Strona 1 z 2

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 27 mar 2011, 21:24
autor: Anija
Ranczo seria 5. Odcinek 6 (58) - Obcy krajowcy
Emisja premierowa: 17.04.2011

Streszczenie odcinka:

Ksiądz, w obliczu dramatycznego kryzysu finansów parafii zwrócił się o pomoc do Rady Parafialnej, a ta, w osobie swojej przewodniczącej, czyli Lodzi, do Czerepacha. Czerepach obiecuje pomoc, żąda jednak wolnej ręki, zwłaszcza w sprawie cmentarza. Rychło rozpoczynają się prace nad radykalnym zmniejszeniem powierzchni cmentarza, ponieważ, jak wyjaśnia Czerepach, z badań dokumentów wynika, że wolna jeszcze część cmentarza nie należy do kościoła. Rozpoczyna się boom funeralny, ceny ostatnich wolnych kwater orbitują. Ksiądz, powiadomiony przez oburzoną Michałową, interweniuje, ale ma problem, kiedy okazuje się, że pozyskane środki nie tylko stawiają parafię na nogi, ale wystarczą nawet na remont dachu kościoła. W tym samym czasie w odpowiedzi na liczne monity Staśka o wzmocnienie sił policyjnych, do wsi zostaje skierowanych dwoje praktykantów, niestety z Unii, a konkretnie z Włoch. Stasiek, mimo totalnej bariery językowej, rad nierad usiłuje wprowadzić obcokrajowców w realia, okazuje się jednak, że ci świetnie wprowadzają się sami, szybko zyskując ogromną popularność, zwłaszcza wśród bywalców ławeczki. Do Kusego i Lucy przyjeżdża siostra jego zmarłej pierwszej żony, przywożąc nieoczekiwanie swoją 17 - letnią córkę i, nie czekając na ich zgodę, pospiesznie wyjeżdża. Ma to swoje dalsze konsekwencje.
Obrazek
Źródło: TVP

Re: Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 21:15
autor: monterr07
Genialny! Genialny! Idealny odcinek na zakończenie tygodnia ;)

Volare mi cantare...

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 21:18
autor: naska
Ja także uważam że rewelacja! Stasiek po prostu genialny, Solejukowa jak tłumacz także no i pogodzenie się spółki
:)
Wydaje mi się że informacje o Klaudii i Szymku Solejuku były fałszywe jak na moje oko ;)

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 21:22
autor: pauli890
Boski odcinek!!!!!
Italiano... Włosi normalnie podbili moje serce;)
I Stasiek który nie rozumie xD
Mam nadzieję, że będą występować często w "Ranczu" bo są genialni:))

6+ za odcinek :)

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 21:25
autor: Ania
A w naszym regionie się na TVP1 głos wyłączył buuuuu Prawie nic nie słyszałam :pala

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 21:31
autor: pauli890
Ania żałuj bo odcinek był więcej niż rewelacyjny :)
Po prostu ubawiłam się bardzo, uśmiałam jak nigdy :P
Ja chcem jeszcze raz xD

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 21:31
autor: rai
Na razie krótko, bo "na świeżo", zupełnie emocjonalnie, bez refleksji: rewelacja ! Włosi w knajpie u Wioletki wprowadzili niesamowitą atmosferę.
Stasiek biedny, ale słodki w tej swojej niemocy, spowodowanej barierą językową :)
Miło się oglądało nowe postaci - siostrę pierwszej żony Kusego i jej córkę - fajnie zagrane (p. Dorota Segda ma "szczęście" do tego typu postaci :))

Ech... i jeszcze caaałe 7 dłuugich dni........

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 21:32
autor: Anija
Uwielbiam Staśka! on jest po prostu rewelacyjny! Dzisiaj doprowadził mnie do łez (ze śmiechu oczywiście :rotfl: ), najpierw wyłożył się pod drzwiami w Urzędzie Gminy, a później ta jego gestykulacja :rotfl:
Scena w kanjpie podczas której Francessca śpiewała była rewelacyjna. Chyba wpadł jej w oko Witebski, który ujawnił nam dzisiaj swój kolejny talent :)
No i chyba szykują nam się jeszcze dwie kolejne pary, pomysł Wioletki na biznes z pewnością będzie udanym przedsięwzięciem :ok

Proszę jaką przemianę tym razem przechodzi ksiądz. Coraz bardziej wchodzi w interesy z Czerepachem.
Ciekawe jak to dalej się potoczy...

