Gazetka Ranczerska Nr 1 (14) [1 czerwca 2014]

W tym dziale możecie znaleźć gazetki redagowane przez Ranczersów dla Ranczersów.

Jak podoba Ci się jako całość nowa "Gazetka Ranczerska" (od 1 do 6)

6
8
50%
5
5
31%
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
1
6%
1
2
13%

Liczba głosów: 16
Deleted User 1816

01 cze 2014, 0:03

Witajcie
"Ranczerska Gazetka" Nr: 1(14)/2014 już do pobrania

aby pobrać kliknij w okładkę: Obrazek
Po otwarciu witryny, klikacie "Pobierz Plik" na samym dole strony.

UWAGA:
DODANA MOŻLIWOŚĆ OCENY WSZYSTKICH ARTYKUŁÓW W JEDNEJ ANKIECIE
GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI

SPIS ARTYKUŁÓW WRAZ Z LINKAMI DO SYSTEMU OCENY:
1. Wstęp - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
2. Okładka - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
3. 8 seria Rancza za nami - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
4. Jak oceniać artykuły - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
5. Jedźcie do Jeruzala! - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
6. Ranczo dla Ranczersa jest jak tlen - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
7. Jak dodać nową sekcję w artykule na Ranczopedii? - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
8. Kiedy "mi", kiedy "mnie" - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
9. Buraczkowy Garnitur - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
10. Statystyka „Spadek” - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
11. Edukacja praktyczna, mit czy rzeczywistość? - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI
12. KĄCIK HUMORU - GŁOSUJ - lub zobacz - WYNIKI

Życzymy przyjemnej lektury, nie zapominajcie też o ocenianiu i komentowaniu.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 14:04 przez Deleted User 1816, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

01 cze 2014, 8:26

Jestem tylko na chwilę, żeby zobaczyć nową gazetkę. Ostatnio tutaj prawie nie wchodzę z braku czasu, przeważnie ze smartfona tylko zerknę od czasu do czasu, bo na kompie jestem sporadycznie. Nawet nie miałem czasu przesłać swoich artykułów do gazetki, ale widzę, że i bez nich gazetka jest bardzo długa. Jak przeczytam to napiszę coś więcej. Na razie rzuciłem okiem na gazetkę i ogólnie jest fajna. Ale jest jednak "ale":

Po co jest robić tak skomplikowane ocenianie? Jak już to można ostatecznie było zrobić całą ankietę pod jednym linkiem, a nie tak osobno... Jak ludziom nie chciało się pisać 2 zdań komentarza, to tym bardziej oceniać każdego artykułu osobno. Wystarczy jedna ogólna ocena gazetki, a kto będzie chciał to napisze komentarz. Poza tym ja nie spotkałem się z tym, żeby w gazecie był każdy artykuł do oceniania... :bosz: Poza tym ja zostałem krytykowany że chcę komentowania, a Wy chcecie, żeby Wam oceniano każdy artykuł...

Druga rzecz to mój wywiad. Ja przeprowadziłem jeden wywiad z dwoma lubelskimi Ranczersami-statystami. Jednak on został podzielony i zapewne w kolejnym numerze będzie identyczny wywiad z kylo69 z tymi samymi pytaniami.

PS: widzę że moje kąciki: statystyczny i rozrywkowy zostały godnie zastąpione :good: Ranczo sezon 13 genialne :rechot:
Więcej napiszę jak przeczytam, może jeszcze dziś.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 8:46 przez pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 3668

01 cze 2014, 8:43

O, Pablo wróciłeś :) , bo już się o Ciebie martwiłem żeś nas na dobre opuścił :D

A co do gazetki: zaraz ściągam i przeglądam :)

Awatar użytkownika
Kaiko
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

01 cze 2014, 12:35

A tego systemu oceniania to nie można w jedną ankietę wrzucić? Tak klikać pojedynczo... Strata czasu

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

01 cze 2014, 13:23

Przeczytane, ocenione. Nie będę się za bardzo rozpisywał, napiszę w miarę możliwości krótko.

Co do systemu oceniania - widać, że od początku rodzi on pewne kontrowersje, dla mnie nie jest problemem sobie poklikać, co też uczyniłem, lecz jak widać dla innych może to być problematyczne. Jednak, jeżeli autorzy gazetki chcą tak bardzo szczegółowych ocen, to proszę bardzo, na mnie możecie liczyć, bo klikanie na pewno zajmie mniej czasu niż napisanie konkretnego artykułu, więc ja w tej kwestii pozostanę neutralny.

