Ranczo odc. 63 Przewroty kopernikańskie

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.

Jak oceniasz odcinek pt. Przewroty kopernikańskie?

Bardzo dobrze, niczego w nim nie brakowało.
23
85%
Średnio, troszeczkę bez wyrazu.
2
7%
Słabo, jeden z mniej ciekawych odcinków tej serii.
2
7%

Liczba głosów: 27
Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 910 razy
Kontakt:

03 maja 2011, 22:57

Emisja premierowa: 22.05.2011

Streszczenie odcinka:

W gminie wzrasta ferment, opozycja kusi ofertą władzy najpierw byłego wójta, a kiedy ten odmawia, Czerepacha. Takiej propozycji Czerepach oprzeć się nie potrafi, nawet mimo jednoznacznego sprzeciwu żony. Zmienia jednak zdanie, kiedy były wójt swój plan polityczny przedstawia. Planu na razie nie poznajemy, ale opinię, że wójt jest geniuszem, owszem. Fabian Duda pozyskuje dla gminy unijne fundusze, namawia rolników do inwestycji. To wcielenie, łączące w sobie Dr Judyma i Siłaczkę, robi na tyle silne wrażenie na Klaudii, że zaprasza go do siebie w celach romantycznych. To z kolei bardzo nie podoba się jej ojcu, który sięga po swój ulubiony argument, siekierę. Lucy wysyła w teren komisję, która ma sprawdzić, jak w wiejskich zagrodach traktuje się zwierzęta. Dochodzi do incydentów, a nawet pobicia, konkretnie wójtowa i Lodzia biją chłopa, który pastwi się nad końmi.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2011, 23:58 przez zyciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

22 maja 2011, 21:16

Świetny odcinek. Najlepsza scena to Fabian z Klaudią :)
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

22 maja 2011, 22:06

Najlepsza scena wójta z Dudą! :rotfl: :rotfl:
Obrazek

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

22 maja 2011, 22:21

No pięknie :lol: Chodzi mi tu o ponowny związek Klaudii z Dudą :ok
Dobra ta scena była, jak Pan Prezes Kozioł straszy Fabiana nowiuśką siekierą 8-)
Sporo było tym razem o Fabianie Dudzie - i bardzo dobrze. Lubię go. Nawet ten cały PROW to jak dla mnie ciekawy temat.
Interwencja komisji (Staśka, Lodzi i Prezesowej) - haha :hippie
Ciekawe bardzo, co kombinuje Kozioł razem z Czerepachem. Bo owiane to zostało tajemnicą. Ani był wójt ani Pan Arkadiusz chyba nie zamierzą kandydować... Hmm.
Wątek Tomka - spoko, może w końcu weźmie się do pisania. Tak samo wątek Kingi - ma dziewczyna potencjał, trzeba przyznać.

Monipul
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

23 maja 2011, 8:38

Jestem pod wrażeniem wczorajszego odcinka - KAPITALNY, interwencja komisji ds. zwierząt - pierwsza klasa, nie myślałam, że Lodzia potrafi być taka agresywna, ale w takiej sprawie, popieram całym sercem, jak ktoś bije zwierzęta należy mu się to samo :pala . Nareszcie było trochę więcej Dudy, fajny z niego facet i nareszcie nie jest sam :ok , poza tym byłam pod wrażeniem jego odwagi wobec Wójta - co to miłość robi z człowieka, prawda?? ;) No i Kinga, coraz bardziej lubię ta postać, ciekawa jestem jak wikaremu pójdzie nawracanie anarchistki :scratch Czuję, że będzie z tego przyjaźń, albo nawet i nawrócenie - zobaczymy

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

23 maja 2011, 8:48

Szczerze powiem, że ten odcinek "piątki" jak do tej pory najmniej przypadł mi do gustu. Muszę go sobie jeszcze raz obejrzeć, ale moje pierwsze wrażenia są takie, że momentami było za nudno po prostu, a sceny które miały być "rodzynkami" były przesadzone - lincz Hryćki był zanadto przerysowany, a pokazowe gospodarstwo rolne to jakaś taka dziwna "apoteoza"/ciśnięcie czegoś na siłę.
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

Awatar użytkownika
naska
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

23 maja 2011, 10:34

Odcinek jak dla mnie świetny!

