Ranczo odc. 55 Wielki powrót

Tutaj możecie zobaczyć jak walczyliśmy o powstanie piątej serii Rancza. Znajdziecie tu także tematy związane z nowymi odcinkami Rancza.
Regulamin forum
1. Zanim dodasz nową informację, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

22 mar 2011, 17:05

Reklama MINUTKI mi także rzucała się w oczy :o Ale tak to już jest...
Z resztą w życiu realnym także pojawia się MINUTKA (nie mówię, że u wszystkich oczywiście, heh) :lol:
Właśnie bardzo dobrze, że nie mówią tych reklam, tylko pokazują.

Halina oddała od tak kluczyki bo jej mąż został radnym i wrócił do domu.
Eee... Jakieś to takie... Zbyt "symboliczne"?
W sumie mogliby kupić drugi samochód. Nie stać ich? 8-)

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

22 mar 2011, 19:23

Minutka faktycznie rzuca się w oczy ale co zrobić takie są niestety realia! Dobrze pamiętamy że nikt praktycznie nie chciał kontynuacji serialu ani scenarzyści ani aktorzy więc trzeba było ich jakoś przekonać - a to przekonywanie niestety musiało kosztować - a że serial tak popularny to i o reklamy łatwo - więc korzystają! Sprawa natomiast ARiMR jest trochę inna - serial pokazuję że można i trzeba się przekonać do tej Agencji i korzystać z jej środków - i to już nie tyle reklama co jakaś akcja społeczna o której już i poprzednio było - np. dopłaty z Unii. Serial dzieje się na wsi a dzisiaj na wsi ta agencja jest wszędzie - w postaci plakatów, kalendarzy, ogłoszeń - więc dla mnie jest to naturalne. W poprzedniej serii był mammobus - też jako akcja promocyjna badań - więc to akurat mi nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

22 mar 2011, 19:29

"Product placement" jest praktycznie w każdym serialu. Jest tu temat dotyczący tego "zjawiska" w Ranczu - ranczo-f1/product-placement-w-ranczu-t1234-20.html
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

23 mar 2011, 12:47

W końcu obejrzałam i się wypowiem.
Odcinek świetny, naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy tutaj narzekali, że akcja za wolno się posuwa. Przecież tu się ciągle wszystko kręci, jedno za drugim, biegnie szybko na przód.
Wójt i Czerepach znów razem knują, jak za dawnych czasów, aptekarz - bardzo pozytywna postać, sceny spółki serowo-pierogowej rozbawiły mnie do łez, szkoda, tylko że spółka się rozpadła.
Ławeczka zdecydowanie za krótko się pojawiła, ale scenka przezabawna.
Solejukowa i 30 000 za noc - padłam ze śmiechu :P
Odcinek naprawdę super, już się kolejnego nie mogę doczekać, 5 seria jest ekstra, jak dla mnie nie ma na co narzekać.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Joanna
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

23 mar 2011, 13:53

Zawiodłam się na tym Halina oddała kluczyki, miałam nadzieję że nie podda się tak łatwo męskiej tyranii; I za mało jej temperamentu widać.
30 tyś za noc przebija wszystko :D
Lucy jakaś taka niemrawa, wyszła z rady i tyle... nie fajne
A Kusy tylko chodzi z Dorotką ... taki nudny mąż, jak na razie.
Ogólnie podobało mi się... :ok
- DO DOMU !!! - Wioletka

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

23 mar 2011, 14:07

Mnie ta Minutka też już denerwuje i te zbliżenia żeby specjalnie ukazać,że ją piją.

Dorotka jest śliczna ;) A Lucy zaniedbuje Kusego i jakoś mało jest scen, w których grają razem.I Lucy taka poważna teraz i w ogóle.
To tylko sny szalone sny ;)

Awatar użytkownika
dami1995zg
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

23 mar 2011, 21:09

Świetny odcinek. Można było się spodziewać, że to będzie apteka. Szkoda, że spółka się rozleciała - tak dobrze im szło.
Już nie mogę się doczekać następnego odcinka:P:P :lol:
Ranczo powróciło, ale nie z takim klimatem jak kiedyś ;/
"Ale to antywłamaniowe były"-Lodzia
"Odpowiednia chwila, nastrój , nocny dyżur i trochę alkocholu to wszystko może się zdarzyć " - Doktorowa
"zawierać coś musi żeby trzepało" - Solejuk

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

23 mar 2011, 22:29

Może Solejukowa , Hadziukowa i Więcławska się pogodzą ??
Ewa

Awatar użytkownika
dami1995zg
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

24 mar 2011, 11:45

Ewa47 pisze:Może Solejukowa , Hadziukowa i Więcławska się pogodzą ??
Bardzo możliwe bo przecież tak dobrze im szło :P
na pewno przejrzą na oczy i się pogodzą :lol: ;) ;)

