Michałowa

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych bohaterach serialu i filmu kinowego.
Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

14 maja 2015, 12:20

Sieradzak pisze: Czas niestety dał Jej się we znaki.
nie wiem w którym miejscu - nadal piękna, nadal żwawa, nadal podoba się facetom, i co wy piszecie że ma 75 lat, to jakaś pomyłka chyba, 60 to się może i bym zgodził, ale 75 - żarty sobie robicie.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

14 maja 2015, 15:37

mc_flay1 pisze:
Sieradzak pisze: Czas niestety dał Jej się we znaki.
nie wiem w którym miejscu - nadal piękna, nadal żwawa, nadal podoba się facetom, i co wy piszecie że ma 75 lat, to jakaś pomyłka chyba, 60 to się może i bym zgodził, ale 75 - żarty sobie robicie.
No ja np nie poznałabym od razu, że to Marta Lipińska. Co nie oznacza, że teraz jest jakaś nie taka.

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

14 maja 2015, 20:27

Michałowa była, jest i będzie CUDOWNA! Uwielbiam tę postać! Świetnie rządzi księżmi na plebani :P Na początku nie była zbyt ufna, co do nowej Amerykanki w Wilkowyjach. Nie dziwie się jej. Dobrze, że w miarę szybko się do niej przekonała! Tak wyglądała moja reakcja, gdy po raz pierwszy poparła pomysł Lucy: :zadowolony: Zawsze była inteligentną kobietą, ale ostatnio przechodzi samą siebie np. (udawanie nagłego osłabienia, by załatwić pracę na plebani dla Weronki. W umiejętny sposób zaszantażowała magistra. Może nie było to zbytnio zgodne z przykazaniami (oszustwo, szantaż) no, ale.. robiła to dla dobra Weronki :) Bardzo lubię sceny, gdy Michałowa "sprzecza się" z księżmi. Jak czasami coś powie to.. jest się z czego pośmiać :śmiech:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

matka siedzi z tyłu
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

22 maja 2015, 11:30

Marta Lipińska to doskonała aktorka.
Sama postać Michałowej ........pośmiać się można ale w gruncie rzeczy to okropny i bezczelny babol jest :)

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

23 maja 2015, 9:54

matka siedzi z tyłu pisze:
Sama postać Michałowej, pośmiać się można ale w gruncie rzeczy to okropny i bezczelny babol jest :)

Ojj... Znów nie taki okropny! :P
Po prostu w każdej sytuacji musi mieć własne zdanie. :D
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

matka siedzi z tyłu
Nowicjusz
Nowicjusz

23 maja 2015, 12:40

Ech , okropna :)
W realu takie najgorsze :)
Michałowa pyta o coś co jej nie ma prawa obchodzić a potem dodaje "zapytać zawsze można" :)
Kapitalnie pokazany archetyp wścibskiego babola umoralniającego bliźnich:)

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

24 maja 2015, 17:34

Marta pisze:
matka siedzi z tyłu pisze:
Sama postać Michałowej, pośmiać się można ale w gruncie rzeczy to okropny i bezczelny babol jest :)

Ojj... Znów nie taki okropny! :P
Po prostu w każdej sytuacji musi mieć własne zdanie. :D
widać że Michałowej nie tylko na plebani i parafi się boją :rechot: :rechot: :rechot:

Wredny babsztyl to jest, jednak i dobre serce czasami ma i sprawiedliwie (nie zawsze) potrafi ocenić.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

24 maja 2015, 17:41

matka siedzi z tyłu pisze:Ech , okropna :)
W realu takie najgorsze :)
Michałowa pyta o coś co jej nie ma prawa obchodzić a potem dodaje "zapytać zawsze można" :)
Kapitalnie pokazany archetyp wścibskiego babola umoralniającego bliźnich:)
Ja kocham, gdy ona słodkim głosikiem twierdzi: "Wszyscy wiedzą, ze jestem łagodnego usposobienia, jak mało kto". albo "Księża doskonale wiedzą, ze ja się w cudze sprawy nie wtrącam" :rechot: :rechot: :rechot:
Obrazek

darn234
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

24 maja 2015, 19:16

Może i wredna, może i wścibska, może i nachalna - ale postacią jest przecudowną! To kobieta mądra, odpowiedzialna i trzymająca władzę twardą ręką! Nie daje sobie wchodzić na głowę, a to w dzisiejszych czasach jest najważniejsze. Ma jedne z najlepszych tekstów w całym serialu, zarówno pod względem komediowym jak i obyczajowym. Ale zmieniła się nieco jednak od 1 serii. Na początku n.p. nie ufała Lucy, myśląc, że należy do sekty :rechot: Później jednak przekonała się do niej.
Doskonałe również było jak ganiła bp Sądeckiego - no bo kto odważyłby się takiej osobie stawić? Uwielbiam ją, uważam, że to jedna z najlepszych postaci w całym serialu. Bez niej nie wyobrażam sobie tego serialu.
"Okazuje się, że niewiedza też do grzechu prowadzić może, bo jak kto może się uczyć, a nie chce, to żadnego usprawiedliwienia dla niego nie ma" - Michałowa

matka siedzi z tyłu
Nowicjusz
Nowicjusz

25 maja 2015, 16:28

"kobieta mądra, odpowiedzialna i trzymająca władzę twardą ręką!"

