Konkurs "Kto pierwszy ten lepszy"

W tym dziale znajdziecie informacje o konkursach z nagrodami.
Regulamin forum
Nagrodami w konkursach organizowanych na forum nie mogą być gadżety nawiązujące do serialu "Ranczo" wyprodukowane i sprzedawane bez zgody producenta (Studio A) oraz właściciela praw autorskich (TVP S.A.).
Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

16 sie 2014, 14:59

:czapka: Miło jest mi ogłosić, że za pozwoleniem admina organizuję konkurs z nagrodami. Regulamin i zasady wkrótce. ZAPRASZAM. :)
Nagrodami będą: 7 lub 8 sezon "Rancza" (do wyboru, sezon 8 - wysyłka po premierze), powieść "Ranczo", płyta CD ze ścieżką dźwiękową z serialu.

Awatar użytkownika
jules
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 21 razy

16 sie 2014, 17:20

Świetnie! Wezmę udział. Czaję się na kubek.
Niech na całym świecie wojna,
byle polska wieś zaciszna,
byle polska wieś spokojna.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

16 sie 2014, 19:15

REGULAMIN KONKURSU

1) INFORMACJE OGÓLNE
....a) Organizatorem konkursu jest pablo.
....b) Konkurs nosi tytuł „Kto pierwszy ten lepszy”.
....c) Inspiracją do tego konkursu jest gra wakacyjna na podobnych zasadach w której organizator bierze udział.
....d) Czas trwania konkursu: 4 tygodnie (18 sierpnia – 14 września).
....e) Istotą konkursu jest nieznany termin pojawienia się zadania.
....f) W ciągu trwania konkursu zadana zostanie pewna liczba zadań: pierwsze 18 sierpnia, ostatnie 14 września.
....g) Zadania będą o różnym stopniu trudności.
....h) Czas między pojawianiem się kolejnych zadań wynosi między 24 a 72 godziny.
....i) Odpowiadać na zadanie można dopóki nie pojawi się kolejne.
2) PUNKTACJA
....a) Punkty dostaje najszybsza piątka z każdego zadania.
....b) Punktacja wygląda następująco:
........i) Pierwszy tydzień – 5,4,3,2,1 pkt
........ii) Drugi tydzień – 8,6,4,2,1 pkt
........iii) Trzeci tydzień – 10,7,5,3,1 pkt
........iv) Czwarty tydzień – 12,8,5,3,2 pkt
....c) Coraz wyższe punkty z każdym tygodniem mają na celu uatrakcyjnić grę i emocje do ostatnich chwil.
....d) Najlepsza piątka zadania a także aktualny ranking zostaną podane wraz z pojawieniem się kolejnego zadania.
3) ODPOWIEDZI NA ZADANIA
....a) Odpowiedzi na zadanie przesyłacie przez prywatne wiadomości (PW) do pablo w tytule wpisując:
.......„Konkurs – zadanie X”, gdzie X oznacza numer zadania.
....b) Prywatne wiadomości z innym tematem niż w pkt 3a nie będą brane pod uwagę.
....c) Odpowiadacie tylko na to, co jest podane w zadaniu. W przypadku „chwalenia” się swoją wiedzą i pisaniu więcej niż to
.......o co proszę, PW nie będzie brana pod uwagę w danym pytaniu.
....d) Podanie odpowiedzi na aktualne zadanie gdziekolwiek na forum to całkowita dyskwalifikacja z konkursu a być
.......może nawet ban na forum na określony czas!

4) NAGRODY
....a) Nagrodami w konkursie są:
........i) DVD z 7 lub 8 sezonem "Rancza" (do wyboru)
........ii) Powieść "Ranczo"
........iii) Płyta CD z muzyką z serialu
....c) Nagroda za I miejsce: "Ranczo" na DVD (do wyboru 7 lub 8 sezon - wysyłka po premierze).
....d) Nagroda za II miejsce: Powieść "Ranczo"
....e) Nagroda za III miejsce: Płyta CD z muzyką z serialu
....f) Nagrody zostaną wysłane pocztą
5) POSTANOWIENIA KOŃCOWE
....a) Można pisać w temacie swoje opinie i wrażenia dotyczące konkursu, jednak nie może być w nich zawarta ani odpowiedź
.......na aktualne zadanie (czy podpowiedź), ani napisanie, że już odpowiedziało się na aktualne zadanie. W przeciwnym
.......razie dyskwalifikacja z konkursu!

