Ranczerska Gazetka nr 12 [12 maja 2014]

W tym dziale możecie znaleźć gazetki redagowane przez Ranczersów dla Ranczersów.
Deleted User 1816

14 maja 2014, 20:14

Hania i Andrzej oraz Milla-Nowa - nie chcę tutaj robić bałaganu, powiem tylko jedno - proszę mnie tutaj nie podpuszczać. Ja niczego ani nikogo się nie boję, może inaczej, nie boje się umieszczać swoich poglądów. Chcę jednak poznać wolę Naczelnego czy zechce wysłuchać mojej krytyki i czy nie będzie miał tego za złe - po co jakieś niesnaski.
Proszę więc dajmy wypowiedzieć się Pablowi, a ja i tak na "brudno" będę coś tam skrobał.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

14 maja 2014, 20:14

mc_flay pisze:
Chyba że Naczelny sam będzie chciał abym się wypowiedział, to chętnie to uczynię.
A krytykuj sobie co chcesz. :) Mi tam wszystko jedno. :)

Deleted User 1816

14 maja 2014, 20:19

Pablo, pewny jesteś, żeby nie było :rechot:

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

14 maja 2014, 20:21

Już się przyzwyczaiłem, że Ty tylko umiesz krytykować. ;) Jak żona może z Tobą wytrzymać. :rechot:

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

14 maja 2014, 20:22

mc_flay pisze:Pablo, pewny jesteś, żeby nie było :rechot:
Następny, co się certoli. Jakieś specjalne kursy z Pablem kończyliście?" Pewnie w Brukseli :rechot:
Obrazek

Deleted User 1816

14 maja 2014, 20:30

pablo pisze:Już się przyzwyczaiłem, że Ty tylko umiesz krytykować.
zawsze lepiej cokolwiek umieć. :rechot:
pablo pisze:Jak żona może z Tobą wytrzymać. :rechot:
to już ją trzeba zapytać
Milla-nowa pisze:Następny, co się certoli. Jakieś specjalne kursy z Pablem kończyliście?" Pewnie w Brukseli :rechot:
ale nie razem, bo Bruksela by nie wytrzymała :rechot: :rechot: :rechot:

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

14 maja 2014, 20:32

mc_flay pisze:
pablo pisze:Już się przyzwyczaiłem, że Ty tylko umiesz krytykować.
zawsze lepiej cokolwiek umieć. :rechot:
To jeśli umiesz tylko to cokolwiek to gratulacje. :rechot:

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

14 maja 2014, 20:57

mc_flay, zamiast uprawiać tę eurystykę, może byś tak jednak zrecenzował nasze wypociny, skoro tym razem zrobiłeś sobie wolne?

Deleted User 1816

14 maja 2014, 21:06

Milla nie przeszkadzaj, właśnie to robię a chcę aby wypadło to dobrze i muszę się skupić.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

14 maja 2014, 21:30

mc_flay pisze:Milla nie przeszkadzaj, właśnie to robię a chcę aby wypadło to dobrze i muszę się skupić.
A podobno "na brudno" coś tam skrobałeś? To aż tyle czasu trzeba?
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

14 maja 2014, 21:32

Widać myślenie jak opluć gazetkę też trochę czasu zajmuje. :rechot:

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

14 maja 2014, 21:34

pablo pisze:Widać myślenie jak opluć gazetkę też trochę czasu zajmuje. :rechot:
Opluć? Nie przeginasz czasem? Recenzja, to recenzja. Nie ma tak, że każda jest słodka i przyjemna. :?
Dobra, ja na dziś znikam, mam jutro skoro świt spotkanie i jeszcze muszę się przygotować. mc-flay przez noc zapewne zdąży z recenzją. ;)
Obrazek

Deleted User 1816

14 maja 2014, 23:52

Zaznaczam że jest to moja opinia i nie narzucam jej nikomu, a do której mam prawo. Na początek jako Naczelny krytyk powiem że będę wystawiał dwie oceny. Jedna to będzie ocena merytoryczna (M) za tekst, druga za (W) wygląd. Skala ocen od 1 co oznacza kompletne dno do 10 zarezerwowanego dla ideału idealnego (wiem Witebski zatłucze).

