Posezonowy konkurs dla Ranczersów

W tym dziale znajdziecie informacje o konkursach z nagrodami.
Regulamin forum
Nagrodami w konkursach organizowanych na forum nie mogą być gadżety nawiązujące do serialu "Ranczo" wyprodukowane i sprzedawane bez zgody producenta (Studio A) oraz właściciela praw autorskich (TVP S.A.).
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 371 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

31 maja 2012, 18:48

Posezonowy konkurs dla Ranczersów

Za nami szósty sezon "Rancza". Na szczęście z serialem nie rozstajemy się na zawsze. Nasze źródła donoszą, że zdjęcia do siódmej serii rozpoczną się już w drugiej połowie wakacji. Zanim to jednak nastąpi, mamy dla Was nowy konkurs. Zasady są proste, a nagroda praktyczna i wartościowa.
Do wygrania voucher na zakupy w Groupon o wartości 150 zł
Skorzystaj z niesamowitych okazji jakie oferuje Groupon w Twoim mieście. Do wyboru są oferty z kategorii: zdrowie, uroda, wellness, usługi, zakupy, restauracja, sport i rekreacja, turystyka i podróże, bilety. Dzięki promocjom Groupon wreszcie będziesz mógł w pełni korzystać z wielu ciekawych ofert, nie rujnując przy tym domowego budżetu.
Aktualne oferty Groupon znajdziecie na stronie internetowej: www.groupon.pl

ZASADY KONKURSU[/size]
1. W konkursie mogą wziąć udział zarejestrowani użytkownicy Forum Ranczersów, którzy mają na koncie co najmniej 3 posty.
2. Zadanie konkursowe polega na umieszczeniu w tym wątku odpowiedzi na temat: Jak wyobrażam sobie siódmą serię "Rancza".
3. Jeden użytkownik może dodać tylko jedną odpowiedź w temacie.
4. Konkurs trwa od 31 maja do 17 czerwca 2012 r.
5. Spośród wszystkich użytkowników, którzy wykonają zadanie konkursowe (patrz pkt. 2) zostanie wylosowana nagroda - voucher o wartości 150 zł na zakupy w Groupon.
6. Dodatkowo, osoba, której wpis który uzyska największą liczbę pochwał (wyrażonych przez kliknięcie na ikonkę kciuka) otrzyma nagrodę niespodziankę.
7. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 18 czerwca w tym temacie.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia![/b][/size][/color]
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

02 cze 2012, 0:28

7 seria "Rancza"?
Solejuk z Hadziukiem pozazdroszczą żonom emancypacji i pójdą na studia chemiczne. Wszak wiadomo, że pędzenie ma z chemią wiele wspólnego.
Wioletka będzie po wsi ścigać z wózkiem policjanta.
Wszyscy już porodzili - poza Włoszką Franceską i Witebskim. Pora więc na uno bambini.
Fabian w końcu ożeni się z wójtówną, a babka z magistrem farmacji.
Hadziuki adoptują dziecko.
Kinga wróci do nawróconego ideologicznie skina, a ich kolejne kłótnie dotyczyć będą tego czy małżeństwo to element systemu...
Nowa partia senatora Kozioła wprowadzi do Sejmu samych uczciwych: Pawła Kozioła, Arkadiusza Czerepacha, a ponadto Bartkowiaka, Myćkę, Hryćkę, Wargacza i oczywiście magistra Ryszarda Polakowskiego. W Sejmie grupa ta będzie języczkiem u wagi.
Do wsi wróci Kao z żoną i córką. Babcia Więcławska się ucieszy, a Więcławski będzie miał pomoc w aptekarskim biznesie.
Proboszcza odwiedzi biskup Sądecki i pochwali go za uczłowieczenie wikarego.
Michałowa zmusi Stacha, aby zadbał o swoją kondycję - tak, aby żywy był - jak wówczas, kiedy napatrzył się w sklepie na mulatkę Marysię.
Lucy przegra wybory na wójta, ale z kim? Z reformatorem oświaty Kusym?
I to na tyle, pa

