Gazetka Ranczerska Nr 6(19) [15 września 2014]

W tym dziale możecie znaleźć gazetki redagowane przez Ranczersów dla Ranczersów.

Jak oceniasz 6 numer Gazetki?

Bardzo słaba
0
Brak głosów
Słaba
0
Brak głosów
Przeciętna
0
Brak głosów
Dobra
2
20%
Bardzo dobra
2
20%
Świetna
6
60%

Liczba głosów: 10
Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

14 wrz 2014, 9:56

Witajcie
"Gazetka Ranczerska" Nr: 6(19)/2014 już do pobrania

aby pobrać kliknij w okładkę: Obrazek

Po otwarciu witryny, klikacie "Pobierz Plik" na samym dole strony.

Życzymy przyjemnej lektury, Redakcja będzie wdzięczna za oceny i komentarze.
Obrazek

Awatar użytkownika
bpawel10
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 123 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 14 razy

14 wrz 2014, 10:09

Gazetka bardzo ciekawa :good: :good: :good:
Zawsze chciałem się dowiedzieć, jak to było z początkami Rancza, ale już dawno się pogodziłem z faktem, że nigdy się tego nie dowiem, bo Ranczersi jeszcze wtedy nie istnieli, więc nie mogli się wybrać na plan, a tu taka niespodziewajka! Jednak o paru rzeczach się dowiedziałem :zadowolony:

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

14 wrz 2014, 12:45

Szósty numer gazetki świetny jak poprzednie, a do tego bpawel10 godnie zastępuje Mc-flya. :good:
Bardzo ciekawy artykuł na temat historii Jeruzala. Dobrze jest wiedzieć coś więcej o miejscowości w której powstaje nasz ulubiony serial.Tak samo wywiad z ks. Sobczykiem pokazał kulisy serialu o których większość ranczersów nie miała zielonego pojęcia (Chodzi głównie o remont plebanii).
Pozostałe artykuły również jak najbardziej na TAK.
Gratulacje dla całej redakcji :good: i czekam na kolejny numer, bo naprawdę bardzo lubię czytać tę gazetkę :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

14 wrz 2014, 13:34

bpawel10, gratuluję nowego stanowiska :good:
Na razie rzuciłem okiem tylko, bo czasu nie mam, ale na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykle czyli doskonale. :good:

Awatar użytkownika
tomek1
Super User
Super User
Podziękował(a): 43 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 76 razy
Kontakt:

14 wrz 2014, 14:30

Kolejny świetny numer ;) Bardzo ciekawe artykuły zwłasza o historii Jeruzala oraz wywiad z ks. Sobczykiem i ks. Bajurskim.Bardzo wciągające wywiady w których można się dowiedzieć wiele faktów i rzeczy o których nie wiedzieliśmy. ;) Gratulacje dla redakcji za kolejny wspaniały numer, oczekuje kolejnego :good:

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

14 wrz 2014, 14:37

Witajcie

Numeru nie będę komentował, zostało mi stare konto to je wykorzystam. Chciałbym tylko tutaj powiedzieć o jednej rzeczy. Człowiek się poświęcał, starał, wkładał w każdy jeden numer Gazetki bardzo wiele serca. Cierpiało na tym życie rodzinne.
Podjąłem taką a nie inną decyzję. Nie znaczy to że nie zaglądam na forum, bo zaglądam, tak jak pisałem incognito. Czy żałuję swojej decyzji - dzisiaj powiem nie żałuję. Żałuję tego że nie zerwałem z Gazetką wcześniej. Spełniło się to o czym usłyszałem od pewnego człowieka, i nie wierzyłem mu wtedy.
Powiedział - człowieku czy ty widzisz to co robisz, poświęcasz swój czas, rodzinę i co z tego masz, nerwy, zarwane nocki, zerwij z tym a zobaczysz, nikt nie powie Ci nawet dziękuję za to co robiłeś.
Podziękowała jedna osoba - Życiak. Jednak podziękowań oczekuje się od osób z którymi się współpracowało.
Miał rację, osoba która jak mówi tutaj o mnie że byłem filarem Gazetki nawet nie pomyślała o tym, krótkim słowie dziękuję. Nie zrobiła tego ani na forum, ani w tym numerze Gazetki żadnego słowa na ten temat. Nawet w stopce redakcyjnej są wymienieni wszyscy współpracownicy z poprzednich numerów, o mnie ani słowa.
I to są te wyrazy szacunku w imieniu Redakcji jak to we wstępie podpisuje się Redaktor - Główny koordynator Gazetki. Widocznie nie zasłużyłem na więcej.

