Gazetka Ranczerska nr 2(11)/2015 [14 lutego 2015 r.]

W tym dziale możecie znaleźć gazetki redagowane przez Ranczersów dla Ranczersów.

Najlepsze artykuły w tym numerze to:

Dzień św. Walentego wg ks. Roberta
4
10%
Recenzja ze spektaklu w Teatrze Współczesnym
3
7%
Wywiad z Bambo000: "Z 'piesami' w Jeruzalu"
9
22%
Relacje uczestników i kibiców I edycji konkursu "na czas"
4
10%
Wywiad z Anną Iberszer
17
41%
Artur Barciś jako reżyser w Teatrze Muzycznym w Lublinie
4
10%

Liczba głosów: 41
Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

11 mar 2015, 19:21

Liczba pobrań tego numeru przekroczyła właśnie 250 i jest to absolutny rekord dotychczasowych wydań. Dziękujemy Czytelnikom! :szampan:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

11 mar 2015, 20:21

Super! Wasza praca powinna być doceniona przez jeszcze większą liczbę osób. Gdyby np. oficjalny profil Rancza na fb dodawał chociaż raz wzmiankę na swojej tablicy o nowym numerze to ilość pobrań szła by w tysiące. :)
No bo o tym, że wydajecie taką gazetkę to chyba wiedzą? :roll:
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

11 mar 2015, 20:42

Kasiaaa pisze:Gdyby np. oficjalny profil Rancza na fb dodawał chociaż raz wzmiankę na swojej tablicy o nowym numerze to ilość pobrań szła by w tysiące. :)
Ale przecież na facebooku jest zawsze aktualna okładka, na której są tytuły artykułów.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

11 mar 2015, 20:54

Oficjalnym fb Rancza? Czy masz na myśli fp Gazetki?

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

11 mar 2015, 22:24

Kasiaaa pisze:Oficjalnym fb Rancza? Czy masz na myśli fp Gazetki?
Tutaj miałem na myśli fp Gazetki ale z tego co pamiętam na fp ranczopedii i forum też się pojawiają, a co do fb rancza to pewien nie jestem.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

11 mar 2015, 22:30

No własnie, a to chodzi o fp Rancza, którego prowadzeniem najpewniej zajmuje się ktoś z PR-u Studia A, czy też ATM-u.
Przy liczbie ponad 350 tysięcy lajków to reklama dla gazetki porządna :)

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

12 mar 2015, 2:19

Milla-nowa pisze:Liczba pobrań tego numeru przekroczyła właśnie 250 i jest to absolutny rekord dotychczasowych wydań. Dziękujemy Czytelnikom! :szampan:
Milla a dziwisz się? Nie oszukujmy się ale ona jest po prostu Świetna :) Kolejny numer pobije rekord pewnie :)

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 173 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 168 razy

12 mar 2015, 8:18

Milla-nowa pisze:Liczba pobrań tego numeru przekroczyła właśnie 250 i jest to absolutny rekord dotychczasowych wydań. Dziękujemy Czytelnikom! :szampan:
A my dziękujemy Redakcji :D
Wcale się nie dziwię, że jest takie zainteresowanie Gazetką.
W końcu nigdzie się nie znajdzie takich świetnych informacji, wywiadów i ciekawostek na temat Rancza jak w Gazetce Ranczerskiej. :good:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

12 mar 2015, 19:36

Kasiaaa pisze: No bo o tym, że wydajecie taką gazetkę to chyba wiedzą? :roll:
Wiedzą, aczkolwiek do niedawna podchodzili do nas jak za przeproszeniem świnia do jeża. Po najbliższym numerze i rekomendacji Pani Marty Lipińskiej, która bardzo przychylnie oceniła nasze czasopismo (jako nadzwyczaj profesjonalne jak na amatorszczyznę), prawdopodobnie to się bardzo zmieni :D
Pan Cezary Żak też poświęcił nam mnóstwo swojego bardzo cennego czasu (naprawdę bardzo cennego, tym bardziej należy docenić, że siedział z nami blisko półtorej godziny!) i docenił misję Gazetki, więc wszystko przed nami. Może się okazać, że Gazetka pożyje znacznie dłużej niż serial, który kiedyś się co prawda skończy, ale pamięć o nim nigdy zaginąć nie powinna, czego sobie, Gazetce i Wam życzę.
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

