Pierwsza rocznica Gazetki [podsumowanie]

W tym dziale możecie znaleźć gazetki redagowane przez Ranczersów dla Ranczersów.
Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

05 mar 2015, 16:06

Drodzy czytelnicy Gazetki. :czapka:
RÓWNO ROK TEMU, 5 MARCA UKAZAŁ SIĘ PIERWSZY NUMER GAZETKI. Z tej okazji zrobiłem małe podsumowanie.
Obrazek
Dziś mija dokładnie rok od momentu pojawienia się pierwszego numeru Gazetki. 5 marca 2014 roku ukazał się pierwszy numer „Ranczerskiej Gazetki”, redagowanej przeze mnie, która później od numeru 14 zmieniła nazwę na „Gazetka Ranczerska” i wydawana jest nadal przez inny Zespół redakcyjny z Milla-nową na czele. Do numeru trzynastego włącznie Gazetka wydawana była przeze mnie średnio co tydzień, jednak z upływem czasu materiałów przybywało, więc raz na tydzień to było za często. Od numeru czternastego redaguje nowy Zespół i z początku Gazetka była wydawana co 2 tygodnie a obecnie co 1-1,5 miesiąca. Z każdym numerem przybywało też co raz więcej osób do współpracy.

Poniżej małe podsumowanie pierwszego roku Gazetki, ale najpierw dziękując wszystkim Czytelnikom, mam dla Was odznakę "Czytelnik Gazetki Ranczerskiej", którą wykonał bpawel10. Kto chce może umieścić ją sobie np. w podpisie.
Obrazek
po kliknięciu na odznakę otwiera się strona Gazetki na Ranczopedii.
(kod: [ link=http://ranczo.wikia.com/wiki/Gazetka_Ranczerska][ img]http://files.tinypic.pl/i/00640/c6y37vtted3s.png[/img][/link]) - usuń spacje w nawiasach kwadratowych.

A teraz małe podsumowanie:
Przeglądając wszystkie numery naliczyłem 24 Ranczersów, którzy mieli swój udział przy Gazetce: czy to pisząc materiały, czy udzielając wywiadu, czy przesyłając zdjęcia, tworząc grafikę... Oto ta lista w kolejności alfabetycznej:

Anija, bambo000, Bercek90, bpawel10, Hania i Andrzej, Jules, Justyś, kamil159, kavil, kolumb, krnąbrny, kylo69, macphisto, mc_flay, Marcin_24, Milla-nowa, Mr. James, pablo, Przemo94, Ranczerka21, sweetfox, Tengel2, tomek1, zyciak.

Mam nadzieję, że nikogo nie przeoczyłem, ale gdyby tak się stało to przepraszam i proszę tą osobę o kontakt i dopiszę do listy.
Dziękuję więc w imieniu swoim jak i obecnego Zespołu redakcyjnego tym ww. osobom, za swój udział (mniejszy lub większy) w powstawaniu kolejnych numerów Gazetki.

Zrobiłem też małe podsumowanie pod względem ilości stron w każdym numerze, oraz ilości artykułów. Jako artykuł liczyłem też kilka słów wstępu.
Obrazek
Powyżej widać, jak objętość Gazetki się powiększała. Ranczerska Gazetka miała przeważnie poniżej 10 artykułów w numerze, a Gazetka Ranczerska powyżej 10 artykułów. Moje 13 numerów to 144 strony i 96 artykułów, a 11 numerów pod przewodnictwem Milli to 167 stron i 119 artykułów, a były też 2 dodatki specjalne Gazetki Ranczerskiej. Czyli widać znacząco różnicę. Ale nic w tym dziwnego, gdyż z upływem czasu nowe osoby przyłączały się do współpracy. Początkowo teksty były tylko w gronie Ranczersów, a obecnie numery są iście gwiazdorskie z udziałem aktorów. Na łamach Gazetki można przeczytać wywiady m.in. z Arturem Barcisiem, Bogdanem Kalusem, Anną Iberszer, Mateuszem Rusinem oraz innymi.

Co do liczby czytelników, to moją Gazetkę w ciągu tygodnia pobierano od 100 do 130 razy (nim ukazał się kolejny numer), ale później były jeszcze dalsze pobierania bo czytelników przybywało. Teraz nie wiem ile osób pobiera Gazetkę, ale może obecny Zespół podzieli się tą informacją. ;)

Na koniec przygotowałem także galerię okładek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za ten rok. :)

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

05 mar 2015, 16:50

Gratuluję redakcji i współtwórcą gazetki, bo jest ona naprawdę świetna! Życzę Wam dalszych sukcesów i pomysłów na przyszłe gazetki :)

