Ranczo odc. 57 Człowiek z Rio

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.

Oceń ten odcinek w skali od 1 do 5.

1 - bardzo słaby
4
9%
2 - słaby
1
2%
3 - średni
2
5%
4 - dobry
10
23%
5 - bardzo dobry
26
60%

Liczba głosów: 43
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 369 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

15 mar 2011, 18:01

Ranczo seria 5. Odcinek 5 (57) - Człowiek z Rio
Emisja premierowa: 03.04.2011

[wrzuta-film]http://w321.wrzuta.pl/film/88ABA9UvbVB/ ... h_promo_57[/wrzuta-film]

Streszczenie odcinka:
Były wójt, obecnie właściciel apteki, Paweł Kozioł, wiedziony chciwością nabywa dużą partię olejku goździkowego po wyjątkowo korzystnej cenie. Okazuje się jednak, że termin przydatności specyfiku zaraz się kończy, a prowadzący aptekę magister nie zgadza się go sfałszować. W tej sytuacji Czerepach udowadnia potęgę farmaceutyki, która nie tylko zaspokaja potrzeby ludności, lecz także potrafi je kreować. Z wielu zastosowań olejku Czerepach skupia się na odstraszaniu meszek. A olejku każe jeszcze dokupić. Równolegle do wsi przybywa kontrola z regionalnej izby obrachunkowej, prawdziwy bicz boży na władze gminy, niezależnie od stopnia uczciwości. Sam naczelnik zagiął parol, że znajdzie poważne nieprawidłowości, bo nie ma gmin czystych, najwyżej źle skontrolowane.

Następnego dnia gmina zostaje oklejona plakatami o wyjątkowo silnej pladze meszek, zagrażającej zdrowiu i życiu ludności. Krążą plotki o pierwszych ofiarach, z forów internetowych wylewa się panika, Czerepach przez megafon informuje o ograniczeniu sprzedaży do dwóch buteleczek na głowę. Apteka przeżywa szturm przerażonych ludzi, a panika jest tak duża, że nawet sam były wójt przez chwilę jej ulega. Co ważniejsze ulega także kontroler z RIO, który kocha swoją pracę, ale nie aż tak, żeby narażać życie. Kontroler wyjeżdża, a Lucy, która chce już ogłosić stan klęski żywiołowej, sprawdza przytomnie u Wezóła, że żadnych ofiar meszek nie ma, a całe zamieszanie jest tylko trickiem reklamowym.

Źródło: materiały prasowe TVP
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2011, 11:39 przez admin, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: Dodanie streszczenia odcinka.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

03 kwie 2011, 21:31

Wybaczcie - przez przypadek kliknałem na ''bardzo słabe'' ale to nie prawda :D chciałem nacisnąć ''bardzo dobry'' :)

Klimat starych Wilkowyj już powrócił - knucie Czerepacha prima soft ;)
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

03 kwie 2011, 21:39

Nie mam za bardzo czego komentować, bo generalnie wszystko mi się podobało. Dowcip wilkowyjski rozkwitł znowu w pełni i to mi absolutnie wystarczy :) . Jak dla mnie rewelacja. Afro-amerykanka z Radzynia ... kto to wymyśla... :ok
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

03 kwie 2011, 21:40

Podpisuję się pod tym obiema "ręcyma" :ok
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Server
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

03 kwie 2011, 21:44

Nareszcie odcinek z krwi i kości! Dużo śmiechu, po raz kolejny Czerepach udowodnił, że potrafi manipulować ludźmi (święcenie telewizora :lol: ) I na szczęście, odcinek bez tej tandetnej reklamy Minutki!

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

03 kwie 2011, 21:46

Wraca Czerepach ze swoim spiskowaniem :hippie
Kolejny odcinek zaliczam do super udanych!
No proszę tym razem to facetom oberwało się od żon, że też Solejuk się dał :scratch bo to on zawsze pierwszy z ręką startował do żony.

Miło wspominam scenę ławeczki i Dudy :) Biedny Duda na nagraniach w sierpniu po nagryzał tych bułek sporo :D
a potem same okruszki pod ławką zostały :lol:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

03 kwie 2011, 21:57

Ojj tak najadł się Duda tych bułeczek - "Stop! Piotr ugryź tą bułkę!"

