Zmiany bohaterów na przestrzeni serii

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych bohaterach serialu i filmu kinowego.
DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

26 wrz 2014, 19:48

Piszcie jakie zauważyliście zmiany w bohaterach na przestrzeni wszystkich serii :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

26 wrz 2014, 20:21

DaMiAn1998 pisze:Piszcie jakie zauważyliście zmiany w bohaterach na przestrzeni wszystkich serii :)
Zakładając temat może samemu wypadało by się też wypowiedzieć, co? ;)

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator

26 wrz 2014, 20:24

No dobra, Nie wiem czy wy też zauważyliście ale Michałowa w pierwszych seriach mówiła do wszystkich bezosobowo co w późniejszych seriach zanikło

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 394 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 466 razy

26 wrz 2014, 20:45

Jerry - bardzo się zmienił , w sumie to nie do poznania międzu pierwszą a ósmą serią , w sensie wizualnym :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

26 wrz 2014, 21:07

Hania i Andrzej pisze:Jerry - bardzo się zmienił , w sumie to nie do poznania międzu pierwszą a ósmą serią , w sensie wizualnym :)
Wizualnie to chyba najbardziej Pietrek :rechot: :rechot: :rechot:

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator

26 wrz 2014, 21:14

Lucy też się strasznie zmieniła. Teraz wygląda o wiele lepiej

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

26 wrz 2014, 21:22

Każdy się trochę zmienił. Pietrek ma inny wygląd, ale wszyscy ławeczkowicze to nadal ci sami, poczciwi z charakteru bohaterowie :) No i Lodzia stała się bardziej agresywna

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

26 wrz 2014, 22:02

A Lucy bardziej seksowna ;)
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 185 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 191 razy

27 wrz 2014, 9:57

Ja uwielbiam Lodzię. Na początku była zwyczajną księgową z typowego urzędu i pod wpływem Czerepacha rozkwitła i zmieniła się w seksowną kobietkę.

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator

27 wrz 2014, 17:47

Bardzo zmieniła się także Violetka. W pierwszych seriach można powiedzieć, że była naiwna i głupia a od 5 serii stała się stanowcza i władcza :)

Awatar użytkownika
FeliciaM.
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

28 wrz 2014, 14:27

Na lepsze:

- Witebski - z bojącego się władzy niedowartościowanego polonisty, w pewnego siebie, umiejącego bronić swojego zdania i miejsca, potrafiącego zrobić coś dobrego dla innych (Lucy, młodzieży, itp.);
- Michałowa - ogólny rys charakteru pozostał ten sam, ale stała się, po początkowej nieufności, życzliwa w stosunku do Amerykanki, umiała bronić jej, kiedy Lucy miała problemy (ponadto potrafi wywrzeć dobry wpływ na księdza, ale to akurat było widoczne od samego początku);
- Czerepach - do momentu poznania bliżej pani Lodzi był typową mendą i gnidą urzędniczą, skupioną tylko na własnych korzyściach; ponadto dobrze wpłynęła na niego "przyjaźń polityczna" z Koziołem;
- Monika - jędza i femme fatale w ósmej serii, w dziewiątej pokazała swoje pozytywne cechy, co sprawiło, że spojrzałam na nią dużo łaskawszym okiem;
- ksiądz Robert - najpierw "radykał i ortodoks", potem - człowiek życzliwy i skory do pomocy wiernym (słowem, jego żarliwość została skierowana we właściwą stronę);
- ksiądz Piotr Kozioł - z zawziętego wobec brata w pierwszych seriach, w mądrego i mającego duże poczucie sprawiedliwości kapłana;

Pół na pół:

