Gazetka Ranczerska Nr 3(16) [1 lipca 2014]

W tym dziale możecie znaleźć gazetki redagowane przez Ranczersów dla Ranczersów.

Jaką ogólną ocenę wystawisz temu numerowi Gazetki:

1 - NIEDOSTATECZNA
1
7%
2 - DOPUSZCZAJĄCA
0
Brak głosów
3 - DOSTATECZNA
1
7%
4 - DOBRA
0
Brak głosów
5 - BARDZO DOBRA
7
47%
6 - CELUJĄCA
6
40%

Liczba głosów: 15
Deleted User 1816

27 cze 2014, 0:36

Witajcie
"Ranczerska Gazetka" Nr: 3(16)/2014 już do pobrania

aby pobrać kliknij w okładkę: Obrazek
Po otwarciu witryny, klikacie "Pobierz Plik" na samym dole strony.

SPIS ARTYKUŁÓW WRAZ Z LINKAMI DO SYSTEMU OCENY:

OCENA WSZYSTKICH ARTYKUŁÓW W JEDNEJ ANKIECIE - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI

1. OKŁADKA - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
2. WSTĘP - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
3. 3 kwadranse z …. - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
4. Bogactwo języka - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
5. Tropem ławeczki - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
6. Pokonać lęk - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
7. Szlakiem zamków - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
8. Kącik Ranczopedii - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
9. Kącik Lucy - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
10. Okiem statystyka - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
11. Fotoreportaż - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
12. Oceny artykułów-wyniki - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
13. Nasze fotografie - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
14. Quiz - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
15. Ranczo 13 - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
16. Humor - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI

Ranczerski quiz (cz.1) - KLIKNIJ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ

Życzymy przyjemnej lektury, nie zapominajcie też o ocenianiu i komentowaniu.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2014, 23:30 przez Deleted User 1816, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

29 cze 2014, 20:57

Brawa dla Redakcji za kolejny super numer :good: Więcej napiszę jak całość przeczytam. :)

Awatar użytkownika
Mr James
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 45 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 51 razy

29 cze 2014, 21:55

Witam, :)

Właśnie przed kolejnym meczem wszedłem na ranczo.org i tu miła niespodzianka! :) Kolejny numer Gazetki Ranczerskiej przed terminem!! Z wiadomych względów nie wypada mi się wypowiadać na temat najnowszego numeru. Mogę tylko powiedzieć, że pod względem edytorskim jest super! Ponadto Hania i Andrzej - chapeau bas!! :) :)

Chciałbym jedynie sprostować jedną zabawną literówkę. W wywiadzie mówiłem oczywiście o Wojciechu FANGORZE (nie Angorze). To drobna literówka, a zmienia całkowicie nazwisko artysty. Ale oczywiście, ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi!! :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

29 cze 2014, 22:00

Mr James pisze:Chciałbym jedynie sprostować jedną zabawną literówkę. W wywiadzie mówiłem oczywiście o Wojciechu FANGORZE (nie Angorze). To drobna literówka, a zmienia całkowicie nazwisko artysty. Ale oczywiście, ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi!! :)
Trochę się poczuwam do winy, bo jako redaktor językowy sprawdziłam na przykład Romana Opałkę, ale Wojciecha Fangory już nie i błąd (popełniony, a raczej błędnie sprostowany, przez Worda) się przemknął.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2014, 20:20 przez Milla-nowa, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

29 cze 2014, 22:02

PS. Jeszcze drobiazg:
Mr James pisze: Z wiadomych względów nie wypada mi się wypowiadać na temat najnowszego numeru.
Z tych względów nie wypada się (Tobie :))wypowiadać zaledwie co do jednego tekstu. Reszta jak najbardziej podlega krytyce.
Obrazek

Deleted User 1816

29 cze 2014, 22:12

Mr James pisze: Chciałbym jedynie sprostować jedną zabawną literówkę. W wywiadzie mówiłem oczywiście o Wojciechu FANGORZE (nie Angorze). To drobna literówka, a zmienia całkowicie nazwisko artysty.
Bardzo przepraszam za pomyłkę spowodowaną zapewne funkcją autokorekty. Nie wyłapaliśmy tego zapewne gdyż nasza wiedza nie jest tak szeroka jak Twoja.
Błąd poprawiony, przeprosiny będą w następnym numerze - na serwerze plik został wymieniony.