Czemu tak, pamiętajmy Gazetka to Gazetka. Tutaj liczą się najbardziej dwie rzeczy. Po pierwsze sam tekst, jego styl, błędy, poziom itp. Drugą, niezwykle istotną rzeczą jest forma przekazu, czyli w wypadku gazety wygląd: formatowanie tekstu, marginesy, interlinia, grafika, tytuły, fotografie etc.

Może niektórzy powiedzą że sadzi się jakby to była prawdziwa gazeta, a on nie wiadomo jakim krytykiem jest i wszystkie rozumy pozjadał. Odpowiem - jak coś robić to porządnie i wkładać w to całe serce i nie na pół gwizdka, a ocena musi być subiektywna.

OKŁADKA - 2/10 - te dwa punkty tylko za to że jest. Niestety widać zupełny brak pomysłu. Zrobiona w pośpiechu i byle jak - najgorsza okładka ze wszystkich numerów które ukazały się dotąd. I nie piszę tego w kontekście tego że ja robiłem okładki.

WSTĘP/SPIS TREŚCI - M 7/10 W 8/10 - merytorycznie w zasadzie można czepić się troszkę stylistyki, ale jest w sumie ok. Pablo piszesz o ogromie pracy, o tym że jedna osoba nie ogarnia tego. Masz rację, pracy jest dużo - ja sam proponowałem cykl dwutygodniowy. Propozycja rozszerzenia stanowiska o zastępce Naczelnego w sumie słuszna - na mnie jednak nie licz. W wyglądzie punkty odjęte za zostawianie liter typu a, i, w, z itd. na końcu linii - kilka razy pisałem o tym chociaż to moja osobista ocena.

MAŁE STATYSTYKI - M 7/10 W 9/10 - Super pomysł, ciekawa tematyka, przystępna forma prezentacji (czepie się szerokości kolumn w tabelkach tylko). Nie za dużo tekstu - tak jak trzeba, ładne tabelki, czytelnie rozmieszczone. Jedno ale, Pablo skąd 9 głosujących - ja liczyłem trzy razy i mi zawsze 8 wychodziło.

RANCZO OD „A” DO „Z” - M 9/10 W 10/10 - Pablo - brawa wielkie. Pomysł znakomity, wykonanie bardzo dobre, miejmy nadzieję że gdy się alfabet skończy będą nowe hasła do dopisania. Układ graficzny bardzo dobry, delikatne niezbyt nachalne grafiki są - dla mnie bomba.

RANCZOPEDIA - M 9/10 W 3/10 - doskonały pomysł z poradnikiem, idea genialna: połączenie nauki z popularyzowaniem Ranczopedii. Im więcej osób się przekona i nauczy, tym obszerniejsza i bardziej dokładna będzie encyklopedia. Tekst świetny, napisany przejrzyście i lekko. Gorzej z wyglądem. Wielkość czcinki inna niż w reszcie artykułów, jednak na to można ewentualnie przymknąć oko. Brak jakichkolwiek grafik - zrzutów ekranu to jednak poważny błąd.

CIOTKA KOZIOŁOWA (NIE) WYCHOWUJE - M 9/10 W 7/10 - zacznę może od wyglądu - ocena 7 ponieważ w zasadzie jest ok, wszystko czytelne, interlinia w porządku. Może za małe marginesy, ale to na końcu w podsumowaniu. Jedno jeszcze nie tak w wyglądzie - ramki dookoła fotografii - albo wszędzie albo nigdzie. Treść to niezaprzeczalnie ambrozja - ideał idealny. Punkt odjęty za to coś brzydkiego i nie przemyślanego na niebiesko, pod tekstem właściwym. A wie Ona że wyślemy najemników i będzie pisała pod przymusem - jak nie wiedziała to już wie. Pomysł genialny, Ciotka załamana. Geniusz po prostu.