Na marginesie, gratuluję Pani Koordynator zielonego kolou....

sorki za pewnego rodzaju offtop, ale czekałem na to krótkie słowo i myślałem że Milla-nowa opublikuje to w Gazetce, i dlatego nie zrobiła tego ani na forum, ani mailowo, jakże się myliłem. Mam nadzieję że żaden mod mnie nie wytnie.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

14 wrz 2014, 15:51

Wiesz, mc_flay, zostawiłeś Gazetkę z dnia na dzień, informując o tym na Forum, a nie bodaj poprzez maila do mnie, czy do Marcina_24, nie uprzedzając o swoich planach... innymi słowy porzuciłeś pracę. Że tę pracę doceniałam, doskonale wiesz. Byłeś filarem redakcji, która doznała nie lada szoku po Twoim komunikacie. Zerwałeś współpracę 19 sierpnia, gdy Gazetka miała się za 12 dni ukazać.
Na trzy dni przed zlotem zrezygnowałeś z niego, stawiając mnie w głupiej sytuacji wobec kierowniczki ośrodka, która mi zaufała i zarezerwowała te wszystkie miejsca bez zaliczek.
A teraz masz pretensje, że Ci nie podziękowałam za współpracę, że nie zostałeś wymienionych w stopce jako były współpracownik. To ostatnie to moje niedopatrzenie, ale usprawiedliwione tym, że ten numer był okupiony moim wielkim zniechęceniem, jakie mnie dopadło po zerwaniu przez Ciebie współpracy. Straciłam całkowicie ochotę na kontynuowanie tego projektu i to innym Ranczersom zawdzięczam powrót do formy, a Gazetka - do życia. Doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważną osobą byłeś dla mnie, ale nie zamierzałeś przecież brać pod uwagę niczyjego zdania w tej sprawie, mojego również nie. Ty podziękowałaś wszystkim za wszystko, ale mnie za współpracę też nie podziękowałeś.

Ja natomiast z tego miejsca bardzo Ci dziękuję za stworzenie projektu i kanwy całej Gazetki, dzięki czemu może się ona dalej ukazywać oraz za poświęcenie, z jakim składałeś, opracowywałeś i dopieszczałeś wszystkie 5 ostatnich numerów. Ale byłoby miło, gdybyś spróbował zrozumieć, że Twoje zachowanie nie było fair.
To tyle z mojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

14 wrz 2014, 16:48

Milla-nowa, miałem nie odpowiadać, ale niestety MUSZĘ kilka rzeczy napisać:

po pierwsze podziękowałem wszystkim za wszystko w tym były również podziękowania dla Ciebie.

po drugie - co za bzdury "porzuciłeś pracę" - jaką pracę, wielokrotnie prosiłem i byłem za zmianą częstotliwości wydawania gazetki, wielokrotnie uprzedzałem o ograniczaniu swojej roli w gazetce.

po trzecie sprawa zlotu, kobieto liczyć nie umiesz, zrezygnowałem siedem dni przed zlotem o czym uprzedziłem na forum, zdaje się że więcej ludzi zrezygnowało, nikt nie pisał o zaliczce a zaliczkę chciałem dać, też się pytałem o to na forum.

I jeszcze jedno o podziękowaniach, po mojej rezygnacji napisałaś maila - było w nim mnóstwo pytań. Poświęciłem kilka godzin czasu aby zebrać materiały w jedno miejsce, wysłać na serwer itp. Gdybym tak jak piszesz porzucił pracę nie wysłał bym Ci tych materiałów i nie odpowiedział na pytania.
Jak myślicie forumowicze, czy dostałem wiadomość zwrotną z podziękowaniem, nie nie dostałem.