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

05 cze 2012, 19:44

Według mnie 7 sezon powinien wyglądać wesoło.
Lusy przegra wybory z Fabianem
Ale Lusy nie będzie siedziała bezczynnie , Lusy wyremontuje kanciapę Kusego i otworzy szkołę jezykową i postanowi adoptować dziecko .
Do Lusy przyjeżdża matka by zobaczyć swoje wnuczki, i namawia ją do opuszczenia Polski razem z Kusym. zapanuje kryzys małżeński. ostatecznie podejmą decyzję że zostaną w Polsce ale w święta i wakacje spędzą w ameryce
Klaudia dostanie propozycję Pracy w gminie jako sekretarka Fabiana
Dyrektorka szkoły będzie chciała nakłonić Kusego żeby pracował w szkole jako nauczyciel.
Czerepach i Lodzia będą mieli chłopca którego Czerepach będzie chciał wychować na wielkiego polityka.
Senator i Czerepach będą chcieli przyłączyć Lodzię oraz magistra do swojej Partii Politycznej.
Partia wcale nie będzie tak uczciwa jak nosi nazwa lecz Senator i Czerepach znajdą wyjście z sytuacji.
Jednakże partia Senatora i Czerepacha podbije sejm i zabłysna w telewizji.
Czerepach z Senatorem trochę się posprzeczają . Lecz się pogodzą.
Fabian zaręczy się z Klaudią i póżniej dojdzie do zerwania zaręczyn lecz pod koniec 7 sezonu wezmą ślub.
Czerepach będzie chciał wpłynąć na decyzję wójta Fabiana .
Franceska i Witebski wezmą ślub i będą mieli dziewczynkę . Witebski będzie chciał spędzać wiecej czasu z Franceską wiec będzie się starał o uprawnienia do pracy w Straży Gminnej
Ze względu na to że Wioletka ma dziecko reustarację będą chcieli poprowadzić Hadziuk i Solejuk . Wioletka zgodzi się na ich propozycję lecz będzie to wielki nie wypał gdyż będą prowadzic restauracje pod wpływem alkoholu. Wioletka się zdenerwuje i zamknie reustarację lecz na prośbę swoich stałych klientów znów ją otworzy lecz tym razem będą ją prowadzić Kinga i Pielęgniarka.
Solejukowa Będzie miała dobry przychód gotówki więc postanowi je zainwestować w szkolenie swoich dzieci.
Solejukowa ukończy studia i będzie się starać o pracę w szkole.
Księdza odwiedzi biskup i zaproponuje mu wyjazd na misję do Afryki Ksiądz będzie się długo zastanawiał nad propozycją lecz stanowczo odmówi .
Pietrek zbije karierę piosenkarską .
Spółdzielnia tak się rozwinie że otworzą własną niezalezna produkcję na masową skalę.
Fabian Będzie chciał namówić pijaków do otworzenia działalności ostatecznie Solejuk , Hadziuk i Stach będą coś chcieli założyć lecz nic im nie będzie pasowało.
Ostatecznie znajdą kupca na swoją ziemie którą kupili na której miała byc budowa Bazy amerykańskiej. Kupi ją Niemiec.
Stasiek nie będzie na krok opuszczał swojego dziecka będzie się przejmował róznymi zarazkami lecz Wioletka przemówi mu do rozumu.
W sklepie zapanuje haos Więcławska Bedzie chciała zrobic sklep samoobsługowy Hadziuk i Solejuk nie będą mogli do tego przywyknąc .

Według mnie 7 seria rancza powinna być śmieszna i ciekawa musi sie dużo zmienic musi być dużo nowości.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2012, 21:03 przez Daniel18, łącznie zmieniany 1 raz.

krogul
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

06 cze 2012, 12:37

Będę się jednak trzymał wersji zimowej...

1. Solejuk (nie wiem dlaczego mam słabość do tej postaci) zostaje... sołtysem. Facet na stanowisku łaskawszy jest wobec "fanaberii" małżonki. A tych, wraz z nauką, przybywa. Jedne z pierwszych inicjatyw nowego sołtysa to koksownik i budka telefoniczna przy sklepowej ławeczce.

2. Nie zawsze w życiu ludziom wszystko się udaje. Polska Partia Uczciwości wraz z Pawłem Koziołem przepada w wyborach parlamentarnych. Wójt zostaje konkurencją Więcławskich zajmując się sklepikarstwem. Atutem jego sklepiku staje się ściągnięta do Wilkowyj Marysia. Sytuację wójta pogarsza znacznie obecność ukochanej ciotki, która na wieść o politycznym niepowodzeniu (bratanka/siostrzeńca) przyjeżdża do Wilkowyj. Nie wszystkie dobre intencje wychodza nam jednak na dobre. Czasem w chacie Koziołów dochodzi do ostrych spięć 8-)