KĄCIK LITERACKI - M 4/10 W 3/10 - ja przepraszam, ale co to jest? O co tu chodzi? Jaka jest fabuła i cel opowiadania - bo ja niestety nie wiem, nie doszukałem się. Sorki kavil ale takie jest MOJE wrażenie. Ławeczkowicze wpadają na posterunek i... no właśnie, po co dyskutować o czym? Tak jak nagle wpadli, tak i wypadli z posterunku i nie wiadomo skąd i po co pojawia się Fabian. Jednak jakiś potencjał w tym jest, wymaga jednak pracy i będzie dobrze. Wygląd, już było pisane ja tylko dodam że fotografie szczególnie ta Staśka gubią proporcje, a i to logo TVP można by wykadrować. Tekst też na fotki zachodzi.

KĄCIK PODRÓŻNICZY A’LA ZYCIAK - Grecja - M 7/10 W 8/10 - pomysł znakomity, nie samym Ranczem żyjemy i trzeba mieć jakąś odskocznię. Artykuł ciekawy, czytałem z zapartym tchem. Troszkę za krótki i czułem niedosyt dlatego taka ocena. Wygląd dobry, chociaż czcionka trochę większa jak w reszcie artykułów - wydaje mi się że interlinia też taka inna - ale może mi się wydaje chociaż jest jak dla mnie ok. Jeszcze jedno zastosowany tytaj typ wyrównania tekstu, jest wg mnie bardziej czytelny niż "wyjustowanie".

KĄCIK PODRÓŻNICZY A’LA ZYCIAK - ORLE GNIAZDA - M 8/10 W 7/10 - powtórze się, pomysł znakomity, nie samym Ranczem żyjemy i trzeba mieć jakąś odskocznię. Bardzo ciekawie i napisane. Mimo iż jest bardzo dużo wiadomości teoretycznych wyraźnie wyczuwa się pasję i "to coś", jakby żyłkę do podróży i przygody. Mimo ilości faktów i długości tekstu czyta się dobrze i z zainteresowaniem. Co do wyglądu zastosowany tutaj typ wyrównania tekstu, jest wg mnie bardziej czytelny niż "wyjustowanie". Jak dla mnie zbyt mała interlinia i za małe marginesy tekstu "otaczającego fotografie.

KĄCIK PROBOSZCZA - M 10/10 W 5/10 - rozpocznę od rzeczy gorszych, czyli wygląd.Taka ocena jest z kilku powodów. Po pierwsze ostatnia linijka kącika jest w zasadzie na krawędzi strony. Tak się nie robi. Toż to wystarczy spróbować poprzestawiać zdjęcia, ewentualnie je zmniejszyć, w ostateczności wykasować lub zmienić/skrócić którąś z wypowiedzi. Druga sprawa o czym wspominałem litery typu i,z,o,w itp. samotne na końcu linii. Trzecia rzecz tekst zachodzi na zdjęcia. Fajne wyrównanie tekstu - na wielki plus. Teraz przechodzimy do treści: Pablo geniusz i majstersztyk w jednym. Jedyna ocena w tej kategorii 10/10 i to w pełni zasłużona. Mistrzowskie połączenie klimatu ławeczki z przekazaniem nie
wiadomo kiedy ważnych informacji. Super, wielkie brawa.

KĄCIK ROZRYWKOWY - M 7/10 W 5/10 - Tutaj na ocenę merytoryczną składa się ocena za kreatywność 10/10 - jak zwykle zadania genialne, ocena za treść 4/10 - chodzi mi o to że normalnie "opieprzasz" czytelników za to że nie przesyłają rozwiązań, to nie jest fair. Kącik jest bardzo wysoko oceniany i słusznie, jednak z nazwy jest on rozrywkowy i do tego służy. Sądzę że czytelnicy te zadania sobie rozwiązują, jednak nie każdy czuje taką potrzebę aby je wysyłać i trzeba to uszanować. Wygląd 5/10, jakiś element graficzny pojawił się, jednak na pierwszy rzut oka wydaje się że Twoje ubolewania które są na początku i wytłuszczona lista tych którzy przysłali odpowiedzi są najważniejsze. Na końcu jakby nieśmiało przycupnęło zadanie do rozwiązania (zresztą jak zwykle genialne).