A teraz dziękuję za jakże szczere Twoje podziękowania dla mnie. Ze swojej strony również dziękuję za współpracę całej Redakcji czyli: Milla-Nowa, Justyś, Marcin24 oraz osobom współpracującym z gazetką.

bpawel10 - dobra robota, kilka wpadek ale jest ok :good:

Tyle, i tak złamałem swoje postanowienie, konto niech zostanie może kiedyś się jeszcze przyda....
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

14 wrz 2014, 19:44

Jak to czytam to aż muszę coś napisać. Nie przesadzacie trochę? To jest gazetka forumowa, a kłócicie się o podziękowania na pierwszej stronie jakby nie wiadomo co od tego zależało... Trochę to wygląda jakbyście ją tworzyli dla splendoru a nie z zamiłowania. Jak macie jakieś pretensje do siebie to mogliście to załatwić mailowo,a nie wylewać wszystko na forum. Mc_flay nikt Cię nie zmuszał do tworzenia gazetki a teraz masz jakby pretensje że tyle poświęciłeś, żeby ją robić. Żeby nie było że mi się nie podobało, bo dobrze to wszystko wyglądało. Poza tym domagacie się wciąż podziękowań i komentarzy. Zawsze forumowicze piszą, że im się podoba a Wam ciągle mało... Szkoda, że te tematy gazetkowe wciąż są kością niezgody, a nie fajną zabawą.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

14 wrz 2014, 20:36

Ranczerka21 pisze:tym domagacie się wciąż podziękowań i komentarzy. Zawsze forumowicze piszą, że im się podoba a Wam ciągle mało...
Ranczerko droga, od pięciu, a przepraszam, sześciu numerów, nikt się nie domaga ani komentarzy, ani tym bardziej podziękowań. Nawet z ankiet zrezygnowaliśmy widząc, że mało kto się chce dzielić szczegółowymi ocenami.
Też uważam, ze mc_flay swoje pretensje do mnie powinien przesłać na PW, a nie tutaj. Również odniosłam odczucie, że z tego co napisał wynika, że nie robił tego dla przyjemności, a dla zasług, co mi się nie podoba, bo podczas współpracy miałam inne wrazenie i współpracowało nam się naprawdę doskonale. Nie pisz, proszę, w liczbie mnogiej, jakbyś obwiniała całą redakcję o tę wymianę zdań, jak widzisz redakcja siedzi cicho, ja jedna uznałam, że trzeba się odezwać, bo też i do mnie skierowano pretensje.
Ranczerka21 pisze:Szkoda, że te tematy gazetkowe wciąż są kością niezgody, a nie fajną zabawą
Chyba jednak tak nie jest.
Prawdę powiedziawszy, widząc, że mc_flay popełnił wpis, byłam przekonana, że wpadł po to, aby wyrazić zadowolenie, ze Gazetka mimo wszystko żyje. Cóż, każdy ma prawo do swoich uczuć, choćbyśmy uważali, że przesadza.

Gazetka jest tworzona dla Rozrywki, dla Ranczersów i mam nadzieję, że pomogą oni nam ją rozwijać, tak jak dzięki nim powstał ten numer.

Szczególne podziękowania kieruję do:
1. mc_flay'a - za stworzenie projektu i szablonów, dzięki którym Gazetka istnieje w obecnym kształcie, a po zakończneniu współpracy - za przesłanie wszystkich potrzebnych materiałów,
2. bpawla10 - za ujawnienie się i zaoferowanie pomocy w najczarniejszej dla redakcji chwili. Dzięki niemu praca nad Gazetką w przyszłości będzie być może mniej uciążliwa, ale na razie bpawel10 musi poświęcić mnóstwo czasu na zrobienie szablonu w innym programie
3. Justyś - za okładkę, teksty i ogólne wsparcie,
4. Hani i Andrzeja- za teksty, pomysły, wparcie, sugestie oraz za materiały do kolejnego, siódmego już numeru
5. macphisto - która mimo że była zajęta własnym licencjatem, znalazła czas na napisanie artykułu
6. życiaka - za wspomnienia z Barciślandii i ogólną przychylność Gazetce
7. Mr Jamesa - za nieustanne dodawanie otuchy i za współpracę przy materiale z Karczewa
8. slaskiego_ranczersa i Ani123 - za wsparcie podczas zlotu, gdy byłam niemal skłonna odbębnić pogrzeb Gazetki
9. Marcina_24 - za wiarę, że damy radę oraz za wnikliwość przy korektach, których było tym razem więcej niż zwykle,
10. Wszystkim Czytelnikom Gazetki i naszym wielbicielom na FB, bo to przecież dla Was to wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