Awatar użytkownika
Mr James
Osobowość forum
Osobowość forum

30 cze 2014, 0:22

Witam. :)

Grecy przegrywają, więc dalej nie oglądam… No 1: 1! Będzie jednak dogrywka. Zaraz biegnę do telewizora!
Artysta Wojciech Fangor, w miarę nieźle, aczkolwiek, mówiąc delikatnie, minimalistycznie przedstawiony jest tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Fangor

@ Przemiła Millo, :) nie napisałem tego sprostowania literówki w nazwisku artysty by szukać dziury w całym. Chodziło jedynie o to, żeby ktoś nie pomyślał: „ten historyk sztuki to jakiś nieprzytomny!”. :) Jak świat światem takie drobne błędy korektorskie się zdarzają i będą się zdarzały! I to w poważnych, wysokobudżetowych wydawnictwach. Posłużę się tu przykładem. W jednym z moich tekstów w katalogu wystawy Ars Erotica (Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1994, str. 210) pisałem o sztuce Barbary Szubińskiej:[…] W drugiej połowie lat 70. narodziła się seria ezoterycznych gwaszy […] (podkreślenie teraz, moje). Wydrukowano jednak ZUPEŁNIE co innego: […] W drugiej połowie lat 70. narodziła się seria egzotycznych gwaszy […] (podkreślenie - ditto) Sic!! :)

Millo, poziom merytoryczny, redakcyjny i edytorski Gazetki Ranczerskiej jest znakomity. Redakcyjna w tym zasługa głównie Twoja i mc_flaya! Więc wypowiadając się o GR musiałbym ją tylko chwalić, a to jednak trochę mi nie wypada, gdyż ktoś mógłby pomyśleć, że wzajemnie sobie „podbijamy piłeczkę”. :)

@mc_flay, bardzo Ci dziękuję! :) Naprawdę nie potrzeba jakichkolwiek przeprosin. Nie mam much w nosie. Wystarczy, że poprawiłeś, za co jeszcze raz serdeczne podziękowania! :)
Bardzo, bardzo serdecznie pozdrawiam całą Redakcję i wszystkich autorów! :)

Dobrej nocy.

Awatar użytkownika
jules
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 21 razy

30 cze 2014, 1:08

Trochę czasu musiałam poświęcić, ale gazetka opanowana! Oczywiście czytałam wszystko z największą przyjemnością. Mało tego - mam wrażenie że coraz to kolejny numer gazetki jest lepszy od poprzednika. W związku z tym już teraz z niecierpliwością czekam na następny. To mam do powiedzenia ogólnie, teraz pora na rzeczy które szczególnie przyciągnęły moją uwagę - a od kilku dni jestem tak nieobecna, że o uwagę z mojej strony trudno ;)

Pablo, pierwszy raz leciałam samolotem w wieku 14 lat. Mama spontanicznie zapisała nas na wylegiwanie się nad basenem w Tunezji. Tak bardzo się ucieszyłam, że dopiero kilka dni przed wyjazdem zdałam sobie sprawę, że czeka mnie podróż samolotem. Wiadomo, że odpowiedzią na wszystkie pytania jest internet. Jako ciekawska nastolatka szukałam filmów i dokumentów o samolotach, niestety większość przedstawiała katastrofy lotnicze, więc głupia niepotrzebnie narobiłam sobie strachu. Jednak nawet to mnie nie zniechęciło. Czekając na samolot byłam oazą spokoju. Lekko się zdenerwowałam gdy oceniłam wygląd maszyny. Pomyślałam wtedy "Co za rzęch!" ale stało się dokładnie jak opisywałeś to Ty - w momencie wejścia do samolotu moje chwilowe zdenerwowanie przeszło. Do Polski wracaliśmy w nocy. Nie wspominam tego najlepiej. Przed podróżą czegoś się najadłam i przez cały lot bolał mnie brzuch. W dodatku musiałam znieść moje pierwsze turbulencje - nie jest to przyjemne. Od tamtej pory latam regularnie i nie czuję strachu, którego tak naprawdę nigdy nie czułam. Z kolei mój tata mówi, że na pokładzie samolotu znajdzie się tylko wtedy, kiedy ktoś go wniesie... w dodatku pijanego :-) Ale to nie wszystko! Mieszkam niedaleko lotniska. Wracając z ojcem z zakupów zatrzymaliśmy się, żeby pooglądać ludzi, którzy skakali ze spadochronem. Tata uznał, że ktoś musiałby go wypchnąć.. z drzwiami :) Zastanawiałam się czy byłabym w stanie skoczyć. Nie należę do osób strachliwych, lubię korzystać z życia, kocham przygody.. Za kilkanaście dni, podczas wycieczki do Czarnogóry wybieram się na rafting.

