Konkurs "Im więcej, tym lepiej"

W tym dziale znajdziecie informacje o konkursach z nagrodami.
Regulamin forum
Nagrodami w konkursach organizowanych na forum nie mogą być gadżety nawiązujące do serialu "Ranczo" wyprodukowane i sprzedawane bez zgody producenta (Studio A) oraz właściciela praw autorskich (TVP S.A.).
Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

31 paź 2014, 18:53

Witajcie :czapka:
Zapraszam na mój nowy konkurs z nagrodami, który będzie trwał przez cały listopad i zapraszam do udziału, nawet jeśli ktoś nie jest zainteresowany nagrodami, tylko samą zabawą. :)

REGULAMIN KONKURSU

1) INFORMACJE OGÓLNE
....a) Organizatorem konkursu jest pablo.
....b) Konkurs nosi tytuł „Im więcej tym lepiej”.
....c) Ideą konkursu jest wymienienie jak najwięcej tego, co będzie podane w zadaniu.
....d) Czas trwania konkursu: 1-30 listopada 2014.
....e) W ciągu trwania konkursu zostanie zadanych 15 zadań: pierwsze 1 listopada, ostatnie 29 listopada.
....f) Nie liczy się tutaj szybkość, więc nie warto się śpieszyć z odpowiedzią.
....g) Zadania będą ukazywać się w dni nieparzyste miesiąca (w miarę możliwości z rana), a odpowiadać można do godziny 20:00 dnia następnego (parzystego)

2) PUNKTACJA
....a) Punkty dostaje najlepsza dziesiątka z każdego zadania.
....b) Punktacja wygląda następująco:
........i) Kto wymieni najwięcej tego, co jest podane w zadaniu dostaje 10 pkt
........ii) Kolejne osoby, które wymienią coraz mniej dostają co 1 punkt mniej. (10,9,8,7,6,5,4,3,2,1)
........iii) W przypadku, gdy osoby wymienią po tyle samo, otrzymują tą samą liczbę punktów.
....c) Najlepsza dziesiątka zadania, a także aktualny ranking, zostaną podane wraz z pojawieniem się kolejnego zadania.

3) ODPOWIEDZI NA ZADANIA
....a) Odpowiedzi na zadanie przesyłacie przez prywatne wiadomości (PW) do pablo w tytule wpisując:
.......„Konkurs – zadanie X”, gdzie X oznacza numer zadania.
....b) Prywatne wiadomości z innym tematem niż w pkt 3a nie będą brane pod uwagę.
....c) Odpowiadacie tylko na to, co jest podane w zadaniu. W przypadku „chwalenia” się swoją wiedzą i pisaniu więcej niż to,
.......o co proszę, PW nie będzie brana pod uwagę w danym pytaniu.
....d) Podanie odpowiedzi na aktualne zadanie gdziekolwiek na forum to całkowita dyskwalifikacja z konkursu a być
.......może nawet ban na forum na określony czas!

4) NAGRODY
....a) Nagrodami w konkursie, które ufundował Admin, są:
........i) Wejściówka na spektakl "Zbójcy" w Teatrze Narodowym w dniu 11 grudnia 2014 r. o godz. 19:00
........ii) Płyta CD zespołu Rusin&Trebuchet (EPKA)
........iii) Powieść "Ranczo 2"
....b) W przypadku braku zainteresowania powyższymi nagrodami, można brać udział w zabawie tylko dla przyjemności, a nagrody otrzymają pierwsze trzy osoby z rankingu, które będą chciały powyższe nagrody.
....c) Zwycięzca może wybrać jedną z powyższych nagród, a kolejne osoby spośród tych co zostanie.

5) POSTANOWIENIA KOŃCOWE
....a) Można pisać w temacie swoje opinie i wrażenia dotyczące konkursu, jednak nie może być w nich zawarta ani odpowiedź
.......na aktualne zadanie (czy podpowiedź), ani napisanie, że już odpowiedziało się na aktualne zadanie. W przeciwnym
.......razie dyskwalifikacja z konkursu!

....b) Regulamin jest ważny od 1 do 30 listopada 2014 roku.
....c) Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2014, 19:42 przez pablo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 917 razy
Kontakt:

31 paź 2014, 19:13

Zgłaszam akces, ale...
Z uwagi na różnicę czasu i plan rejsów nie zawsze będę w stanie odpowiedzieć w wymaganym czasie :( Może zdarzyć się sytuacja, że dnia nieparzystego będę w porcie do wczesnych godzin polskiego czasu (przed pytaniem), a kolejny dzień będzie w morzu, bez dostępu do internetu.
Z ewentualnych nagród z góry rezygnuję. W grudniu będę jeszcze na statku, a EPKĘ sobie zorganizuję ;)

Jeśli mogę prosić, zwłaszcza Ciebie, Pablo jako organizatora konkursu ( pozostałych uczestników proszę o zrozumienie i wyrozumiałość), o taki układ. Odpowiedzi i klasyfikację będziesz publikował (o ile zmierzasz to robić na bieżąco), po moim PW. Ja będę starał się to robić "im faster, tym better", ale z uwagi na wyżej wymienione przeszkody, nie zawsze będzie to możliwe.