3. Czerepach, po wielkiej awanturze z Wójtem (tym razem obyło się bez siekiery) współpracuje z Piotrem Koziołem. Proboszcz, po awansie biskupa Sądeckiego zostaje biskupem. Proboszczem Wilkowyj zostaje ksiądz Robert. Tajemnicą pana poliszynela we wsi pozostaje fakt, że parafią trzęsie Michałowa (Stachowa?) yes

4. Ksiądz Maciej wraz magistrem Polakowiczem (przepraszam Polakowskim) toczą wielce aksjologiczne dysputy. Stoją one na tak wysokim poziomie, że już nie tylko widzowie "Rancza" za nimi nie nadążają, ale nawet reżyser wraz ze scenarzystami! ;) Nadąża natomiast za nimi Ławeczka, której dysputy stają na coraz, co może się wydać niemożliwym, wyższym poziomie.

5. "Strażnica" Franczeska, po zakończeniu czasu żałoby, bierze ślub z Witebskim. Wraz z otrzymaniem obywatelstwa podejmuje pracę w policji. Jest jedyną policjantką w Wilkowyjach, gdyż Wioletka po szczęśliwym porodzie bliźniaków w dalszym ciągu prowadzi lokal "U Japycza", Stasiek jest na urlopie tacierzyńskim.

6. Do, niekoniecznie pogrążonej w smutku, Kingi, wraca skin który już nie jest skinem. Głowę Konrada zdobi wielobarwny czub punka :lol:

7. Trzymając się wersji zimowej, to czas aby Więcławscy nacieszyli się wnukiem. Do Wilkowyj przyjeżdża, wraz z rodziną, Pan Chińczyk.

8. Jako, że wszyscy uwielbiają tzw "szczęśliwy koniec", to świeżo mianowany biskup Piotr Kozioł daje ślub Kladii i Fabian(k)owi Dudzie :-(

I to byłoby na tyle. Chyba, że ktoś rozwinie konkurs na rozpiskę poszczególnych odcinków 8-)

kadrel
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

07 cze 2012, 20:37

1. Grupa protestantów rozpada się z powodu wewnętrznych kłótni o to którą uchwałe gminy zawetować. Solejuk, na nowo skłócony z Wargaczem i obrażony na resztę grupy, postanawia pogodzić się z żoną i zrobić zaocznie maturę ( technikum samochodowe/ mechaniczne). Rozżalony opowiada o wszytskim Ławeczce. Nieoczekliwanie otrzymuje wsparcie w postaci Hadziuka, który równiez postawia iść z przyjacielem do szkoły. Do pomocy przy powtórce materiału proszą Witebskiego i Kusego. Potem, do rozwiązywania zadań domowych angażują całą Ławeczkę ( tu olbrzymie pole do popisu dla scenarzysty, aktorów i reżysera)

2. Klaudia zachodzi w ciążę z Fabianem, więc stryj staje na głowie aby jak najszybciej udzielic młodym sakramentu. Na dzień przed ceremonią na usg wychodzi jak byk, ze będą bliźniacy. Fabian, wystraszony, dostaje wysokiej temperatury. Nauki przedmałżeńskie w trybie megaprzyspieszonym odbywają sie przy komentarzach Michałowej. Na świadka zostaje zaproszona Kinga...

3. Farmaceuta, który odkupił od Wójta aptekę, okazuje się byc kolegą Polakowskiego ze studiów. Panowie zastanawiają się czy nie połączyć sił . Do spółki wciągają babkę.

4. PPU przyciąga róznych politycznych szalbierzy i nieudaczników ( tu równiez paleta mozliwosci dla scenariusza), wójt kompletnie nieprzygotowany na taki Armagedon, czując że tonie, przyjmuje propozycję partii rządzącej i PPU zostaje wchłonięta przez politycznego rekina. Korzysta na tym Czerepach, który szybko kręci własne lody, zdobywa uznanie i propozycje wysokich miejsc na liście wyborczej. Wójt strzela focha, postanawia pożegnac się z polityką i znowu kandydowac na fotel ...Wójta Wilkowyj...

5. Francesca bierze ślub z Witebskim, ale we Włoszech. Polonista znika na 1-2 oscinki z serialu. Do Wilkowyj przyjeżdżają nowiutkim AlfaRomeo albo inną wypasioną włoską furą- prezentem od rodziny Franceski. Za dwa dni auto zostaje skradzione. Stasiek staje na głowie żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony i postanawia za wszelką cene odnaleźć auto. Wioletka szuka niani dla dziecka ( tu brawurowe popisy kilku młodych aktorek w roli niani)

6. Stach Japycz trafia 5-tkę w lotto. Michałowa uważa, ze Stach powinien częsć dac na kosciól. Dochodzi do poważnego kryzysu małżeńskiego. Ksiądz nie wie jak się zachować...

