[Jeruzal] Najbardziej znana polska wieś

Ciekawostki związane z miejscami serialowymi.
Haello
Nowicjusz
Nowicjusz

30 cze 2010, 12:21

na987 pisze:Jechałam ostatnio do Żyrardowa, ale niestety, jak mijałam drogowskaz "Jeruzal", moja rodzinka stwierdziła, że nie mamy czasu na zwiedzanie Wilkowyj i pojechaliśmy dalej :(

Ale nie można się załamywać ;) Muszę namówić (przede wszystkim) mamę na wakacyjną wycieczkę :D
Z Łodzi do Żyrardowa? Może masz na myśli ten co leży w pow. skierniewickim? To jesteś w błędzie, bo ten "serialowy" Jeruzal, leży w woj. mazowieckim, powiat Mińsk Maz. :3

OFFTOP: 4 km ode mnie leży Wilkowyja. :D Ale ma tyle wspólnego z Wilkowyjami, co konik morski, z konikiem polnym.

Haello
Nowicjusz
Nowicjusz

01 lip 2010, 22:10

O nie nie, ja jestem jak kot Pawlaka- z centralnej Polski. :3

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

01 lip 2010, 22:31

W Rzeszowie jest dzielnica Wilkowyje czy Jeruzal? Jak to pierwsze to jade tam xD Pod pretekstem zobaczenia malej corki kuzynki ktora widzialam jak miala pare miesiecy a nie pare lat i odwiedzenia "ukochanej" cioci xD
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

06 lip 2010, 0:20

WilkowYJA to jest gdzieś chyba u nas w powiecie, pamiętam jak z nimi w podstawówce jeszcze chyba na zawodach w unihokeja graliśmy :hihi:

Awatar użytkownika
na987
Nowicjusz
Nowicjusz

09 lip 2010, 23:55

Haello pisze: Z Łodzi do Żyrardowa? Może masz na myśli ten co leży w pow. skierniewickim? To jesteś w błędzie, bo ten "serialowy" Jeruzal, leży w woj. mazowieckim, powiat Mińsk Maz. :3
Ups.. Ale wtopa! :ehh:
Blisko Żyrardowa są Sokule i dworek Lucy... A ten właściwy Jeruzal leży blisko Latowicza, czyli po przeciwnej stronie Wisły... <_<
Teraz już się nie pomylę :shy:
"Nic się nie zmienia od na du*** siedzenia" :good:

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 371 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

11 lip 2010, 10:51

W Polsce jest kilka miejscowości o nazwie Wilkowyja. Jednak serialowe Wilkowyje zawdzięczają swoją nazwę wsi Wilkowyja leżącej nieopodal Garwolina (trzeba zjechać z obwodnicy Garwolina w kierunku Woli Rębkowskiej do drogi nr 76, za Rębkowem ok 3 km skręca się w lewo).
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

11 lip 2010, 12:30

Ja pamiętam jak obejrzałam pierwszy raz Ranczo to po skończonym odcinku zadzwoniłam do babci do Radzynia i pytałam się jej czy nie wie gdzie te Wilkowyje się znajdują bo to podobno gdzieś koło Radzynia xD Ale potem już wiedziałam,że to właśnie w pobliżu Garwolina ;)
To tylko sny szalone sny ;)

kadm
Nowicjusz
Nowicjusz

11 lip 2010, 14:23

Joachim93 pisze::) no ale w Rzeszowie też jest owa dzielnica

Źródło: Mapka z Biedronki :lmao:
Ale to centrum miasta. Czesto tam jeżdzę i tam nie ma nic wspólnego z serialowymi Wilkowyjami ; >

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

11 lip 2010, 15:51

Może zły dzial ale pasuje troche :P
Dlaczego własnie w takich serialach jak Ranczo czy Plebania wsie w woj. mazowieckim grają wsie w lubelskim ? :D
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

11 lip 2010, 16:24

monterr97 pisze:Może zły dzial ale pasuje troche :P
Dlaczego własnie w takich serialach jak Ranczo czy Plebania wsie w woj. mazowieckim grają wsie w lubelskim ? :D
Może dlatego tak jest, aby ekipa filmowa miała blisko do Warszawy, ale by także przedstawić ciekawą i oryginalną "wiejskość" jaką można spotkać jedynie na wschodnich krańcach Polski, w tym na Lubelszczyźnie. To moje rozumowanie - mieszkańca wsi koło Lublina ;D
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

qwerty
Super User
Super User

11 lip 2010, 18:33

admin pisze:W Polsce jest kilka miejscowości o nazwie Wilkowyja. Jednak serialowe Wilkowyje zawdzięczają swoją nazwę wsi Wilkowyja leżącej nieopodal Garwolina (trzeba zjechać z obwodnicy Garwolina w kierunku Woli Rębkowskiej do drogi nr 76, za Rębkowem ok 3 km skręca się w lewo).
No to o tej miejscowości pisałem ;)