- Pani Lodzia - z jednej strony, z zahukanej i zakompleksionej księgowej zmieniła się w pewną siebie i zdecydowaną, z drugiej, zwłaszcza w ósmej serii, ulotniła się gdzieś jej poczciwość i wdzięk;
- Klaudia - najpierw nieco ekscentryczna, ale w sumie dobra dziewczyna, poszukująca swojego światopoglądu, później w stosunku do Fabiana zawzięta i mściwa - dopiero pod koniec ostatniej serii wróciła "dawna" Klaudia;
- Fabian - najpierw "młoda gnida urzędnicza", potem prawy i stateczny sekretarz gminy pod okiem Lucy (jednak brakuje mi trochę jego dawnej wyrazistości);
- Lucy - przez wszystkie serie uczciwa i porządna, jednak jej postać ostatnio zrobiła się mniej sympatyczna, jak również rozczarowała mnie jej postawa wobec Haliny, Lodzi, i Fabiana w ostatniej serii (o ile kiedyś chciała doprowadzić do zgody między skłóconymi braćmi Kozłami, o tyle ostatnio sama tkwiła w konflikcie przez dłuższy czas ze swoimi najbliższymi koleżankami z pracy, i nie chciała wysłuchać Fabiana, kiedy ten tłumaczył jej, że został "wrobiony" w kandydowanie w wyborach) - z drugiej strony, jej rozwój można odczytać na plus, bo dzięki swoim mniej chwalebnym cechom stała się bardziej realistyczna jako postać;

Na gorsze:

- Wioletka - niegdyś naiwna, a zarazem pełna wdzięku kokietka, obecnie często humorzasta i wredna w stosunku do Staśka (nie mówiąc o tym, że jest moim zdaniem grana w zbyt przerysowany sposób, nawet jak na komediową postać);
- członkinie spółki "Chess & Pierogi Company" - bardzo rozczarował mnie konflikt między Hadziukową, Solejukową i Więcławską, bo przysłonił im wszystko inne - zresztą rozczarowujące było generalnie to, że tym, którzy do niedawna wstawiliby się za Lucy, jak wtedy gdy została oskarżona o kradzież pieniędzy na komputery i aresztowana, zrobiło się obojętne to, że postanowiła zrezygnować z "wójtowania" i wrócić na stałe do Stanów.
"A kiedy mi powiedziała "tak", to jakby oknem wpadł piękny ptak..."

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 434 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

28 wrz 2014, 17:32

FeliciaM. pisze:- Monika - jędza i femme fatale w ósmej serii, w dziewiątej pokazała swoje pozytywne cechy, co sprawiło, że spojrzałam na nią dużo łaskawszym okiem;
:zdziwiony: A to ciekawe :D A kiedy obejrzałaś tą dziewiątą serię :rechot:

Awatar użytkownika
FeliciaM.
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

28 wrz 2014, 17:33

Sorry, błąd w druku 8-).

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

28 wrz 2014, 17:58

strazak210 pisze:
FeliciaM. pisze:- Monika - jędza i femme fatale w ósmej serii, w dziewiątej pokazała swoje pozytywne cechy, co sprawiło, że spojrzałam na nią dużo łaskawszym okiem;
:zdziwiony: A to ciekawe :D A kiedy obejrzałaś tą dziewiątą serię :rechot:
Jak kiedy? Na planie spędziła ostatnie miesiące :rechot:

Awatar użytkownika
FeliciaM.
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

28 wrz 2014, 22:56

No ba! Nawet żem ukradła jeden egzemplarz scenariusza i wszystko wiem! I nic mi nie zrobita :D !
;)

mikus
Nowicjusz
Nowicjusz

08 paź 2014, 22:04

każdy z bohaterów się trochę zmienił, pod różnymi względami :)

Awatar użytkownika
mister
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

14 mar 2015, 17:29

Ksiądz Maciej stał się trochę bardziej ludzki, mniej zaczął siedzieć w książkach. Myślę, że w pewien sposób dopomógł mu konflikt z księdzem Robertem. Nie jest to jakaś wielka zmiana, ale trochę bardziej wychodzi do ludzi (mimo, że często mówi niczym Witebski na ławeczce - aż za mądrze, i myślą, że bredzi)
Zauważyłem też zmianę stosunku Michałowej do Staśka - w którymś z pierwszych odcinków jak przyszedł na plebanię mówiła: "Z policją nie ma prywatnie. Przesłuchanie albo spowiedź" (sens zachowany - mogłem coś pomylić)
Polakowski - na początku do cna uczciwy, aż naiwny, ale sympatyczny. Teraz ma romans z żonatą kobietą i żadnych wyrzutów sumienia.
Kinga - przestała się buntować. Chociaż nie wiadomo czy znowu nie zacznie jak księża zaczną walczyć z "grzechem, który ma miejsce pod dachem dworku"
Solejukowa - uwierzyła w siebie, studiuje, zaczęła biznes z pierogami, nie jest już taka zahukana, jest bardziej pewna siebie
Co do Klaudii - jeszcze jedno. Ojciec już jej nie poznaje, po tym, że jej nie poznaje, tylko ją z wyglądu poznaje, znaczy przestała się przebierać ;)