7. Kusy razem z kilkoma nauczycielami ze szkoły i z Kingą zakładają fundację "uczyć po ludzku". Pisza alternatywny program dla podstawówki i gimnazjum. Wydawnictwo Kusego wypuszcza na rynek Podręcznik Życia cz.1

8. Lucy wpada na pomysł gminnych konkursów z nagrodami. Okazuje się, ze wąsaty Winiecki zza rzeki ma najbardziej zadbany ogród warzywno-kwiatowy i razem z żoną jadą na romantyczny weekend do Pragi , ufundowany przez gminę. W Wilkowyjskich ogródkach zaczyna się ruch... Kontrola po akcji sterylizacyjnej zwierząt domowych również wyłoniła faworyta do nagrody: Romaniuk, który wysterylizował 3 suki i 4 kocice, jedzie za darmo z dzieciakami ze szkoły do Włoch, częściowo jako ochrona. Do weterynarza ustawiają się kolejki...

9. <jeszcze dopiszę>
" a na co mi być terrorystą, jak ja już wójtem jestem"!?

www.fundacjafelis.org - tu znajdziesz przyjaciela

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

08 cze 2012, 10:27

Moje pomysły na 7 serię:

Lusy jest w ciąży – bardzo Ją to cieszy ponieważ ma dość bycia Wójtem i tylko czeka na koniec kadencji, żeby zrezygnować – teraz to Ona zamierza zostać w domu i zająć się dziećmi, a Kusy musi zarabiać na rodzinę. Wspólnie planują otwarcie prywatnej szkoły w Wilkowyjach, w której realizowaliby innowacyjne pomysły edukacyjne. Problem jednak z funduszami na otwarcie szkoły i na czesne dla dzieci, których rodziców na to nie stać. Próbują więc dogadać się z Koziołem i Czerepachem aby reklamowali pomysł i ściągnęli dotacje i sponsorów. Częściowo się udaje ale Kozioł z Czerepachem coraz częściej się kłócą ponieważ Czerepach ma coraz większe własne ambicje aż w końcu dochodzi do rozłamu i Czerepach zakłada własną partię. Obie partie teraz skupiają się głównie na dogryzaniu sobie. Kusy zakłada w swojej szkole warsztaty malarskie, a prace trafiają na różne aukcje i to ratuje finanse szkoły, ponieważ okazuje się, że jest paru zdolnych uczniów.
Farmaceuta Polakowski rozmawia z Babką i Lusy o problemach demonstrantów i wspólnymi siłami starają się rozwinąć spółdzielnię, żeby zatrudnić paru chłopów i zmotywować ich do pracy. Pomysł częściowo się udaje, demonstranci zajęci pracą coraz rzadziej zjawiają się w gminie z liberum veto – zwłaszcza, że nastąpiła zmiana Wójta, którym nie jest już „baba z Ameryki” – ale Fabian. Fabian jako Wójt ma na początku sporo problemów z objęciem „faktycznej” władzy, bo w gminie po odejściu Lusy rządzą praktycznie Lodzia i Halina, która w dodatku zastała teściową Fabiana co jeszcze bardziej komplikuje ich służbowe relacje.
Solejukowa po rozmowach z młodym Księdzem stara się pogodzić z mężem – bardziej angażuje go w sprawy firmy, która ciągle się rozrasta a Ona zajęta studiowaniem ma mniej czasu. Solejuk, który poczuł się „ważny” godzi się z żoną i chętniej przesiaduje na ławeczce z butelką ...oranżady. Ławeczka nadal odgrywa rolę „komentatorską” – wszyscy dyskutują o tym jak zmieniają się Wilkowyje i czy to dobrze czy źle.
Stasiek i Wioletka oszaleli na punkcie swojego dziecka. Sprawy komplikują się jednak gdy do Wilkowy przyjeżdżają równocześnie obie babcie i chcą pomagać w wychowaniu wnuka. Stasiek, który jest na urlopie – ma bowiem zastępcę w roli Franczeski, coraz częściej przesiaduje na posterunku bo nie może wytrzymać w domu.
Klaudia godzi się ze skinem ale nadal stara się przekonać go do zmiany poglądów.
Młody wikary okazuje się być bardzo dobrym śpiewakiem i z pomocą Wezółowej organizuje w Wilkowyjach chór, który zyskuje coraz większą popularność kosztem Joli i Pietrka, którzy mają coraz mniej występów i przeżywają „kryzys twórczy”. Występy Wezółowej bardzo nie podobają się Wezółowi i teraz On jest strasznie zazdrosny o żonę. Do Więcławskich wraca Vera z dzieckiem i oznajmia, że rozstała się z Kao i nie ma dla nich przyszłości. Więcławscy razem z proboszczem robią co mogą aby jednak ich pogodzić i nie dopuścić do rozwodu.
Klaudia realizuje projekt męża czyli własny dom – ma coraz to nowe pomysły na jego wygląd czym doprowadza do „szału” kolejne ekipy budowlane.
Resztę zostawiam scenarzystom… ;)

