Gazetka Ranczerska nr 1(19) 2016 [21 lutego 2016 r.]

W tym dziale możecie znaleźć gazetki redagowane przez Ranczersów dla Ranczersów.

Najlepsze artykuły w tym numerze to:

11 lat z Ranczem
2
7%
To miał być tylko jeden odcinek (wywiad z Magdaleną Kutą)
12
41%
Beata Izdebska, czyli kobieta-orkiestra
2
7%
Mój pierwszy raz w Jeruzalu
4
14%
Tajemnice ATM Studio (relacja z planu)
9
31%

Liczba głosów: 29
Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

21 lut 2016, 17:05

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru
"Gazetki Ranczerskiej" Nr 1(19) 2016

Aby pobrać kliknij w okładkę: Obrazek

Po otwarciu witryny należy kliknąć "Pobierz Plik" na samym dole strony.

W tym numerze:
• To już 11 lat z Ranczem
• Magdalena Kuta – "Lodzię pokochałam od pierwszego czytania"
• Lepiej późno niż wcale, czyli nasze wizyty w Wilkowyjach
• Stara plebania, obrazy i konie. Co łączy Beatę Izdebską z Lucy Wilską?
• Co tam panie, na planie, czyli tajemnice ATM Studio

Życzymy przyjemnej lektury, Redakcja będzie wdzięczna za oceny i komentarze.
Czytajcie powoli, bowiem następny numer ukaże się najwcześniej za 2 miesiące!
Obrazek

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

21 lut 2016, 20:54

Bardzo lubię postać Lodzi i uważam że pani Magdalena wspaniale ją zagrała. Doskonale przeprowadzony wywiad.
A teraz wyobrażcie sobie, że przez 11 lat pracowałem w firmie w której księgową była też Lodzia. Znakomity współpracownik, i choć już od trzech lat jest na emeryturze, to jeszcze czasem prosimy ją o pomoc.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

21 lut 2016, 20:56

Gazetka przeczytana, jak zwykle super. Wielkie dzięki za nią, mam nadzieję że rozkręci ona to forum które ostatnio jakoś obumiera.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
kamil159
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 75 razy

22 lut 2016, 0:25

Gazetka wyśmienita! :) Jak zwykle :)
Ale dostrzegłem jeden błąd (przynajmniej tak mi się wydaje). Dworkowa kuchnia w studiu była kręcona w VII serii, a nie w piątej, z tego co słyszałem.

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

22 lut 2016, 15:45

Odnośnie historii Rancza to:
2005 rok
- ta scena była w domu Hadziukowej a nie w dworku ;)

2010 rok
- rozpoczęcie zdjęć 3 sierpnia 2010 (wiem bo byłem wtedy na planie)
- w piątej serii kuchnię dworkową kręcono w Sokulach, dopiero w siódmej serii kręcili ją w hali ATM.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

22 lut 2016, 18:37

kylo69 pisze:Odnośnie historii Rancza to:
2005 rok
- ta scena była w domu Hadziukowej a nie w dworku ;).
W dworku. Klaudia, Hadziukowa i Lucy są w salonie, a gdy przychodzi Witebski, Klaudia mówi do Hadziukowej, że "pójdą na górę" i tam sobie spokojnie w internecie wszystko sprawdzą.
kylo69 pisze: 2010 rok
- w piątej serii kuchnię dworkową kręcono w Sokulach, dopiero w siódmej serii kręcili ją w hali ATM.
To, że zdjęcia rozpoczęły się w Jeruzalu 3 sierpnia nie oznacza, że wtedy nastąpiło rozpoczęcie prac nad kolejnym sezonem (nie należy mylić pojęć).
kamil159 pisze:Ale dostrzegłem jeden błąd (przynajmniej tak mi się wydaje). Dworkowa kuchnia w studiu była kręcona w VII serii, a nie w piątej, z tego co słyszałem
O piątej serii wiem od Marty Lipeckiej, mogła się pomylić. Właściciele dworku podczas wywiadu nie potrafili ustalić, o którą serię chodziło. A skąd ta wiedza, że to było w VII?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

22 lut 2016, 18:58

Milla-nowa pisze:
kamil159 pisze:Ale dostrzegłem jeden błąd (przynajmniej tak mi się wydaje). Dworkowa kuchnia w studiu była kręcona w VII serii, a nie w piątej, z tego co słyszałem
O piątej serii wiem od Marty Lipeckiej, mogła się pomylić. Właściciele dworku podczas wywiadu nie potrafili ustalić, o którą serię chodziło. A skąd ta wiedza, że to było w VII?
Wtrącę się ;)
tutaj jest odpowiedź kiedy była budowana kuchnia w hali :) Zdjęcie z serii 7, rok nagrywania 2012 :)
Jest też potwierdzenie tego na oficjalnym fp Rancza w akapicie "ciekawostki" tutaj