W związku z wyjazdem o którym już wcześniej wspomniałam, Kącik Lucy okazał się bardzo przydatny ;-) Chociaż podszkolić mamę. Kiedyś w Grecji wydawało jej się, że potrafi zamówić kawę po angielsku. Zamiast kawy dostała herbatę rumiankową ;-)

Hania i Andrzej - wasza kolekcja ranczerskich zdjęć jest imponująca :) Pozazdrościłam, oj, nie ukrywam!

Kącik humoru jak zwykle w formie :śmiech:
Niech na całym świecie wojna,
byle polska wieś zaciszna,
byle polska wieś spokojna.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

30 cze 2014, 16:54

Zagadka dotycząca tego numeru:

Kto wie, dlaczego Milla-nowa kojarzy mi się z Moniką? :lol:

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

30 cze 2014, 19:23

Jak zawsze wielkie uszanowanie dla naszych Twórców :czapka:
Wywiad z Mr Jamesem świetny, bardzo ciekawy, dużo rzeczy się można było dowiedzieć. Nawet wspomniano Ingardena, którego teksty ostatnio kułam do egzaminu, te miejsca niedookreślone bardzo przypadły mi wówczas do gustu ;)
Hania i Andrzej, cudowni z Was podróżnicy, piękne zdjęcia i świetne opisy, chylę czoła.
Ranczo sezon 13 jak zawsze :rechot:
Pozostałe teksty również bardzo ciekawe, przyjemnie się czytało :good: Pozdrawiam Was wszystkich.

mc_flay, przesadziłeś z tą profesjonalistką :P :śmiech:
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

30 cze 2014, 20:49

jules pisze:
Pablo, pierwszy raz leciałam samolotem w wieku 14 lat. Mama spontanicznie zapisała nas na wylegiwanie się nad basenem w Tunezji. Tak bardzo się ucieszyłam, że dopiero kilka dni przed wyjazdem zdałam sobie sprawę, że czeka mnie podróż samolotem. (...) Z kolei mój tata mówi, że na pokładzie samolotu znajdzie się tylko wtedy, kiedy ktoś go wniesie... w dodatku pijanego :-)
To nie byliście tam całą rodziną? Jak ojciec zareagował na waszą podróż samolotem?

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

30 cze 2014, 21:09

macphisto pisze:mc_flay, przesadziłeś z tą profesjonalistką :P :śmiech:
Nic a nic nie przesadził, dowody w kolejnych numerach! :śmiech:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 394 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 466 razy

30 cze 2014, 21:22

Wydrukowałam sobie dziś gazetkę , namacalnie wygląda jeszcze bardziej profesjonalnie niż w wydaniu na ekranie, o ile to jeszcze możliwe. Super robota , naprawdę , Radakcja to geniusz , po prostu geniusz :)

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

01 lip 2014, 11:11

Ja od siebie dodam, że Ranczo 13 najlepsze spośród wszystkich :D

Awatar użytkownika
Mr James
Osobowość forum
Osobowość forum

01 lip 2014, 18:39

macphisto pisze:...wspomniano Ingardena, którego teksty ostatnio kułam do egzaminu, te miejsca niedookreślone bardzo przypadły mi wówczas do gustu ;)
Witam,

@macphisto, ciekawe („kto ciekawy, niech wsadzi nos do kawy!! :) ), na jakich pięknych studiach wymaga się obecnie znajomości tekstów Romana Ingardena, oprócz kierunku Filozofia ? Któraś z filologii, czy może ASP? A może będziesz moją przyszłą koleżanką po fachu? Czy mogłabyś uchylić rąbka tajemnicy? :)

