Gazetka Ranczerska nr 1(10)/2015 [3 stycznia 2015 r.]

W tym dziale możecie znaleźć gazetki redagowane przez Ranczersów dla Ranczersów.

Najlepszy artykuł tego numeru to (można wybrać trzy tematy) to:

Wywiad z sekretarz Urzędu Gminy Latowicz
12
23%
Relacja z urodzin TVP Seriale
11
21%
Ranczo w Kalinowym Sercu
20
38%
Kącik Parafialny "Jasełka w Wilkowyjach"
5
9%
Kącik Rozrywkowy "Pytanie na styczeń"
0
Brak głosów
Festiwal Światła w Wilanowie
1
2%
Kącik Humoru "Sylwester w Wilkowyjach"
4
8%

Liczba głosów: 53
Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

03 sty 2015, 23:02

Witajcie w Nowym Roku!

Zapraszamy do lektury pierwszego w tym roku numeru "Gazetki Ranczerskiej":
1(10)/2015

Aby pobrać kliknij w okładkę: Obrazek

Po otwarciu witryny należy kliknąć "Pobierz Plik" na samym dole strony.

W tym numerze:
• jak Ranczo trafiło do Latowicza
• na urodzinach w TVP Seriale
• niezwykłe spotkanie z twórcami Rancza w Kalinowym Sercu

Do nr 1(10) dołączamy prezent: Obrazek
czyli KALENDARIUM URODZINOWE, dzięki czemu nigdy nie zapomnicie o urodzinach ulubionego aktora.

Życzymy przyjemnej lektury, Redakcja będzie wdzięczna za oceny i komentarze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

03 sty 2015, 23:31

A wniosek z relacji ze spotkania z twórcami wysnuwa się jeden: wszystko rozbija się o pieniądze.
Niezły paradoks. Milionowe oglądalności, prime time, reklamy, a TVP nie stać na to żeby sfinansować np. odcinek specjalny.
Jak to powiedziała kiedyś Monika w Ranczu: "... bo to Polska, taki dziwny kraj" :roll:

Relacja ze spotkania wyborna, widać, że sporo czasu musieliście temu poświęcić. Dzięki :good: :good: :good: :good: :good:
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

04 sty 2015, 17:56

Gazetka pochłonięta. :)
Najgorzej czytało mi się relacje ze spotkań z aktorami, ale nie dlatego, że są złe (wręcz przeciwnie - są rewelacyjne), tylko dlatego, że w sumie na jednym z nich w zasadzie mogłem się pojawić, ale jednak nie pojechałem. I teraz ciężko się czyta takie rewelacyjne relacje, żałując, że się tam nie było. :( Chyba trzeba się przeprowadzić do Warszawy. :mrgreen:
Widzę, że kącik rozrywkowy odniósł sukces, bo aż 12 osób wzięło udział. Gratulacje dla goskaczg i Przemo94 za rewelacyjną wiedzę, tylko szkoda, że nie mogliście oboje nagrody dostać. Ja przyznam się, że znałem odpowiedź tylko na 3 z 5 pytań :bosz: Może lepiej mi pójdzie za miesiąc w quizie z 8 serii. :)
Reszta tekstów również ciekawa. :)
Co do okładki, jeśli można się przyczepić, to lepiej by wyglądała godzina 8:20 (20:20 - godzina premierowych odcinków Rancza) niż widoczna godzina 7:13 :mrgreen:

Ania123
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

05 sty 2015, 0:50

Gazetka świetna. Chętnie przeczytałabym całą wypowiedź Mr Jamesa podczas spotkania w TVP. :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

05 sty 2015, 11:27

Ania123 pisze:Chętnie przeczytałabym całą wypowiedź Mr Jamesa podczas spotkania w TVP. :)
Niestety, jej podsłuchanie było niemożliwe, bo odbywało się w kuluarach, już po oficjalnej części, a sam wywiadowany ponoć nie bardzo pamięta, co wówczas mówił (wiadomo, za dużo wrażeń). Ale na pewno było to ciekawsze niż to, co TVP nam w swojej relacji zaserwowała.
Obrazek