....b) Regulamin jest ważny od 18 sierpnia do 14 września 2014 roku.
....c) Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2014, 18:12 przez admin, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Modyfikacja nagród za udział w konkursie.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

16 sie 2014, 21:33

Data odbioru nagród wydaje się być tak ustalona, aby jak się da, zawęzić możliwość odbioru tych nagród. 22 września to poniedziałek. Poza studentami - reszta ma ten czas zwykle zajęty i nie bardzo może się zwolnić.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

16 sie 2014, 22:04

Ale jest szansa ze zwyciezcy jednak będą w Jeruzalu tego dnia dlatego tak ustaliłem. Dodatkowo nagrodę może wręczyć aktor czy Szeryf. Dlatego napisałem, że jeśli nie będzie kogoś w Jeruzalu to ustalę z nim sposób odbioru.

Awatar użytkownika
jules
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 21 razy

16 sie 2014, 22:18

Zobaczymy co da się zrobić gdy będą wyniki konkursu. Wtedy dana osoba poinformuje resztę czy jest możliwość pojawienia się na miejscu przy odbiorze nagrody. Jeśli odbiór nagrody ustali się na inny dzień, satysfakcja z owego odbioru będzie trochę mniejsza. No wyobraźcie sobie tylko! ;)
Niech na całym świecie wojna,
byle polska wieś zaciszna,
byle polska wieś spokojna.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

18 sie 2014, 8:25

Nastał 18 sierpień, pora więc na pierwsze zadanie. Kto nie czytał jeszcze regulaminu, przed rozpoczęciem gry musi go przeczytać: REGULAMIN :!:
Skoro jest to pierwszy tydzień gry, pierwsza piątka otrzymuje odpowiednio 5,4,3,2,1 pkt, a pierwsze zadanie na dobry początek nie będzie trudne. :)
POWODZENIA :)

ZADANIE 1
Podaj numer i tytuł odcinka, w którym do Wilkowyj przyjeżdża grupka mężczyzn, która m.in. chce ściągnąć haracz w knajpie Wioletki.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

19 sie 2014, 19:16

Pierwsze zadanie konkursowe za nami. Poniżej ranking i kolejne zadanie, ale wcześniej kilka WAŻNYCH słów podsumowania:

Prawidłowa odpowiedź na zadanie 1 to: odc. 47 „W samo popołudnie”.

Odpowiedzi przesłało mi 14 osób, jednak z przykrością stwierdzam, że tylko 6 odpowiedziało prawidłowo i zgodnie z regulaminem (ogólnie było 9 prawidłowych odpowiedzi).
Regulamin jest po to, żeby go przestrzegać i tak jak ja gram w swoją grę i tam bardzo przestrzegają regulaminu, tak ja tutaj też będę przestrzegał. A REGULAMIN jest bardzo krótki i każdy przed udziałem w konkursie powinien go przeczytać, zwłaszcza jak udzielać odpowiedzi (punkt 3 regulaminu).
Dlatego nie mogę uznać poprawnych odpowiedzi, gdzie był zły tytuł wiadomości czy też wysłana wiadomość mailem a nie PW, był też zły numer odcinka, a także 3 razy zły tytuł „W samo południe”, a także podany był sam tytuł bez numeru odcinka. Jeśli ktoś kogo nie ma na poniższej liście, ma jakieś wątpliwości niech śmiało pisze czy tu w temacie czy do mnie na PW, to wyjaśnię. :)

A oto ranking po pierwszym zadaniu:

1) 5 pkt Anija
2) 4 pkt bpawel10
3) 3 pkt natalia1989
4) 2 pkt kamil159
5) 1 pkt Przemo94
6) 0 pkt strazak210

I pora na drugie zadanie:

ZADANIE 2:
W przewodniku o Ranczu, który jest do wygrania, znajduje się spis postaci ze zdjęciami i pod każdym zdjęciem jest jeden charakterystyczny cytat tej postaci. Pewien cytat tutaj przytoczę i Waszym zadaniem jest odpowiedzieć: kto, do kogo i w którym odcinku wypowiedział ten cytat: "Mężczyźni to się sami tak potrafią oszukiwać, że mistrzostwo świata normalnie."?