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

05 mar 2015, 16:56

Żywotu dopóki jest Ranczo :)
Super, że się Wam chce, ot tak, z dobrego serca (ale myśl, co? ;) )
Powodzenia! :good:
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

mateusz5566
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

05 mar 2015, 19:40

Gratuluję i życzę powodzenia na kolejne lata

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

05 mar 2015, 20:35

pablo - wielkie gratulacje dla Ciebie, jako prekursora Gazetki, bo to dzięki Tobie został odkopany wspaniały projekt, jakim niegdyś były Wieści Ranczerskie. Gdyby nie Ty, żadna Gazetka Ranczerska pewnie by dziś nie istniała. A to, co najbardziej mnie cieszy i za co Ci bardzo dziękuję :błaga: to, że pozostałeś w redakcji i Twoje teksty i wywiady cieszą się niezmiennym uznaniem :good:

Odpowiadając na zadane przez Ciebie pytanie:
Liczba pobrań Gazetki Ranczerskiej od nr 1(14) z 2014 do nr 2/2015 wynosiła od 84 (nr 7/2014 - dane z 30.10.2014) do 240 (nr 5/2014). Średnio liczba to 146 pobrań.
Ostatnio notuje się silną tendencję wzrostową, co zapewne jest związane z coraz to ciekawszymi materiałami, jakie udaje się zamieszczać, a także z działaniami promocyjnymi na FB oraz Barciślandii.
Numery z tego roku pobrano (dane z 5.03.2015):
1/2015 - 182 razy
2/2015 - 226 razy

Trzeba powiedzieć, ze Gazetka cieszy się coraz większą popularnością wśród samych twórców Rancza - powoli przestajemy być anonimowi, a mam wrażenie, że aktorzy chętniej udzielają wywiadu nam, niż znanym czasopismom. Wiadomo - nas naprawdę interesuje to, co oni mają nam do powiedzenia i żadna wierszówka nas nie ogranicza :)
W najbliższym numerze zagoszczą w Gazetce Marta Lipińska i Cezary Żak. Zapraszamy! :czapka:
Obrazek

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

05 mar 2015, 21:00

Znane powiedzenie mówi: "Nie ocenia się książki po okładce". Ale ja już po tej okładce wiem, że zawsze będę miał porcję kolejnych wiadomości o Ranczu, ale i nie tylko. Dziękuję za możliwość dowiedzenia się różnych nowinek o serialu, przeczytania wywiadów z aktorami, czy innymi Ranczersami, przeczytania historyjek o bohaterach i za to wszystko, co było na przestrzeni czasu, a zapomniałem napisać. Tak trzymać i dalszego powodzenia!!!
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 173 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 168 razy

05 mar 2015, 21:26

Gratulacje dla całej Redakcji i podziękowania.
Życzę kolejnych wspaniałych numerów.
Dla mnie to świetna lektura więc czekam na kolejne wydania Gazetki. :good:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

06 mar 2015, 7:09

Milla-nowa pisze:pablo - wielkie gratulacje dla Ciebie
Ja już zzieleniałem :śmiech:
Milla-nowa pisze:...bo to dzięki Tobie został odkopany wspaniały projekt, jakim niegdyś były Wieści Ranczerskie. Gdyby nie Ty, żadna Gazetka Ranczerska pewnie by dziś nie istniała. A to, co najbardziej mnie cieszy i za co Ci bardzo dziękuję :błaga: to, że pozostałeś w redakcji i Twoje teksty i wywiady cieszą się niezmiennym uznaniem :good:
Wielki dzięki za te słowa, ale i tak większe podziękowania należą się Tobie, bo Ty o wiele więcej pracy włożyłaś w Gazetkę niż ja. No i reszta Zespołu też. :dziękuję:
Milla-nowa pisze:Trzeba powiedzieć, ze Gazetka cieszy się coraz większą popularnością wśród samych twórców Rancza - powoli przestajemy być anonimowi, a mam wrażenie, że aktorzy chętniej udzielają wywiadu nam, niż znanym czasopismom. Wiadomo - nas naprawdę interesuje to, co oni mają nam do powiedzenia i żadna wierszówka nas nie ogranicza :)
W najbliższym numerze zagoszczą w Gazetce Marta Lipińska i Cezary Żak. Zapraszamy! :czapka:
To fajnie, że Gazetka rozpowszechnia się także między twórcami Rancza. :) Oby tak dalej. :good:
No a kolejny numer znów gwiazdorski. :zadowolony:

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

06 mar 2015, 8:39

Dziękuję wszystkim twórcom za wspaniałą gazetkę. Oby tak dalej :good:

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 465 razy

06 mar 2015, 13:40

No cóż . jak powiedzieli poprzednicy : Ogromne dzięki za Waszą pracę , zdajemy sobie sprawę ile tej pracy trzeba włożyć w przygotowanie całego numeru - trzeba mieć dużo samozaparcia , ale tez przede wszystkim chęci no i oczywiście wielkich zdolności. To przez to wszystko Gazetka jest na wysokim poziomie i wciąż jest w stanie ten poziom trzymać, a znając zacne grono redaktorskie tak napewno będzie zawsze !!!

