Który Solejuk to Hadziuk?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych bohaterach serialu i filmu kinowego.
Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 198 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 209 razy

08 maja 2015, 23:15

To że Solejukowa tak powiedziała do Solejuka to jedno - a powiedziała w sytuacji gdy chciała aby on jako "ojciec" całej rodziny uświadomił syna, ta sama Solejukowa też powiedziała jak się sprawa rypła że była młoda i sama i nie wiedziała czy wróci. Solejukowa moim zdaniem też nie jest taka aby jak ma obowiązek - czytaj dziecko - to szukała rozrywek. A gdy chciała Macieja namówić na rozmowę uświadamiającą z Mariankiem, to jak - najlepiej odnieść się do ojcostwa, to poskutkuje.
Dlatego ja nadal obstawiam Marianka.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Reklama

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

08 maja 2015, 23:24

No, jednoznaczne to to nie jest, ale z drugiej strony Solejuk mówi, ze siedział za komuny, a to z kolei wskazuje wyłącznie na Marianka, pozostałe dzieci są młodsze, więc tylko Marianek pasuje do daty. Poza tym młody tatuś mógł się nie orientować dokładnie w terminach poczęć i porodów. Przy kolejnych dzieciach raczej by we wcześniaka nie uwierzył.
Obrazek

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

08 maja 2015, 23:35

o to to to, dokładnie mój tok rozumowania. Co nie znaczy że mam rację, jednak ja jestem przekonany że to właśnie Marianek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

09 maja 2015, 0:25

Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Wszyscy przyjęliśmy, że Solejukowa MA to nieślubne dziecko. A tymczasem tego nikt nie wie. Ona się przyznała do zdrady, bo mąż jej wcisnął, że "amerykańskie uczone" udowodniły, że jedno dziecko nie jest jego. Tymczasem ona do tego czasu mogła być absolutnie przekonana, że wszystkie dzieci ma z własnym mężem. Skoro jednak istnieją naukowe dowody i to ba! - z samej Ameryki, to widocznie "chwila zapomnienia" zaowocowała czymś więcej i najwwyraźniej musiała się jej zdarzyć wpadka z kochankiem. To wszystko zresztą tym bardziej wskazuje na Marianka.

PS. Ciekawe czy scenarzysta zdaje sobie sprawę z tego, że my tu drobiazgowo roztrząsamy domniemane ojcostwo Hadziuka, podczas gdy on poboczny wątek jedynie wprowadził, ot tak - dla urozmaicenia :rechot:
Obrazek

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

09 maja 2015, 0:38

Milla-nowa pisze:PS. Ciekawe czy scenarzysta zdaje sobie sprawę z tego, że my tu drobiazgowo roztrząsamy domniemane ojcostwo Hadziuka, podczas gdy on poboczny wątek jedynie wprowadził, ot tak - dla urozmaicenia :rechot:
Lepiej aby nie wiedział, bo jakby naczytał się tego wszystkiego, to nie mógłby nic napisać, z nerw że my to tak analizujemy i jeszcze by go odesłali na leczenie na oddziale zamkniętym - i co wtedy z X serią? :bosz:
Obrazek

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

09 maja 2015, 8:56

Może odwrotnie by to zadziałało i nasze rozważanie byłoby uznane jako inspiracja do wyjaśnienia tych wątków w kolejnych seriach i wtedy mogłoby być ich jeszcze wiele bo takich wątków przecież sporo

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

09 maja 2015, 9:32

Ranczerska dociekliwość mnie przeraża :P
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
goskaczg
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 206 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 226 razy