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

20 sie 2014, 20:12

Drugie zadanie konkursowe za nami. Dziś mieliście wolny dzień, gdyż poprzednie zadanie było wczesnym wieczorem, ale już minęło 24 godziny i można zadać kolejne zadanie. :) Pewnie nie spodziewaliście się kolejnego zadania dziś wieczorem a zadanie nie będzie już tak krótkie ;) Poniżej ranking i kolejne zadanie, ale wcześniej podsumowanie:

Prawidłowa odpowiedź to: To zdanie wypowiedziała Wioletka do Czerepacha w odc. 52 „Zemsta i wybaczenie”

Odpowiedzi przesłało mi 11 osób, jednak 7 zostało uznanych. Dwie wiadomości zostały wysłane mailem i do tego w jednej tylko odpowiedź na 1/3 pytania, a w drugiej zły numer odcinka. Także jedna wiadomość była niezgodna z regulaminem (pkt 3c - ta osoba chwaliła się wiedzą i opisała całą scenę zamiast tylko odpowiedzieć na pytanie. Gdybym spytał także w jakim znaczeniu wypowiedziała te słowa to by było OK). :) A także jedna odpowiedź była niepełna.

I jeszcze mała ciekawostka: żeby zdobyć punkty w pierwszym zadaniu, trzeba było odpowiedzieć w niewiele ponad 2 godziny po publikacji zadania. A w drugim zadaniu potrzeba już było tylko godziny. Gratulacje szybkości! :)

Jeszcze raz przypominam, dla tych których nie ma na poniższej liście a wysyłali odpowiedzi, żeby przeczytać zwłaszcza punkt 3 REGULAMINU, czyli jak odpowiadać na zadania. :)

Przy okazji informuję też, że nie patrzę na forum czy ktoś akurat jest czy nie, tylko czas wstawienia kolejnego zadania ustalam przynamniej kilka godzin wcześniej.

A oto ranking po 2 zadaniach:
Legenda:
0-prawidłowa i zgodna z regulaminem odpowiedź ale poza pierwszą piątką
- - nieprzesłanie odpowiedzi lub odpowiedź błędna, niepełna lub niezgodna z regulaminem
W kolejnych kolumnach: miejsce, punkty z kolejnych zadań, suma punktów, nick
....1 2 SUMA
1) 4 3 7 pkt bpawel10
2) 5 - 5 pkt Anija
2) 1 4 5 pkt Przemo94
2) 0 5 5 pkt strazak210
5) 2 2 4 pkt kamil159
6) 3 - 3 pkt natalia1989
7) - 1 1 pkt Ranczerka21
8) - 0 0 pkt zyciak
8) - 0 0 pkt Gabriel

I pora na trzecie zadanie:

ZADANIE 3:
Pierwsze 2 zadania były bardzo krótkie, wystarczyło tylko przeczytać pytanie i szybko wysłać odpowiedź. Teraz pora na dłuższe zadanie. Poniżej jest coś w rodzaju krzyżówki. Hasła są poziome, w tej samej linijce co podpowiedź do hasła. Kolorowe pola od granatowego do bordowego utworzą główne hasło, które należy wysłać zgodnie z regulaminem. POWODZENIA. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

22 sie 2014, 12:40

Trzecie zadanie to już historia. Jestem pod wielkim wrażeniem Waszej czujności i wiedzy. :) Tym razem, żeby być w pierwszej piątce trzeba było odpowiedzieć w niespełna 45 minut! Gratulacje :!: Wszystko przez to, że pytania są pewnie zbyt łatwe (dla Ranczersa nie ma chyba trudnych pytań :P) i nie każę Wam długo czekać na zadanie (bliżej 24h niż 72h). Jednak nie gwarantuję, że wszystkie pytania będą w dwadzieścia kilka godzin po poprzednim. ;)

Zapraszam też do udziału tych, co jeszcze nie spróbowali swoich sił, bo to dopiero początek i można jeszcze wiele namieszać w rankingu. :)

Prawidłowa odpowiedź na zadanie 3 to: TABUN DZIKICH KONI

Odpowiedzi przesłało mi 8 osób, wszystkie w końcu prawidłowe. :)

Przy okazji informuję też zwłaszcza moderatorów, którzy widzą mnie jako ukrytego i pewnie widzą, że odpowiadam w temacie "Konkursy z nagrodami", że ja cały post szykuję sobie już wcześniej (wszyscy odpowiadają w kilka godzin po pytaniu, a jak ktoś później odpowie to edytuję post o jego odpowiedź), potem go kopiuję do Worda i gdy ustalam na kilka godzin wcześniej godzinę wstawienia postu, to tylko go wklejam i gotowe. ;)

