Ranczerska Gazetka nr 12 [12 maja 2014]

W tym dziale możecie znaleźć gazetki redagowane przez Ranczersów dla Ranczersów.
Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

12 maja 2014, 21:19

Witam. Ponieważ gazetka już gotowa, więc zamiast wstawiać jutro rano, wstawiam ją dziś. Zapraszam więc do czytania i komentowania kolejnego numeru. :)

Oto link do gazetki:

Po otwarciu strony, klikacie na "Pobierz Plik" na dole strony.
http://hostuje.net/file.php?id=981d8efa ... 9d1c0d7ac2
Więc czytajcie i komentujcie. :)
Miłej lektury :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

12 maja 2014, 21:55

Statystyki - szóstka, jak zawsze. Za to że komuś się chce to zliczać.

Ranczo od A do Z - piękna promocja Rancza i Ranczopedii, z której hasła zostały wzięte. Tak trzymać! :good: Musiało kosztować sporo czasu wybranie haseł wedle alfabetu. Gratulacje dla pablo

Kącik Ranczopedii - moim zdaniem b. przydatne informacje, nie wiem co na ten temat inni, przydałaby się ocena.

Kącik podróżniczy - jak cudownie, że wrócił. Gratulacje dla Autorów. Hanię proszę, aby szturchnęła Andrzeja, co by nie stawiał spacji PRZED kropką i przecinkiem. Ale to drobiazg w porównaniu z piękną polszczyzną, jaką oba kąciki są opowiedziane. Witebski, który w tym wydaniu Gazetki był na urlopie, jest zachwycony, acz wyłapał jeden błąd, który sobie wziął za temat w najbliższym czasie. Ale pies trącał błędy - same artykuły (aż dwa) w kąciku czytałam z zapartym tchem. Kto nie jest tak upierdliwy, jak Witebski, z pewnością będzie jeszcze bardziej usatysfakcjonowany :D

Kącik Proboszcza
- wyśmienity, jak zawsze. :good: Jedna tylko uwaga - nie ściubić, jak miejsca nie wystarcza, a da radę skrócić.

Kącik literacki - nie wiem, jak inni, ale ja chętnie bym się dowiedziała o co chodzi. Poprzedniej części nie pamiętam, aktualna nic mi nie mówi, w dodatku formatowanie tekstu utrudnia czytanie w stopniu najwyższym. Kavil, doradzałam przypomnienie na wstępie poprzedniej części, zrobiłeś po swojemu, niestety nie wyszło. Treść może byłaby i fajna, gdyby człowiek się co chwila nie zastanawiał, o czym właściwie mowa. Innymi słowy - Kavil masz potencjał, ale uszanuj, po drodze do sukcesu, Czytelnika.

Kącik rozrywkowy - jak zwykle szóstka i jak zwykle diablo trudny. A potem Autor się dziwi, że przez tydzień odpowiedzi nie dostaje. Ale nie ma to tamto, Przemo94 ma takie rzeczy w małym palcu, a inni - trudno, niech szukają pomocy!
Ostatnio zmieniony 13 maja 2014, 17:38 przez Milla-nowa, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

12 maja 2014, 22:04

Pewnie Witebskiemu chodziło o powtórzenia :) Chyba zaćmienia jakiegoś dostałam, bo parę takich przypadków się trafiło :P

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

12 maja 2014, 22:05

Jakie pare zdań? Przecież wszystko skopiowałem co widziałaś i tylko to.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

12 maja 2014, 22:09

Ranczerka21 pisze:Pewnie Witebskiemu chodziło o powtórzenia :) Chyba zaćmienia jakiegoś dostałam, bo parę takich przypadków się trafiło :P
No i po co się wyrywa? Witebski na żadne powtórzenia nie zwrócił uwagi :przytul:
pablo pisze:Jakie pare zdań? Przecież wszystko skopiowałem co widziałaś i tylko to.
Racja. Ale uściubolone na końcu strony źle wyglądało i sądziłam, że dopisane. Zmieniłam mój komentarz adekwatnie do zastrzeżeń.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum

12 maja 2014, 22:14

To teraz mi się przypomniało Kogel- mogel: "Zenuś nie bądź taki wyrywny" :rechot:

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

12 maja 2014, 22:14

Bo się dziwnie jakoś tekst rozszerzył a nie chciałem 2 zdań dawać na kolejną strone. A jak statystyki? :P

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

12 maja 2014, 22:27

Ranczerka21 pisze:To teraz mi się przypomniało Kogel- mogel: "Zenuś nie bądź taki wyrywny" :rechot:
Prawda? :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :rechot:
pablo pisze: A jak statystyki? :P
A, no zapomniałam. Jak zawsze świetne. Ta część powinna na zawsze istnieć w gazetce. Każdy statystyki lubi. Poprawiłam post (znowu!).
Ostatnio zmieniony 12 maja 2014, 22:45 przez Milla-nowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum

12 maja 2014, 22:31

A te dyskusje językowe to tylko jedno powiedzenie na myśl pchają: "Fleksja to pańska suka była?" :P
Ale dobra koniec off-topu.
Fajne te artykuły Ciotki, nie nachalnie ale z czułością przekazane dobre treści ;)
Pablo Ty powinieneś w GUS-ie pracować, a nie być redaktorem Gazetki :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

