Statystyki majowe [edycja czerwiec 2015]

W tym dziale możecie znaleźć gazetki redagowane przez Ranczersów dla Ranczersów.
Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

16 cze 2015, 16:10

Witajcie
nowe STATYSTYKI już do pobrania

Serdecznie przepraszam że tak późno, wyjaśnienia znajdziecie we wstępie.

aby pobrać kliknij w okładkę: Obrazek Po otwarciu witryny, klikacie "Pobierz Plik" na samym dole strony.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wytknięcie wszelkich błędów, pomoże mi to udoskonalić statystyki.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

16 cze 2015, 16:15

Nie masz za co przepraszać, najważniejsze, że są. :good:
Już pobieram :zadowolony:

Już przeczytane :) ale się napracowałeś! Bardzo dobre statystyki.
:błaga: :czapka: :błaga:
DZIĘKUJEMY!
Ostatnio zmieniony 16 cze 2015, 17:04 przez Marta, łącznie zmieniany 2 razy.
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 173 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 168 razy

16 cze 2015, 16:39

Pobrałam, ze statystykami się zapoznałam i oczopląsu dostałam. :D Ale się napracowałeś, szacunek. :good:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

16 cze 2015, 16:44

Dobra robota mc_flay1. Dziękuję :good:

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

16 cze 2015, 19:29

Ty idź lepiej do jakiego OBOP-u, a nie marnujesz się tu, a z Twoimi zdolnościami od razu powinieneś tam zostać jakimś dyrektorem :good:
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

lukasznowicki
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

16 cze 2015, 19:45

Wow, załapałem się na listę aktywnych użytkowników, z nicka a nie ze statystyki.
Jak miło :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

16 cze 2015, 20:11

Widzę wyżej same zachwyty, a ja walnę łyżkę dziegciu. A co tam, sam chciałeś. ;)

Do strony 13 prezentowane są jakieś statystyki ogólne, w większości nie bardzo wiem, co się kryje pod konkretnym wykresem i pytanie - czy warto akurat temu poświęcać czas, skoro nic z tego dla naszego Forum nie wynika? A jeśli wynika, to chciałabym wiedzieć co, bo nijak się nie potrafię domyślić. Do tego dla mnie większość opisów wykresów w tej części nie jest jasna, bo przykładowo nie wiem, czym jest (i gdzie) "sesja", więc wszelkie wyliczenia na temat sesji są równie niezrozumiałe, jak samo pojęcie. Domyślam się, że "sesja" polega na tym, że ktoś wszedł gdzieś do internetu (bo chyba niekoniecznie na Forum?), ale to tylko moje domniemanie (sorry, możliwe, że tępa jestem). Inne dane typu kobiety, mężczyźni, wiek - przy braku wiedzy czego konkretnie dotyczą, niewiele mówią.

Strona 14 - o, nareszcie coś ciekawego. Nie jestem co prawda pewna, czy trzecie miejsce pośród najbardziej aktywnych powinno mnie cieszyć. ;) Ale, zawsze to trzecie miejsce, czy to ważne w czym :śmiech:
Dalej - wszystko jasne i bardzo ciekawe! :good:
Strona 17 - aktywność w dni premiery - zmieniłabym zakres doby z godzin 0-23, na 6-6. Premiera ma miejsce o 20.30 (średnio), więc godziny po niej, nawet te nocne, są bardziej istotne niż te, które przypadają przed nią. Zresztą to widać po wykresie, który jest narastający, im późniejsza pora, ale co się działo w nocy z niedzieli na poniedziałek już nie widać.

Od strony 20 znowu przestałam rozumieć, o co chodzi i czego dotyczą prezentowane dane, ale przecież nie wszystko muszę rozumieć.