A oto ranking po 3 zadaniach:
Legenda:
/ - nieprzesłanie odpowiedzi lub odpowiedź błędna, niepełna lub niezgodna z regulaminem
....1 2 3 SUMA
1) 4 3 3 10 pkt bpawel10
2) 3 / 4 7 pkt natalia1989
2) 1 4 2 7 pkt Przemo94
4) 5 / / 5 pkt Anija
4) 2 2 1 5 pkt kamil159
4) 0 5 0 5 pkt strazak210
4) / 0 5 5 pkt zyciak
8) / 1 0 1 pkt Ranczerka21
9) / / 0 0 pkt anastazjaa007
9) / 0 / 0 pkt Gabriel

Pierwsza trójka lekko prowadzi nad resztą, ale to dopiero początek i niech ci z ostatnich miejsc się nie załamują, bo przecież z każdym tygodniem punktacja będzie rosnąć i można będzie szybko stratę nadrobić. ;)

I pora na czwarte zadanie:

ZADANIE 4:
Teraz pora na powtórkę z geografii. Jesteś na Rynku w Jeruzalu, wsiadasz na rower. Przejeżdżasz uliczką między sklepem a kościołem i skręcasz w prawo w ul. Kościelną. Po prawej stronie mijasz kościół, następnie m.in. po lewej stronie dom Więcławskich i wyjeżdżasz z Jeruzala. Jedziesz główną drogą na Seroczyn i w tej miejscowości skręcasz na rondzie w prawo na drogę wojewódzką 802, która prowadzi do Mińska Mazowieckiego. Zatrzymujesz się w pierwszej miejscowości na tej drodze, która jest siedzibą Urzędu Gminy. Podjeżdżasz pod budynek, który jest jednym z głównych miejsc w serialu.
Pytanie brzmi: Co to za miejscowość i serialowy budynek, a także wymień dwie wsie (nie licząc Jeruzala!) przez które przejeżdżałaś/eś i w których znajdują się obiekty serialowe i wymień po JEDNYM obiekcie z każdej wsi. POWODZENIA :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

23 sie 2014, 17:54

Pora na kolejne zadanie :) Ale najpierw podsumowanie:
Odpowiedzi przesłało mi 9 osób, lecz tylko 5 było prawidłowych.

Prawidłowa odpowiedź na zadanie 4 to: Miejscowość w której się zatrzymaliśmy to Latowicz, jest tam Urząd Gminy Wilkowyje. A przejeżdżaliśmy przez Łukówiec (dom Staśka i Wioletki, dom Dudy, dom weselny) i Rozstanki (dom Haliny i Pawła Koziołów)

Trzy osoby napisały, że przejeżdżamy przez Strachomin gdzie jest knajpa „U Japycza”. Jednak ta wieś jest kilkaset metrów obok trasy naszego przejazdu. Jedna osoba też napisała, że w Łukówcu jest dom Pietrka i Joli, który znajduje się w Jeruzalu.

UWAGA :!: To ostatnie zadanie w tym tygodniu, więc niedzielę macie wolną. :)

A oto ranking po 4 zadaniach:
Legenda:
/ - nieprzesłanie odpowiedzi lub odpowiedź błędna, niepełna lub niezgodna z regulaminem
....1 2 3 4 SUMA
1) 4 3 3 5 15 pkt bpawel10
2) 1 4 2 4 11 pkt Przemo94
3) 3 / 4 2 9 pkt natalia1989
4) 2 2 1 3 8 pkt kamil159
5) 5 / / / 5 pkt Anija
5) 0 5 0 / 5 pkt strazak210
5) / 0 5 / 5 pkt zyciak
8) / 1 0 1 2 pkt Ranczerka21
9) / / 0 / 0 pkt anastazjaa007
9) / 0 / / 0 pkt Gabriel

Przypominam, że w powyższym rankingu uwzględnieni są tylko ci, co przynajmniej na jedno pytanie odpowiedzieli prawidłowo nawet za 0 pkt.

