Gazetka Ranczerska Nr 2(15) [15 czerwca 2014]

W tym dziale możecie znaleźć gazetki redagowane przez Ranczersów dla Ranczersów.

Jaką ogólną ocenę wystawisz temu numerowi Gazetki:

1 - NIEDOSTATECZNA
0
Brak głosów
2 - DOPUSZCZAJĄCA
0
Brak głosów
3 - DOSTATECZNA
1
6%
4 - DOBRA
0
Brak głosów
5 - BARDZO DOBRA
6
38%
6 - CELUJĄCA
9
56%

Liczba głosów: 16
Deleted User 1816

11 cze 2014, 22:37

Witajcie
"Ranczerska Gazetka" Nr: 2(15)/2014 już do pobrania

aby pobrać kliknij w okładkę: Obrazek
Po otwarciu witryny, klikacie "Pobierz Plik" na samym dole strony.

SPIS ARTYKUŁÓW WRAZ Z LINKAMI DO SYSTEMU OCENY:

OCENA WSZYSTKICH ARTYKUŁÓW W JEDNEJ ANKIECIE - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI

1. Okładka - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
2. Wstęp - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
3. "Ławeczka" w Opolu - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
4. Okiem sceptyka - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
5. Marcin_24 - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
6. Kącik Ranczopedii - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
7. Na ranczerskiej kawie - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
8. Kącik Witebskiego - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
9. Tajemniczy statysta - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
10. RANCZO 13 - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
11. Lednica - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
12. Goście z zaświatów - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
13. Zielone Świątki - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
14. Ocena artykułów wyniki - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
15. Uśmiechnij się! - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI

Odpowiedzi na konkurs Witebskiego można udzielać TUTAJ

Życzymy przyjemnej lektury, nie zapominajcie też o ocenianiu i komentowaniu.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2014, 10:36 przez Deleted User 1816, łącznie zmieniany 1 raz.

sklodzio94
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

14 cze 2014, 0:51

Świetna gazetka, spokojnie możecie ją wydawać i sprzedawać w kioskach :)
Jeżeli jestem sceptykiem co do fabuły ostatnich odcinków Rancza to na pewno nie jestem sceptykiem tej gazetki :)
Mam nadzieję, że gazetka będzie w takiej formule jak najdłużej.
Z chęcią też zgłaszam się do współpracy :) może kącik historyczny ;> Ponadto zgłaszam się do wywiadu :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

14 cze 2014, 7:54

Mogę powiedzieć, że kolejny bardzo udany, świetny numer. Czytało się bardzo przyjemnie, a to jest najważniejsze.
Cieszy mnie bardzo duża ilość wywiadów z Ranczersami, boy tak dalej. Ranczo sezon 13 - rozwaliło na łopatki :rechot: Tak samo kącik humoru, a zwłaszcza Kozioł w teatrze :śmiech: Statystyki odcinka - geniusz, Marcin_24 dzięki za tak dogłębne analizy :good:
PS. Znalazłem mały błąd - w stopce, gdzie są wymienieni autorzy itp. widnieje mój nick, za co dziękuje, choć jest przekręcony - powinno być Przemo94, a nie jak jest w gazetce Przemo24 :P ale to taki szczegół

Deleted User 3668

14 cze 2014, 8:01

Przemo94 pisze:PS. Znalazłem mały błąd - w stopce, gdzie są wymienieni autorzy itp. widnieje mój nick, za co dziękuje, choć jest przekręcony - powinno być Przemo94, a nie jak jest w gazetce Przemo24 :P ale to taki szczegół
Widzisz, to chyba ta moja nadmierna obecność na forum (tzn. na czacie) i w gazetce, redaktorom trochę oczy przesłoniła :rechot:

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

14 cze 2014, 8:10

Marcin_24 pisze:Widzisz, to chyba ta moja nadmierna obecność na forum (tzn. na czacie) i w gazetce, redaktorom trochę oczy przesłoniła :rechot:
Możliwe, ale trzeba wybaczyć (oczywiście po okazanej skrusze i postanowieniu poprawy :pałka: ), bo Milla-nowa_24, mc_flay_24 i inni odwalają kawał dobrej roboty :rechot:

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

14 cze 2014, 9:20

:błaga: Wybaczcie!
Tak to jest, jak się sto razy to samo czyta - na koniec błąd weźmie i się przemknie.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

14 cze 2014, 9:25

Rzuciłem okiem na gazetkę- GENIALNA :good: :good: :good: można powiedzieć: właściwa redakcja na właściwym miejscu. :)
Więcej napiszę jak przeczytam :)