No i na koniec - stanowczo brakuje mi jakichś wniosków i objaśnień, w rodzaju: "Wynika z tego, iż najwięcej Ranczersów pochodzi z Polski". ;) Proszę nie traktować tego przykładu zbyt dosłownie! :mrgreen:

A generalnie - uważam, że popełniłeś dobrą robotę :good:
Obrazek

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

16 cze 2015, 20:26

Milla-nowa pisze:
Nie jestem co prawda pewna, czy trzecie miejsce pośród najbardziej aktywnych powinno mnie cieszyć. ;) Ale, zawsze to trzecie miejsce, czy to ważne w czym :śmiech:
:zdziwiony: a ja mam pierwsze... :zdziwiony:
Jak to możliwe?
Chyba się uzależniłam :wariat:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

16 cze 2015, 21:13

Marta pisze: :zdziwiony: a ja mam pierwsze... :zdziwiony:
Jak to możliwe?
Ranczyzm.... to wybaczalne :D
Obrazek

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

16 cze 2015, 21:23

mc_flay1 wielkie WOW!! Super

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

16 cze 2015, 22:01

Milla-nowa pisze:Widzę wyżej same zachwyty, a ja walnę łyżkę dziegciu. A co tam, sam chciałeś. ;)
zawsze mówię że uzasadniona krytyka jest ważna i pomaga. W poprzednim numerze zwróciłaś uwagę na pewne niedociągnięcia i Twoje uwagi zostały uwzględnione w całości!
Milla-nowa pisze:Do strony 13 prezentowane są jakieś statystyki ogólne, w większości nie bardzo wiem, co się kryje pod konkretnym wykresem i pytanie - czy warto akurat temu poświęcać czas, skoro nic z tego dla naszego Forum nie wynika?
Jeżeli zainteresuje to chociaż jedną osobę to warto, zresztą w tej formie stworzenie edycji dla następnego miesiąca nie zajmie więcej niż góra dwie-trzy godziny.
Milla-nowa pisze:Do tego dla mnie większość opisów wykresów w tej części nie jest jasna, bo przykładowo nie wiem, czym jest (i gdzie) "sesja", więc wszelkie wyliczenia na temat sesji są równie niezrozumiałe, jak samo pojęcie.
Dziękuję za zwrócenie uwagi, co prawda opisy z reguły są, co nie znaczy że dla wszystkich są zrozumiałe. Faktycznie podstawowym pojęciem i wymiarem dla wyliczeń danych to pojęcie "sesja".
spróbuję je wyjaśnić bliżej z drugim pojęciem podstawowym czyli "odsłony". Załóżmy że wchodzisz do internetu, odpalasz przeglądarkę i gdy wejdziesz na forum zaczyna się Twoja sesja. Trwa ona i jest zaliczana jako pojedyncza dotąd dopóki nie opuścisz forum. W ramach tej pojedynczej sesji możesz się poruszać po dowolnych stronach naszego forum generując kolejne odsłony poszczególnych stron forum. Gdy wyjdziesz z forum, kończysz sesję. Powtórna wizyta na forum to już nowa sesja.
Dane w tabelach na końcu są dlatego tak rozbudowane, aby każdy z Ranczersów mógł sprawdzić czy jest tam zaliczona jego aktywność, z danego miasta czy też urządzenia. Dla przykładu moja miejscowość to Stęszew, jednak próżno szukać tej aktywności w tabeli, bo dla internetu jestem widoczny jako Poznań, tak się może zdarzyć.
Milla-nowa pisze:No i na koniec - stanowczo brakuje mi jakichś wniosków i objaśnień
z tego zrezygnowałem, bo wykresy mówią same za siebie.
Milla-nowa pisze:A generalnie - uważam, że popełniłeś dobrą robotę :good:
dziękuję, i dziękuję za słowa krytyki, gdyż więcej warta konstruktywna krytyka, od stu bezpodstawnych pochwał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

16 cze 2015, 22:10

mc_flay1 pisze:
Milla-nowa pisze:No i na koniec - stanowczo brakuje mi jakichś wniosków i objaśnień.