I pora na piąte zadanie:

ZADANIE 5:
Z którego odcinka pochodzi ten kadr i kto jedzie w każdym z widocznych samochodów?
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

24 sie 2014, 9:52

Tak jak zapowiadałem dziś dzień wolny, a kolejne pytanie już jutro. ;)

Pora więc na małe podsumowanie pierwszego tygodnia:
zadanie 1: PN 8:25
zadanie 2: WT 19:16 (po 34:51 h)
zadanie 3: ŚR 20:12 (po 24:56 h)
zadanie 4: PT 12:40 (po 40:28 h)
zadanie 5: SO 17:54 (po 29:14 h)

Tak więc widać, że zdecydowanie bliżej do 24h niż 72h ;) Ale być może i pojawią się liczby bliżej 72 ;)

W tym tygodniu żeby być w pierwszej piątce trzeba było odpowiedzieć w czasie od niespełna 45 minut do prawie 2,5 h. Ciekawe jak będzie w kolejnych zadaniach. Ogólnie pytania z pierwszego tygodnia oceniam jako łatwe, ale z każdym tygodniem będą coraz trudniejsze i troszkę dłuższe. Mogę zdradzić, że te trudniejsze i dłuższe zadania to znaczy, że może się pojawić nie jeden cytat, czy kadr, a kilka. :) Mogą być też pytania bardzo szczegółowe, ale co to dla Ranczersa jak zna na pamięć wszystkie odcinki :P

Jestem ciekawy też Waszej opinii o konkursie. Może zechcecie napisać swoje wrażenia, czy jakieś pytanie sprawiło Wam trudność... Mnie ciekawi, czy rozwiązaliście całą krzyżówkę, czy jakichś haseł nie wiedzieliście, bądź rozwiązaliście tyle haseł, aby odgadnąć hasło główne. ;)

PS: ranking po 5 zadaniu będzie wraz z ukazaniem się kolejnego, ale mogę zdradzić, że na pewnym miejscu będą 2 osoby, bo wiadomości dostałem o tej samej godzinie i 6 osób dostanie punkty. :)

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

24 sie 2014, 12:48

Konkurs jak najbardziej na TAK.Chyba najciekawszy ze wszystkich które były do tej pory.
Pytania prawdziwemu ranczersowi nie powinny sprawiać trudności, chociaż ja z tą trasą do Latowicza byka walnąłem :D
Za to cała reszta bez większych problemów :)
P.S. Krzyżówkę całą rozwiązałem choć już po trzech pytaniach domyśliłem się jakie będzie hasło główne :)
Czekam na dalsze zadania.
:good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 893 razy
Kontakt:

24 sie 2014, 16:20

Świetny konkurs :) Pablo, jesteś niezrównany w organizowaniu wszelkiego rodzaju quizów. Mam nadzieję, że kolejne zadania będą trudniejsze, bo na razie to przysłowiowa "bułka z masłem". Krzyżówka po kilku hasłach rozwiązała się sama, więc zgodnie z tytułem konkursu pośpiesznie wysłałem odpowiedź :) Czekam niecierpliwie na kolejne zadania i mam nadzieję na emocjonującą rywalizację :good:

Awatar użytkownika
natalia1989
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 174 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 31 razy

24 sie 2014, 21:13

Pablo rozruszałeś forum tym konkursem :P Wspaniały pomysł, tego nam brakowało :good: Liczę na to, że kolejne zadania nie dadzą się tak łatwo rozwiązać, i po kilkudziesięciu minutach od wstawienia nowego zadania nie już będzie po zabawie :P Jeżeli chodzi o krzyżówkę, to rozwiązałam ją całą (jednego hasła nie mogłam sobie od razu przypomnieć)), mimo, że po rozwiązaniu kilku haseł domyśliłam się odpowiedzi.
P.S. Oczywiście również czekam na nowe zadania ;)

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

24 sie 2014, 22:48

natalia1989 pisze:Pablo rozruszałeś forum tym konkursem
Znaczy kilkanaście osób, bo do całego forum to jeszcze hohohohohohohohohoho :!: :D :D :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
natalia1989
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 174 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 31 razy

24 sie 2014, 23:30

strazak210 pisze:
natalia1989 pisze:Pablo rozruszałeś forum tym konkursem
Znaczy kilkanaście osób, bo do całego forum to jeszcze hohohohohohohohohoho :!: :D :D :D :D :D :D :D
Spora część osób, które aktywnie odwiedzają forum, bierze udział w nowym konkursie. Więc trochę się towarzystwo ranczerskie rozruszało :P W poprzedniej zabawie się to nie udało. Tylko nieliczni brali udział. Jasne, że chodzi o pewną część forum :P zresztą to dopiero początek zabawy, nigdy nie wiadomo ile jeszcze forumowiczów weźmie idział :D