Ania123
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

05 sty 2015, 13:04

Milla-nowa pisze:
Ania123 pisze:Chętnie przeczytałabym całą wypowiedź Mr Jamesa podczas spotkania w TVP. :)
Niestety, jej podsłuchanie było niemożliwe, bo odbywało się w kuluarach, już po oficjalnej części, a sam wywiadowany ponoć nie bardzo pamięta, co wówczas mówił (wiadomo, za dużo wrażeń). Ale na pewno było to ciekawsze niż to, co TVP nam w swojej relacji zaserwowała.
Podobno hipnoza pomaga na pamięć:) Musimy o tym pomysleć na następnym zlocie Ranczersów :D

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

05 sty 2015, 14:28

Gazetka przeczytana od deski do deski. Numer bardzo ciekawy, bardzo dobre relacje ze spotkań z twórcami Rancza :good: Kącik Parafialny na bardzo wysokim poziomie :D Najbardziej rozśmieszyła mnie ta kwestia Solejuka: "-Do nas bardziej pasuje Mamrot, TUR i Kozioł Mocny" :rechot: Numer jak najbardziej na plus. Czekam na kolejne :)

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 186 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 192 razy

06 sty 2015, 10:50

Gazetka już dawno przeczytana ale dopiero znalazłam czas żeby wyrazić swoja opinię.
Oczywiście duże TAK. :good:
Relacje z obu spotkań świetne. Jak zawsze Kącik parafialny Pablo bardzo pouczający.
Gratulacje dla Przemo 94 za zdobycie nagrody.
Szkoda, że nie było dwóch nagród. No i szkoda, że gazetka taka krótka bo bym czytała i czytała. :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

06 sty 2015, 11:23

goskaczg pisze:Szkoda, że nie było dwóch nagród.
Zajęcie pierwszego miejsca już samo w sobie jest nagrodą :good:, niestety - było dwóch arcymistrzów przy tej szachownicy ;) więc trzeba było losować. Ale na pewno uda się następnym razem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 186 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 192 razy

06 sty 2015, 11:56

Milla-nowa pisze: Zajęcie pierwszego miejsca już samo w sobie jest nagrodą
Oczywiście bardzo się cieszę z pierwszego miejsca. :zadowolony:
Byłam bardzo zaskoczona, jak zobaczyłam wyniki konkursu bo się nie spodziewałam, że wygram. :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 394 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 466 razy

06 sty 2015, 15:38

Co do ostatniego numeru Gazetki to wystarczy powiedzieć , że to produkt najwyższego lotu, co zresztą udowadnia w każdym numerze. Bardzo ciekawy wywiad z Panią z Urzędu w Latowiczu. Cieszymy się czytając relacje od osób powiązanych z serialem w pośredni sposób. Mogą one przekazywać wiele informacji , na które nie natkniemy się nigdzie w internecie czy prasie, bo takie osoby dla mediów nie są aż tak spektakularni jak np.sami aktorzy. Mogą nam jednak przekazać wiele, wiele ciekawostek , o których nigdy byśmy się nie dowiedzieli inaczej. Świetnie przekazane relacje ze spotkań z aktorami. Na jednym z tych ranczerskich świąt dane nam było być , na drugim niestety nie, ale czytając opis nie mieliśmy wątpliwości jakbyśmy i tam byli i to oglądali naocznie. Opowiadanie pablo - znów jakby gotowy scenariusz do zimowego odcinka w 10 serii :good: , Świetne są również zdjęcia zamieszczone przez macphisto, to naprawdę nie lada sztuka , żeby tak uwidocznić festiwal światła w aparacie fotograficznym. Wiemy to, ponieważ usiłowaliśmy sfotografować festiwal światła jaki odbywał się w Łodzi , ale nam wyszło to bez takich efektów naturalnie. Kącik humoru to jak zwykle super przerobione na ranczerską modłę dowcipy i anegdoty. Na koniec , a właściwie to powinniśmy chyba zacząć od tego - szczególne gratulacje należą się ranczersom : goskaczg i Przemo94 za zwycięstwo w konkursie . Brawo !!! , Brawo , brawo dla całej redakcji :good: :good: :good:

Erwin93
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

06 sty 2015, 16:30

Świetna! Najbardziej podobał mi się Kącik humoru:)
Czekam na kolejne numery!