09 maja 2015, 13:57

sypniewski5 pisze:Ranczerska dociekliwość mnie przeraża :P
Ranczersi są dociekliwi. :D
Zgadzam się, że chyba Solejukowa sama nie wie czy to jedno dziecko jest nieślubne. Zakłada taką możliwość. I ojcem może być Hadziuk. Sama przyznała się do zdrady a reakcja Hadziuka to potwierdziła. :D Według mnie Solejuk chodził na włamy i siedział jak już Marianek był na świecie. Zakładam, że któreś z kolejnych dzieci może być Hadziuka. Takie są moje podejrzenia.
Milla-nowa pisze:No, jednoznaczne to to nie jest, ale z drugiej strony Solejuk mówi, ze siedział za komuny, a to z kolei wskazuje wyłącznie na Marianka, pozostałe dzieci są młodsze, więc tylko Marianek pasuje do daty. Poza tym młody tatuś mógł się nie orientować dokładnie w terminach poczęć i porodów. Przy kolejnych dzieciach raczej by we wcześniaka nie uwierzył.
Jest powiedziane, że siedział za komuny ale może jeszcze później też siedział. Uczciwie nigdy nie pracował czyli większość czasu spędził na włamach. :D A dużo faktów czasowo się nie zgadza to i tu nie wiadomo czy to było za komuny czy później. :D
Sporo wątków jest niewyjaśnionych. Najważniejsze, że Solejuk już nie drążył tego tematu nieślubnego dziecka. :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

20 maja 2015, 1:15

W ktorym odcinku o tym byla mowa?tzn, ktory odcinek ktorej serii bo Solejuk w tym swoim liczeniu był the best :good: :bosz: :D
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
goskaczg
Moderator
Moderator

20 maja 2015, 7:50

4 seria, odc. 48 :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

20 maja 2015, 9:25

Też mi się zawsze wydawało, że Marianek. :)

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

25 maja 2015, 14:40

goskaczg pisze:4 seria, odc. 48 :D
Ok dzięki :papa:
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
Aniciawaszka
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 39 razy
Kontakt:

07 lut 2018, 13:51

I ja chciałabym dodać swoje 3 grosze przypuszczeń do tego wątku.

Według mnie dzieckiem Hadziuka na pewno nie jest Marianek, a przemawiają za tym 2 duże poszlaki:
- Marianek jest pierwszym dzieckiem swoich rodziców, ciężko jest podejrzewać, że już pierworodny pochodził ze zdrady. Tym bardziej, gdyby Kazimiera zaszła w ciążę przed ślubem, to raczej jako kobieta roztropna i na wskroś uczciwa, wyszłaby za mąż za Hadziuka, jeśli to on byłby ojcem dziecka. Poza tym Solejukowa wspomina, że zaszła w pierwszą ciążę bardzo młodo, a zdradziła męża, jak on już kilkakrotnie był na włamach - to wyklucza dla mnie Marianka spoza kręgu podejrzanych
- Marianek jest bardzo podobny do swojego ojca z powodu zainteresowań motoryzacyjnych, o czym często wspomina sam Solejuk. Marianek, pomimo naprawdę dobrego charakteru, daje się czasami poznać też od strony interesowności ("A za ile?"), a tę cechę również dzieli przede wszystkim z Maciejem.

Na pewno trzeba podejrzewać któreś ze starszych dzieci, bo według słów samej Solejukowej "Ty (Solejuk) wolałeś na włamy chodzić, niż młodej żony pilnować".

Ja rozważam więc 2 propozycje: Szymek (o którym nikt chyba wcześniej nie wspominał) i wymieniana przez innych użytkowników Kasia.
Szymek pasuje z trzech powodów:
- jego urodziny - jako drugiego najstarszego - mogłyby najbardziej pasować czasowo do terminu poczęcia nieślubnego dziecka z Hadziukiem
- charakter Szymka jest praktycznie w całości odziedziczony po matce, nie jest on skory ani do agresji, ani do interesowności, przy tym jest bardzo zdolny "po matce"
- Szymek ma natomiast również "żyłkę techniczną", ale nie wiadomo, czy takie zainteresowanie pojawiło się pod wpływem starszego brata, inteligencji odziedziczonej po matce, czy są to w jakimś stopniu "geny ojca-Macieja"

Kasia natomiast:
- jest jedyną córką swoich rodziców - mężczyzna, który miał 6-ciu synów, z dużym prawdopodobieństwem spłodzi kolejnego chłopca niż dziewczynkę, wiem, co mówię ;)
- charakterem jest podobna do matki, nie dzieli w ogóle zachowań i postępków ojca-Solejuka
- jest ostatnim dzieckiem, które pasuje do schematu "ja byłam młoda, ty chodziłeś jeszcze na włamy, nie wiadomo było, czy wrócisz" - który to schemat przedstawiła sama Kazimiera
EDIT: w serialu jest wyraźnie zasugerowane ponadto, że Solejuk właśnie wobec córki ma najwięcej podejrzeń :)