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

25 sie 2014, 0:46

Pablo, oczywiście konkurs pierwsza klasa, prima sort :D Czekamy na kolejne, mam nadzieję trudniejsze pytania, zadania :good:

Awatar użytkownika
PiotrK
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

25 sie 2014, 8:16

zyciak pisze:Świetny konkurs :) Pablo, jesteś niezrównany w organizowaniu wszelkiego rodzaju quizów. Mam nadzieję, że kolejne zadania będą trudniejsze, bo na razie to przysłowiowa "bułka z masłem"...
Jako początkujący Ranczers bardzo się cieszę z takiego poziomu w pierwszym tygodniu. Już takie pytania zmuszały mnie do mocniejszego wysilenia mózgowinicy :P (jak na razie bezskutecznie, ale może jeszcze uda mi się ustrzelić chociaż jeden punkcik ;) )

Czekam na następne zadania - fajna zabawa :D

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

25 sie 2014, 15:00

Nowy tydzień, nowa punktacja. :) Zgodnie z regulaminem punktacja lekko idzie w górę i w tym tygodniu do zdobycia za każde zadanie 8,6,4,2,1 pkt. :) Tak więc ci z pierwszych miejsc mogą je szybko stracić, a ci z końcowych szybko awansować w górę. Ale czy tak się stanie przekonamy się. :) Chcecie trudniejszych pytań to będą. Tak jak zapowiadałem, z każdym tygodniem wraz ze wzrostem punktacji zadania będą coraz dłuższe i trudniejsze. Tylko czy dla Ranczersa jest coś takiego jak trudne pytanie? :D

Na zadanie 5 odpowiedziało 9 osób, z czego 2 odpowiedzi były niepełne.

Prawidłowa odpowiedź na zadanie 5 to: Kadr pochodzi z odcinka 74 "Sztuka translacji". Samochodem na drugim planie odjeżdżał poseł Kurawski, a tym na pierwszym planie przyjechali poseł Mazur ze swoim asystentem Popieluchem

W samochodach jechali również kierowcy wymienionych wyżej postaci, jednak nie trzeba było ich wymieniać, gdyż nawet to nie były postacie epizodyczne (nie było ich widać). Jedna osoba wymieniła kierowców i rzecz jasna punkty zdobywa, ale 2 osoby nie napisały Popielucha, który w przeciwieństwie do kierowców był razem z Mazurem w biurze i się wypowiadał nawet. Więc niewymienienie go było niepełną odpowiedzią.

A oto ranking po 5 zadaniach:
Legenda:
.....1 2 3 4 5 SUMA
01) 1 4 2 4 5 16 pkt Przemo94
02) 4 3 3 5 / 15 pkt bpawel10
03) 3 / 4 2 4 13 pkt natalia1989
04) 2 2 1 3 2 10 pkt kamil159
05) / 0 5 / 4 9 pkt zyciak
06) 5 / / / / 5 pkt Anija
06) 0 5 0 / / 5 pkt strazak210
08) / 1 0 1 1 3 pkt Ranczerka21
08) / / 0 / 3 3 pkt anastazjaa007
10) / 0 / / / 0 pkt Gabriel
10) / / / / 0 0 pkt PiotrK

Po 4 punkty dostali natalia1989 i zyciak gdyż dostałem wiadomość o tej samej godzinie, a nie ma możliwości sprawdzić co do sekundy. Tak więc 6 osób zdobywa punkty w tym zadaniu. :)

Przypominam, że w powyższym rankingu uwzględnieni są tylko ci, co przynajmniej na jedno pytanie odpowiedzieli prawidłowo nawet za 0 pkt.

I pora na szóste zadanie:

ZADANIE 6:
Poniżej jest 6 scen. Musicie ułożyć sceny z 8 serii w kolejności chronologicznej. Ale uwaga: jedna scena dla utrudnienia jest z innej serii. Nie musicie pisać z którego odcinka są sceny. W odpowiedzi wystarczą same numery scen.
1) Powitalne przyjęcie zorganizowane przez Witebskiego
2) Kusy udaje pijanego
3) Senator dostaje propozycję bycia ministrem innowacji
4) Jerry poznaje Monikę
5) Stach myśli, że dopadła go delirka
6) Kozioł czeka przed Wilkowyjami na Monikę wracającą z Nowego Jorku

ODPOWIEDZ