Świetny pomysł z tymi wywiadami. Cieszę się, że mogłem podzielić się z Wami moją jakąś tam historią. Mam nadzieję, że ten dział będzie kontynuowany w kolejnych numerach, bo warto!

Poradnik Ranczopedysty - chciałbym tylko podziękować Milli za tak wspaniałą inicjatywę, a wszystkich Ranczersów zachęcam do odwiedzania Ranczopedii i pomocy w jej tworzeniu.

Muszę jeszcze wspomnieć o dziale statystyk. Marcin_24, odwaliłeś kawał dobrej roboty, chwała Ci za to. Niby oglądało się te odcinki już wiele, wiele razy, ale takie rozłożenie ich na czynniki pierwsze to coś nowego. Mam nadzieję, że się nie zniechęcisz i dalej będziesz nas zasypywał statystykami.

Miałem napisać krótko :mrgreen: No dobra, już kończę. Na koniec powiem, że pierwszy numer "nowej gazetki" jako całość oceniam bardzo pozytywnie. Mam nadzieję, że dalej będzie tak samo, albo jeszcze lepiej. Pozdrawiam i dziękuję za gazetkę (dobra, już więcej się nie podlizuję :śmiech:)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

01 cze 2014, 17:10

Wróciłam i padam na twarz :D

Fajnie Pablo, że wpadłeś i rzuciłeś okiem. Cieszę się, ze ogólnie Ci się podoba, a co do Twoich "ale":
pablo pisze: Po co jest robić tak skomplikowane ocenianie? Jak już to można ostatecznie było zrobić całą ankietę pod jednym linkiem, a nie tak osobno... Jak ludziom nie chciało się pisać 2 zdań komentarza, to tym bardziej oceniać każdego artykułu osobno. Wystarczy jedna ogólna ocena gazetki, a kto będzie chciał to napisze komentarz. Poza tym ja nie spotkałem się z tym, żeby w gazecie był każdy artykuł do oceniania... :bosz: Poza tym ja zostałem krytykowany że chcę komentowania, a Wy chcecie, żeby Wam oceniano każdy artykuł...
Po pierwsze - nikt nie ma obowiązku wystawiania oceny
Po drugie - ogólna ocena nie jest żadną informacją zwrotną dla Autora danego artykułu
Po trzecie - w bezpłatnych internetowych wydaniach czasopism niemal zawsze istnieje możliwość dodania oceny bądź komentarza, jest to informacja dla redakcji na tematy "czytalności", która to informacja nie jest potrzebna w wydaniach płatnych, bo "czytalność" ustala się na podstawie sprzedanych egzemplarzy.
Po czwarte - danie Czytelnikowi możliwości oceny nie jest równoznaczne z "chceniem", żeby z tej możliwości korzystał.
pablo pisze: Druga rzecz to mój wywiad. Ja przeprowadziłem jeden wywiad z dwoma lubelskimi Ranczersami-statystami. Jednak on został podzielony i zapewne w kolejnym numerze będzie identyczny wywiad z kylo69 z tymi samymi pytaniami.
W wywiadzie istotna jest osoba, z którą się wywiad przeprowadza, a nie pytający, Zatem był to wywiad z Ranczerką21. Został oddzielony od wywiadu z inną osobą, ponieważ ta druga osoba odpowiedziała zbyt lakonicznie na niektóre pytania, zatem wywiad z nią, poszerzony o nowe pytania, które zadał ktoś inny, ukaże się w najbliższym numerze. Przy okazji, jako redaktor prowadzący, proszę osoby współpracujące z Gazetką o nie wyręczanie redakcji w informowaniu, co będzie w następnym numerze.
Obrazek

Awatar użytkownika
jules
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 21 razy

01 cze 2014, 18:57

Przeczytałam wszystko i z radością muszę powiedzieć, że nie zmarnowałam czasu. Gazetka jest świetna - moim zdaniem jest w niej wszystko, co być musi. Jest zrobiona bardzo profesjonalnie. Przyznam szczerze, że gdy dołączyłam do was na forum i ujrzałam, że Ranczersi mają swoją gazetkę, bałam się, że będzie to "byle co". Pozytywnie mnie zaskoczyliście.

Wywiady czytało się bardzo ciekawie. To genialny pomysł, bo chociaż wszyscy się tutaj znają, dzięki wywiadom mają swoje pięć minut. Każdy może czuć, że wszystkich interesuje to, co ma do powiedzenia.