14 wrz 2014, 23:09

Ja się cieszę, że wspólnymi siłami udało nam się wydać kolejny numer i mam nadzieję, że współpraca się ułoży i gazetka będzie ukazywać się bez przeszkód.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 465 razy

15 wrz 2014, 6:41

mc-flay : musieliśmy przetrawić to co piszesz, bo postawiło nas to w stan lekkiego szoku. Takie słowa wydawałyby się całkiem do Ciebie nie podobne...Praca nad gazetką to naprawdę ogrom pracy i może tego nie doceniać tylko ten , kto się o taką pracę nie otarł. Na pewno musiałeś wiele poświęcić pracy, czasu i spraw, o których nie mamy pojęcia, Finalnie efekty były jednak doskonałe. Zdziwieni jesteśmy faktem, że każdy odchodzący z gazetki robi to z przyczyn braku ewidentnego poklasku i miliona entuzjastycznych reakcji. Fakt, na pewno autorowi byłoby miło, gdyby tak było, ale gazetka jest tworzona dla odbiorców, a nie odbiorcy istnieją dla chwały tworzących gazetkę. Wydaje nam się, że robi się coś, bo się chce to coś robić i robi się to najlepiej jak umie, a nie żeby za życia autorowi stawiać pomniki. Ważny powinien być sukces Gazetki jako takiej, a nie sukces osobisty. Poza tym, taka sprawa rozliczeń z z Redaktorką Naczelną faktycznie mogłaby być załatwiona na PW, chyba że nie chodziło tylko o faktyczne rozliczenia ...

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

15 wrz 2014, 13:11

Poza tym zawsze pod każdym nowym numerem były podziękowania dla piszących do gazetki, chociaż to ich dobra wola, że piszą komentarze na ten temat.
Zresztą tworzenie gazetki to nie sprawa dla poklasku i czekania na pochlebstwa, a stworzenie czegoś dla ludzi. Sama piszę swój dział o foto z myślą o tym, że może komuś przydać się moja skromna wiedza. Nie czekam potem na oklaski, cieszy mnie sam fakt, że mój tekst został zamieszczony i mogłam podzielić się czymś od siebie.
A wszelkie drażliwe sprawy naprawdę radzę załatwiać prywatnie, po co na forum wywlekać pretensje? Myślę, że nikomu nie jest miło czytać coś takiego.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 173 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 168 razy

27 wrz 2014, 10:29

Świetny numer. Najbardziej podobał mi się artykuł "Gdy wszystko się dopiero zaczynało"- dzięki :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

16 paź 2014, 19:48

Wstyd się przyznać, ale całkiem zapomniałem przeczytać ten numer :bosz: Akurat wtedy były wizyty w Jeruzalu, statystowanie i kompletnie o tym numerze zapomniałem :bosz: Dopiero wczoraj w rozmowie z Milla-nową przypadkowo dowiedziałem się, że jednego numeru nie przeczytałem. Dziś więc nadrobiłem zaległości. I warto było. :good:

Wywiady z księżmi rewelacyjne, zwłaszcza z ks. Sobczykiem. A propos tych konsultacji z księdzem, to warto było konsultować. Bo rzeczywiście ślub w zielonym ornacie to byłaby wielka wpadka :P Teraz za bardzo nie pamiętam, ale chyba jakieś kościelne wpadki się zdarzyły... Nie zwracałem na to zbytnio uwagi.
No i fajnie, że obecny proboszcz, po wcześniejszym umówieniu zgodzi się na oprowadzenie po plebanii. Szkoda, że teraz o tym się dowiedziałem, bo na plebanii wewnątrz nie byłem jeszcze. No i pomysł księdza z tą ławeczką GENIALNY i z muzeum także. :good:

Justyś, miałem podobnie jadąc pierwszy raz do Warszawy, a obecnie bywam kilka razy do roku i już poznałem mniej więcej całe miasto. ;)

Anija, zyciak, tylko pozazdrościć takiego zlotu. A te pamiątki... sam chciałbym mieć taki oryginalny scenariusz. ;)

ODPOWIEDZ