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

08 cze 2012, 15:40

Witam!
Skoro część Ranczersów skłania się ku „zimowej serii”, proponuję aby siódemkę zacząć od scenki, która wprawdzie już była kiedyś na forum, ale na pewno już o niej zapomnieliście:

W dworku panuje świąteczna atmosfera. Za oknami sypie śnieg. W kuchni Lucy piecze piernik, którego zapach rozchodzi się do każdego zakątka domu. Tymczasem w salonie, wokół wielkiej choinki, kręci się Dorotka. Razem z tatą stroją drzewko. W kominku trzaska ogień.
W tym samym czasie na przystanek w Wilkowyjach wjeżdża ostatni PKS tego dnia. Wysiada z niego tylko jedna pasażerka – kobieta z walizką na kółkach. Rozgląda się. Widzi oświetlony lampkami sklep i kilka okolicznych domów ze światłem choinek w oknach. Przez gęsto sypiący śnieg widać światło w witrażowych oknach kościoła. Kobieta chwyta rączkę walizki i rusza przed siebie.
Lucy z Kusym, i Dorotką zasiadają do wigilijnego stołu (Kinga pojechała na święta do matki). Salon pięknie udekorowany – w końcu nie na darmo pan domu jest plastykiem. Za oknem sypie śnieg.
- Nie jest ci smutno, że tak sami siedzimy? – zapytał nieśmiało Kusy
- Nie. Jestem szczęśliwa bo mam przy sobie najbardziej kochanych ludzi. A jutro będzie dużo gości. Brakuje mi tylko mojej mamy. Nie widziałam jej od kilku lat. Wiesz, ona jest taka bardziej amerykańska. Tam rodzina się tak często nie spotyka jak w Polsce. A odkąd wyjechała ze swoim drugim mężem na Florydę to tak trochę o mnie zapomniała. Ona bardzo lubiła Louis i chyba mi nie wybaczyła, że się rozwiodłam.
- No tak. A ja jestem chyba dzisiaj najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Jak sobie przypomnę te wszystkie samotne Wigilie.... Mam wrażenie, że nasza trójka to już tłum.
- To przygotuj się, że za rok będzie nas czworo...
Kusy patrzy na żonę jednocześnie zdziwiony, szczęśliwy i nieco skołowany.
- Czy ja mam omamy słuchowe, czy powiedziałaś właśnie, że...?
Lucy kiwnęła tylko głową. Rozmowę przerywa im głosne pukanie. Cała trójka biegnie zaciekawiona do przedpokoju. Przez otwarte drzwi natychmiast wpadają wielkie płaty śniegu. W progu stoi kobieta z autobusu.
- Mama?! – Lucy nie kryje swego zdziwienia i radości jednocześnie.

Zatem, proponuję aby kolejna seria zaczęła się od przyjazdu „mamusi”, która lubi wszystko mieć pod kontrolą i nie lubi sprzeciwu. Już pierwszego dnia daje Kusemu odczuć, że nie jest on jej wymarzonym zięciem:

W świąteczny poranek Lucy przygotowuje śniadanie. Do kuchni wchodzi Kusy.
- Śpi jeszcze? – szepcze jakby wystraszony.
- Chyba tak, nie wchodziłam do niej. Musi odespać podróż.
- Myślisz, że na długo przyjechała?
- Nie wiem, ale niespodziankę to nam zrobiła.
- Ty się przynajmniej z niespodzianki ucieszyłaś, ale ona...
- Znaczy, że co?
- Nie widziałaś z jak na mnie patrzyła? Spodziewała się chyba kogoś innego.
- Kogo?
-No... przystojnego, młodszego, zaradnego...
- Przestań. Takiego zięcia już miała. Jakbym takiego szukała to mogłabym się wcale z Louis nie rozwodzić.
- No właśnie – ona chyba też tak myśli – nie powinnaś się rozwodzić.
- Przestań. Ja myślę inaczej. Ten rozwód i przyjazd tutaj to było najlepsze co mogłam zrobić.
Spoglądają na siebie z miłością.
- No, śniadanie gotowe. Pójdę obudzić mamę.
Nagle słychać jak otwierają się wejściowe drzwi. Kusy i Lucy wychodzą do przedpokoju i ich oczom ukazuje się „mamusia” ubrana w strój do joggingu, otrzepująca się ze śniegu.
- Ale z was śpiochy! Prowadzicie bardzo niezdrowy tryb życia. Kiedy byłaś z Louisem – rzuciła pełne wyrzutu spojrzenie Kusemu - codziennie biegałaś. Ale nie martwcie się – ja się tym zajmę – wprowadzę trochę dyscypliny i ruchu w tym domu. A Dorotkę już teraz trzeba uczyć aerobiku. Zacznę od dzisiaj.