Deleted User 1816

14 cze 2014, 10:38

Przemo94 pisze:Znalazłem mały błąd - w stopce, gdzie są wymienieni autorzy itp. widnieje mój nick, za co dziękuje, choć jest przekręcony - powinno być Przemo94, a nie jak jest w gazetce Przemo24 :P ale to taki szczegół
Przepraszam, w następnym numerze będzie sprostowanie - błąd poprawiony plik wymieniony na bez błędu.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

14 cze 2014, 13:15

Przeczytałem. :)

Moje oceny w skali szkolnej:
Okładka: 4 - jak dla mnie czegoś tu brakuje... według mnie powinien być napisany temat główny do którego odnosi się zdjęcie i numerem strony na którym on jest. Spis też mi się nie podoba. Wystarczy napisać, że w numerze m.in. i napisać jakiś tekst zachęcający do przeczytania jak było o ostatnich moich numerach. Po co pisać tak jakby cały spis treści skoro jest on na kolejnej stronie.
Wstęp: 4 - ogólnie całość co prawda bardzo dobra, ale nie podoba mi się słowo "MENU". Kojarzy mi się to albo z jedzeniem albo komputerem. Lepiej by było napisać: "W NUMERZE:" Również nie podoba mi się, że artykuły w tym menu nie są ułożone według stron.
Okiem sceptyka: 6 - Oczywiście mc_flay jako wielki krytyk, musiał wsadzić swoje trzy grosze ( :śmiech: ) ale uważam, że zrobił bardzo dobrze i też myślę, że dlatego Ławeczka została zaproszona.
Wywiad z Marcin_24: 4 - ciekawy wywiad, ale bardzo mało pytań (ale co prawda odpowiedzi wyczerpujące :good: )
10 przykazań: 6 - Genialny pomysł na reklamę Ranczopedii :good:
Wywiad z macphisto: 6 - nic dodać nic ująć :) Ale nie ma co się dziwić - dwie polonistki :śmiech:
Kącik Witebskiego: 6 - brawa za zmianę formy kącika, oby więcej takich zadań :good:
wywiad z kylo69: 6 - przyznam, że jestem mile zaskoczony. Przy poprzednim numerze się wkurzyłem, że nie ukazał się mój wywiad, ale teraz widzę, że te kilka pytań dodanych przez Millę ładnie wzbogaciło wywiad. :)
Ranczo sezon 13: 6 - Majstersztyk! Oby więcej, tylko czy to nie będzie poczytane jako zdradzanie fabuły. :śmiech:
Lednica: 6 - Ciekawy artykuł, no i najważniejsze, że był też akcent Rancza w postaci Kasi Solejuk. ;)
Statystyki Marcin_24: 6 - szacun za tak szczegółowe statystyki, tylko szkoda, że w numerze jest tylko 1 odcinek.
Jak oceniać artykuły: 5: oczywiście statystyki jak zawsze są fajne, ale te słupki za bardzo nachodzą na siebie i trzeba się mocno wpatrywać, żeby coś odczytać.
Kącik humoru: 6 :good: :good: :good:

Kącika proboszcza nie oceniam, bo sam go napisałem, jednak nie podoba mi się, że tekst jest w dwóch kolumnach. Według mnie w 2 kolumnach można pisać jakieś artykuły opisowe, a nie opowiadanie.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

14 cze 2014, 14:12

W imieniu Redakcji dziękuję Ci Pablo za tak wyczerpującą recenzję.
Większość zastrzeżeń zostanie wzięta pod uwagę i poczynione zostaną pewne zmiany, z wyjątkiem numeracji stron w spisie treści. Redakcja wychodzi z założenia, że Czytelników mogą bardziej interesować określone bloki tematyczne, więc szuka sobie działu np. "Ranczerskie wywiady" i od razu wie, na których stronach je znajdzie. Z kolei ktoś, kto i tak czyta po kolei całość, spis treści przeleci tyle o ile, aby tylko mniej więcej wiedzieć, co w numerze. Taki system przyjęliśmy wzorem innych czasopism.
Ale to drobiazg. W kolejnym wydaniu nie będzie "menu", tylko albo "spis treści", albo "W numerze" i postaramy się ciekawiej wyeksponować tematy na okładce.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2014, 22:54 przez Milla-nowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

14 cze 2014, 14:24

A dodam jeszcze, że ubolewam, że nie ma już kącików językowych :płacze:

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

14 cze 2014, 14:28

pablo pisze:A dodam jeszcze, że ubolewam, że nie ma już kącików językowych :płacze:
Redakcja też ubolewa. Co zrobić, jak inne zajęcia jednym przeszkadzają, a innych chętnych nie widać... Chociaż pewien Ranczers też się wykazał niezgorszą znajomością i mógłby się powyśmiewać z wójtowo-senatorskiego Welcome na przykład ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

14 cze 2014, 20:49

Obrazek

Bardzo, bardzo się podobał :) Obecny numer również jest świetny! Moja ocena – celujący. Jak miło zobaczyć znane faces na okładce :D Kylo69, Ty tam lepiej nie zbliżaj się do Klaudii, bo nie wiadomo co na to Milka :D

Pablo bardzo fajny artykuł o Ławeczce w Opolu. Świetnie, że poparłeś go dialogami.