12 mar 2015, 20:02

Milla-nowa, jak Gazetka będzie stawała się co raz bardziej popularna wśród twórców Rancza i będzie się im podobać to szykuj się na prawdziwy wywiad dla TVP. :D

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

12 mar 2015, 20:28

Milla-nowa pisze:
Kasiaaa pisze: No bo o tym, że wydajecie taką gazetkę to chyba wiedzą? :roll:
Wiedzą, aczkolwiek do niedawna podchodzili do nas jak za przeproszeniem świnia do jeża.
Kurcze nigdy nie zrozumiem takiej ignorancji ze strony osób zajmujących się promocją. Przy minimum swoich chęci mieliby kolejny produkt związany z serialem. A ich jedyną "pracą" byłoby udostępnienie tego dalej swoimi kanałami komunikowania się z widzami. Przecież ta gazetka to ewenement. Żaden chyba serial nie ma czegoś podobnego. Piszesz Milla-nowa, że amatorszczyzna - ja jestem pewna, że jeśli ktoś z promocji serialu zgodziłby się Wam w minimalny sposób pomóc i powiedział, co ewentualnie jest do dopracowania to jestem pewna, że poprawilibyście ewentualne niedociągnięcia. Zresztą jak patrzę na niektóre wywiady czy reportaże w słynnym Świecie seriali to ręce opadają. Tam to jest dopiero amatorszczyzna tylko, że z lepszym dojściem do promocji seriali. Jak wczoraj "artykuł" o Lucy czy Ilonie - nie wiem bo ciężko stwierdzić o co w nim chodzi i kogo w sumie dotyczy - opublikowali to to dopiero jest amatorszczyzna... :bosz: :bosz: :bosz:
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

12 mar 2015, 21:10

ostatnio, tak sobie cicho siedzę jak mysz pod miotłą, jednak powiem w ten sposób. Gazetka z numeru na numer wznosi się na wyżyny, zarówno pod względem treści jak i na poziomie edytorskim. Numer jak zwykle świetny, ciekawy. Brawa dla całej redakcji. Jako od forumowego "malkontenta" i tego co się czepia wszystkiego macie u mnie 7/10. A oceniam jako czasopismo profesjonalne, a nie amatorskie, bo dla typowej amatorszczyzny zabrakłoby skali.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
mister
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

13 mar 2015, 17:48

Fragment o konflikcie ludowej władzy i kościoła na końcu kącika historycznego od razu przypomniał mi pierwsze serie - fenomenalne już starcie krzyża z siekierą w obronie polonisty, próba napisania tajemnego donosu - "Jak ty na brata, ja mogę na męża ;)"
Ja generalnie jestem typem śmieszki, ale przy
Arku po prostu nie potrafię się powstrzymać.
Prawdopodobnie zabrakło tu nie - "nie jestem typem śmieszki" Jeśli się mylę proszę mi wyjaśnić sens tego zdania (może źle rozumiem kontekst, ale prawdopodobnie literówka) Pani Anna Iberszer - wielki podziw za wszechstronny rozwój, ciągłe podejmowanie nowych wyzwań i - jak odniosłem wrażenie czytając jej odpowiedzi - bardzo ciepłą osobowość. Śpiewający Czerepach - chciałbym tego posłuchać, ale pewnie wyjdzie wybornie bo ten typ tak ma - czego się nie podejmie, nic nie schrzani. Z dowcipów najbardziej podobały mi się dwa ostatnie - ten pierwszy może i pomysłowy, ale wg mnie za długi.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

13 mar 2015, 20:25

Pablo czekaj bo za jakiś czas wasze pismo zacznie TVP wydawać :) Życzę wam tego :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