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

08 sty 2015, 19:02

Ranczo w Kalinowym Sercu to dla mnie artykuł numer 1, w tym wydaniu gazetki :) Czytałam z zapartym tchem :mrgreen:

A przy okazji mogę uzupełnić kalendarium urodzinowe o dwie dokładne daty:

1. Anna Stępień - 7 lutego 1997
2. Marta Mazurek - 26 czerwca 1990

goskaczg, Przemo94 gratuluję 1 miejsca :szampan:

macphisto fantastyczne zdjęcia :good:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

08 sty 2015, 19:06

Anija pisze: A przy okazji mogę uzupełnić kalendarium urodzinowe o dwie dokładne daty:

1. Anna Stępień - 7 lutego 1997
2. Marta Mazurek - 26 czerwca 1990
O, dzięki! :good:
Najlepiej kalendarz wydrukować, powiesić i dopisywać uzupełnienia, które się będą pojawiały, bo to pewnie tylko początek :D

PS. Od razu uzupełniłam Ranczopedię o te informacje. :zadowolony:
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

08 sty 2015, 19:22

Milla-nowa pisze: Najlepiej kalendarz wydrukować, powiesić i dopisywać uzupełnienia, które się będą pojawiały, bo to pewnie tylko początek :D
Skoro umieściliście w gazetce nawet postacie epizodyczne, to brakuje jeszcze Ranczersów, którzy grali w serialu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 917 razy
Kontakt:

09 sty 2015, 3:05

Gazetki komentować nie będę, żeby redakcji bąbelki nie uderzyły do głowy z nadmiaru komplementów... ;)

Dodatek rewelacyjny :!: Kalendarium urodzinowe można uzupełnić o pełną datę urodzin Doroty Nowakowskiej - 10.08.1964. Tak przynajmniej podaje strona profilu aktorki na portalu FilmPolski.pl

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

09 sty 2015, 17:31

zyciak pisze: Kalendarium urodzinowe można uzupełnić o pełną datę urodzin Doroty Nowakowskiej - 10.08.1964. Tak przynajmniej podaje strona profilu aktorki na portalu FilmPolski.pl
Ta informacja musiała się pojawić niedawno, bo przygotowując kalendarium, w przypadku osób, gdzie brakowało daty, szukaliśmy w różnych źródłach, w tym także tu.
10.08 to Lew, bardzo pasuje do Pani Nowakowskiej, wiec można przyjąć, że data prawdziwa ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 434 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

09 sty 2015, 22:05

Anija pisze:Ranczo w Kalinowym Sercu to dla mnie artykuł numer 1, w tym wydaniu gazetki :) Czytałam z zapartym tchem :mrgreen:
Zgadzam się całkowicie!
Pozostałe artykuły również na swoim wysokim poziomie.
Jak zwykle wielki + dla całej redakcji i oczywiście czekam na więcej!
:good: :good: :good:

Awatar użytkownika
mister
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

15 sty 2015, 10:04

To pierwszy numer gazetki, który wnikliwie przeczytałem. Podoba mi się - najbardziej szczegółowa relacja ze spotkania w Kalinowym Sercu. Cieszę się, że pan Cezary nie musiał głodny z pracy wracać :D Fakt, fajnie by wyglądał zimowy odcinek. Aż zadrżałem jak przeczytałem, że tak dobry serial mógłby lecieć w TVN - w mieście kręcić, też coś! Królu Mamrocie :mrgreen: Wykonanie świetne, dobra robota!

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

28 sty 2015, 21:03

Drodzy Czytelnicy, którzy chyba wcale nie czytają Gazetki - proste pytanie w konkursie zadano, a tu ciiiiiisza kamienna, raptem trzy osoby udzieliły odpowiedzi (wszystkie trzy prawidłowej). Co jest - nie wiedzą, czy tylko udają, że czytają Gazetkę, a?
A termin minął! Jednakże jakem naczelna, arbitralnie przedłużam do końca miesiąca.:D
Obrazek

ODPOWIEDZ