Patrząc z pewnego dystansu na Historię estetyki, uważam, że właśnie Roman Ingarden najtrafniej określił istotę dzieła sztuki. Tak więc naprawdę warto poznawać fenomenologię i jego teksty. Dlatego BARDZO Cię namawiam do sięgnięcia nadprogramowo po jeszcze inne teksty R. Ingardena. Podczas studiów, gdy trafiłem na coś interesującego, a nie miałem za bardzo czasu, to myślałem, że jak czegoś nie przeczytam, to przeczytam później, po studiach. Niestety, w bardzo wielu przypadkach tak się nie stało. Dlatego teraz warto, warto, warto. Pytanie na marginesie. Czy obecnie wszystkie teksty R. Ingardena zostały już przetłumaczone z niemieckiego na polski (jak wiadomo, mimo, że Polak, większość tekstów napisał po niemiecku)? Za moich studenckich czasów, niestety czasami musieliśmy się mordować ze słownikiem w ręku. Uff! :)

Z podanej Twojej lokalizacji wynika, że jesteś z Warszawy. Dlatego namawiam Cię serdecznie na udział w naszym warszawsko-otwockim zlocie. :) Można byłoby wtedy porozmawiać o fenomenologii! :) Przecież, „nie samym Ranczem człowiek żyje”!

Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

01 lip 2014, 22:05

Mr_James, jestem studentką filologii polskiej, Ingardena mieliśmy w tym roku na teorii literatury, przedmiocie, który pozornie wydawał się nudny, ale w praktyce okazał wciągający. Omawialiśmy jego książkę Szkice z filozofii literatury, właśnie tam było o tych miejscach niedookreślonych i szalenie mi się to podobało, bo obrazowo to opisał i sądzę, że to bardzo trafna teoria, chociaż Antoine Compagnon próbował ją obalić w Demonie teorii, ale jakoś mnie nie przekonał ;)
Pewnie na poetyce na pierwszym roku jeszcze coś omawialiśmy, ale dokładnie nie pamiętam, przez wykładowcę poetykę wyparłam zupełnie, do dzisiaj mnie trzęsie na wspomnienie owej osoby... :shock:
W samych Szkicach podobał mi się także rozdział o człowieku i własnej rzeczywistości, którą tworzy.
Na pewno chętnie sięgnę po inne teksty Ingardena, a Szkice przejrzę raz jeszcze, dzisiaj już w większości teksty Ingardena są dostępne po polsku, najczęściej wydawane w zbiorach tekstów teoretycznoliterackich. Szkice doczekały się nawet ponownego wydania. Muszę jeszcze przetrząsnąć biblioteczkę rodzicielki, bo wydaje mi się, że gdzieś miała jakieś teksty Ingardena na półce. Mamusia też polonistka ;)
A po moich studiach najchętniej zajęłabym się edytowaniem tekstów, więc odrębna dziedzina, trudno jednak powiedzieć jak to będzie po studiach, na razie robię karierę w szoł biznesie ... pracuję w kinie :śmiech:

A co do zlotu w Otwocku, mam go na uwadze, ale trudno mi zaplanować z takim wyprzedzeniem, bo nie wiem jak będzie z pracą. Ale może wpadnę na jeden dzień, jak się uda :)
Również serdecznie pozdrawiam!
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

03 lip 2014, 18:06

Czas na moją opinię, choć co tu dużo mówić. Opinia może być tylko jedna: kolejny genialny numer, wręcz perfekcyjny, dopieszczony w każdym, najmniejszym calu. Mogę tylko podziękować całej redakcji, jak i osobom, które współtworzą gazetkę. I czego tu chcieć więcej? Chyba tylko kolejnych, tak doskonale dopracowanych numerów. Nie piszę tego, aby w jakiś sposób komuś się podlizać, czy coś w tym stylu, lecz inaczej nie mogę napisać, bo numer jest genialny. Przeniesienie wydawania numerów z co tygodnia na co dwa tygodnie jest strzałem w dziesiątkę, bo co prawda przez to na kolejny numer oczekujemy dłużej, ale potem czytamy go z wielką przyjemnością. :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

08 lip 2014, 20:01

pablo pisze:Zagadka dotycząca tego numeru:

Kto wie, dlaczego Milla-nowa kojarzy mi się z Moniką? :lol:
Napisałem to 30 czerwca i zapomniałem dać odpowiedź. :D

Otóż kojarzy mi się z Moniką, bo kilka razy w gazetce napisała o mnie "mistrz" :rechot:

ODPOWIEDZ