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

24 mar 2011, 13:35

Adam777 pisze:Mając trochę czasu zobaczyłem wszystkie odcinki Rancza od pierwszej serii. Cieszy mnie ogromnie, że serial wrócił po dwuletniej przerwie. Dołączam się i podpisuję pod wszystkimi pozytywnymi komentarzami.
Jest jednak coś, co mnie trochę niepokoi. Spodziewałbym się, że Lucy jako wójt dopiero nabierze wiatru w żagle, a tu okazuje się, że ktoś jej te skrzydła podciął. To jak na razie nie ta sama Lucy, którą znamy z poprzednich serii. Chyba, że to jest celowy zabieg scenarzystów, żeby tę postać najpierw sprowadzić w dół po to, by potem mogła triumfować.

Popieram ;) A propo Solejukowej,Hadziukowej i Więcławskiej myślę,że się pogodzą bo to fajne babki :)
To tylko sny szalone sny ;)

wwz
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

24 mar 2011, 22:56

Krytyka tez jest potrzebna. Na Tvp seriale od srody do piatku o 21 leci pierwsza seria rancza . Niby odcinki trwaja tyle samo to jest wrazenie ze trwa to dluzej niz teraz. Zauwazyliscie ze w poprzednich seriach kazdy odcinek mial swoj temat ale i tak odcinki byly caloscia. W 5 serii narazie tego nie zauwazylem. Ciesze sie ze jest 5 seria i mam nadzieje ze bedzie 6 ale czegos mi w tej serii brakuje. Zdecydowanie ZA MALO LAWECZKI.

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

25 mar 2011, 9:14

Mam pytanie do tych, co orientują się w samorządach: kto jest wyżej w hierarchii - zastępca wójta czy przewodniczący rady gminy? Bo jeśli zastępca wójta, to Kozioł zbyt wcześnie upomniał się o te kluczyki. Poza tym, również Lodzia ma w razie czego niezawodny sposób na męża - zagrozić rozwodem! :)
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

25 mar 2011, 14:26

Skoro wójt jest najwyżej, to pewnie jego zastępca też jest wyżej niż przewodniczący, ale oczywiście mogę się mylić.
A to, że Halina oddała kluczyki to dla mnie szok, mam nadzieję, że jednak da mężowi popalić :pala
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 913 razy
Kontakt:

25 mar 2011, 18:18

Hagan pisze:Mam pytanie do tych, co orientują się w samorządach: kto jest wyżej w hierarchii - zastępca wójta czy przewodniczący rady gminy?
Kilka słów i małe rozszerzenie w odpowiedzi na pytanie :)

Oto zadania rady gminy i jej przewodniczącego oraz wójta.

RADA GMINY
Zakres działania rady gminy obejmuje najważniejsze sprawy wspólnoty samorządowej oraz funkcjonowania jej władz.
Rada gminy wybiera ze swego składu przewodniczącego oraz od l do 3 wiceprzewodniczących. Funkcji tych nie można łączyć ze stanowiskiem wójta lub burmistrza (prezydenta). Ustawa gminna nie zalicza przewodniczącego do organów gminy. Jego ustawowo określoną kompetencją jest zwoływanie sesji rady gminy, a także organizowanie pracy rady i prowadzenie jej obrad.
Rada z uwagi na swój społeczny (ale wynagradzany) charakter nie może obradować ciągle. Jej charakter pracy jest sesyjny, a sesje są czasowo ograniczone. Ze względu na szeroki zakres zadań rady istnieje potrzeba przekazywania części jej zadań innym organom do rozstrzygania.
Istotną rolę w tym zakresie odgrywają komisje - organy wewnętrzne rady. Ich istnienie, przedmiot działania oraz skład osobowy zależą w zasadzie od uznania rady, która może powołać komisje stałe, z których jedna o charakterze obligatoryjnym jest nazwana w ustawie