12 maja 2014, 22:32

Milla-nowa, ale chodziło mi w sensie Twojego podium :P Czujesz porażkę, że nie 1 miejsce czy cieszysz się, że oba kąciki na podium? ;)

Ranczerka21, a pewnie że bym chciał tam pracować. :D

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

12 maja 2014, 22:37

pablo pisze:Milla-nowa, ale chodziło mi w sensie Twojego podium :P Czujesz porażkę, że nie 1 miejsce czy cieszysz się, że oba kąciki na podium? ;)
Pablo, nie chciałabym być nieuprzejma, ale czy Ty się na pewno dobrze czujesz? Ja nie mam kompleksu narcyza i dla mnie jest całkiem satysfakcjonujące, że oba nie wyleciały.
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

12 maja 2014, 22:47

Ranczerka21 pisze:A te dyskusje językowe to tylko jedno powiedzenie na myśl pchają: "Fleksja to pańska suka była?" :P
Jeden z najlepszych cytatów z Rancza :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :rechot:
Obrazek

Awatar użytkownika
kavil
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 18 razy

13 maja 2014, 15:41

Przepraszam, jakoś nie zauważyłem tej rady. W poprzedniej części. Do Wilkowyj przyjeżdża arcybiskup. Uciekając przed kobietą, która nie wierzy, ze jest tym za kogo się podaje trafia na ławeczkę i doprowadza jej bywalców do stwierdzenia, że cały kościół jest zdemoralizowany. Resocjalizacją zajmuje się policja i służba więzienna więc chcą poprosić o pomoc miejscową policje - Staśka. Więcej do zrozumienia sensu niepotrzebne. Co do formatowanie - myślałem, że tak będzie lepiej. W następnej części (o ile zechcecie, żeby się pojawiła) zmniejszę interlinę między wersami dialogu.

junior24
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

13 maja 2014, 18:43

Gazetka jak zawsze bardzo fajna.W tym numerze zaciekawiło mnie opowiadanie w kąciku proboszcza i kącik podróżniczy (oby pojawiał się częściej).
Kaj stary stoi szyb
Kaj łojców stoi dom
Kaj richtig wonio chlyb
Tam jo swój hajmat mom
Kaj huty wonio dym
Kaj fury pchajom zaś
Kaj czorno hołda jest
Tam hajmat świynty nasz

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

13 maja 2014, 18:50

kavil pisze:Co do formatowanie - myślałem, że tak będzie lepiej. W następnej części (o ile zechcecie, żeby się pojawiła) zmniejszę interlinę między wersami dialogu.
I nie pisz ich w trybie punktorów.
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

13 maja 2014, 18:56

junior24 pisze:Gazetka jak zawsze bardzo fajna.W tym numerze zaciekawiło mnie opowiadanie w kąciku proboszcza i kącik podróżniczy (oby pojawiał się częściej).
Dzięki, fajnie, że podoba się. :) Ale kącik proboszcza ukazywać co tydzień się nie będzie. (W zależności od bieżących wydarzeń religijnych). :)
Nie wiedziałem, czy się Wam podobać będą te tematy, ale zaryzykowałem i widzę, że kącik się podoba. :)

Co do kącika podróżniczego, może zyciak by cosik też napisał ze swoich podróży. ;)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

14 maja 2014, 19:40

No co taka cisza? Pobrań gazetki było sporo, chcemy znać Wasze zdanie, w końcu jeden numer jest do przeczytania w pół godziny. Gdzie główny krytyk - mc_flay? :lornetka:

Deleted User 1816

14 maja 2014, 19:56

Milla-nowa pisze:Gdzie główny krytyk - mc_flay? :lornetka:
Milla-nowa, nie gniewaj się ale wole się nie wychylać, znowu będzie że pozjadałem wszystkie rozumy i piekło się zacznie. A jak mam pod czymś się podpisać to muszę mieć przekonanie że jest to zgodne z moim sumieniem.

Chyba że Naczelny sam będzie chciał abym się wypowiedział, to chętnie to uczynię.

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 394 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 466 razy

14 maja 2014, 20:02

mc_flay pisze:
Milla-nowa pisze:Gdzie główny krytyk - mc_flay? :lornetka:
Milla-nowa, nie gniewaj się ale wole się nie wychylać, znowu będzie że pozjadałem wszystkie rozumy i piekło się zacznie. A jak mam pod czymś się podpisać to muszę mieć przekonanie że jest to zgodne z moim sumieniem.

Chyba że Naczelny sam będzie chciał abym się wypowiedział, to chętnie to uczynię.

Milla- nowa , widać , że mu się nie podobało , gdyby było inaczej to by napisał i nie bał sie burzy , bo za komplementy nikt sie nie oburza :mrgreen:

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

14 maja 2014, 20:06

Hania i Andrzej pisze: Milla- nowa , widać , że mu się nie podobało , gdyby było inaczej to by napisał i nie bał sie burzy , bo za komplementy nikt sie nie oburza :mrgreen:
Nie wierzę, że mu się nie podobał Proboszcz. Jeszcze bardziej nie wierzę, że nie podobała się Ciotka.
Musiała się podobać. :pałka: :rechot:

PS. Ja Wasz kącik zrecenzowałam!
Obrazek

ODPOWIEDZ