Duda z bułeczką :P
Obrazek

Leciutki Lansik :dzięki
Obrazek

No i te słynne okruszki :lol:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

03 kwie 2011, 22:05

Pamiętam jak wybuchnęliśmy śmiechem, gdy Duda ugryzł za dużo jednej z bułek :D i zaraz było słychać pana Wojtka, który przerwał ujęcie :D

No tak przed Ranczersami, a zwłaszcza przed Kylo69, który jest mistrzem w wyłapywaniu wpadek by się tego nie ukryło :D
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

03 kwie 2011, 23:55

Odcinek Genialny. Twarze obitej ławeczki po prostu świetne. Swoją drogą kto by się spodziewał takiej siły po Solejukowej :) Nareszcie knowania Czerepacha, motyw z olejkiem prima sort :ok I ta mina księdza gdy Czerepach wyciąga zdobyczne, coś pięknego. Dawno się tak nie śmiałem jak dzisiaj :)
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Gugała
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

04 kwie 2011, 13:43

Na razie zdecydowanie najlepszy odcinek 5 sezonu!
Mina ks.Roberta jak Proboszcz przedstawia Lucy sytytuację finansową parafii - bezcenne :lol:
Pietrek widząc poobijanych Solejuka i Hadziuka :"Widzę, że małżonki wyraziły już swoje zdanie..."
Klaudia zaczyna znów przyprowadzać narzeczonych - wreszcie! Zaczyna się dziać!

Wróciło stare dobre ranczo!!!
Gugała

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

04 kwie 2011, 14:44

Wg mnie najlepszy odcinek tej serii intrygi Czerepacha... ahh jak za dawnych lat i końcowa mina Ks Proboszcza super :D

Awatar użytkownika
naska
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

04 kwie 2011, 15:17

O tak odcinek świetny. Tak jak już inni pisali powraca stare knucie Czerepacha, był Dworek mało go było ale jednak był,Kusy powiedział mądrą myśl i tak jak dawniej tłumaczył Lucy "jak to u nas jest", ławeczkowicze i ich twarze no po prostu super, ale zdziwiłam się że tak się dali a zwłaszcza Solejuk no i mina księdza bezcenna. Tylko czekać do następnej niedzieli :)
"Ale nie kocha się za coś tylko pomimo"

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

04 kwie 2011, 15:22

Czerepach jest poprostu świetny :D A mina księdza kiedy się dowiedział,że będzie musiał telewizor poświęcić niezastąpiona ;D
To tylko sny szalone sny ;)

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

04 kwie 2011, 17:51

Coraz fajniej się ogląda tą 5 serię Rancza 8-)
Teraz jakoś najmniej zwracam uwagę na Lucy szczerze mówiąc.
Czerepach w tym odcinku był super :ok Skąd u niego chęć pomocy księdzu? Hmm. Może coś ominąłem. Ba! Na pewno coś przegapiłem, heh.
Podoba mi się także postać Fabiana Dudy :ok
Pozytywnie również i zabawnie, oceniam Pana Prezesa (były wójt czyli) :hippie
Klaudia i jej chłopak - powrót do przeszłości można powiedzieć. Pana prezentera zagrał ten aktor, co niegdyś w "Samym Życiu" grał Łukasza, który jeździł na wózku inwalidzkim. Skapnąłem się dopiero po jakimś czasie... :lol:

Awatar użytkownika
Eyre
Nowicjusz
Nowicjusz

04 kwie 2011, 18:14

Dla mnie mistrzem odcinka, oprócz znów knującego Czerepacha, był Duda. Tam na polu, jak kombinował co z tym bagnem zrobić, to aż widziałam trybiki obracające się w jego głowie:) I podobnie jak qwerty mało zwracam uwagę na postać Lucy. W poprzednich sezonach była niejako postacią główną, przynajmniej teoretyczne, teraz mam wrażenie, że jest gdzieś na drugim planie. Może to ma związek z aktorką? Nie jestem zbyt dobrze zorientowana w temacie, ale podobno Ilona Ostrowska długo nie chciała wrócić do Rancza i może musieli jej obiecać redukcję ilości Lucy?
Kusy też mądrość wygłosił, chociaż mistrzem świata to on dla mnie jest w następnym odcinku, ale nie spojleruję:)
Ogólnie, odcinek bardzo fajny i czekam na więcej.
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą:)

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

04 kwie 2011, 18:17

Bardzo wysoki poziom nadal utrzymany. Naprawdę trudno jest się do czegoś przyczepić, szukać „naciągania” czy nawet wpadek. Wciąż oglądam Ranczo, które mimo rozwoju nadal odbywa się w realiach pierwszej serii. I to bardzo cieszy, bo nowoczesności w Wilkowyjach każdy Ranczers boi się jak meszek. Jak już praktycznie wszyscy wspomnieli, powoli wraca Czerepach z krwi i kości, bez którego Wójt byłby jak prognoza pogody bez prezentera.