Na szczęście jej plan nie powiódł się (przynajmniej nie tak od razu) ponieważ jej uwagę zajęło coś zupełnie innego, kiedy to przed drzwiami ośnieżonego dworku stanęli czterej kolędnicy. Hadziuk trzymający gwiazdę i turoń w gumofilcach dziwnie przypominający Solejuka. Gdy otwierają się drzwi, kolędnicy dają z siebie wszystko:

- „Przybieżeli do...” urywają zdziwieni kiedy orientują się, że stoi przed nimi obca. Po chwili konsternacji, Pietrek pierwszy odważa się odezwać zdejmując czapkę.
- Dzień dobry ... My do Pani Lusy i Kusego...
- Kolędnicy! – mama Lucy z radosci aż klasnęła w ręce - Już wiem czego mi w waszym kościele brakuje!
- Znaczy czego? Bo nie rozumiem... – Japycz wyglądał na zdezorientowanego.
- Prawdziwego śpiewu. Nie macie chóru!
- A na co nam chór? – tym razem głos zabrał Solejuk
- W kościele śpiew powinien być jak dzwon. Znam się na tym trochę. W New York też prowadziłam chór. Muszę się tym zająć...
- Kto by tam u nas miał czas na takie wygłupy... – wyraził swą wątpliwość Hadziuk
- Właśnie. Nikogo tu pani nie znajdzie. – Solejuk poczuł się w obowiązku wesprzeć kolegę
- Już znalazłam! Pójdę jutro do proboszcza wszystko ustalić, a jutro o 17 widzę panów na próbie.
- Ale... – Pietrek próbował jeszcze zaoponować, ale na nic się to zdało
- Aha, przyprowadźcie jeszcze kilka osób. A teraz przepraszam panów, ale Dorotce zimno w tych drzwiach. Do widzenia.
Ledwo zrezygnowani kolędnicy zdążyli zejść z ganku, kiedy drzwi ponownie się otwarły i usłyszeli jeszcze.
- I pamiętajcie – jutro o 17:00!!

I nie myślcie sobie, że panowie wymigają się od śpiewania w chórze. Okaże się, że mama Lucy jest kobieta, która zawsze osiągnie swój cel. Pani Maria (przyjmijmy, że tak ma na imię), ku zgrozie wilkowyjskich mężczyzn, zaprzyjaźni się z Michałową. Wobec tak silnej grupy, panowie nie mają żadnych szans. Tym bardziej, że pobyt pani Marii w Wilkowyjach się znacznie przedłuża i owocuje coraz to nowymi pomysłami. W dodatku na urok osobisty amerykańskiego gościa nie pozostaje obojętny senator Kozioł. W celu nawiązania bliższej znajomości, próbuje dorównać kobiecie kroku podczas porannego joggingu, co wpływa niekorzystnie na stan jego serca i kończy się interwencją karetki pogotowia.
Kusy, w wyniku wiecznych ataków na jego osobę i braku perspektyw na wyjazd teściowej, przeżyje alkoholowy epizod. W dodatku przy pełnym zrozumieniu ze strony męskiej części wsi – czyjaż to teściowa nie doprowadza zięcia do ostateczności? Przy kieliszku Kusy spotka się z Tomkiem Witebskim, który przeżywa kryzys swojego związku z Franceską. Jego włoska ukochana pojechała bowiem z wilkowyjską młodzieżą, w charakterze tłumacza, na wycieczkę do Włoch i kiedy oznajmiła Tomkowi przez telefon, że będą musieli poważnie porozmawiać, ten stwierdził, że musiała spotkać swego dawnego narzeczonego i nie pozostaje nic innego jak utopić smutek w kieliszku. Lucy przeżywa wielki zawód z powodu zachowania męża. Robi bilans ich wspólnego życia. Przypomina sobie ile musieli przejść, żeby być razem i postanawia walczyć. Niespodziewanie z pomocą przybywa jej ojczym, który rozpaczliwie szuka swojej małżonki i dociera w swych poszukiwaniach do dworku. Jego żona jest akurat na próbie chóru, więc Lucy ma okazję dowiedzieć się szczegółów na temat ucieczki mamy od męża. Okazuje się, że mężczyzna postanowił kandydować na burmistrza miasta, w którym mieszka. Jego żona zdecydowanie się temu sprzeciwiła i po kolejnej kłótni, nagle wyjechała. On, ponieważ kocha swoją żonę i bez niej nie może żyć (o czym przekonał się podczas kilkumiesięcznej samotności), wycofał swoją kandydaturę i przyjechał ratować małżeństwo. Pani Maria wzruszona poświęceniem męża postanawia, ku uciesze znacznej części Wilkowyj, wrócić do domu. Teraz wystarczy, ze Lucy zrobi mężowi wielką awanturę przypominającą o obowiązkach męża i ojca (wkrótce podwójnego przecież). Skruszony Kusy wraca na łono rodziny. Tym bardziej, że jego towarzysz od kieliszka też już nie ma powodów do picia – Franceska wraca z Włoch i podczas poważnej rozmowy, której tak się bał dowiaduje się, że zostanie ojcem.

