Błąd w planie wójta?

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
pietros
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

31 sie 2011, 9:38

Oglądając ostatni odcinek piątej serii ciągle męczy mnie jedna rzecz. Konkretnie chodzi mi o plan wójta na zdobycie poparcia. Męczy mnie to, ponieważ wiele razy widziałem taką rzecz, że jak popierasz wroga, to przyjaciele się odwracają. Jeśli wójt poparł Lucy to jej wyborcy na niego zagłosują, ale jego sojusznicy, którzy sami stworzyli to referendum nie zagłosują nie niego czyli w sumie wyjdzie prawie na zerze ;/
A wy jak uważacie?
"Gdy za ladą Ją ujrzałem, to natychmiast oszalałem!" - piosenka Pietrka.

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

31 sie 2011, 10:18

Ale sojusznicy wójta byli nieliczni, a wyborców Lucy było dużo więcej ;)

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

31 sie 2011, 10:22

Stasiek by powiedział: "błąd, a może i nie błąd". Myślę, że sprawa ma kilka aspektów. Po pierwsze wybory na senatora są bardziej prestiżowe, przynajmniej teoretycznie, więc wiele osób nie patrząc na kościelne orędzie i tak zagłosowało na ex-wójta. W końcu "senator z Wikowyj" to duża duma dla mieszkańców wsi. Poza tym, jak mawia powiedzenie "łaska wyborców na pstrym koniu jeździ". Kozioł z pewnością ma swój tzw. "twardy elektorat", który niezależnie od wszystkiego i tak na niego zagłosuje. Skądinąd, ile było tej opozycji wobec Lucy?? Myćko i kilku chłopów. Twarda opozycja przeciwko niej to 29% , 71 % głosowało w referendum za jej pozostaniem na stanowisku wójta. Opinia ludzi kształtowała się pod wpływem chwili ( kontrola zwierząt, problem z wywozem śmieci). Przecież jeszcze chwilę przed wystąpieniem Kozioła w kościele, sondaże nie dawały Lucy żadnych szans. Uważam, że to kolejny sprytny, wyrachowany plan senatora, który na polityce zęby zjadł i doskonale potrafił przewidzieć reakcję swoich sprzymierzeńców, jak i oponentów :)

ODPOWIEDZ