A sezon 13... Bezcenny widok. :lol:
Niech na całym świecie wojna,
byle polska wieś zaciszna,
byle polska wieś spokojna.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

01 cze 2014, 19:04

Kylo69 zbyt lakonicznie odpowiadał na niektóre pytania i dlatego jego wywiadu nie przyjęłaś? A czy gdzieś napisałaś, że na pytanie trzeba odpowiadać w kilku zdaniach a nie można paroma słowami? Prawdziwa prasa też nie przyjmuje wywiadu jak jakiś celebryta za krótko odpowie?
I co, wywiad z kylo69 chcecie "popoprawiać"? :bosz: Powycinać pytania, gdzie krótko odpowiedział i w te miejsce inne pytania? :bosz:

Dobra a teraz poważnie:
Jak ja wydawałem gazetkę to niektórzy (nie będę ich wymieniał) krytykowali mnie za to, że ja nie przyjmuję krytyki i odpowiadam na nią przez co było wiele kłótni. Teraz role się odwróciły - to Wy wydajecie, więc ja tak samo mam możliwość napisania swojej oceny (pochwały jak i krytyki). Ale jak napisałem już kilka zdań krytyki, to Milla-nowa zaczyna się już bronić tak jak ja i odpowiada na moją krytykę, że ja racji nie mam i podaje swoje argumenty. To widzę, że Wy czekacie na pochwały a na słowa krytyki od razu będziecie się bronić, że to Wy rację macie. A przecież każdy ma prawo ocenić według swojej oceny i może mu się coś nie podobać. Ja po prostu uważam, że tyle ocen jest zbędne. W ostateczności do artykułu mogła by być jedna ocena a nie aż 3!

Dlatego postanowiłem wykazać się kulturą i nie zaczynać kolejnej ostrej wymiany zdań i nie napiszę kilku zdań krytyki którą miałem napisać, bo gazetkę już przeczytałem.

Zajmę się tylko najciekawszymi rzeczami:
Statystyki imponujące. Wielki szacun dla Marcin_24 za tak szczegółowe opracowanie odcinka. No tylko, że opracowanie wszystkich odcinków zajmie 5 lat, jeśli jeden odcinek na 2 tygodnie. Może warto by było (o ile masz czas) zwiększyć ilość odcinków.
Kącik Humoru godnie zastąpił Kącik rozrywkowy. :good: A Ranczo sezon 13 majstersztyk :good: Kącik Witebskiego tak samo (zresztą jak zwykle) :good:

I na koniec napiszę, że jeśli po każdym numerze ma być burzliwa dyskusja to ja rezygnuję z współpracy z gazetką i nie będę jej komentował. W ogóle uważam, że redakcja gazetki nie powinna brać udziału w komentowaniu tylko czytać komentarze i uwagi, ale nie odpowiadać na nie bo z tego są tylko kłótnie.

Więc tak jak przez ten tydzień będę ograniczał swoje udzielanie się na forum, bo mam dość już takich wymian zdań.

Deleted User 1816

01 cze 2014, 19:31

Pablo proszę o komentarze, ja traktuję je bardzo poważnie, i dziękuję za wszelką krytykę.

Deleted User 3668

01 cze 2014, 19:42

Muszę powiedzieć, że spośród wszystkich przeczytanych przeze mnie gazetek, ta w mojej opinii jest najciekawsza i najlepiej dopracowana pod względem redakcyjno-edytorskim (wszystkie artykuły są czytelne i przejrzyste) - widać, że zmniejszenie częstotliwości jej wydawania i brak pośpiechu zrobiły swoje :good:

Poszczególne artykuły już oceniłem, jeszcze chciałbym o nich parę słów napisać.

Okładka - bardzo mi się podoba, naprawdę świetna robota :) Widok proboszcza (wróć... biskupa), spoglądającego na wyniki wyborów (blisko 15% poparcie dla PPU i miejsce w sejmie) i z obawą i zatroskaniem modlącego się o przyszłość "naszej biednej ojczyzny", daje dużo do myślenia ;)

Wstęp - profesjonalnie przygotowany. Bardzo podoba mi się MENU, umiejscowione z lewej strony - przejrzyste i treściwe.