WÓJT
Wójt jest organem wykonawczym gminy. Kadencja wójta rozpoczyna się w dniu rozpoczęcia kadencji rady gminy lub wyboru go przez radę gminy i upływa z dniem upływu kadencji rady gminy.
Mandatu wójta nie można łączyć z mandatem wójta lub funkcją jego zastępcy w innej gminie; z członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego, w tym w gminie, w której jest wójtem; z zatrudnieniem w
administracji rządowej; z mandatem posła lub senatora.
Wójt wykonuje uchwały rady gminy oraz zadania gminy określone przepisami prawa. Do zadań wójta należy w szczególności: przygotowywanie projektów uchwał rady oraz określanie sposobu ich wykonywania, gospodarowanie mieniem komunalnym, wykonywanie budżetu, zatrudnianie i zwalnianie swoich zastępców, kierowników gminnych jednostek organizacyjnych oraz wykonywanie zadań zleconych z zakresu administracji rządowej.
Wójt realizując zadania własne gminy podlega wyłącznie radzie gminy, która decyduje o kierunkach jego działania. W zakresie wykonywania zadań zleconych administracji rządowej wójt podlega także wojewodzie. Wójt lub burmistrz (prezydent miasta) jest kierownikiem urzędu gminy; reprezentuje gminę jednoosobowo na zewnątrz; kieruje bieżącymi sprawami gminy.
Wójt wykonuje swe zadania przy pomocy urzędu gminy, którego jest kierownikiem i któremu nadaje w drodze zarządzenia regulamin organizacyjny, określający organizację i zasady funkcjonowania urzędu.
Zadania gminy wykonywane są w różnych formach, również w formie decyzji administracyjnych, nazwanych w ustawie decyzjami w indywidualnych sprawach z zakresu administracji publicznej. Kompetencje do ich wydawania, zarówno w zakresie spraw własnych, jak i zleconych, ustawa o samorządzie gminnym przyznaje wójtowi lub burmistrzowi. Wójt lub burmistrz mogą upoważnić swoich zastępców lub innych pracowników urzędu gminy do wydawania decyzji.

Oczywiście w "Ranczu" mamy bardzo uproszczony, wręcz karykaturalny obraz działania rady gminy, ale mieliśmy wcześniej pytanie o struktury. Przewodniczący nie wchodzi w skład władz gminy, więc wychodzi na to, że Halina cały czas jest nad ex-wójtem( przynajmniej służbowo ;) ). Inną sprawą jest jego wpływ na pozostałych członków rady gminy i sposób ich głosowania.

Pisząc tego posta (pisane kursywą) posiłkowałem się stroną :
http://www.sciaga.pl/tekst/33316-34-gmi ... _struktura

pietros
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

25 mar 2011, 21:23

W części tego odcinka, podczas, gdy Halina wychodzi z budynku i zaczyna rozmawiać z Lucy o tym, że niektórzy to chcą, by im kupony podpisać, że na wójta głosowali to Lucy siedzi tam na ławce i zachowuje się i zamartwia się tak samo, jak były wójt. :lol:
"Gdy za ladą Ją ujrzałem, to natychmiast oszalałem!" - piosenka Pietrka.

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

26 mar 2011, 19:42

Nie znam się samorządach w gminnych :nea . Myślę jednak , że w Ranczu wszystko się jakoś ułoży i Wójt ze swoją kliką nie będzie się znów panoszył . :nea
Ewa

wwz
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

06 cze 2011, 21:10

Może wiecie gdzie jest nowy dom Hadziuków i nowa szkoła?

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

25 lis 2012, 21:14

Świetny odcinek!
Taki wyjątkowy troche.
Tytuł odcinka idealnie dobrany:)
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Awatar użytkownika
kamil73
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 227 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

23 cze 2013, 20:23

Dobry ( z plusem )odcinek, jak zwykle najlepsi byli Wójt i Czerepach :good: i te ich intrygi. Rozbawił mnie też mgr Polakowski ( Polakowicz ) i ta jego wydrukowana kartka ( dr Mieczysław WeSół ).
Fajnie jest też czasem popatrzeć na pijane kobitki. Każdy by tak chciał jak Solejukowa, zarobić w jedną noc tyle pieniędzy.
Kapitalnie też Hadziukowa ją zapytała " 30 tysięcy w jedną noc ? Za co ? Wybacz Solejukowa, ale Claudią Schiffer to Ty nie jesteś." :rechot:
Podobały mi się też te dwa powiedzenia :
Wójtowa do Lucy : "diabła wypędziłyśmy, szatan powraca" oraz
Wójta do Wójtowej : "jak ja jestem Twoim mężem, to jeszcze nie znaczy, że mi się prawa wyborcze nie należą."
Visca El Barca
Post ten wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w terminie późniejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
kubakielce
Super User
Super User
Podziękował(a): 137 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 75 razy

23 cze 2013, 21:16

Bardzo dobry odcinek , po obejrzeniu na TVP HD kolejnych odcinków tej serii wiem że wszystko dobrze się ułoży ale gdyby nie to , to naprawdę martwił bym się o pracę Lucy jako wójta ;)
Odcinek śmieszny szczególnie spodobały mi się rozmowa byłego wójta z Czerepachem na mostku i tekst PolakOWICZa ;) : powiedziano mi że w tej gminie lekarza praktycznie nie ma ;)

P.S.
Po bliższemu przyjrzeniu się tej serii na TVP HD chyba na początku zbyt pochopnie ją tak źle oceniłem bo jest naprawdę fajna ;)

ODPOWIEDZ