Na tym może skończę. Przepraszam, że skupiłam się na kilku wątkach, ale gdybym chciała napisać o wszystkich, ten post nigdy by się nie skończył. :ups:
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

17 cze 2012, 17:20

Ksiądz: przyznam, że nie podoba mi się współpraca z Czerepachem w V serii i "dogadywanie" się z wójtem w VI serii (choćby kwestia poglądów na demonstrację uliczną). Wolę naszego Piotrusia grzmiącego z ambony ("a imię jego bimber!"). Chciałbym, aby ksiądz powrócił do dawnej formy. Ciekawie byłoby, gdyby wpadł w konflikt z Lucy. Do tej pory zazwyczaj świetnie się dogadywali (oprócz kilku epizodów) i wspierali się. Lucy mogłaby próbować wprowadzić do szkoły obowiązkową edukację seksualną lub obciąć fundusze na nauczanie religii w szkołach. Chciałbym zobaczyć księdza potępiającego oficjalnie z ambony te pomysły.
Solejukowa: kończy studia ze świetnym wynikiem i rozpoczyna doktorat. Wzbudza to sprzeciw nauczycieli, zwłaszcza dyrektorki szkoły. Niedawno jeszcze wyśmiewała się z braku matury, a teraz Solejukowa będzie mieć lepsze wykształcenie od niej! Solejukowa mogłaby także pobudzić do życia uniwersytet ludowy (ostatnio nic nie słuchać o nim, czyżby znowu brak chętnych?). Mogłaby zacząć udzielać wykładów z filozofii. Zaczęłaby przekładać wiedzę akademicką na wiejskie warunki :D Razem ze swoim akcentem i tłumaczeniem :)
Wójt: Polska Partia Uczciwości startuje w wyborach. Wójt z Czerepachem w czasie ostrej kampanii jest już pewny swojego zwycięstwa. Halina z Lodzią martwią się, że ich mężowie roznoszą sukcesy, a one pozostają zwykłymi urzędniczkami na szczeblu gminnym. Postanawiają więc założyć swoją partię. Wciągają w nią kobiety z Wilkowyj m.in. Michałową, Doktorową i Solejukową. Wsparcia finansowego udziela koncern Hadziukowej i Więcławskiej, które chcą mieć swoją przedstawicielkę w sejmie. Zarówno ta partia jak i PPU odnoszą sukces. Partie mają jednak różne programy. W sejmie i w studiach telewizyjnych wybuchają konflikty. Wieś jest podzielona. Kobiety głosują głównie na partię Haliny i Lodzi. Wójt i Czerepach grają nieczysto. Gwałtownie rosną im słupki sondażowe. Wzbudza to niezadowolenie ich żon, które skarżą się księdzu proboszczowi. On pod groźbą ekskomuniki (nie tłumacząc oczywiście ludziom, że nie może jej ogłosić) zmusza parafian do poparcia partii kobiet. Powoduje to dalszą eskalację konfliktu. Wójt znowu kłóci się z bratem.
Wikary urządza natomiast wspólnie z Solejukową obowiązkowe kursy łaciny. Każdy parafianin musi odbyć 30 godzin lektoratów. Na zajęcia w końcu przychodzi także ławeczka. Wikary spotyka się z trudnościami już na początku nauki i z próbuje im wbić do głowy różnice między deklinacją, a koniugacją.
Dyrektorka szkoła: po wielkim sukcesie związanym ze zmianą programu ogłoszonym w mediach awansuje. Zostaje wiceministrem edukacji i wprowadza zmiany w szkole. Wzbudza to niezadowolenie wójta, ponieważ wstępuje ona do partii kobiet i wszystkie sukcesy edukacyjne spadają za nią.
Wezół: ostatecznie traci wiarę w medycynę i porzuca pracę. Żona jest oczywiście niezadowolona. Doktor upija się do nieprzytomności w lesie. Znajduje go babka, która zapewnia mu schronienie. Wezół zaczyna się uczyć ziołolecznictwa. Wkrótce otwiera z babką firmę farmaceutyczną produkującą leki ziołowe. Doktor zapewnia firmie swoje nazwisko, które pomaga w sprzedaży. Klienci widzą, że lekarstwa mają poparcie "oficjalnej" medycyny.