Tak oto doszłem do końca z punktacją poszczególnych elementów/artykułów 12 numeru Gazetki. I wydawało by się że noty są w miarę wysokie, treść bardzo ciekawa. Poszczególne kąciki i elementy są w miarę dobre.
Jednak, szczególnie ten numer gazetki jako całość jest fatalny. Totalny misz-masz. Pół gazetki ma marginesy bardzo wąskie, druga połowa bardzo szerokie. Interlinia każdego z artykułów inna.

Sądzę i mówiłem to wcześniej - gazetka co dwa tygodnie i dzień wydania środa. Przegłosowaliście mnie, a może miałem rację.

Reasumując.
Numer pod względem treści bardzo dobry. Kącik Proboszcza jako perełka numeru, zaraz po nim Ciotka. Nie odstępowały poziomem opowieści o Grecji i Orlim Szlaku. Bardzo pouczające wiadomości o Ranczopedii i Ranczu od A do Z. Jak zwykle wysoki poziom zadania na koniec. Jednak postawiono w tym wypadku na szybkość, a nie na jakość co widać.

Oczywiście powtarzam to jest tylko i wyłącznie moje zdanie i moja opinia, każdy ma do tego prawo i nie może być za to tępiony.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

15 maja 2014, 11:29

No to teraz czas na moją odpowiedź i początek kolejnej sprzeczki. :rechot:

Zacznę od odpowiedzi na Twoja ogólną opinię dotyczącą całości. Akurat na ten numer było mnóstwo materiałów a i ja miałem pracowity weekend, więc za dużo czasu nie miałem. W dodatku większość przesyłała mi niesformatowane teksty i nie zdążyłem do końca ich dokładnie sformatować. A we wtorek i tak czasu bym nie miał, tylko z rana bym wstawił gazetkę, a potem dzień poza domem. Więc wstawiłem w poniedziałek wieczorem. Dlatego napisałem we wstępie jak należy materiały przesyłać i dałem szablon. Mam nadzieję, że większość się z tym zapozna i będą przesyłać materiały według moich próśb.
mc_flay pisze:OKŁADKA - 2/10 - te dwa punkty tylko za to że jest. Niestety widać zupełny brak pomysłu. Zrobiona w pośpiechu i byle jak - najgorsza okładka ze wszystkich numerów które ukazały się dotąd. I nie piszę tego w kontekście tego że ja robiłem okładki.
Nie chciałeś zrobić to trudno, nikt inny też nie zrobił, więc musiałem coś na szybko zrobić. Mam nadzieję, że powrócisz do robienia okładek, bo Twoje są najlepsze. :good:

mc_flay pisze:MAŁE STATYSTYKI - M 7/10 W 9/10 - Super pomysł, ciekawa tematyka, przystępna forma prezentacji (czepie się szerokości kolumn w tabelkach tylko). Nie za dużo tekstu - tak jak trzeba, ładne tabelki, czytelnie rozmieszczone. Jedno ale, Pablo skąd 9 głosujących - ja liczyłem trzy razy i mi zawsze 8 wychodziło.
A konkretnie o co chodzi z tą szerokością? Za mała?
Te 8 głosów wynika prawdopodobnie z tego, że pewnie Marcin24 napisał swoją ocenę i jego post później skasowało.
mc_flay pisze:RANCZO OD „A” DO „Z” - M 9/10 W 10/10 - Pablo - brawa wielkie. Pomysł znakomity, wykonanie bardzo dobre, miejmy nadzieję że gdy się alfabet skończy będą nowe hasła do dopisania. Układ graficzny bardzo dobry, delikatne niezbyt nachalne grafiki są - dla mnie bomba.
A to ciekawe. ;) W poprzednim numerze wystawiłeś kącikowi niską ocenę, a teraz praktycznie idealną, chociaż forma kącika się nie zmieniła. :śmiech:

mc_flay pisze:KĄCIK LITERACKI - M 4/10 W 3/10 - ja przepraszam, ale co to jest? O co tu chodzi? Jaka jest fabuła i cel opowiadania - bo ja niestety nie wiem, nie doszukałem się. Sorki kavil ale takie jest MOJE wrażenie. Ławeczkowicze wpadają na posterunek i... no właśnie, po co dyskutować o czym? Tak jak nagle wpadli, tak i wypadli z posterunku i nie wiadomo skąd i po co pojawia się Fabian. Jednak jakiś potencjał w tym jest, wymaga jednak pracy i będzie dobrze. Wygląd, już było pisane ja tylko dodam że fotografie szczególnie ta Staśka gubią proporcje, a i to logo TVP można by wykadrować. Tekst też na fotki zachodzi.
Tego kącika już nie będzie, gdyż wczoraj kavil złożył rezygnacje z braku czasu. Ale kącik Wezóła będzie dalej prowadził.
mc_flay pisze:KĄCIK PROBOSZCZA - M 10/10 W 5/10 - rozpocznę od rzeczy gorszych, czyli wygląd.Taka ocena jest z kilku powodów. Po pierwsze ostatnia linijka kącika jest w zasadzie na krawędzi strony. Tak się nie robi. Toż to wystarczy spróbować poprzestawiać zdjęcia, ewentualnie je zmniejszyć, w ostateczności wykasować lub zmienić/skrócić którąś z wypowiedzi. Druga sprawa o czym wspominałem litery typu i,z,o,w itp. samotne na końcu linii. Trzecia rzecz tekst zachodzi na zdjęcia. Fajne wyrównanie tekstu - na wielki plus. Teraz przechodzimy do treści: Pablo geniusz i majstersztyk w jednym. Jedyna ocena w tej kategorii 10/10 i to w pełni zasłużona. Mistrzowskie połączenie klimatu ławeczki z przekazaniem nie
wiadomo kiedy ważnych informacji. Super, wielkie brawa.
:zdziwiony: :zdziwiony: :zdziwiony: Niemożliwe! Kącik Proboszcza lepszy od Ciotki? :zdziwiony: :zdziwiony: :zdziwiony: Prawdę mówiąc liczyłem tu na krytykę, jak przy poprzednim kąciku z JPII. Mi się wydawało, że nie jest tak do końca perfekcyjny od względem treści. A jeśli chodzi o wygląd to wiedziałem, że będzie krytyka, ale nie pomyślałem, żeby jakieś zdanie wyciąć.
mc_flay pisze:KĄCIK ROZRYWKOWY - M 7/10 W 5/10 - Tutaj na ocenę merytoryczną składa się ocena za kreatywność 10/10 - jak zwykle zadania genialne, ocena za treść 4/10 - chodzi mi o to że normalnie "opieprzasz" czytelników za to że nie przesyłają rozwiązań, to nie jest fair. Kącik jest bardzo wysoko oceniany i słusznie, jednak z nazwy jest on rozrywkowy i do tego służy. Sądzę że czytelnicy te zadania sobie rozwiązują, jednak nie każdy czuje taką potrzebę aby je wysyłać i trzeba to uszanować. Wygląd 5/10, jakiś element graficzny pojawił się, jednak na pierwszy rzut oka wydaje się że Twoje ubolewania które są na początku i wytłuszczona lista tych którzy przysłali odpowiedzi są najważniejsze. Na końcu jakby nieśmiało przycupnęło zadanie do rozwiązania (zresztą jak zwykle genialne).
Może i tak. Ale myślałem, że jak wprowadzę punktację, to zachęcę osoby to wysyłania odpowiedzi. ;)