13 mar 2015, 21:21

mister pisze:
Ja generalnie jestem typem śmieszki, ale przy
Arku po prostu nie potrafię się powstrzymać.
Prawdopodobnie zabrakło tu nie - "nie jestem typem śmieszki" Jeśli się mylę proszę mi wyjaśnić sens tego zdania (może źle rozumiem kontekst, ale prawdopodobnie literówka) Pani Anna Iberszer - wielki podziw za wszechstronny rozwój, ciągłe podejmowanie nowych wyzwań i - jak odniosłem wrażenie czytając jej odpowiedzi - bardzo ciepłą osobowość.
Nie sądzę, że to literówka, bo ona (wnioskując po 1,5 godzinnym spotkaniu) to jest typem śmieszki. Ale pewnie chodziło o to, że przy Arku nie sposób się powstrzymać od śmiechu chociaż trzeba podczas nagrywania. Ale jak tu się miała nie śmiać np nagrywając scenę jak robiła mu kurs sprawnościowy a on tak śmiesznie biegł :rechot: :rechot: :rechot: Arkadiusz Nader to też rewelacyjny aktor. :)
mister pisze:Śpiewający Czerepach - chciałbym tego posłuchać, ale pewnie wyjdzie wybornie bo ten typ tak ma - czego się nie podejmie, nic nie schrzani.
Czerepacha śpiewającego nie wiem czy usłyszymy, ale Barcisia śpiewającego można posłuchać nie raz w Miodowych latach. Żak i Barciś bardzo ładnie śpiewają. :good:

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 893 razy
Kontakt:

13 mar 2015, 21:46

pablo pisze:Barcisia śpiewającego można posłuchać
... chociażby w jego autorskim przedstawieniu ABS (Artur Barciś Show). Aktorowi zdarza się grywać ABS na "wyjeździe", więc trzymajcie rękę na pulsie i sprawdzajcie wydarzenia kulturalne w Waszych miastach i okolicach. Osobiście gorąco ABS polecam :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

14 mar 2015, 11:09

Gabriel pisze:Pablo czekaj bo za jakiś czas wasze pismo zacznie TVP wydawać :) Życzę wam tego :)
Może lepiej nie, ani chybi los by je spotkał taki jak sławetną "Wieść Gminną" i "Wieść Parafialną" :rechot:
mc_flay1 pisze:Jako od forumowego "malkontenta" i tego co się czepia wszystkiego macie u mnie 7/10.
No to całe szczęście, bo zawsze są całe trzy stopnie do ideału i człowiek dzięki temu nie spocznie na laurach :D :zadowolony:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 465 razy

14 mar 2015, 16:49

My uważamy , że skoro Gazetka jest najlepszą gazetką amatorską to może lepiej niech tak zostanie . Może lepiej niech wszelkiej maści doradcy telewizyjni nie doradzają wspaniałej Redakcji naszej Gazetki , nie tworzą nowego, czy choć ulepszonego image...Teraz Gazetka ma swój klimat , który tworzy jej wartość , natomiast później stanie się jedną z miliona innych mało rozpoznawalnych gazetek , tworzonych na jedna modłę, ale zgodnych z zaleceniami speców telewizyjnych...My osobiście nie chcemy , żeby jej klimat się zmienił, żeby nie stało się tak jak z Ranczo , którego klimat z pierwszych pierwszych serii jest chyba największym magnesem przyciągającym tłumy do tego filmu. Następne serie też są super, ale stało się ono już bardziej zbliżone do innych produkcji. Oczywiście nikt nie dorówna naszemu reżyserowi , aktorom , dialogom , ale stało się takie " wielkomiejskie ", oparte na wysokich szczeblach karier, pięknych sukienkach , makijażach, ogólnemu rozwojowi duchowemu większości mieszkańców Wilkowyj a nie na szarej, codziennej rzeczywistości dostępnej dla wszystkich ludzi w Polsce. Nie wiemy , czy to byłoby z korzyścią dla naszej Gazetki przyjęcie takiego " wielkomiejskiego " stylu zgodnego z literą nowoczesnego marketingu, ale zapewne ze zmianą duszy .... :płacze: :płacze: :płacze:

Awatar użytkownika
bambo000
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 38 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

15 mar 2015, 11:33

Nawiązując do wywiadu z gazetki przejechałem się zobaczyć jak wygląda aktualnie Country Club.

Obrazek

W oddali widać boisko na którym grałem Faktycznie było bardzo blisko :D

Obrazek

A tu zdjęcie z boiska. Niestety już całkowicie opanowane zostało przez krety :(

Obrazek
Wójt: " Z nim tylko siekiera moja może porozmawiać ! "

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

22 mar 2015, 18:38

Zajrzałem dziś na fb Anny Iberszer i co dostrzegłem? To:
Obrazek
Jak widać Gazetka rozprzestrzenia się w Internecie i nic dziwnego, że coraz więcej osób wie o niej i czyta. :zadowolony: Dziękujemy Pani Annie za wstawieniu linku do Gazetki na swój profil. :)

ODPOWIEDZ