EDIT 2: Przestudiowałam jeszcze kilka scen i tym bardziej skłaniam się do Kaśki Hadziukównej, jeśli można to tak żartobliwie nazwać.
Przesłanka pierwsza: kiedy Solejuk przygląda się bardzo natarczywie dzieciom, najdłużej spędza na lustrowaniu córki. Potem u księdza sprawdza w księdze chrztu ojcostwo właśnie Kaśki.

Jest jeszcze jedna przesłanka, zdecydowanie subtelniejsza i być może już przeze mnie wyolbrzymiona, ale osobiście uważam, że Kazimiera podeszła do sprawy tak emocjonalnie właśnie przez Kaśkę (m.in. nie zachowała zimnej krwi i nie wyśmiała sprytnie "wymysłów" męża). Kobieta była świadoma, że córka, jako istota delikatniejsza i - niestety powiedzmy sobie wprost - z mniejszymi perspektywami (jak na tamtą chwilę) miałaby bardzo ciężkie życie i mnóstwo problemów ze strony Solejuka, gdyby się faktycznie wydało, że jest ona tak naprawdę owocem romansu Kazimiery i Hadziuka. Są to już moje domysły i być może pewnego rodzaju przeczulica, ale wydaje mi się, że Solejukowa zachowałaby się bardziej racjonalnie, gdyby chodziło o któregoś z synów, którzy umieliby się i sami urządzić, i sami obronić przed ojcem.

Podsumowując, według mnie dzieckiem Hadziuka na pewno nie jest Marianek, a według mnie najprawdopodobniej jest to Kasia.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 08 lut 2018, 13:48 przez Aniciawaszka, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam na ranczo.wikia.com - jedyną internetową encyklopedię o serialu Ranczo!

Awatar użytkownika
goskaczg
Moderator
Moderator

07 lut 2018, 19:41

Jak już wcześniej pisałam, uważam, że Marianek jak najbardziej jest dzieckiem Solejuka. Zgadzam się jako syn pierworodny raczej niemożliwe żeby pochodził ze zdrady. Solejukowa wcześnie wyszła za mąż i na pewno była młodą żoną kiedy mąż '"chodził na włamy". Solejukowie mieli samych synów i tylko jedną córkę. Wielce prawdopodobne jest, że to własnie Kasia - to jedno dziecko, dziewczynka pochodzi ze zdrady. Takie są moje przypuszczenia. :)

Awatar użytkownika
Aniciawaszka
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 39 razy
Kontakt:

07 lut 2018, 20:04

goskaczg pisze:
07 lut 2018, 19:41
Jak już wcześniej pisałam, uważam, że Marianek jak najbardziej jest dzieckiem Solejuka. Zgadzam się jako syn pierworodny raczej niemożliwe żeby pochodził ze zdrady. Solejukowa wcześnie wyszła za mąż i na pewno była młodą żoną kiedy mąż '"chodził na włamy". Solejukowie mieli samych synów i tylko jedną córkę. Wielce prawdopodobne jest, że to własnie Kasia - to jedno dziecko, dziewczynka pochodzi ze zdrady. Takie są moje przypuszczenia. :)
Dokładnie Gosiu! Jeszcze trzeba brać pod uwagę to, co dodałam później do posta (o afekcie emocjonalnym Kazimiery wobec Kasi) i to, że sam Solejuk (który głupi może czasem był, ale swój rozum miał ;)), miał najwięcej podejrzeń wobec córki - do tego stopnia, że poszedł aż sprawdzać zapisane imię ojca Solejukównej w księdze chrztów na plebanii u proboszcza.

Do prawdy w 100% pewnie nikt z nas nie dotrze, ale ja też stawiam na to, że Tadeusz Hadziuk jest właśnie biologicznym ojcem Kasi. :witam:
Zapraszam na ranczo.wikia.com - jedyną internetową encyklopedię o serialu Ranczo!

ODPOWIEDZ