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

15 maja 2014, 11:49

mc_flay pisze: KĄCIK PODRÓŻNICZY A’LA ZYCIAK - Grecja - M 7/10 W 8/10 - pomysł znakomity, nie samym Ranczem żyjemy i trzeba mieć jakąś odskocznię. Artykuł ciekawy, czytałem z zapartym tchem. Troszkę za krótki i czułem niedosyt dlatego taka ocena. Wygląd dobry, chociaż czcionka trochę większa jak w reszcie artykułów - wydaje mi się że interlinia też taka inna - ale może mi się wydaje chociaż jest jak dla mnie ok. Jeszcze jedno zastosowany tutaj typ wyrównania tekstu, jest wg mnie bardziej czytelny niż "wyjustowanie".

Oczywiście powtarzam to jest tylko i wyłącznie moje zdanie i moja opinia, każdy ma do tego prawo i nie może być za to tępiony.
Podziękować za taką miłą opinię :) :good:
Tekstu trochę mało w porównaniu z drugim artykułem- fakt- ale od mojej wycieczki w to miejsce minęło trochę czasu i już nie wszystko się pamięta, a też przepisywać Wikipedii nie chciałam. Jeśli czujecie niedosyt to może kiedyś wybierzecie się na wycieczkę w to miejsce, a warto! Fotki są mojego autorstwa.
Interlinia w tekście- 1,5 a czcionka 12 takie moje przyzwyczajenie po pisaniu prac licencjackich ;)
"Pietrek, ty nie myl przyjemności z pracą, jeśli nie chcesz, żeby w pracy nieprzyjemność spotkała cię"

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 394 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 466 razy

15 maja 2014, 12:39

KĄCIK PODRÓŻNICZY A’LA ZYCIAK - ORLE GNIAZDA - M 8/10 W 7/10 - powtórze się, pomysł znakomity, nie samym Ranczem żyjemy i trzeba mieć jakąś odskocznię. Bardzo ciekawie i napisane. Mimo iż jest bardzo dużo wiadomości teoretycznych wyraźnie wyczuwa się pasję i "to coś", jakby żyłkę do podróży i przygody. Mimo ilości faktów i długości tekstu czyta się dobrze i z zainteresowaniem. Co do wyglądu zastosowany tutaj typ wyrównania tekstu, jest wg mnie bardziej czytelny niż "wyjustowanie". Jak dla mnie zbyt mała interlinia i za małe marginesy tekstu "otaczającego fotografie.

No dziękuję , to super, że był ktoś, kto przebrnął przez mój artykuł, bo nie sądziłam, że znajdzie się ktoś, kto dotrwa w czytaniu go do końca. Wszystko to z powodu tematu, który tym razem jest bardzo obszerny i można bardzo wiele o nim powiedzieć. A jak jest masa informacji to ciężko je jakoś logicznie skomasować w krótkim tekście , żeby było choć trochę ciekawie. Istnieje wiele fascynujących historii związanych z tym obszarem, mnóstwo legend, mnóstwo ciekawostek, z którymi nie spotkamy się w szkole czy zdawkowych opisach w przewodnikach. Wystarczy wyściubić nos z domu i można naprawdę wiele się dowiedzieć od " tubylców " robiąc sobie taką wycieczkę objazdową . Na takich wyprawach przydarzają się też nam różne przygody, ale to niech pozostanie naszym fajnym wspomnieniem, niekoniecznie do gazetki .Fotki są jakie są , ale pogoda była bardzo kapryśna , więc wybaczcie . O sprawach technicznych nie będę się wypowiadać, bo obróbką się sama nie zajmowałam :płacze:

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

15 maja 2014, 15:19

To ja jeszcze trzy grosze wtrącę.