Gazetkę przeczytałam i jak zawsze jestem zachwycona. Wywiad z Panią Kutą, znakomity!!!
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

22 lut 2016, 19:12

Jakiś błąd raz na jakiś czas musi się zdarzyć. Faktem jest, że raz jeden kuchnia była w studiu i jest faktem że stało się tak dlatego, iż ekipie metra brakowało.
Obrazek

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

22 lut 2016, 19:45

Wspaniała gazetka, jak zawsze :D Choć krótka!!! ;)
Podziękowania dla redakcji :good: :czapka:
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

22 lut 2016, 20:25

:gratulacje: Jak zawsze przyjemnie się czytało. :gazeta: :good:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

22 lut 2016, 23:36

Milla-nowa pisze:
kylo69 pisze:Odnośnie historii Rancza to:
2005 rok
- ta scena była w domu Hadziukowej a nie w dworku ;).
W dworku. Klaudia, Hadziukowa i Lucy są w salonie, a gdy przychodzi Witebski, Klaudia mówi do Hadziukowej, że "pójdą na górę" i tam sobie spokojnie w internecie wszystko sprawdzą.
kylo69 pisze: 2010 rok
To, że zdjęcia rozpoczęły się w Jeruzalu 3 sierpnia nie oznacza, że wtedy nastąpiło rozpoczęcie prac nad kolejnym sezonem (nie należy mylić pojęć).
Odnośnie sceny z 2005 roku Klaudia mówi: "pójdziemy do komputera" a nie na górę, a po za tym kolejna scena to ewidentny przeskok więc to na pewno jest dom Hadziukowej. Zwłaszcza, że góra w dworku w 8 odcinku nie była wyremontowana a dokonano tego dopiero w odcinku nr 12.

Rok 2010.
Na pewno 3 sierpnia padł pierwszy klaps na planie, a data lipcowa była omyłkowo podana przez prasę, pamiętam to dokładnie bo to był mój pierwszy raz na planie rancza, a takich dni się nie zapomina.
Na pewno w 7 serii była kuchnia w hali bo byłem wtedy na planie. W 5 serii widać za oknami rzeczywistą pogodę więc to są Sokule.

Odnośnie artykułu o relacji z hali zdjęciowej, moim zdaniem wnętrza urzędu gminy, biuro PPU po zdjęciach do kolejnych serii nie były niszczone, tylko składane i przechowywane gdzieś w magazynach PPU, chyba o to chodziło Panu rekwizytorowi.

Dziękuję za bardzo ciekawy numer gazetki. Moja ocena to 8/10 :)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

23 lut 2016, 10:49

kylo69 pisze:Odnośnie sceny z 2005 roku Klaudia mówi: "pójdziemy do komputera" a nie na górę, a po za tym kolejna scena to ewidentny przeskok więc to na pewno jest dom Hadziukowej. Zwłaszcza, że góra w dworku w 8 odcinku nie była wyremontowana a dokonano tego dopiero w odcinku nr 12.
W odc. 12 jest robiony pokój dla Kusego, co nie oznacza, ze cała góra była "nieczynna". W rozmowie z Hadziukową cały czas jest mowa o tym, ze pani Lucy ma internet i kontekst jest ewidentnie taki, ze idą na górę w dworku, a nie gdzieś tam.

Co do kuchni - wg słów gospodarzy, gdy kuchnia była zbudowana w hali, też część zdjęc robiono w kuchni w dworku - tam gdzie nie dało się tego uniknąć, bo był widok na okno. No, chyba że znowu pamięć ich zawodzi :)
kylo69 pisze:Odnośnie artykułu o relacji z hali zdjęciowej, moim zdaniem wnętrza urzędu gminy, biuro PPU po zdjęciach do kolejnych serii nie były niszczone, tylko składane i przechowywane gdzieś w magazynach PPU, chyba o to chodziło Panu rekwizytorowi.
Przecież nigdzie nie jest napisane, że były niszczone, tylko że nie stoją w studiu na zawsze. Jasne, że nikt nie marnowałby pieniędzy na budowanie dekoracji od początku, chociaż po IV serii mogło tak się zdarzyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

