Gazetka Ranczerska Nr 4(17) [17 lipca 2014]

W tym dziale możecie znaleźć gazetki redagowane przez Ranczersów dla Ranczersów.

Jaką ogólną ocenę wystawisz temu numerowi Gazetki:

1 - NIEDOSTATECZNA
0
Brak głosów
2 - DOPUSZCZAJĄCA
1
8%
3 - DOSTATECZNA
0
Brak głosów
4 - DOBRA
1
8%
5 - BARDZO DOBRA
5
42%
6 - CELUJĄCA
5
42%

Liczba głosów: 12
Deleted User 1816

17 lip 2014, 20:30

Witajcie
"Ranczerska Gazetka" Nr: 4(17)/2014 już do pobrania

aby pobrać kliknij w okładkę: Obrazek
Po otwarciu witryny, klikacie "Pobierz Plik" na samym dole strony.

OCENA WSZYSTKICH ARTYKUŁÓW W JEDNEJ ANKIECIE - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI

KONKURS - Czyje to części ciała - GŁOSUJ

Życzymy przyjemnej lektury, nie zapominajcie też o ocenianiu i komentowaniu.

Deleted User 3668

17 lip 2014, 23:25

Chciałbym tylko poinformować, że mimo iż jestem wymieniony na ostatniej stronie w stopce redakcyjnej, jako osoba od ostatecznej korekty, w tym numerze takowej nie dokonałem (pozostali członkowie redakcji nie dali mi tej szansy). Także jeżeli któryś z czytelników natrafi w tym numerze gazetki na jakiś błąd (np. mój stary awatar w stopce), nie ja ponoszę za to odpowiedzialność.

Tyle miałem do powiedzenie
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
krnąbrny
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

18 lip 2014, 9:44

Okładka - bardzo ładna.
Wstęp - niczym specjalnym się nie wyróżnia, ale dobrze spełnia swoją funkcję
Nowi Ranczersi o sobie - bardzo ciekawy wywiad. Też chciałbym tak lubić sprzątać. Sprzątać samemu z siebie, bez zagonienia przez kogoś ku ogólnym pochwałom...marzenie. Spacerować i podróżować też lubię (to ostatnie rzadko robię, ale lubię) Przykro mi, że mc-flay nie będzie miał rówieśnika ;( Morał z tego taki - warto słuchać taty ;) Dziękuję Jules za wspaniałe odsłonięcie przed nami cząstki swojej fantastycznej osobowości.
Kącik Ranczopedii - zanim coś napiszę na ranczopedii zajrzę i do gazetki i do stosownego na niej artykułu, bądźcie pewni. Plus za przekazane pożyteczne treści
Kącik fotograficzny - zapamiętałem, że w 1839 powstał ten termin i akademii francuskiej jakiś Louis (ale chyba nie mąż Lucy, aż tak staro nie wyglądał) zaprezentował swe zdjęcia, a pierwsze zdjęcie wykonano z okna i czas naświetlania wynosił 8 godzin (czytałem kilka razy bo ciekawie napisane, żeby zapamiętać) Ogromny plus - i najważniejsze co z tego wyniosłem - Jak gdzieś nie wolno cykać fotek, aparat w gatki i foty będą :rechot: :rechot: :rechot: Milla-nowa piękne fotografie...
Nieopodal plebanii - no to teraz jego emi...o przepraszam jego ekscelencja ksiądz biskup Piotr Kozioł nie ma wyjścia! Musi kardynałem zostać! Większość wiedziałem, bo się nauczyłem jak do nas biskup Dec miał przyjechać, ale + za bardzo ciekawie przekazane treści. Tylko pierwsze zdania trochę dziwnie napisane.
Ranczerskie wywiady - ciekawy jestem tych wykupnych wymyślanych przez aktorów i nieładnie się do swego mienia nie przyznawać. Dziękuję przeprowadzającej i naszej kochanej zzieleniałej moderatorce ;-)
Kącik podróżniczy - zdjęcia wspaniałe, tekst przejrzałem bardzo pobieżnie, gdyż akurat artykułów o miejscach nie lubię czytać, zwłaszcza w takiej formie. (geografia - moja zmora) Niemniej gratuluję pięknej pasji, dziękuje za trud i piękne zdjęcia.
Ranczersi w kuchni - aż chce się zjeść te ciasteczka
Refleksje okoloranczerskie - Milla-nowa ty ot taka formumowa Lucy można powiedzieć. Współczuje przełożonego, ale fajnie, ze potrafisz o siebie walczyć. Nie słuchaj gdy ci mówią, że coś się nie uda! Święta racja! Dziękuję za podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.
Odcinki okiem statystyka - ach ta matma! Z każdej strony atakuje! Mogę dać tylko + za wykonanie, ale nawet nie można powiedzieć, że przeglądałem
Fajny pomysł na konkurs i kawały
Ogółem 102/100

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

18 lip 2014, 11:23

Pora na moją opinię.