Hani i Andrzejowi nie mogę podziękować za ich recenzję gazetki niestety :pałka: .
Mc-flay chciałby, aby Ciotka istniała bodaj pod przymusem, jednak najwyraźniej jest w swojej ocenie odosobniony. Nie zmieni to zdania samej Ciotki, która jak powiedziała, tak zrobi. Natomiast postaramy się o jej godne zastąpienie.

A teraz ad rem. Pisałam o tym do Pablo na PW, powtórzę tutaj. Rola Naczelnego jest niewątpliwie bardzo trudna, jednak nie może się sprowadzać do wklejenia tego, co przesłali inni, bez bodaj dopasowania wielkości czcionki, interlinii etc. do całości. Zgadzam się z mc-flay, że skoro numer wyglądał, jak widać, należało opóźnić wydanie numeru o jeden dzień, niż go o ten dzień przyśpieszać. W żadnym razie numeru nie da się nazwać "gotowym", a taki podobno miał być w poniedziałek wieczorem. W tej sytuacji proponuję rozważyć jednak zwolnienie tempa i przygotowywanie wydań raz na dwa tygodnie. Dzięki temu też więcej autorów zdąży z tekstami, przez co Gazetka będzie ciekawsza.

PS. mc_flay - co do obramowania zdjęć, jako autor niewiele mam w tej kwestii do powiedzenia. Ja u siebie mam cienką ramkę, w numerze jest znacznie grubsza. Nie wiem, czy to kwestia pdf, czy czyjejś interwencji, w każdym razie wcześniej zdjęcia w ogóle u mnie ramek nie miały, a w numerze już owszem.
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

15 maja 2014, 15:35

Milla-nowa pisze: PS. mc_flay - co do obramowania zdjęć, jako autor niewiele mam w tej kwestii do powiedzenia. Ja u siebie mam cienką ramkę, w numerze jest znacznie grubsza. Nie wiem, czy to kwestia pdf, czy czyjejś interwencji, w każdym razie wcześniej zdjęcia w ogóle u mnie ramek nie miały, a w numerze już owszem.
W Wordzie mam ramkę 1 pkt z tego co mi przesłałaś.

A co do rzadszego wydawania to wiele się nie zmieni, bo i tak każdy będzie przesyłał materiały na ostatnią chwilę. Po prostu trzeba by było zmienić termin nadsyłania materiałów. Teraz to jest to poniedziałek południe a ja bym zmienił, żeby do soboty wieczór, żebym w już od niedzieli wiedział co w numerze będzie i robił na spokojnie.

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

15 maja 2014, 16:46

pablo pisze: A co do rzadszego wydawania to wiele się nie zmieni, bo i tak każdy będzie przesyłał materiały na ostatnią chwilę.
Nie prawda, bo tutaj wiele zależy od motywacji i jak to się tam mówi... siły przekonywania i postawienia na swoim :angel:

Na przykład:
gazetka jest wydawana raz na dwa tygodnie, przypuścimy i zakładamy że środa 5 czerwca
wtedy każdy kto chce, aby jego artykuł był opublikowany ma prikaz, że wysyła swoje materiały do piątku 30 maja i nie ma że boli, ale jak nie dośle, to te materiały spadają automatycznie do numeru następnego
naczelny pracuje, ma te 5-6 dni na dopracowanie gazetki i wtedy to ma ręce i nogi ;)
i jak będziemy systematyczni w datach, to będzie lepsza gazetka, a nie takie na JUŻ! JUŻ KOLEJNY NUMER... i narobiło się numerów X - jedne udane drugie mniej i nie oszukujmy się, co nagle to po diable :pałka:
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

15 maja 2014, 17:15

Nawet nie do piątku, a wręcz na tydzień przed. Inaczej naczelny będzie miał weekend z głowy. Nie jest rzeczą autorów pilnować rozmiaru czcionki i układu na stronie. Układ zresztą może się zmienić, bo gdy inny tekst będzie na pół strony, to następny może trzeba będzie przenieść. To wszystko spoczywa na redakcji.,

ODPOWIEDZ