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

27 maja 2015, 22:32

Mnie chyba najbardziej podobała się:
przemiana Solejukowej, gdy uwierzyła w siebie.
zmiana kobiet, gdy zaczęły pracować, a mężom nie miał kto obiadku ugotować :rechot:
Kinga, która zakończyła okres buntu.
Ksiądz Maciej, który zaczął mówić trochę bardziej "po ludzku". :P
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

darn234
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

31 maja 2015, 11:24

No to tak:
-Kusy się nie zmienił NIC A NIC. Mówię tu raczej o jego nieprzeciętnej inteligencji i wyglądzie niż zachowaniu, bo to, że przestał pić i zaczął malować na jego zachowanie praktycznie nie ma wpływu.
-Lucy - kiedyś pogodna i uśmiechnięta, teraz cały czas ponura (ale na to mają wpływ problemy małżeńskie i zawodowe). Wygląd o wiele, wiele dojrzalszy niż w 1 serii. Z młodej dziewczyny zmieniła się w prawdziwą kobietę.
-Proboszcz/Biskup - w 1 serii był bardziej cięty i mściwy niż teraz. Nieco złagodniał, mam też wrażenie, że zrobił się nieco bardziej ludzki, bo bardziej rozumie niektóre problemy.
-Wójt - kolejna osoba, u której zmian praktycznie nie zauważamy. Cwana bestia, robiąca wszystko by się dorwać do władzy i utrzymać przy stołku. Szkoda tylko, że już nie lata ze swoją siekierą :( I raczej już nie będzie, bo nie chce ryzykować reputacji (w końcu jest bardzo wysoko i cała Polska patrzy mu na ręce.
- Solejukowa - przykład kobiety, która uwolniła się z tyranii męża. Na początku taka poddana że aż strach, ale kiedy zaczęła odnosić sukcesy, najpierw w pierogach, potem w firmie i jeszcze potem w książce, stała się pewna siebie, niebojąca się postawić mężowi. Bardzo pozytywna zmiana, która zaczęła się od słów "Tera kurna ja!"
- Pietrek - w sumie u niego zmienił się tylko wygląd i profesja - w zachowaniu wielkich różnic nie zauważyłem. Jaki gramotny był, taki jest :)
- Solejuk - zmiana odwrotna niż u żony. Kiedyś on rządził, teraz stał się rządzonym przez swoją własną żonę. Dobrze, że jego charakter się utemperował i stał się milszy i zaczął bardziej szanować rodzinę.
- Czerepach - zmienił się może tylko w tym, że już nie jest taki posłuszny Wójtowi. Ale poza tym w sumie taki sam jak kiedyś.
- Michałowa - zrobiła się milsza, ale nadal trzyma plebanię twardą ręką. I dobrze, że tak jest, żadnych zmian w tej postaci nie dopuszczam!
"Okazuje się, że niewiedza też do grzechu prowadzić może, bo jak kto może się uczyć, a nie chce, to żadnego usprawiedliwienia dla niego nie ma" - Michałowa

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

03 cze 2015, 13:25

Wioletka się jakoś z wyglądu trochę zmieniła pomiędzy ósmą, a dziewiątą serią. Jakoś tak inaczej wygląda, tylko nie wiem czemu. Halina bardzo schudła, Pietrek zmienił imidż, image, czy jak to tam się pisze :śmiech: , Czerepach nowe okulary.

ODPOWIEDZ