Akcja Arkadiusza szykowana była już przez ostatnie trzy odcinki przez Wikarego, którego dobroczynność bardzo mnie zaciekawiła i czekałem na jakieś końcowe „bum”. Tylko co teraz Czerepach knuje? Pomaga i Wójtowi, przy pomocy meszek i Księdzu robiąc biznes na święceniu czy płatnej modlitwie. W tym przypadku spore „bum” już czuć.

Co by Ławeczka zrobiła bez Dudy i jego wszechobecnego, uwielbianego PROWu. A nawiasem mówiąc, nie wydaje się wam, że nasi „mistrzowie świata” nie anulowali przypadkiem Czwartkowych Mamrotów na rzecz całotygodniowego picia. Może to z tęsknoty za przyjaciółmi. Oczywiście dobrze to służy serialowi.
Wreszcie więcej Klaudii. Klaudii i jej nowego, zachmurzonego związku z Panem zakochanym w sobie, którego wszyscy skądś kojarzą i którego pracą jest sławą. Wątek bardzo krótki, ale godny uznania.

A Michałowa, jak zwykle. To jej przycupnięcie przy stole było prześmieszną metaforą wchodzenia między sprawy kościelnej polityki z czystej ciekawości zwykle z nutką wścibskości. I taką ją lubię, choć nie zawsze taka była. Chodzi mi o ciągłe, nieszczęśliwe, małżeńskie perypetie w czwartej serii, które czasem odbierały tę jej nieformalną władzę na plebanii.

Jeśli chodzi o najlepszy dialog odcinka to nie wątpliwie: Wioletki („ja pruderyjna nie jestem… czy coś…”) z Wezółem („jakie sprawy, jakie sprawy… Pani Wioletko…).
Oczywiście nie można zapomnieć o tytułowym wątku Człowieka z RIO i reakcjach Lodzi (spokojnej jak głaz) i H(K)aliny na jego ukochaną pracę.
Oby tak dalej!
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum

04 kwie 2011, 18:41

no no widzę kolega jak zawsze się rozpisuje :) aż muszę poprawić krzesło żeby przeczytać :lol:
Obrazek

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

04 kwie 2011, 19:15

Właśnie, właśnie... Co do tych "Mamrotów czwartkowych" - też mi się wydaje, że to już nieaktualne, bo tak to by każdy odcinek musiał być tylko w czwartek.
Jak zwykle przyczepię się do tego, kogo mi brakowało.
A więc: Joli (mało jej na razie), Policjanta Staśka i może Więcławskiego. Wiadomo, że nie muszą być pokazywani w każdym odcinku, ale na przykład Joli i tych bliźniaków to mało było w 5 serii. A takich Szymków czy Marianków Solejuków to w ogóle. Czekam... Ale chyba już najwyższy czas. 8-)
Aha! Jeszcze jedno: czy w którymś nowym odcinku była pokazana scena, gdy Michałowa i Stach byli razem? :friends Heh... Może przez te dwa lata kompletnie zapomnieli o sobie i o tym, że są małżeństwem. Cóż... Zdarza się. Skleroza?
Dodam, że mało Jagny jest. Wcale nie uważam, że to dobrze, czy źle. Czas pokaże.

Awatar użytkownika
amaliaxl
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

04 kwie 2011, 20:12

Kolejny, świetny odcinek. Wiecie, że już mamy za sobą 5 odcinków 5-tej serii?? Ależ ten czas pędzi!

Czuję tylko mały niedosyt - za mało scen zostało nakręconych w dworku - na tytułowym RANCZU.
Z tej "tęsknoty" wybrałam się wczoraj na wycieczkę rowerową do wsi Sokule i obejrzałam sobie dworek (niestety tylko z zewnątrz :( )
Stoi taki pusty i wydaje się być zaniedbany. Zasmucił mnie ten widok.
Zrobiłam fotkę i chciałabym zarzucić na forum, ale chyba nie wiem jak to zrobić....

[Przypisane przez moderatora: Fotka oraz dalsza dyskusja na temat Dworku została przeniesiona do odpowiedniego miejsca: post37468.html#p37468 ]
amelia

"Z miłości porzucił mnie. To kretyn"

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum

04 kwie 2011, 21:40

amaliaxl pisze:Z tej "tęsknoty" wybrałam się wczoraj na wycieczkę rowerową do wsi Sokule
ehh dla niektórych to codzienność, a inni dwoją się i troją żeby tylko tam być :nea

[Przypisane przez moderatora: dalsza część tej wiadomości została przeniesiona do działu technicznego - post37517.html#p37517 ]
Obrazek

ODPOWIEDZ