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

18 cze 2012, 17:19

I już wszystko jest jasne. Na konkurs odpowiedziało 7 osób. Każdy z uczestników otrzymał losowo numer od 1 do 7. Za pomocą skryptu na stronie http://random.org komputer wylosował osobę, do której trafi voucher Groupon. Tą osobą jest bartek555. Bartek, na swoją skrzynkę PW otrzymasz specjalny kod i krótkie wyjaśnienie, jak go wykorzystać na zakupy Groupon.

Nagroda niespodzianka trafia do Bogny23, która zebrała największą liczbę podziękowań. Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie. Każdy z Was otrzyma mały upominek forumowy i dlatego proszę o wysłanie na moją skrzynkę PW ze swojego konta na forum z adresem pocztowym do wysłania korespondencji (bartek555 też).
Forum Ranczersów

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

18 cze 2012, 19:09

Dziękuję bardzo :D Nie spodziewałem się :)
Niestety nie mogę do Ciebie wysłać wiadomości na pw. Wyświetla mi się komunikat, że nie można danego użytkownika dodać do odbiorców, ponieważ nie akceptuje on prywatnych wiadomości.

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

18 cze 2012, 19:56

Już wszystko działa jak należy. Można wysyłać.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Kontakt:

19 cze 2012, 20:12

Dziękuję wszystkim za podziękowania - ciekawe co to za niespodzianka!!! :scratch

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

20 cze 2012, 19:36

Bogna23 pisze:ciekawe co to za niespodzianka
Drobny upominek, może się przyda kiedyś ;-).
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Kontakt:

28 cze 2012, 21:17

Oto mój
admin pisze:Drobny upominek, może się przyda kiedyś ;-).
... :)

Obrazek

Warto było trochę pofantazjować!!!
Dzięki Admin! :)

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 917 razy
Kontakt:

28 cze 2012, 23:32

Bogna23, super nagrody !! Gratulacje !!

Przy okazji pytanie do Admina !! Czy jest możliwość nabyć, drogą kupna, nową smycz ?? I sorry za off-topic, ale ta smyczka ładnie się prezentuje na fotce Bogny23, że nie mogłem się powstrzymać przed zadaniem pytania :)

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

29 cze 2012, 0:23

zyciak pisze:Przy okazji pytanie do Admina Czy jest możliwość nabyć, drogą kupna, nową smycz I sorry za off-topic, ale ta smyczka ładnie się prezentuje na fotce Bogny23, że nie mogłem się powstrzymać przed zadaniem pytania
Ja też chciałbym zadać to pytanko :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

29 cze 2012, 11:17

Hehe ja też w sprawie tej smyczki :)
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

29 cze 2012, 19:32

Mając na uwadze powyższe, niniejszym proszę o przysyłanie na moją skrzynkę PW informacji zawierających:
1. Imię i nazwisko adresata oraz adres korespondencyjny.
2. Ilość smyczy jaką Jesteście zainteresowani (tylko apeluję o zachowanie umiaru, bo trochę towaru już poszło "na rozczęstowanie").
Wysyłka nastąpi w dniu rozpoczęcia emisji powtórkowych odcinków pierwszego sezonu "Rancza" w TVP1 (piątek 6 lipca). Kwestie związane z płatnościami opiszę w zwrotnej wiadomości PW.
Forum Ranczersów

Zablokowany