Scena komisji ds. zwierząt świetna, ale mi się śmiać chciało jak nagle wójtowa wyrwała Staśkowi pistolet a Lodzia pałke.
Widać Klaudia będzie z Fabianem, a co do Fabiana też bardzo mi się spodobał nie dał się nastraszyć nowym sprzętem exWójta.
Ławeczka i jej 2 sceny także rozwalające. Myślałam że pękne ze śmiechu jak Solejuk powiedział: "Z ławeczką zadzierasz..." :lol:
Scena z piontą wspaniała, widziałam ją już ale nadal mnie wzrusza ;)
Czerepach z exWójtem coś kombinuje... on to ma łeb bo takich skrzydeł to tylko przy Wójcie dostaje.
Porównywając Wikarego do 3 serii od początku jego przyjazdu do teraz i jego podejścia do Kingi to nadal nie mogę uwierzyć że tak się zmienił, wcześniej to by zwyzywał Kingę itd...
Kusy też znalazł dobry sposób jak zmusić Witebskiego do pisania powieści.
Bardzo szkoda mi Lucy, ale podoba mi się to że się nie boi. Z pomysłem o komisji do zwierząt ludzie mogli ją z większymi szansami zdjąć z miejsca wójta to i tak się nie poddała :)
"Ale nie kocha się za coś tylko pomimo"

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

23 maja 2011, 10:49

Odcinek pierwsza klasa. Scena ławeczki kapitalna. :lol:

wwz
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

23 maja 2011, 18:14

Najlepszy odcinek 5 serii. Scena z Wójtem, Duda i siekiera fenomenalna. Ławeczka rządzi. Jak Hadziuk powiedział, że nie chce się iść do domu to jakoś tak poczułem, że nie chce się żeby Ranczo się skończyło. CHCEMY 6 SERII !!!

Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

23 maja 2011, 18:51

wwz a skąd wiesz, że jest najlepszy oglądałeś do końca serię? ;)
Hadziuk jak już coś, nie żebym się czepiał, ale w nazwiskach bohaterów błędów nie wypada robić. Choć wiem, że niektóre sprawiają problemy np. nasz dr Wezół
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.
Cztery, nawet jak co drogie to dostać nie można."

Tadeusz Hadziuk

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

23 maja 2011, 19:08

Dwie dobre sceny: oczywiście scena na ławce, jak sobie wspominają 8-) Oraz scena, gdy Kozioł straszy nowiutką siekierą Dudę :lol:

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

24 maja 2011, 8:21

Myślę, że Fabian wiedział, że Kozioł może straszyć siekierą, ale użyć jej się nie odważy - nie jest już wójtem i nie ma policjanta na każde zawołanie. Ale z porównaniem planu budowy biogazowni do szklanych domów Klaudia przesadziła - kto czytał Przedwiośnie ten wie, że była to utopia nie mająca pokrycia w rzeczywistości.

Ciekawostka - wczoraj w TVP1 leciał film, a właściwie spektakl Stanisława Tyma "Rozmowy przy wycinaniu lasu", w którym oprócz znanych gwiazd jak Gajos, Kobuszewski czy Holoubek, wystąpił Tomasz Sapryk, czyli serialowy Myćko - znacznie młodszy, bo to produkcja z 1998 roku. Pojawiła się również aktorka łudząco podobna do Hadziukowej, ale nie wiem czy to pani Nowakowska, do obsady nie dotrwałem gdyż skończyło się ok. północy. W sumie fajna, choć trochę pokręcona sztuka teatralna.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

24 maja 2011, 8:28

Tak, to była Hadziukowa.
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

Server
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

24 maja 2011, 12:33

Czy ten odcinek był końcem 5 serii ??

