Najlepsza postać kobieca

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych bohaterach serialu i filmu kinowego.

Którą z pań najbardziej lubisz w Ranczu

Lucy
3
8%
Monika
3
8%
Halina
4
10%
Kinga
2
5%
Klaudia
5
13%
Francesca
3
8%
Weronika
0
Brak głosów
Michalowa
5
13%
Solejukowa
11
28%
Hadziukowa
3
8%
Więcławska
1
3%

Liczba głosów: 40
juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

13 cze 2015, 19:30

Można zaznaczyć kilka opcji.Jesli chcecie i możecie to napiszcie za co lubicie tą panią(lub te dziewczyny)
To ja zacznę:
1)Halina-za to że wytrzymuje ze swoim mężem,utrzymuje go w ryzach,jest kobieca a kiedy trzeba tupnie nogą
2)Klaudia-za podejście do wsi(tez jestem ze wsi i tym bardziej ją lubie i rozumiem)oraz za ciągłe metamorfozy
3)Hadziukowa-mimo tego że jest ze wsi,założyła i własną firmę i jest elegancka bizneswomen i w dodatku kosmetyczka
4)Solejukowa-za to że z biedy wyszła i sodowa jej nie uderzyła.No i za te swoje teksty oraz za to że wychowała swoje pociechy na mądre osoby
5)Monika-za charrakter.Oraz za to że fajnie się ubiera
Czekam na wasze głosy i komentarze.Pozdrowienia :witam:
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 185 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 191 razy

13 cze 2015, 20:05

Dla mnie super kobietą jest Solejukowa. Wychować tyle dzieci, wytrzymać tyle lat z pijakiem, założyć firmę, utrzymywać rodzinę, zdać maturę, studiować to mistrzostwo świata. :good: :D
Podziwiam takie siłaczki.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

13 cze 2015, 21:01

1. zdecydowanie Solejukowa - za całokształt
2. Więcławska - za umiejętne prowadzenie interesu, za udane małżeństwo, za sprzyjanie Joli i Pietrkowi
3. Michałowa - za cięty język i umiejętność postawienia zawsze na swoim
4. Halina - chociaż jako zastępca wójta nic nie zrobiła, za umiejętności w radzeniu sobie z mężem

Kiedyś na tej liście byłaby Lusy, ale w IX serii postać ta stała się tak negatywna, że wszystkie poprzednie zasługi zostały wymazane
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

14 cze 2015, 22:12

Podpisuje się pod zdaniem, ze bezkonkurencyjną postacią jest Solejukowa. Kobieta godna naśladowania w każdej kwestii.

Binio
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

14 cze 2015, 22:55

Gwiazda 9. serii to Michałowa, niby prosta gospodyni a wszyscy przed nią trzęsą portkami.

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

15 cze 2015, 14:10

Według mnie na pierwszym miejscu powinna być Solejukowa, jest to postać bardzo rozwojowa, która przemieniła się diametralnie w tych wszystkich seriach.
Michałowa oczywiście za swoją "monarchię despotyczną" nad księżmi i biskupem.
No i oczywiście Halina, która dowiodła, że ze zwykłej kury domowej przy mężu stała się niezależną finansowo zastępczynią. Swoją droga ciekawe jakie stanowisko otrzyma w X serii, gdy Fabian zostanie zastępcą. Może będzie sekretarzem?

W ankiecie zabrakło mi Lodzi i Joli ;)
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

15 cze 2015, 22:50

Ja od opierwszego obejrzanego odcinka "Ranczo" byłam zachwycona Lucy! :oki: lecz po tym co pokazała w IX serii :zdziwiony: mój zachwyt trochę opadł... :? Mam nadzieje, że w X serii wróci dawna, pełna dobrej energii Lucy. :płacze:

Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami, godną podziwu kobietą jest Solejukowa! :czapka:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

15 cze 2015, 23:17

Zdecydowanie Solejukowa! Jest najzabawniejsza, a na dodatek dobrze dobrano do niej męża. Szczera, wesoła, ostra jak trzeba.

SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

17 cze 2015, 21:16

To może i ja się wypowiem w tym temacie.
Solejukowa-Wiadomo kobieta z trudnym mężem, wytrwała. A później kobieta sukcesu mimo wielu przeciwności losu udało jej się wyciągnąć z patologicznego życia. Postawiła Soluejuka do pionu :P . Podobało mi się też jej zachowanie w momencie gdy miała już zapewniony "byt", nie zwariowała z tego powodu znalazła rozsądne wyjście z sytuacji a także "pojednała" się z mężem(mam nadzieję że na stałe).

Lucy-Najlepiej napisana postać choć w 9 serii wiadomo jaka jest taka jest i tego już nie zmienimy. Ale w pewnym sensie i to jej zachowanie w tej 9 serii jest zaletą tej postaci bo jest to w pewnym sensie, zachowanie realne. W drodze do "władzy" wiele przeżyła i tych złych chwil i tych dobrych, ale jak już Lucy doszła do tej władzy to wycierpiała się jeszcze więcej. Zawiodła się na swoich przyjaciółkach i Dudzie(choć tutaj się pomyliła). Ale zawiodła się w pewnym sensie na całej ludności Wilkowyj. Miała chwile zwątpienia. Więc ta jej przemiana z energicznej i zadowolonej "amerykanki" do zmęczonej kobiety jest dobrze rozpisana i realna. Bo powiedzcie mi kto by po takim wójtowaniu" jak Lucy nie zwariował. Starała się za wszelką cenę zmienić Wilkowyje na lepsze ale ludzie jej to utrudniali(nie wszyscy). Miała piękne plany a nie wszystko poszło tak jakby tego sobie zażyczyła.

Michałowa-Co tu dużo pisać najlepsza postać której wszyscy się boją (szczególnie w 9 serii :D ). Taka "typowa" starsza pani która lubi sobie poplotkować, podsłuchać i wtrynić te swoje 3 grosze, ale na tym właśnie polega urok tej postaci.

Halina-Światowa kobieta, żona kandydata na prezydenta. Lubi opływać w luksusy ale szuka też jakiegoś uczucia którego u Pawła Kozioła nie znajduje. Trzyma swojego męża w ryzach gdy trzeba, ale też nie sprzeciwia mu się(za często). Choć mogłoby się wydawać że w porównaniu z Koziołem wychodzi obronną ręką to nie jest tak. Ukrywa swój romans z Magistrem i nie może podjąć decyzji czy woli jego czy też swojego męża który jest w stanie jej zapewnić byt i głównie luksusy. Postać dobrze napisana i zdecydowanie na plus.

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

17 cze 2015, 22:33

A o którą Weronikę w ankiecie chodzi? Werę - córkę Więcławskich czy Weronkę- obecną sklepową?

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

18 cze 2015, 7:34

SenatorPPU pisze:To może i ja się wypowiem w tym temacie.
Lucy-Najlepiej napisana postać choć w 9 serii wiadomo jaka jest taka jest i tego już nie zmienimy. Ale w pewnym sensie i to jej zachowanie w tej 9 serii jest zaletą tej postaci bo jest to w pewnym sensie, zachowanie realne. W drodze do "władzy" wiele przeżyła i tych złych chwil i tych dobrych, ale jak już Lucy doszła do tej władzy to wycierpiała się jeszcze więcej. Zawiodła się na swoich przyjaciółkach i Dudzie(choć tutaj się pomyliła). Ale zawiodła się w pewnym sensie na całej ludności Wilkowyj. Miała chwile zwątpienia. Więc ta jej przemiana z energicznej i zadowolonej "amerykanki" do zmęczonej kobiety jest dobrze rozpisana i realna. Bo powiedzcie mi kto by po takim wójtowaniu" jak Lucy nie zwariował. Starała się za wszelką cenę zmienić Wilkowyje na lepsze ale ludzie jej to utrudniali(nie wszyscy). Miała piękne plany a nie wszystko poszło tak jakby tego sobie zażyczyła.
Tu masz całkowita racje. Wyjazd jej w tym wypadku jest uzasadniony. Tylko tu chodzi o stosunek do męża, którego przeciez kiedyś kochała. Załatwianie tego wszystkiego za plecami, arbitralna decyzja ogłoszona tuż przed wyjazdem , bez pytania Kusego o jego zdanie , no i rozdzielenie malutkiej jeszcze córeczki na dwa lata z ojcem. To są powody,które nie pozwalaja jej zaliczyć do pozytywnych postaci tego serialu, a wręcz przeciwnie.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