No, to u mnie jest już listopad, poproszę o pierwsze pytanie ;)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

31 paź 2014, 19:32

OK, ja nie mam nic przeciwko i jeśli do końca weekendu nie będzie żadnego głosu sprzeciwu, to tak zrobimy. :)
Ale myślę, że skoro zrzekasz się nagród i bierzesz udział tylko dla zabawy, to nikt nie powinien mieć nic przeciwko. :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

31 paź 2014, 19:54

Jak dla mnie trochę ciasno z terminami, ale konkurs już mi się podoba. Zobaczymy, jak z tym pójdzie, zwycięzcę już znam, możesz Pablo przyjmować zakłady na PW ;)
Oczywiście przeciwko propozycji zyciaka nie mam nic. Jak najbardziej powinien mieć fory, z uwagi na utrudnienia.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

31 paź 2014, 19:58

Milla-nowa pisze:Jak dla mnie trochę ciasno z terminami
Podobnie jak w poprzednim konkursie, a nawet tam było ciaśniej po większość pytań było co 24-30pare godzin, a tutaj co około 48 godzin i tutaj w 30 dni 15 zadań, a tam w 28 dni aż 20 zadań ;)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

31 paź 2014, 20:02

Dlatego tamten konkurs odpuściłam :(

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

31 paź 2014, 20:07

Tamten konkurs wymagał szybkości, a ten tylko wiedzy, na odpowiedź jest około 36 godzin, więc można nawet przeczytać zadanie na godzinę przed końcem i wygrać. :) A 36 godzin to nie tak mało.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

01 lis 2014, 5:58

ZADANIE 1:

Wymień sceny i opisz je jednym zdaniem (podając także numer odcinka), w których proboszcz Piotr Kozioł jest w gabinecie wójta (zarówno Pawła Kozioła jak i Lucy)

(jedna scena = 1 wizyta nawet jeśli 1 wizyta podzielona była na kilka scen a międzyczasie inna scena była)

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

02 lis 2014, 4:29

Pablo, zacząłeś z naprawdę grubej rury. Zadanie tylko pozornie łatwe. Swoją drogą, autor konkursu wcale nie musi znać wszystkich odpowiedzi na postawione pytania :) Uczestnicy konkursu sami je znajdą, a wygra ten, który znajdzie ich więcej :) Sprytne :good: Tak, czy inaczej, ja już czekam na kolejne zadanie :papa:

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

02 lis 2014, 8:05

zyciak pisze:Pablo, zacząłeś z naprawdę grubej rury. Zadanie tylko pozornie łatwe. Swoją drogą, autor konkursu wcale nie musi znać wszystkich odpowiedzi na postawione pytania :) Uczestnicy konkursu sami je znajdą, a wygra ten, który znajdzie ich więcej :) Sprytne :good: Tak, czy inaczej, ja już czekam na kolejne zadanie :papa:
Dokładnie. :)

Mogę zdradzić wyjątkowo dla tych co się wahają czy wziąć udział, że do zamknięcia dziesiątki brakuje jeszcze sporo osób, a tych wizyt proboszcza było nie tak dużo. ;) Więc nawet jeśli ktoś pamięta jedną czy dwie to niech wysyła PW bo jest duża szansa na dużo punktów. ;)

I przypominam, że NIE TRZEBA wymieniać wszystkiego tylko to co się pamięta.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

02 lis 2014, 19:20

zyciak pisze:Pablo, zacząłeś z naprawdę grubej rury.
Miałam identyczne odczucie i nawet napisałam do Pabla na PW w tej sprawie. Ale na szczęście rozwiał moje wątpliwości i przestałam się stresować konkursem. I tak wiem, kto wygra (Pablo przyjął na PW mój zakład "o przekonanie", na razie jedyny, więc nie bawimy się w bukmacherkę), zatem dla mnie to kwestia, które dalsze miejsce zajmę :D Niecierpliwie czekam na kolejne zadania.
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