Osma seria Rancza za nami - świetny tekst podsumowujący miniony sezon. Bardzo trafnie zostały wybrane i przedstawione komentarze forumowych Ranczersów :good:

Poradniki ranczerskie - Dobrze przygotowany przewodnik jak oceniać artykuły według nowego systemu oceniania (dla mnie ten system jest jak najbardziej ok). Tylko nie wiem, czy aż tak potrzebny jest ten przewodnik. Wszak zasady oceniania są tak proste, że z łatwością można tego dokonać. Wystarczy po kliknięciu na "Głosuj" postępować wedle pojawiających się na stronie prostych wskazówek. No ale oczywiście nowy system wchodzi dopiero w życie, więc na pewno wypada go w pierwszym numerze przedstawić i opisać ;)

Ranczerskie wywiady - super pomysł (zresztą sam wcześniej byłem za)! Ciekawie i sprawnie przeprowadzone wywiady, z których można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o naszych forumowiczach i ich przygodzie z serialem. :oki:

Kącik Ranczopedii - szczerze powiedziawszy rzadko miałem okazję wchodzić na Ranczopedię (wiem, szok dla niektórych :shock: ), ale jak już tam się znajdę i będę chciał coś napisać, to już będę wiedział jak ;)

Kącik Witebskiego - Ciotka poszła na emeryturę ale Witebski został - i całe szczęście! Propagowanie poprawnej polszczyzny jest zawsze na czasie, no i zawsze czegoś nowego i ciekawego można się dowiedzieć :)

Nie samym Ranczem się żyje - otóż to! A ciekawych historii z życia innych osób (czyt. Ranczersów) nigdy za wiele :)
A co do historii opisanej przez mc_flaya... no cóż... jestem fanem fantastyki, a ta fantastyczna historia bardzo mi się podobała :D Chociaż co do jej wiarygodności... no ja jestem z natury sceptykiem (no i chemikiem z zawodu, ze spacjalizacją: chemia kwantowa :mrgreen: ) i raczej tego typu historie mnie nie przekonują. Autor na początku informuje: "Nie jest to fikcja, wszystkie opisane sytuacje zdażyły się naprawdę". No w to nie wątpię (chociaż przed seansem "Blair Witch Project" twórcy filmu też zapewniali mnie o prawdziwości tej historii - no ale już mniejsza o to :D ), chociaż teza, że żaba mogła być zreinkarnowaną formą zmarłego wujka, jakoś mnie nie przekonuje ;) Oczywiście sama historia była bardzo ciekawa i bardzo lubię takie fantastyczne historie, mimo iż z rzeczywistością niewiele mają wspólnego :)
PS: w trakcie czytanie tego opowiadania przypomniał mi się pewien wiersz Zbigniewa Herberta: Pan od przyrody, który z tą historią też ma wiele wspólnego ;)

Odcinki okiem statystyka - nie oceniam z oczywistych powodów. Odniosę się tylko do wypowiedzi innych użytkowników:
Przemo94 pisze:Muszę jeszcze wspomnieć o dziale statystyk. Marcin_24, odwaliłeś kawał dobrej roboty, chwała Ci za to. Niby oglądało się te odcinki już wiele, wiele razy, ale takie rozłożenie ich na czynniki pierwsze to coś nowego. Mam nadzieję, że się nie zniechęcisz i dalej będziesz nas zasypywał statystykami.
Dzięki za komentarz. Od razu śpieszę z wyjaśnieniem, że się nie zniechęcę :D Zresztą zobowiązałem się w treści mojego artykułu, że będę w kolejnych numerach analizował kolejne odcinki, więc nie mam prawa się zniechęcać :rechot:
pablo pisze:Statystyki imponujące. Wielki szacun dla Marcin_24 za tak szczegółowe opracowanie odcinka. No tylko, że opracowanie wszystkich odcinków zajmie 5 lat, jeśli jeden odcinek na 2 tygodnie. Może warto by było (o ile masz czas) zwiększyć ilość odcinków.
Dzięki za miłe słowa. Możliwe że zwiększę ilość odcinków, jeśli redakcja pozwoli ;) Zresztą podejrzewam, że uda mi się zanalizować 4 pierwsze serie, bo to one są chyba najważniejsze. Co będzie potem, zobaczymy. Zresztą to odległa przyszłość i wiele się może po drodze jeszcze zdarzyć ;)