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 21:36
autor: Mat91
Dla mnie bezsprzecznie najlepszy odcinek tego sezonu !! sceny w knajpie oraz psychologiczne podejście Klaudii do sprawy dopłat genialne po raz pierwszy się tak pośmiałem przy okazji nowych odcinków. Myślę że wątek Kingi będzie ciekawy i nie raz nas czyms zaskoczy.... ale o tym przekonamy się za tydzień :ok

Re: Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 21:40
autor: rai
Anija pisze:Proszę jaką przemianę tym razem przechodzi ksiądz. Coraz bardziej wchodzi w interesy z Czerepachem. Ciekawe jak to dalej się potoczy...
o właśnie, a w jednym z pierwszych odcinków miał pretensje do Lucy, że się zmieniła: "no wie pani co, pani Lucy, to jest próba przekupstwa. Co ta władza z ludzi robi ?"
- to będzie ciekawy wątek...

Re: Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 21:44
autor: monterr07
Po raz kolejny w tej serii przypominają mi się cudowne biznesy Krawczyka i Norka :D

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 21:55
autor: zyciak
rai pisze: "no wie pani co, pani Lucy, to jest próba przekupstwa. Co ta władza z ludzi robi ?"

Albo władza, albo kasa! W tym przypadku ewidentnie proboszcz ulega Czerepachowym wizjom wyremontowania dachu kościoła, co tanie nie jest. I tak ksiądz, który niegdyś skłonił Kusego do porzucenia malowania "diabłów podlaskich", bo "ulegał złemu" ( czyt. malował tylko dla kasy), teraz ulega dokładnie temu samemu. Bardzo fajny wątek i bardzo ciekaw jestem jego rozwinięcia :lol:

A skądinąd kolejny odcinek z serii "Arkadiusz Czerepach show". Sztuczki socjotechniczne i odpowiednio rzucona przez ex-sekretarza gminy plotka potrafią zmanipulować wszystkich, niestety :(

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 22:06
autor: Joachim
odcinek superrr, nie ma co się rozpisywać :) potwierdzam wszystko to co wyżej :D

Ja czekam na "opowiadanie" Milka :ok

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 22:08
autor: Jacenty
Twórcy poszli "szeroko". Zaryzykowali, ale efekt jest lepszy niż mogłem się spodziewać. Wszystkie pomysły, których obawiałem się po zapowiedziach, są świetne i "Obcy krajowcy" są tego kolejnym dowodem. Super :ok

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 22:40
autor: Hagan
Jak słusznie zauważyła Ania, na Śląsku były problemy z dźwiękiem - sam musiałem pogrzebać w ustawieniach telewizora, wzmocnienie, dostrojenie :) żeby dało się wyraźnie słyszeć.
Tak, macie rację odcinek super! Policjanci Italianos to bez wątpienia najmocniejszy element - zwłaszcza degustacja mamrota. Chińczyk zaczął mówić po chińsku, a włosi - sami widzieliście :D. Pewną łyżką dziegciu jest działalność Czerepacha - wyciąganie kasy od ubogich mieszkańców wsi? - mówię zdecydowanie NIE.
Klaudia, jesteś pewna co do Fabiana? Przecież z nim już próbowałaś!
Czy zauważył ktoś jak ex-wójt omiótł wzrokiem gabinet gdy wychodził od Lucy? To chyba dobitnie świadczy o tym, do czego zmierza.
Czekamy na więcej, choć obawiam się że za tydzień z powodu Wielkanocy znów przyjemność nas ominie. Ale warto czekać - może zobaczymy w końcu Pietrka na scenie i jego "taniec węża"?

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 23:12
autor: Tengel2
Po prostu coś pięknego. Tłumaczenie Solejukowej genialne. Po tym odcinku chce więcej. Reakcja "włoskiego" policjanta na Mamrota świetna, jak na rasowego Włocha przystało. Spodobały mi się plany Wioletki co do domu weselnego, bardzo na czasie. Cóż więcej mogę dodać.

Re: Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 23:23
autor: karolajner
Jak dla mnie odcinek genialny! Ciekawi mnie jak ten wątek się rozwinie. No i wreszcie coś się zacznie dziać u Kusego i Lucy - wiadomo, nowa lokatorka. Przyszło mi teraz do głowy, że może między wójtem i księdzem nastąpi zamiana ról. Ex - wójt będzie zgrywał porządnego obywatela - przynajmniej tak wszyscy będą myśleć a ksiądz będzie kombinował z Czerepachem :D Może trochę mnie poniosła fantazja ale byłoby ciekawie.