Marcin_24 Twoja analiza odcinka jest rewelacyjna Obrazek. Pewnie sporo czasu Cię to pochłania... jednak efekt jest na 6 :)

Macphisto świetne zdjęcia robisz Obrazek

Tengel2, dziękujemy za Lednicę :good:

Ranczo sezon 13 – moja ulubiona strona :titter:

Obrazek
Nie wiem dlaczego, ale od razu przypomina mi się scena z 56 odcinka Rancza, pt. Amerykańska baza :D

"SOLEJUKOWA: „Drogiej pani Więckowej z wyrazami sympatii – autorka”. Dobrze będzie?
KOBIETA: Z wyrazami?
SOLEJUKOWA: Tak się pisze… ale można skreślić, też pasuje. Z sympatii – Autorka, o proszę.
KOBIETA: Bardzo dziękuje... "

Z niecierpliwością czekam na kolejny numer :good:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

14 cze 2014, 23:36

Anija pisze:
Bardzo, bardzo się podobał :) Obecny numer również jest świetny! Moja ocena – celujący. Jak miło zobaczyć znane faces na okładce :D Kylo69, Ty tam lepiej nie zbliżaj się do Klaudii, bo nie wiadomo co na to Milka :D
Właśnie już mi się za to dostało. Hihihi :angel:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 394 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 466 razy

15 cze 2014, 22:43

Gazetka - FANTASTYCZNA

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Kontakt:

16 cze 2014, 11:56

Świetny numer! Dzięki za ławeczkę w Opolu, nie oglądałam, to mogłam chociaż przeczytać. Dialog z Andrusem mnie rozbroił :śmiech:
Poza tym wywiady z chłopakami na 6+, Kylo69 przypominasz mi mojego kolegę ;)
Marcin_24 szacun za statystki, kawał dobrej roboty :good:
I oczywiście Ranczo 13, uwielbiam :rechot:

Anija pisze:
Macphisto świetne zdjęcia robisz Obrazek
Dziękuje ślicznie :D
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

16 cze 2014, 16:48

macphisto pisze: Poza tym wywiady z chłopakami na 6+
A ten nie z chłopakami to co, nie na 6+ :zdziwiony: :rechot:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

16 cze 2014, 16:55

"Dobry Wieczór" :P

Gazetka 5/5 :D Cut, miut i ożeszki :P

Jeśli mogę mieć przyszłość to proszę o więcej Rancza 13 :D Po prostu świetne! :)

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Kontakt:

16 cze 2014, 17:36

Milla-nowa pisze:
macphisto pisze: Poza tym wywiady z chłopakami na 6+
A ten nie z chłopakami to co, nie na 6+ :zdziwiony: :rechot:
Przepraszam, dla przeprowadzającej wywiad ze mną oczywiście również 6+ :D
A siebie oceniać nie będę :P
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Deleted User 3668

16 cze 2014, 17:46

Gazetka wyśmienita! :oki: Wysoki poziom ostatniego, rewelacyjnego numeru został utrzymany, co jest najważniejsze :good: Nie będę się już tak rozpisywał jak ostatnio, bo nie ma sensu się powtarzać :) Jedyne, co nie do końca mi się podobało, to artykuł Ławeczka w Opolu (ech, ta komercja - tu podzielam opinię mc_flay'a), i... uwaga, uwaga, bo to będzie szok dla wszystkich: Ranczo sezon 13... Niestety mnie ten dowcip nie rozśmieszył :( Są, jak to się mówi, numery na jeden raz, a ten, jak na mój gust, jest za bardzo przekombinowany :D Widzę że autorzy sezonu 13, wzorując się na ostatnim odcinku 8 serii - czyli awansie proboszcza na biskupa - kombinują cały czas, którego z bohaterów serialu by tu awansować na prezydenta, czy jakąś inną ważną szychę, żeby było śmiesznie :D Może ja mam spaczone poczucie humoru, ale mnie to już nie śmieszy, tak jak za pierwszym razem ;) Ale oczywiście sam pomysł i wykonanie doceniam :oki: To by było na tyle z mojej strony. Czekam na kolejny, mam nadzieję równie udany numer Gazetki Ranczerskiej :zadowolony:

ODPOWIEDZ