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

06 mar 2015, 22:34

Cóż, sami tego nie prowadzimy, drodzy Autorzy :D

PS. Liczba pobrań ostatniego numeru wzrosła do 230 :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

06 mar 2015, 22:35

pablo pisze:
Milla-nowa pisze:pablo - wielkie gratulacje dla Ciebie
Ja już zzieleniałem :śmiech:
Ale wtedy jeszcze nie, poza tym, jakoś tak ten pomarańczowy wydaje mi się jednak ważny, ważniejszy w pewnym sensie niż zielony :)
Obrazek

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 893 razy
Kontakt:

07 mar 2015, 16:36

Kiedy nieco ponad rok temu pablo rzucił hasło reaktywacji ranczerskiej gazetki pomyślałem, że będzie to kolejna próba, która zakończy się w fazie pomysłu. Bywały już słowne próby wskrzeszenia ranczerskiego pisma, ale na dobrych chęciach się kończyły. Tymczasem Gazetka nie dość, że powstała, to kolejne jej wydania wznoszą ją na niespotykane dotąd poziomy. Każdy numer jest dopieszczony do najmniejszego szczegółu. Wielkie brawa i podziękowania za wkład w powstawanie i rozwój Gazetki dla całej Redakcji i wszystkich współpracowników :good: I, oczywiście, gratulacje z okazji pierwszych urodzin :winko: :gratulacje: :urodziny: :hura:

Awatar użytkownika
bambo000
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 38 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

07 mar 2015, 21:26

Wszytko co dobre o Gazetce ranczerskiej już zostało powiedziane :D Mi tylko wypada Wam podziękować z całego serca za świetną robotę oraz za tyle chęci, pracy i czasu poświęconego nad tworzeniem gazetki :) Czekam z niecierpliwością na następny numer. :D

Skoro to rocznica to za Redakcje Gazetki Ranczerskiej :szampan:
Wójt: " Z nim tylko siekiera moja może porozmawiać ! "

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

12 mar 2015, 21:38

Cóż, to już rok i w sumie 23 numery plus dwa dodatki specjalne. Ponad 300 stron, 200 artykułów.

Przez ten czas zarówno Redakcja jak i Gazetka przechodziła szereg przeobrażeń. Zawsze jednak z tych przeobrażeń wychodziła zwycięsko. Bywało różnie, były różne dyskusje, czasami bardzo zażarte na forum na temat samej Gazetki jak i Redakcji. Momentami było bardzo nerwowo. Wszystkie te zachwiania zawsze jednak wychodziły na dobre.

Nie można zapomnieć o dwóch najważniejszych osobach dzięki którym Gazetka powstała i do dzisiaj możemy się ją cieszyć.
Wymienię je alfabetycznie to: Milla-nowa i Pablo. Dziękujemy Wam bardzo.

Podziękowania należą się też pozostałym osobom w większej lub mniejszej części zamieszanym w to przedsięwzięcie:
Anija, bambo000, Bercek90, bpawel10, Hania i Andrzej, Jules, Justyś, kamil159, kavil, kolumb, krnąbrny, kylo69, macphisto, Marcin_24, Mr. James, Przemo94, Ranczerka21, sweetfox, Tengel2, tomek1, zyciak.

Pod koniec warto wspomnieć o "Wieściach Ranczerskich" które były prekursorem Gazetki.

I tak zupełnie na marginesie, może by tak warto było wydać numer specjalny o historii Gazetki, z wywiadami z jej twórcami, artykułami o kulisach powstawania i tworzenia Gazetki?

Ze "swojej" działki wielkie brawa i słowa uznania za stronę edytorską i graficzną dla bpawel10. Chłopie jesteś MISTRZEM!!!
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

13 mar 2015, 6:27

mc_flay1 pisze:Cóż, to już rok i w sumie 23 numery plus dwa dodatki specjalne. Ponad 300 stron, 200 artykułów.
24 numery :)
mc_flay1 pisze:I tak zupełnie na marginesie, może by tak warto było wydać numer specjalny o historii Gazetki, z wywiadami z jej twórcami, artykułami o kulisach powstawania i tworzenia Gazetki?
Ja planowałem zrobić numer specjalny właśnie na 5 marca, tylko nie mieliśmy za bardzo czasu, dlatego dałem tylko krótkie podsumowanie. :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

17 mar 2015, 16:49

mc_flay1 pisze:Nie można zapomnieć o dwóch najważniejszych osobach dzięki którym Gazetka powstała i do dzisiaj możemy się ją cieszyć.
Wymienię je alfabetycznie to: Milla-nowa i Pablo.
O trzech! alfabetycznie to: mc_flay , Milla-nowa i Pablo
Ja Tobie dziękuję, w imieniu całej Redakcji, bo wiem, ze wszyscy się ze mną zgodzą. Gdyby nie Ty, dzisiaj Gazetki w takiej formie by nie było (a może w ogóle by już jej nie było). Twoje malkontenctwo wymusiło konsekwentne dążenie do perfekcji. A to kręci! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

17 mar 2015, 16:58

bez przesady, ja tylko próbowałem być złośliwy i czepiać się wszystkiego co się da :rechot: :rechot:
chociaż tak mi się teraz przypomniał projekt okładki 1 numeru "Gazetki Ranczerskiej", który został odrzucony :śmiech:
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

ODPOWIEDZ