Konkurs wiedzy

W tym dziale znajdziecie informacje o konkursach z nagrodami.
Regulamin forum
Nagrodami w konkursach organizowanych na forum nie mogą być gadżety nawiązujące do serialu "Ranczo" wyprodukowane i sprzedawane bez zgody producenta (Studio A) oraz właściciela praw autorskich (TVP S.A.).
Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

11 sty 2015, 18:42

goskaczg pisze:Widzę, że Konkurs ruszył i pytania jak na razie bardzo łatwe.
Szkoda ale nie mogłam wziąć udziału.
Zapisy trwały 5 dni, mogłaś się zapisać. :)
strazak210 pisze:
Rafa_1 pisze:To może ja wyrażę swoją refleksję. Pytania bardzo mnie zaskoczyły z tego powodu, że większość pytań (3 z 2) nie dotyczyły fabuły serialu. Jeśli o mnie chodzi to nie są mi znane np. imiona i nazwiska aktorów (z wyjątkiem kilku głównych), a także słabo jestem zorientowany w tytułach odcinków. Tutaj pytanie trzecie było moim zdaniem słabo sprecyzowane. Owszem, w odcinku Człowiek Z RIO chodziło o Regionalną Izbę obrachunkową, ale pytanie brzmiało Podaj tytuł odcinka zawierający zagraniczne miasto, a ta odpowiedź spełnia to kryterium.
Rafa_1 w regulaminie nie pisało, że to konkurs z fabuły tylko konkurs wiedzy, więc nie rozumiem twojego zdziwienia tym bardziej, że pierwsze pytania były bardzo proste i ranczersi nie powinni mieć większych problemów z odpowiedzią.
Dokładnie, Ranczo to nie tylko fabuła, ale bohaterowie, aktorzy, miejsca itp
Milla-nowa pisze:Rio to nie jest miasto. Rio to człon nazwy miast, a nie miasto.
Dokładnie. Miałem to samo pisać. To tak samo jakby np był tytuł "Nowy lokator dworku" i ktoś by napisał Nowy jako Nowy Jork. ;)

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 173 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 168 razy

11 sty 2015, 19:53

pablo pisze: Zapisy trwały 5 dni, mogłaś się zapisać. :)
Wiem, że trwały zapisy.
Niestety akurat ten miesiąc mam zawalony pracą i dlatego nie mam czasu na udział w konkursie. :(
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
bambo000
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 38 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

12 sty 2015, 21:52

pablo pisze: Mile widziane Wasze komentarze dotyczące konkursu (jak wrażenia z początku). :)
Ja osobiście jestem zachwycony tym konkursem :napalony: Jest ta lekka nutka adrenaliny bo trzeba odpowiadać szybko przez co czasem można palnąć głupotę i to jest świetne :lol: Moim zdaniem najlepszy Quiz w jakim brałem udział tu na Forum. Gratulacje dla Pablo i czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój wydarzeń :good:
Wójt: " Z nim tylko siekiera moja może porozmawiać ! "

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

16 sty 2015, 18:06

bambo000 pisze:
pablo pisze: Jest ta lekka nutka adrenaliny
Lekka? :zdziwiony: Masakryczna! I to jest właśnie w tym konkursie najlepsze :good:
Obrazek

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 893 razy
Kontakt:

16 sty 2015, 18:12

Konkurs od początku bardzo mi się podoba. Świadczyć o tym może fakt, że stawałem wręcz na głowie, by móc odpowiedzieć, jeszcze na statku, na poszczególne rundy. Czasem to zadanie było naprawdę karkołomne, gdy w połowie pytań padał zasięg internetowy. Cóż, takie uroki życia na statku...

Co do samego konkursu. Skala trudności rośnie, czasu na szukanie odpowiedzi praktycznie nie ma, chyba że ktoś na 100% wie gdzie. Cóż, niecierpliwie czekam na kolejne rundy i mam nadzieję na dalszą porcję świetnej zabawy :zadowolony:

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

16 sty 2015, 18:15

zyciak pisze: czasu na szukanie odpowiedzi praktycznie nie ma, chyba że ktoś na 100% wie gdzie.
Nawet jak się wie gdzie, to czasu jest za mało, schodzą cenne sekundy, bo jednak otwieranie zakładek i szukanie w tekście trochę trwa, więc ryzykować, że się odpadnie z powodu przekroczenia czasu, tylko po to, aby się upewnić, nie warto. Bardzo dobry konkurs, bo sprawdza wiedzę, którą się ma tu i teraz, a nie taką, której można sobie poszukać i mieć na tacy. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

16 sty 2015, 18:30

Milla-nowa pisze:
bambo000 pisze:
pablo pisze: Jest ta lekka nutka adrenaliny
Lekka? :zdziwiony: Masakryczna! I to jest właśnie w tym konkursie najlepsze :good:
O adrenalinie napisał bambo000 a nie ja ;) Przekombinowałaś z cytowanem. ;)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

16 sty 2015, 20:05

:zdziwiony: A skąd się wziąłeś w tym cytacie???
Pewnie nie wykasowałam przy kopiowaniu :bosz:

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

18 sty 2015, 21:21

Z racji tego, że dziś odpadłem z konkursu, chciałbym bardzo podziękować Pablo za jego zorganizowanie. Formuła konkursu jest bardzo ciekawa z dużą dozą adrenaliny. Aby to osiągnąć Pablo poświęca nam sporo czasu, aby każdy z uczestników mógł odpowiedzieć na pytania. Tak trzymaj Pablo :good: :good: :good:
Wypadnięcie z konkursu ma też dobre strony. Otóż teraz mogę zasilić bazę pytań Pabla :D
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

20 sty 2015, 21:24

Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za wspaniałe 1,5 tygodnia zabawy. Gratuluję wielkiej wiedzy uczestnikom finału. Mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni, nawet ci, co wcześniej odpadli. Dziękuję też kibicom, których nadspodziewanie dużo przyszło. Mieliśmy bardzo fajną godzinę na czacie i miejmy nadzieję, że jeszcze kiedyś takie pojedynki stoczymy na czacie (w planach po rundzie grupowej drugiego konkursu jest właśnie planowana faza pucharowa od 1/4 finału na podobnych zasadach).

Klasyfikacja końcowa:
1. Przemo94
2. zyciak
3. bambo000
4. bpawel10
5. kamil159
6. Ranczerka21
7. Rafa_1
8. Milla-nowa
9. strazak210
10. Skowronek
11. polakos8
12. tomek1

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

20 sty 2015, 21:28

Gratulacje dla Zwycięzcy...i przegranych za Waszą ogromną wiedzę :good: :good: :good:

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

20 sty 2015, 22:10

Gratulacje dla uczestników, a szczególnie dla Przema i Zyciaka ;)
Pablo, a podasz pytania jakie padły w finałowej rundzie? Niestety nie mogłam jej oglądać na żywo :/
"bo tylko głupi ludzie czas na kłótnie tracą, jak życie takie krótkie jest...."

Awatar użytkownika
bambo000
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

20 sty 2015, 22:14

Gratulacje dla finalistów :) Jak by mi ktoś powiedział przed konkursem, że mogę zająć miejsce na pudle to bym go wysłał do Wezóła :D Trochę szczęścia też było potrzebne :) Przemo oczywiście był po za zasięgiem :) Na szczęście następny konkurs właśnie prowadzi Przemo to jest szansa dla innych :D Konkurs się skończył ale nie ma czasu rozpamiętywać bo jutro rusza nowy :D

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 893 razy
Kontakt:

20 sty 2015, 22:25

pablo, jeszcze raz wielkie dzięki za fantastyczny, pełen emocji konkurs :good: Moim zdaniem, był on zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych. Liczyła się przede wszystkim wiedza (w finale też szybkość... pisania :bosz: ) i nie było czasu na szukanie odpowiedzi. Trzeba było liczyć tylko na swoją pamięć.

Gratuluję wszystkim uczestnikom quizu, którzy dzielnie walczyli w każdej rundzie.

Dziękuję Przemo94 za mimo wszystko zacięty (różnica czasu odpowiedzi na niektóre pytanie była naprawdę niewielka) pojedynek finałowy i gratuluję zwycięstwa. Jeszcze raz powtórzę, parafrazując niemniej kultowego niż Ranczo, Misia: "z Tobą przegrać, to jak wygrać"

Z wielką niecierpliwością oczekuję kolejnych konkursów, mając nadzieję, na następną porcję wielkich emocji i świetnej zabawy :czapka:

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

21 sty 2015, 9:17

Skowronek pisze: Pablo, a podasz pytania jakie padły w finałowej rundzie? Niestety nie mogłam jej oglądać na żywo :/
Ok, napiszę później w poście, gdzie aktualizowałem konkurs, żeby było wszystko na jednym miejscu.
bambo000 pisze:Jak by mi ktoś powiedział przed konkursem, że mogę zająć miejsce na pudle to bym go wysłał do Wezóła :D Trochę szczęścia też było potrzebne :)
Wiedzę też masz wielką. W wielu rundach byłeś na podium. :) Jesteś jednym z faworytów kolejnego konkursu. :D

Awatar użytkownika
bambo000
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

21 sty 2015, 9:43

pablo pisze: Wiedzę też masz wielką. W wielu rundach byłeś na podium. :) Jesteś jednym z faworytów kolejnego konkursu. :D
Dzięki Pablo :D ale na pewno czytanie ze zrozumieniem do poprawki :lol:
Wójt: " Z nim tylko siekiera moja może porozmawiać ! "

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

21 sty 2015, 10:41

pablo, dzięki za fantastyczny konkurs, który był jednym z najlepszych z wszystkich dotychczasowych konkursów :good: zyciak, dzięki za wspaniały finałowy pojedynek :good: Podziękowania należą się również wszystkim uczestnikom konkursu :good:
Już jutro startuje druga edycja konkursu wiedzy, którego będę prowadzącym. Mam nadzieję, że udźwignę ciężar i trud, jakim jest rola prowadzącego, a Wy będziecie mieli świetną zabawę. :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

21 sty 2015, 18:56

Gratuluję finalistom i zwycięzcom! :gratulacje:
Gratulacje tym bardziej zasłużone, ze łatwo nie było, oj nie! :wariat:
Obrazek

mateusz5566