Okładka - jak zwykle wspaniała. :good:
Wywiady:
z Jules -
Do przyjemności zaliczam wieczorne spacery i sprzątanie. Gdy umieram z nudów, biorę miotłę i w ten sposób się relaksuję :-)
szkoda, że tak daleko mieszkasz, bo byś miała okazję się zrelaksować :śmiech:
z Anija -
Milla-nowa: Wiemy już, że statystowałaś w scenach kręconych w kościele w Jaruzalu.
Gdzie jest Jaruzal? :śmiech:
Poza tym jak zwykle wywiady super, zarówno z Jules jak i z Anija.

Ranczopedia - ten kącik prawie jak kącik proboszcza: teraz 7 grzechów głównych, kiedyś 10 przykazań, ciekawe co dalej... :P

Fotografia - dobrze rozpoczęty nowy dział od rysu historycznego :good:

Kącik podróżniczy Hani i Andrzeja jak zwykle super :good:

Refleksje okołoranczerskie - artykuł w stylu "nowi Ranczersi o sobie", przyjemnie się czytało :good:

Porcja statystyk - widzę, że 3 moje artykuły z poprzedniego numeru zajęły praktycznie ostatnie miejsca... Nawet quiz???? :zdziwiony: :zdziwiony: :zdziwiony: to się serio porządnie zdziwiłem...

Kącik rozrywkowy - jak dla mnie bardzo trudny :roll:

A gdzie jest Ranczo sezon 13, najlepszy artykuł gazetki? :zdziwiony: :zdziwiony: :zdziwiony: :P

A co do moich artykułów to tylko napiszę, że zdjęcia nie są podpisane w moich kącikach, a wysyłałem materiały z podpisami. Np była podpisana mitra, piuska. Tylko czy redakcja zapomniała podpisać, czy uważała, że to jest zbędne, bo każdy wie jak wygląda np mitra.
A co do ciasteczek to właśnie w środę je piekłem, bo mi zostało pół margaryny jak robiłem ciastka na imieniny ;)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

18 lip 2014, 16:19

pablo pisze: Gdzie jest Jaruzal? :śmiech:
W tej sprawie komunikat:

Za wszelkie błędy redakcyjne w nr 4 odpowiedzialność ponoszą Milla-nowa i mc_flay, którzy nie chcąc przedłużać opóźnień, wydali Gazetkę bez przekazania jej do sprawdzenia Marcinowi_24. Powinniśmy to wyjątkowe odstępstwo zaznaczyć w stopce redakcyjnej, ale pojawiło się tyle przeciwności dookoła tego numeru, że nawet to wyleciało nam z głowy, za co Marcina_24 w imieniu Gazetki serdecznie przepraszam w imieniu własnym i mc_flay`a
pablo pisze:A gdzie jest Ranczo sezon 13, najlepszy artykuł gazetki? :zdziwiony: :zdziwiony: :zdziwiony: :P
Nigdzie nie zostało napisane, że każdy kącik będzie się ukazywał w każdym numerze.
pablo pisze:A co do moich artykułów to tylko napiszę, że zdjęcia nie są podpisane w moich kącikach, a wysyłałem materiały z podpisami. Np była podpisana mitra, piuska. Tylko czy redakcja zapomniała podpisać, czy uważała, że to jest zbędne, bo każdy wie jak wygląda np mitra.
Cytat ze stopki redakcyjnej:
Uwaga Redakcja zastrzega sobie prawo do dostosowania szaty graficznej oraz dokonywania drobnych zmian tekstu w nadesłanych materiałach
Obrazek

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

19 lip 2014, 13:28

jestem pełna podziwu dla Marcin_24 za artykuł podsumowujący 4. odcinek. szacun, naprawdę :good:
cała gazetka bardzo przyjemna w odbiorze ;)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

19 lip 2014, 21:41

krnąbrny pisze: tekst przejrzałem bardzo pobieżnie, gdyż akurat artykułów o miejscach nie lubię czytać, zwłaszcza w takiej formie. (geografia - moja zmora) (...) Ogółem 102/100
A niesłusznie, bo akurat ten artykuł jest mało geograficzny, za to bardzo historyczny. Nie wolno przegapić historii księcia-hulaki, którego dość rozwiązłe życie pozostawiło jednak wspaniałe pamiątki. :)

Za niezwykle wysoką ocenę bardzo dziękuję :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

21 lip 2014, 22:28

Strach blady chyba padł na Ranczersów, że mało kto odpowiada na pytania konkursowe z ostatniego numeru.
Przypominam, że odpowiedzi są anonimowe, nie ujawniamy żadnych błędnych odpowiedzi, więc nie ma co się bać jakiejś "kompromitacji". Co najmniej dwa pytania są proste jak drut, nie bójta się!

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

22 lip 2014, 14:19

Co najmniej dwa pytania są proste jak drut, nie bójta się!
I tylko na te dwa odpowiedziałem :D
Szacun dla tego kto odgadnie wszystkie cztery.
A tak swoją drogą nie będę się rozpisywał ale gazetka jest SUPER!!!!
Każdy jeden artykuł bardzo przyjemnie się czyta.A i kawały o Więcławskim świetne!
Gratulacje dla całej redakcji!
Tak trzymać :good: :good: :good:

ODPOWIEDZ