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

24 maja 2011, 12:44

Server pisze:Czy ten odcinek był końcem 5 serii ??
Nie, zostały jeszcze 2 odcinki ;)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

24 maja 2011, 12:44

Server pisze:Czy ten odcinek był końcem 5 serii ??
Nie, każda seria ma 13 odcinków. Seria 4 zakończyła się na 52 odcinku więc obliczając trygonometrycznie i spierwiastkować to, wychodzi że jeszcze zostały 2 odcinki :(
Obrazek

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

24 maja 2011, 13:27

Fajny odcinek, obejrzałam go dwa razy ;)
Fabian to porządny chłopak, z ideałami, taki ktoś powinien być na każdej wsi, żeby namawiał ludzi do zmian na lepsze. Ogólnie podoba mi się, że pokazują to, ile można czerpać na rozwój swojego gospodarstwa, to taki przykład dla ludzi powinien być.
I jeszcze wracając do Fabiana, podobało mi się, jak się wójtowi postawił, z niego i Klaudii będzie udana para, on idealista, ona dobrze ludzi umie podjeść ;)

Scena w której Lodzia i Halina leją tego dziada, co się nad zwierzętami znęcał, rozwaliła mnie zupełnie, jak go tłukły i mu groziły, to nie mogłam ze śmiechu :rotfl: swoją drogą każdy, kto się znęca nad zwierzakami, powinien jeszcze gorzej oberwać.
Coś czuję, że między Kingą a ks Robertem zrodzi się ciekawa przyjaźń, pewnie o tyle ciekawsza, jeżeli ona nadal będzie ateistką, będą mogli dyskutować i może razem jakoś naprawiać świat, w końcu on ma dobre serce, a ona może mu jakoś pomóc.
Świetnie też Kusy załatwił Witebskiego, niech się chłop bierze do roboty, a nie w obłokach ciągle buja :lol:
No i ławeczka jak zawsze super, najpierw "z ławeczką zadzierasz?", a potem końcowa scena. Ich filozofia zawsze mi się podobała.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

sklodzio94
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

24 maja 2011, 20:30

Odcinek fenomenalny, jak każdy.
10/10
Cytat odcinka:
Duda: "O! widzę nowy sprzęt!"
http//:tramwajewarszawskie.blogspot.com- mój blog zapraszam!

ooolllaaa8883
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 6 razy

24 maja 2011, 21:01

Joachim pisze:najlepsza scena wójta z dudą!
"kocham pańską córkę i guzik mnie to obchodzi co pan sobie myśli..." :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

26 maja 2011, 7:35

Jeśli o mnie chodzi - powoli rezygnuję z własnego orzecznictwa w kategorii "podobał mi się ten odcinek - nie podobał", moze przede wszystkim dlatego, że ta druga kategoria nie wchodzi w grę :lol:
Od dłuższego już czasu przestałam Ranczo traktować jako serial tylko i wyłacznie komediowy, a zaczęłam szukać w każdym odcinku głębszych myśli, ukrytych znaczeń, drugiego dna...
W tym odcinku spodobała mi się wypowiedż Wójta, o dziwo prawdziwa i trafna jak mało kiedy ;)
Mówię tu o jego rozmowie z Czerepachem, kiedy Czerepach zastanawia się nad propozycją Myćki.
Wójt od razu daje mu do zrozumienia, że ludzie zaczną go od razu porównywać do Lucy i w tym porównaniu Czerepach wypadnie niekorzystnie.
Taka opinia Wójta początkowo dziwi Czerepacha...
Wójt jednak szybko uświadamia mu, gdzie leży problem:
"Jej (Lucy) zależy na Gminie, a tobie tylko na władzy"

I jak tu mu nie przyznać racji ???

I tak jest w wielu naszych polskich gminach, dzielnicach, powiatach, w rządzie - wielu zależy tylko na władzy i to stąd biorą się wszystkie obietnice bez pokrycia...
Jak mało jest jednak ludzi, którzy dobro ogółu stawiają ponad swoje własne interesy i chore ambicje :)
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

ODPOWIEDZ