02 lis 2014, 19:27

Milla-nowa pisze:
zyciak pisze:Pablo, zacząłeś z naprawdę grubej rury.
Miałam identyczne odczucie i nawet napisałam do Pabla na PW w tej sprawie. Ale na szczęście rozwiał moje wątpliwości i przestałam się stresować konkursem. I tak wiem, kto wygra (Pablo przyjął na PW mój zakład "o przekonanie", na razie jedyny, więc nie bawimy się w bukmacherkę), zatem dla mnie to kwestia, które dalsze miejsce zajmę :D Niecierpliwie czekam na kolejne zadania.
Postaram się jutro łatwiejsze, ale nie może to być zadanie gdzie jest 1 rzecz do wymienienia bo wtedy każdy by zajął pierwsze miejsce :P Musi być przynajmniej kilka do wymienienia. ;)

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 186 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 192 razy

03 lis 2014, 7:20

Trudne zadanie. Nie wyrobiłam się z odpowiedzią ponieważ wczoraj nie działała mi strona. :płacze:
Dopiero wieczorem ruszała ale miałam za mało czasu. Mam nadzieję, że jeszcze mogę wziąć udział w następnych zadaniach. Zapowiada się, że będą ciekawe. :good:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

03 lis 2014, 7:41

Pierwsze zadanie za nami. Udział wzięło 7 osób. Pytanie niby nie było trudne, jednak tych wizyt proboszcza w pokoju wójta było niewiele.

Zapraszam do udziału także nowe osoby, bowiem można dołączyć do konkursu w każdym momencie :)

Wymienionych zostało 5 scen:

odc 10: W sprawie porwania Lucy
odc 12: Przyszedł z Lucy uzgodnić warunki tłumaczenia, a zastali pijanego Czerepacha
odc 32: W sprawie radia, co wójt chciał przejąć po Czerepachu
odc 36: Proboszcz idzie do wójta, żeby wspólnie namówić Witebskiego, żeby wrócił do radia
odc 49: Wójt wzywa brata po czarach Babki

Ilość wymieniona przez osoby:
5 zyciak
5 strazak210
4 Przemo94
4 Milla-nowa
4 Anija
4 kami159
3 Marcin_24

A oto ranking po 1 zadaniu:
Legenda:
W kolejnych kolumnach: miejsce, punkty z kolejnych zadań, suma punktów, nick
....01 SUMA
1) 10 10 pkt strazak210
1) 10 10 pkt zyciak
3) 08 8 pkt Anija
3) 08 8 pkt kami159
3) 08 8 pkt Milla-nowa
3) 08 8 pkt Przemo94
7) 04 4 pkt Marcin_24

I pora na zadanie drugie:

ZADANIE 2:

Wymień osoby, które były wewnątrz dworku Lucy (nie licząc mieszkańców: Lucy, Kusy, Dorotka i Kinga) i do każdej osoby podaj przykład sceny (nie musi być numer odcinka, aczkolwiek mile widziany jeśli pamiętacie*).
UWAGA :!: Każda osoba musi być wymieniona osobno ale może być do kilku osób ta sama scena. Gdy ktoś napisze np Ławeczka, to zaliczam jako jedna osoba

(*) Numer odcinka mile widziany ze względu na to, że ktoś może nieprecyzyjnie opisać scenę, jednak gdy scena jest dobrze opisana, to numer niepotrzebny. :)

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

03 lis 2014, 10:00

Zadanie drugie jest doprawdy karkołomne. Jak tak dalej pójdzie, to odpowiedzią na kolejne pytania będę poważne prace naukowe ;)
pablo, uspokój się :rechot:

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

03 lis 2014, 11:26

Narzekaliście, że pierwsze jest trudne, bo mało tych scen było, to teraz dałem łatwe i teraz macie zamiar narzekać, że za dużo pisania? :P
A w niektórych pytaniach musi być więcej niż kilka do wymienienia, bo tak by było dużo remisów jak w pierwszym pytaniu ;)

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

03 lis 2014, 12:04

pablo pisze:Narzekaliście, że pierwsze jest trudne, bo mało tych scen było,
Fakt, pisania jest sporo, jeszcze więcej szukania, ale ja absolutnie nie zamierzam narzekać :) Przynajmniej mam co robić w kolejny wolny wieczór :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

03 lis 2014, 12:12

zyciak pisze: Przynajmniej mam co robić w kolejny wolny wieczór :)
No widzisz, tak byś się nudził. ;)

Deleted User 3668

03 lis 2014, 12:22

A mnie się "na smutno" teraz zabrało :( I to bynajmniej nie z powodu ostatniego miejsca, jakie zajmuję, ale dlatego, że mamy kolejny wspaniały konkurs na forum i po raz kolejny Pablo nie może wziąć w nim udziału i się z nami bawić :płacze: Nie może tak być :płacze: Następnym razem ja układam konkurs z nagrodami :płacze:

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 186 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 192 razy

03 lis 2014, 22:42

Ale pisania. :roll:
Ręka mnie boli jak Solejuka po napisaniu programu PPU :rechot:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

ODPOWIEDZ