18 cze 2015, 14:41

Gal pisze:
SenatorPPU pisze:To może i ja się wypowiem w tym temacie.
Tu masz całkowita racje. Wyjazd jej w tym wypadku jest uzasadniony. Tylko tu chodzi o stosunek do męża, którego przeciez kiedyś kochała. Załatwianie tego wszystkiego za plecami, arbitralna decyzja ogłoszona tuż przed wyjazdem , bez pytania Kusego o jego zdanie , no i rozdzielenie malutkiej jeszcze córeczki na dwa lata z ojcem. To są powody,które nie pozwalaja jej zaliczyć do pozytywnych postaci tego serialu, a wręcz przeciwnie.
Tak, masz rację. Jednak nie oceniałem Lucy w kryteriach takich "pozytywna-negatywna" a samym rozpisaniu tej postaci, jest zmiana z "energicznej zadowolonej osoby do zmęczonej pracą" a że jest to wiarygodne to moim zdaniem, jak najbardziej na plus, bo przebiegała odpowiednio. Gdybym miał ją oceniać w wymienionym wyżej kryterium to oczywiście w moim przypadku oceniałybym ją jako postać zdecydowanie negatywną w 9 serii.

AsiaK
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

18 cze 2015, 15:13

Marta pisze:Ja od opierwszego obejrzanego odcinka "Ranczo" byłam zachwycona Lucy! :oki: lecz po tym co pokazała w IX serii :zdziwiony: mój zachwyt trochę opadł... :? Mam nadzieje, że w X serii wróci dawna, pełna dobrej energii Lucy. :płacze:

Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami, godną podziwu kobietą jest Solejukowa! :czapka:
Myślę dokładnie tak samo. Największy niedosyt w IX serii to brak "ciepłej" Lucy. Solejukowa - czapki z głów, ale Hadziukowa też daje radę ;)
"Żeby własne szczęście przedłożyć nad ludzkie gadanie, taki głupi to nawet ja nie jestem." - Kusy

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

19 cze 2015, 17:21

Sieradzak pisze:A o którą Weronikę w ankiecie chodzi? Werę - córkę Więcławskich czy Weronkę- obecną sklepową?
O córkę Więcławskich
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

10fanta
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 31 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

23 cze 2015, 13:57

Myślę że każda z kobiet zasługuje na słowa uznania :)
Osobiście jestem wielkim fanem Pani Kazi, pani Haliny i pani Michałowej. Do tej pory także i Lucy niestety w IX serii już mniej. Solejakowa z Michałową są nie przeciętnymi postaciami w połączeniu ze świetnymi tekstami potrafią w każdej serii dostarczyć dużo śmiechu. Pani Halina zdobyła moją sympatię podczas zdawania kursu na prawo jazdy i do tej pory podoba mi się równie mocno

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

23 cze 2015, 14:06

10fanta pisze:Pani Halina zdobyła moją sympatię podczas zdawania kursu na prawo jazdy i do tej pory podoba mi się równie mocno
O tak! :rechot: właśnie wczoraj przypomniałam sobie ten odcinek. Najlepsze były te rozjechane kury. :śmiech:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

23 cze 2015, 15:27

Moim zdaniem jednak Monika jest jedną z najlepszych aktorek w Ranczu :) Spodobała mi się od pierwszego odcinka, w którym wystąpiła, choć na samym początku była postacią lekko negatywną postacią. Podoba mi się jej stanowczość, ten perfidny i bezwzględny charakter. Lucy również jest bardzo fajną postacią ale nie podoba mi się jej charakter w IX sezonie. Mam nadzieję, że to się zmieni w X sezonie :)

ODPOWIEDZ