsze :lol:
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

27 mar 2012, 21:10

Eyre pisze:Skoro wątek bycia skinem przez adoratora Kingi nie został w żaden sposób rozwinięty to mogłoby go w ogóle nie być. Mogli zrobić z niego po prostu motocyklistę, albo fanatyka siłowni i nie trzeba by było się martwić zawiłościami ideologicznymi.
Jestem łysy, mam motocykl i własną siłownię - nie mogłem to być ja.... ?? :(

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 147 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

27 mar 2012, 22:26

Jacenty, wychodzi na to, że jesteś skinem :lol:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

28 mar 2012, 13:28

Jacenty pisze:Jestem łysy, mam motocykl i własną siłownię - nie mogłem to być ja....
:rotfl:
Wiesz teraz co raz więcej o nas wiedzą i czytają, także jest jeszcze szansa! 8-) :ok
Obrazek

ODPOWIEDZ