Postać dla całości serialu oczywiście potrzebna ale właśnie w tym tkwi urok tej postaci - że to archetyp strasznego babola :)

Trzymająca władzę twardą ręką - heh , żadnej władzy to ona nie ma prawa mieć :)---- tylko ją sobie przypisuje prawem kaduka :)

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 185 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 191 razy

25 maja 2015, 16:56

Michałowa jest wścibska ale trzeba przyznać, że to mądra kobieta. Wiele razy udowodniła swoje racje. Nawet potrafiła przekonać biskupa Sadeckiego. :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

26 maja 2015, 16:40

Fakt, wścibska jest, ale za to bardzo śmieszna, mądra, umiejąca przekonywać i rozpętać prawdziwe piekło. :)

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 434 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

06 cze 2015, 7:36

Marta Lipińska: Nie tylko "Ranczo"

Obrazek
Czy można sobie wyobrazić serial "Ranczo" bez Michałowej?

Trzy tygodnie temu Marta Lipińska obchodziła 75. urodziny /AKPA
Żartuje, że o pewnych datach pamiętać nie musi. Przypominają je najbliżsi lub widzowie. Tak się stało ostatnio. 14 maja wcale nie zamierzała świętować 75. rocznicy urodzin. O jubileuszu przypomnieli Marcie Lipińskiej wielbiciele "Rancza". Tak jak kiedyś aktorka podbiła serca jako pani Eliza, beznadziejnie zakochana w panu Sułku, tak teraz widzowie darzą ją bezgraniczną miłością za Michałową właśnie.

Cały artykuł

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

12 cze 2015, 18:29

Świetna rola Lipińskiej! Czasem podobna do mamusi z ,,miodowych lat'', a czasem zupełnie inna! Bardzo bawi, a czasem też uczy.

AsiaK
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

22 cze 2015, 0:46

A mnie wyłączyła jak w czasie rozmowy telefonicznej stwierdziła, że ją też w pewnym stopniu "obowiązuje tajemnica spowiedzi". Michałowa jest absolutnie cudowna. Jej "manipulacje" to majstersztyk, nic tylko patrzeć i uczyć się. Ona zawsze dopnie czego chce :good:
"Żeby własne szczęście przedłożyć nad ludzkie gadanie, taki głupi to nawet ja nie jestem." - Kusy

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

29 cze 2015, 14:21

Nie ma chyba takiego pytania, które mogłoby zagiąć Michałową. ;)
Jest konsekwentna, inteligentna, ale również miła i czuła.
Cenię tą aktorkę również za jej udział w Miodowych latach, nawet tam miała tak dobraną rolę, prawie jak Michałowa. Koncertowo odgrywała teściową Karola, jak i również Michałową. :czapka:
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

29 cze 2015, 17:09

sypniewski5 pisze:Nie ma chyba takiego pytania, które mogłoby zagiąć Michałową. ;)
Jest konsekwentna, inteligentna, ale również miła i czuła.
Cenię tą aktorkę również za jej udział w Miodowych latach, nawet tam miała tak dobraną rolę, prawie jak Michałowa. Koncertowo odgrywała teściową Karola, jak i również Michałową. :czapka:

Pani Marta jest stworzona do takich władczych ról:)

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

29 cze 2015, 20:53

Bardzo mi się podoba ta postać. Jest dużym atutem serialu. Pani Marta Lipińska świetnie wczuwa się w rolę Michałowej. Wiadomo, że to właśnie ona rządzi na plebanii :D . Dąży zawsze do celu, nie boi się powiedzieć najgorszej prawdy nawet Biskupowi Sądeckiemu i umie poradzić sobie w trudnych sytuacjach :)

Valana
Nowicjusz
Nowicjusz

06 lip 2015, 12:39

Nie oglądałem "Rancza" aż do tej zabawnej sprawy z kampanią wyborczą Fabiana Dudy i Andrzeja Dudy. I tak już z rozpędu obejrzałem cały serial. Trochę to trwało, ale całość mam już za sobą. To tak sobie pomyślałem, że i coś napiszę, skoro już tyle godzin zainwestowałem w oglądanie.

Postać Michałowej przeniosła mnie w czasy mojej pobożnej młodości, kiedy to jako ministrant i członek parafialnej oazy miałem wielokrotnie do czynienia z księżowskimi gospodyniami. Było ich kilka (choć wszystkie miejskie, więc nie wiem, na ile różniły się od gosposi z wiejskich parafii), ale praktycznie wszystkie takie same - albo i nawet gorsze. Ta swoista mieszanina podlizywania się proboszczowi i pomiatania wikarymi (szokowało mnie, że czyniły to bez zwracania uwagi na obecność osób trzecich), pogardliwego traktowania przychodzących parafian, ostentacyjnie demonstrowana wyższość w stosunku do parafianek... tego nie da się podrobić. Ile razy podczas kolędy całowaliśmy klamkę na plebanii, bo gospodyni ministrantów wpuścić nie chciała (nawet interwencje u proboszcza nic nie dawały)... Tamta Michałowa niepodzielnie rządziła plebanią (dobrze, że nie pchała się do spowiadania - choć pewności nie mam, bo na plebanii przecież nie mieszkałem). Wredne postacie, bez dwu zdań.
Michałowa jest więc (przynajmniej z moich doświadczeń) bardzo wiarygodna. Jednak nie lubię tej postaci i tyle.

Natomiast "zrobiona" i zagrana jest znakomicie. Stary Arystoteles, który zalecał zachowanie zasady prawdopodobieństwa przy kreowaniu fabuły, z pewnością zaklaskałby z aprobatą.

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

10 lip 2015, 1:09

Uwielbiam Michalową i jej teksty :D
A w ktorym odcinku padł cytat:"A to już pięknie prawie jak biskup",nie pamieta ktos?
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

ODPOWIEDZ