z tego zrezygnowałem, bo wykresy mówią same za siebie.
Gdyby naprawdę mówiły same za siebie, to bym nie pisała, że mi brak wniosków i objaśnień. Czasami statystyk powinien się pokusić o interpretację uzyskanych wyników.
mc_flay1 pisze:dziękuję za słowa krytyki, gdyż więcej warta konstruktywna krytyka, od stu bezpodstawnych pochwał
Tak właśnie sądzę, mając na uwadze, że i mnie się zdarza to i owo popełnić na tym Forum, a same pochwały, w miejsce uwag wcale mnie nie cieszą. Ja i tak wiem, że nie wszystko jest, jak należy :D
Obrazek

lukasznowicki
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

17 cze 2015, 0:07

Ja, jako - między innymi - informatyk, rozumiem każdą stronę. I wiem, co to sesja ;)
Tak więc jest ktoś, kogo ciekawi reszta stron!

Sieradzak
Super User
Super User

17 cze 2015, 12:03

lukasznowicki pisze:Ja, jako - między innymi - informatyk, rozumiem każdą stronę. I wiem, co to sesja ;)
Tak więc jest ktoś, kogo ciekawi reszta stron!
Dokładnie. Można powiedzieć, że statystyki są dostosowane naprawdę do każdego. Dla mnie niektóre stwierdzenia też w nich nie są zrozumiałe, ale ciesze się, że są bo jak widać mają swoich odbiorców, a statystyki dzięki temu są profesjonalne.

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

18 cze 2015, 14:07

I tak większości nie zrozumiałem, ale wielkie dzięki! za te statystki. Jeej jestem na 5 miejscu (wiadomo o co chodzi). :zadowolony:
Marta pisze:
Milla-nowa pisze:
Nie jestem co prawda pewna, czy trzecie miejsce pośród najbardziej aktywnych powinno mnie cieszyć. ;) Ale, zawsze to trzecie miejsce, czy to ważne w czym :śmiech:
Jak to możliwe?
Nie zdziwiłem się. W ostatnim czasie twoja aktywność znacznie, znacznie, znacznie wzrosła. Przegoniłaś mnie z % i jesteś ekspertem. :zdziwiony:

Sieradzak
Super User
Super User

18 cze 2015, 15:40

Tomek pisze:I tak większości nie zrozumiałem, ale wielkie dzięki! za te statystki. Jeej jestem na 5 miejscu (wiadomo o co chodzi). :zadowolony:
Marta pisze:
Milla-nowa pisze:
Jak to możliwe?
Nie zdziwiłem się. W ostatnim czasie twoja aktywność znacznie, znacznie, znacznie wzrosła. Przegoniłaś mnie z % i jesteś ekspertem. :zdziwiony:
Wszystkich szaraków przegoniła. Widać ma zaostrzenie choroby:)

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

20 cze 2015, 10:32

Tak jak pisała Milla-nowa nie wszystko jest dla mnie jasne, jeśli chodzi o niektóre starystyki. Ale naprawdę wielki szacun za poświęcenie i za chęci, bo widać ile czasu nad tym spędziłeś ale masz już ten szablon, dzięki któremu " zwróci " Ci się czas po kilku miesiącach :)

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

20 cze 2015, 11:18

DaMiAn1998 pisze:Tak jak pisała Milla-nowa nie wszystko jest dla mnie jasne, jeśli chodzi o niektóre starystyki. Ale naprawdę wielki szacun za poświęcenie i za chęci, bo widać ile czasu nad tym spędziłeś ale masz już ten szablon, dzięki któremu " zwróci " Ci się czas po kilku miesiącach :)
Dokładnie, chociaż szablon nie obejmuje jeszcze statystyk z FB, a te są też ciekawe. Niestety kiepska znajomość zasad rządzących fejsem, oraz to że w generowanych przez FB arkuszach wszystkie objaśnienia są po angielsku, to niestety nie do końca czaję co tam jest.

Chyba że znalazł by się ktoś to jednorazowo by to rozkminił i napisał mi co i jak. Jeżeli chodzi o objaśnienia co i jak to może ktoś kto wszystko czai, jak by mi na PW podesłał opisy takie dla "Kowalskiego" to je oczywiście umieszczę w szablonie i będzie grać :)
Obrazek

ODPOWIEDZ