23 lut 2016, 10:55

Artykuł "11 lat Rancza" spowodował ożywienie na Ranczopedii, gdzie nagle przybywa ważnych zdarzeń. :D
W kolejnym numerze zamieścimy stosowne sprostowania i uzupełnienia :gazeta:
Obrazek

krzysio6666
Nowicjusz
Nowicjusz

24 lut 2016, 10:17

w 2015 roku Ranczo zdobyło drugą nie pierwszą Telekamerę
Klaudia z Hadziukową poszły skorzystać z komputera Lucy który naturalnie był w dworku i to tyle, w innej scenie gdzie Hadziukowa podpisuję wniosek o kredyt ma to już miejsce w jej domu, dość oczywistym jest że formalności związana z założeniem swojej działalności dziewczyny nie załatwiły w 5 minut, u Lucy wszystko zostało sprawdzone, policzone, skalkulowane, zaplanowane i być może nawet przygotowane na brudno ale wszystkie papiery podpisano w domu Hadziukowej

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

24 lut 2016, 18:53

krzysio6666 pisze:w 2015 roku Ranczo zdobyło drugą nie pierwszą Telekamerę
Pierwszą jako serial w ogóle, bo wcześniej dostało w węższej kategorii - za najlepszy serial komediowy.
krzysio6666 pisze:Klaudia z Hadziukową poszły skorzystać z komputera Lucy który naturalnie był w dworku i to tyle, w innej scenie gdzie Hadziukowa podpisuję wniosek o kredyt ma to już miejsce w jej domu, dość oczywistym jest że formalności związana z założeniem swojej działalności dziewczyny nie załatwiły w 5 minut, u Lucy wszystko zostało sprawdzone, policzone, skalkulowane, zaplanowane i być może nawet przygotowane na brudno ale wszystkie papiery podpisano w domu Hadziukowej
Absolutnie się z tym nie zgodzę. Lucy zostawia je obie w dworku i z niczego nie wynika, aby one dworek opuściły i przeniosły się do Hadziukowej. Tak samo jest w powieści. Poza tym, od samego zainteresowanego wiem, że pomieszczenie owo miało się znajdować w dworku.

Widzę, że z całej Gazetki zajmujące jest wyłącznie to, czy scena była w dworku, czy nie w dworku i kiedy się zaczęły zdjęcia to którejś serii, chociaż w tekście nie ma mowy o rozpoczęciu zdjęć, a jedynie prac. Ta ostatnia informacja pochodzi z Ranczopedii, a Gazetka nieśmiało przypomina, że swego czasu nieustająco namawiała Ranczersów do uzupełniania informacji tamże, a nawet zamieszczaliśmy w odcinkach szczegółowe instrukcje, jak edytować teksty i wprowadzać treści.

Skoro jest tyle wiedzy na temat historii Rancza oraz różnych ważnych zdarzeń mu towarzyszących, to proponuję, aby każdy, któremu się coś jeszcze przypomni wysłał mi to na priv. Wiadomości zostaną wykorzystane w Gazetce i/lub na Ranczopedii.
Obrazek

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

25 lut 2016, 22:33

Aż wstyd ale dopiero dziś miałam czas przeczytać gazetkę. Dzięki,ze fajnie pokazaliscie sceny kręcone w studio tak "od kuchni ". Wcześniej nie miałam pojęcia jak to wszystko wygląda i pewnie już bym nie miała okazji zobaczyć. Na nasze szczęście są Ranczersi którzy mogą się pochwalić zdjęciami ze wszystkich możliwych miejsc związanych z Ranczem☺ Również wywiad z Panią Magdalena bardzo przyjemnie mi się czytało. Aż dziwne że jest ktoś kto jeszcze nie oglądał większości odcinków Rancza. Reasumując: Dobra robota:) Pozdrawiam autorów.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

28 mar 2016, 19:37

Ale się cieszę, to był kolejny numer Gazetki, który doczekał się 500 pobrań :skacze:
A później okazało się, że był to numer REKORDOWY - 664 pobrania!!! do 24,10.2016. Gratulacje, Pani Magdaleno!
Obrazek

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

29 sie 2016, 16:21

Kiedy kolejny numer? :)

EDIT. Ok już się dowiedziałem.
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

25 paź 2016, 21:35

Redakcja postanowiła, że ukaże się 20 i ostatni, finałowy numer Gazetki. Skoro kończy się Ranczo, to i Gazetka też musi. Jeśli ktokolwiek chciałby zamieścić pożegnalny materiał, zapraszamy.
Obrazek

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

25 paź 2016, 21:53

Mogę coś napisać na pożegnanie, ale o czym?

ODPOWIEDZ