O Ranczu naukowo - Edukacja praktyczne - świetny tekst :good: Bardzo dobrze, że autor nawiązał do problemu edukacji w szkole i rewolucji oświatowej Kusego w 6 serii (no i poniekąd też Proboszcza (wróć... Biskupa) w ostatniej serii). Nie jestem co prawda nauczycielem, ale bardzo często udzielam korepetycji gimnazjalistom i uczniom szkół średnich (no i studiów wyższych też, no ale tam ten problem nie występuje) z przedmiotów ścisłych: matematyka, fizyka i chemia. I niestety widzę, z jakimi rzeczami i problemami muszą zmagać się teraz uczniowie. Ponad 90% przekazywanej uczniom wiedzy nadaje się do śmietnika - niestety taka jest smutna prawda, zresztą wszyscy i tak o tym wiedzą. Ale jest też jeszcze jedna rzecz, która występuje zresztą w mojej byłej SP (obecnie Gimnazjum) a co ma związek z przedmiotami ścisłymi. Otóż nauczyciele (w tym przypadku to chyba jeden nauczyciel, i nie wiem czy to wina programu, czy konkretnie nauczyciela... a może braku odpowiedniego wyposażenia w akcesoria i narzędzia naukowe) nie przeprowadzają na lekcjach żadnych doświadczeń naukowych, a jedynie podają uczniom suche fakty w postaci regułek (których muszą się na pamięć wykuć, bo ich nie rozumieją), równań matematycznych, bez żadnego odniesienia do rzeczywistości i praw przyrody, których te regółki czy równania dotyczą! :bosz: Takie dziedziny wiedzy jak fizyka czy chemia, to nauki doświadczalne są!!! Równania matematyczne mają dać tylko możliwość opisania prawideł rządzących w przyrodzie za pomocą jezyka matematyki (choć nie wiem, czy uczniom to aż takie potrzebne jest). Bez doświadczeń uczniowie tych regół nie są w stanie zrozumieć, więc nie ma sensu wtłaczać im do głów suchych faktów, z których żadna wartościowa wiedza nie wynika. Tym bardziej, że większość tej wiedzy do niczego przeciętnemu uczniowi później w życiu potrzebna nie będzie. Zresztą zacytuję wypowiedź jednego z nauczycieli z 6 serii Rancza: "Umysł najwięcej rzeczy przyswaja, kiedy jest aktywny" - tyle w tym temacie, więcej nic dodawać nie trzeba. Sorry, że się tak rozpisałem. No ale dobra, ponarzekałem sobie na system oświaty i już mi jest lepiej :rechot:
Aha, jeszcze na koniec wspomnę przypadek ucznia, któremu udzielałem korepetycji, a który miał problemy w szkole z powodu niekompetencji nauczyciela, który dzieciaków po prostu źle uczył: podawał im nieprawdziwe, bzdurne informacje :bosz: To nie dość, że uczył rzeczy uczniom do niczego niepotrzebnych, to jeszcze źle uczył... no i pieniądze za to brał. Paranoja! :bosz: :bosz: :bosz:

Kącik humoru - świetny :!: Dowcipy śmieszne (szczególnie ten ostatni o 13 sezonie :rechot: ), choć wydaję mi się, że niektóre z nich były już znane wcześniej a zostały tylko sprytnie, po ranczersku zaadaptowane na potrzeby kącika :D Oczywiście mogę się mylić, zresztą to i tak nie ma większego znaczenia :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

01 cze 2014, 19:48

pablo pisze: Kącik Humoru godnie zastąpił Kącik rozrywkowy.
Nic podobnego!
Kącik humoru jest kącikiem równoległym do kącika rozrywkowego, a ponieważ do tego ostatniego Autor z uwagi na nawał innej pracy po prostu nie mógł przygotować materiałów, tym razem kącika rozrywkowego nie było. Doskonale Pablo wiesz, o jakiego Autora chodzi.
Obrazek

Deleted User 3668

01 cze 2014, 21:03

Aha, jeszcze jedno. Coś mi się wydaje, że te dwa negatywne głosy w głównej ankiecie, wynikają z głupiej pomyłki :D Jest tam napisane, że oceniamy w skali od 1 do 6, więc ostatnia opcja sugeruje 6 a nie 1 - też bym zresztą na 1 ocenił, gdybym się w ostatniej chwili nie zorientował :rechot:

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

02 cze 2014, 8:39

Według mnie jest to zdecydowanie najlepszy numer z dotychczasowych, które ujrzały światło dzienne. Okładka bardzo fajna, dopracowana, estetyczna. Układ artykułów przejrzysty i uporządkowany, a same artykuły bardzo ciekawe.
Duży plus za wzmiankę o Kutnie (miasto w którym się urodziłem) :lol:
Czekam na kolejny numer. :good:

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

02 cze 2014, 15:33

Bardzo dobry numer, z ciekawością się czytało :good:
Historia o wujku Heniu mnie urzekła, wywiady to dobry pomysł na jeszcze lepsze poznanie się wzajemnie, kącik Witebskiego oczywiście zacny i sama końcówka, sezon 13 Rancza :śmiech:.
Dobra robota! :zadowolony:
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

02 cze 2014, 19:40

Marcin_24 pisze:Aha, jeszcze jedno. Coś mi się wydaje, że te dwa negatywne głosy w głównej ankiecie, wynikają z głupiej pomyłki :D Jest tam napisane, że oceniamy w skali od 1 do 6, więc ostatnia opcja sugeruje 6 a nie 1 - też bym zresztą na 1 ocenił, gdybym się w ostatniej chwili nie zorientował :rechot:
Dokładnie, jeden to mój głos, teraz zauważyłem. :zdziwiony: Pisało że skala 1-6 a potem numery wymienione od 6 do 1. :P
Kliknąłem z przyzwyczajenia, jak oceniałem odcinki obecnej serii, gdzie najlepsza ocena była na samym końcu.

Awatar użytkownika
tomek1
Super User
Super User
Podziękował(a): 43 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 76 razy
Kontakt:

02 cze 2014, 21:39

Swietny numer, chyba najlepszy.;) Bardzo mnie zaciekawily artykuły a zwłaszcza o wujku Heńku ;) Bardzo dopracowany, okładka bardzo ładna. W całości ten numer mi się podobał. Gratulacje dla redakcji, za pomysły i wykonanie :D
Jak to by powiedział Czerepach "majstersztyk" ;)
-

Awatar użytkownika
kubakielce
Super User
Super User
Podziękował(a): 137 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 75 razy

03 cze 2014, 16:29

Gazetkę oceniam na 5 :) Bardzo ciekawa treść , bardzo przyjemnie się czytało . Nie oceniałem każdego artykułu z osobna ponieważ uważam , że ocena całej gazetki w głównej ankiecie w zupełności wystarczy :) Fajne wywiady z ranczersami oraz dobre wykonanie graficzne :)

junior24
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

03 cze 2014, 17:18

Nowa gazetka bardzo mi się podoba a w szczególności wywiady z Ranczersami.Duży szacun za statystyki że chciało się "rozbierać"odcinek na części pierwsze.Oby tak dalej z Gazetką.Jedyny minus to to że tylko 2 razy w miesiącu.
Kaj stary stoi szyb
Kaj łojców stoi dom
Kaj richtig wonio chlyb
Tam jo swój hajmat mom
Kaj huty wonio dym
Kaj fury pchajom zaś
Kaj czorno hołda jest
Tam hajmat świynty nasz

Awatar użytkownika
Mr James
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 45 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 51 razy

04 cze 2014, 2:20

Witam wszystkich serdecznie!

Kochani, chciałem przeczytać nowy numer Gazetki Ranczerskiej, lecz natknąłem się na problem techniczny. Po przekierowaniu na stronę Hostuje.net i kliknięciu na Pobierz Plik pojawia się komunikat: „Twoja sesja wygasła, proszę kliknąć ponownie na przycisk pobierz plik lub odświeżyć strone.” Oczywiście ponowne klikanie na przycisk lub odświeżanie strony nic nie pomaga. Może wobec tego warto zamieścić gazetkowy plik do ściągniecia również na innych serwerach?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 394 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 466 razy

04 cze 2014, 6:36

Mr James pisze: Po przekierowaniu na stronę Hostuje.net i kliknięciu na Pobierz Plik pojawia się komunikat: „Twoja sesja wygasła, proszę kliknąć ponownie na przycisk pobierz plik lub odświeżyć strone.” Oczywiście ponowne klikanie na przycisk lub odświeżanie strony nic nie pomaga. Może wobec tego warto zamieścić gazetkowy plik do ściągniecia również na innych serwerach?

Pozdrawiam

Zgadzam się z Mr James , nie można już pobrać pliku (próbowałem dziś rano :( ). Chyba ,że gazetka rozeszła się jak świeże bułeczki :rechot: :rechot: i już nie można jej pobrać :mrgreen:

ODPOWIEDZ