Re: Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 23:38
autor: macphisto
Jak dla mnie najlepszy odcinek do tej pory :D
z wątku Włochów naśmiałam się do łez, ze Staśka, który nie ogarniał, potem z imprezy w klubie :lol: No i interesy Czerpepacha xD naprawdę coraz ciekawiej

Ale najbardziej zainteresował mnie wątek Kingi, którą matka zostawiła u "Kusych". W sumie to bardzo smutne, że własna matka w imię interesów za granicą zostawia swoje dziecko u tak naprawdę obcych ludzi i wyjeżdża bez słowa. I nie potrafi, a może i nie chce znaleźć ze swoją córką wspólnego języka i zostawia ją na pastwę losu. Naprawdę koszmarna matka.

Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 17 kwie 2011, 23:58
autor: zyciak
Hagan pisze:Czekamy na więcej, choć obawiam się że za tydzień z powodu Wielkanocy znów przyjemność nas ominie

Za tydzień odcinek BĘDZIE o normalnej porze!! 24.04 o 20:20 - odc.59 - Doktor Wezół
karolajner pisze:Przyszło mi teraz do głowy, że może między wójtem i księdzem nastąpi zamiana ról
Też mi to przyszło do głowy :scratch Czyżby rodziła się nowa, świecka tradycja "kto z Czerepachem przystaje, takim się staje" ??
macphisto pisze:Ale najbardziej zainteresował mnie wątek Kingi, którą matka zostawiła u "Kusych". W sumie to bardzo smutne, że własna matka w imię interesów za granicą zostawia swoje dziecko u tak naprawdę obcych ludzi i wyjeżdża bez słowa. I nie potrafi, a może i nie chce znaleźć ze swoją córką wspólnego języka i zostawia ją na pastwę losu. Naprawdę koszmarna matka.
A to bardzo do dzisiejszych czasów podobne. Może nie aż tak drastycznie, ale sporo rodziców oskarża wszystko i wszystkich dookoła, byle tylko swoich win w wychowywaniu dzieci nie dostrzec. Wielu rodzicom po prostu nie chce się rozmawiać z dziećmi. Wolą z góry ustalić, że dziecko jest niereformowalne, zamiast po prostu z latoroślą porozmawiać i jej WYSŁUCHAĆ. Niestety wciąż u rodziców dominuje "nadawanie" w systemie nakazowo-rozkawczym, a "odbiór" zdaje się być wyłączony i potrzeby dziecka są ignorowane. A tu mamy "hard core" na całego. Podrzucenie dziecka i ucieczka. Wyrodna matka, ot co :ireful Nie będę zaskoczony, jeśli okaże się, że Kinga to może i zbuntowana nastolatka, ale też osoba, która czuje potrzebę wysłuchania i poświęcenia uwagi. Uwagi, której matka nie mogła, nie chciała, bądź nie potrafiła jej dać, przedkładając własne interesy nad dobro dziecka. :pala :nea

Re: Ranczo odc. 58 Obcy krajowcy

: 18 kwie 2011, 0:09
autor: macphisto
zyciak pisze: A to bardzo do dzisiejszych czasów podobne. Może nie aż tak drastycznie, ale sporo rodziców oskarża wszystko i wszystkich dookoła, byle tylko swoich win w wychowywaniu dzieci nie dostrzec. Wielu rodzicom po prostu nie chce się rozmawiać z dziećmi. Wolą z góry ustalić, że dziecko jest niereformowalne, zamiast po prostu z latoroślą porozmawiać i jej WYSŁUCHAĆ. Niestety wciąż u rodziców dominuje "nadawanie" w systemie nakazowo-rozkawczym, a "odbiór" zdaje się być wyłączony i potrzeby dziecka są ignorowane. A tu mamy "hard core" na całego. Podrzucenie dziecka i ucieczka. Wyrodna matka, ot co :ireful Nie będę zaskoczony, jeśli okaże się, że Kinga to może i zbuntowana nastolatka, ale też osoba, która czuje potrzebę wysłuchania i poświęcenia uwagi. Uwagi, której matka nie mogła, nie chciała, bądź nie potrafiła jej dać, przedkładając własne interesy nad dobro dziecka. :pala :nea
Zgadzam się, to w dzisiejszych czasach częsty obraz wielu rodzin, znam nawet kilka takich osób i co najgorsze nawet takich, gdzie właśnie rodzicie podrzucali rodzinie dzieciaka i jechali gdzieś za granicę, kompletnie się nim nie interesując.
A wracając do Kingi to na pewno tak jest, że matka ją po prostu "olała" i dziewczyna nie miała nikogo, w kim znalazłaby oparcie, stąd jej postawa wobec całego świata.