BTW: Ja do szkoły chodzę do Garwolina :)

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy

09 sie 2010, 17:19

O! Widzę, że zmienili "szatę graficzną" Mamrota ;D Nalepka na tym, którego mam od dwóch lat jest inna :)

Co do ronda, to już się chyba przyzwyczaiłam...nawet ładne jest :D
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

09 sie 2010, 19:00

4ur0n pisze:Dziwnie się czułem chodząc uliczkami Jeruzala,czy to sen czy to jawa ;)
To cudowne uczucie :love:
Fajnie, że udało Ci się odwiedzić serialowe Wilkowyje!
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum

24 paź 2010, 17:56

Wczoraj miałam przyjemność wraz z tatą i bratem miałam po raz drugi odwiedzić serialowe Wilkowyje. Nie nastawiałam się na obecność ekipy, ponieważ była sobota. Spotkała mnie miła niespodzianka. Jeszcze przed wjazdem do wsi zobaczyłam w oddali catering bus. Okazało się, że kręcą sceny na plebanii, ale aktorzy niestety się nie pokazywali. Pospacerowaliśmy, więc po całym Jeruzalu szukając najważniejszych miejsc serialowych. Wróciliśmy na rynek i wtedy zobaczyłam panią Martę Lipińską, ale nie zdążyłam jej "złapać", bo weszła na plebanię. Zaraz po niej pojawił się szanowny Wikary. Zagadnięty powiedział, że spieszy się na plan. Wtedy zaczepił nas starszy pan, jak się później okazało kierownik ruchu i mieszkaniec Jeruzala. Kiedy dowiedzial się, że jestem fanką Rancza zaczął zadawać mi rozmaite pytania dotyczące serialu. Egzamin zdałam oczywiście celująco :D Zaprowadził mnie do salki parafialnej, gdzie Lucy uczyła angielskiego. Zdziwiłam się, gdy zamiast porządnie ustawionych ławek i biurka zobaczyłam graciarnię pełną rozmaitych przedmiotów i rekwizytów z unijną ławeczką na czele :O Potem podjechaliśmy z nim zwiedzić chatkę Babki Zielarki. Jak tylko skończyli scenę, podszedł do nas pan Bartek Kasprzykowski. Okazał się sympatyczną osobą, porozmawialiśmy przez chwilę i zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Nastepnie zwiedziliśmy Latowicz. Wreszcie przyszedł czas na Sokule. Wjechaliśmy do wsi, a dworku ani widu, ani słychu. Naczytałam się, że jest kiepski dojazd, więc szukaliśmy nawet przy najbardziej błotnistych dróżkach. Zrezygnowani pojechaliśmy główną drogą, przy której znaleźliśmy dworek. Nawet jesienią robi wrażenie, ze swoim dużym parkiem :love: Własciciele stali akurat przed bramą. Pozwolili nam zrobić zdjęcie przy otwartej bramie, ale tylko z daleka. Tata oczywiście wygadał się, że moim marzeniem jest posiadanie ich domu. Dali do zrozumienia, że za nic w świecie nie zamierzają się go pozbywać... xD

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

24 paź 2010, 18:31

Black_Diamond pisze:Wczoraj miałam przyjemność wraz z tatą i bratem miałam po raz drugi odwiedzić serialowe Wilkowyje. Nie nastawiałam się na obecność ekipy, ponieważ była sobota. Spotkała mnie miła niespodzianka. Jeszcze przed wjazdem do wsi zobaczyłam w oddali catering bus. Okazało się, że kręcą sceny na plebanii, ale aktorzy niestety się nie pokazywali. Pospacerowaliśmy, więc po całym Jeruzalu szukając najważniejszych miejsc serialowych. Wróciliśmy na rynek i wtedy zobaczyłam panią Martę Lipińską, ale nie zdążyłam jej "złapać", bo weszła na plebanię. Zaraz po niej pojawił się szanowny Wikary. Zagadnięty powiedział, że spieszy się na plan. Wtedy zaczepił nas starszy pan, jak się później okazało kierownik ruchu i mieszkaniec Jeruzala. Kiedy dowiedzial się, że jestem fanką Rancza zaczął zadawać mi rozmaite pytania dotyczące serialu. Egzamin zdałam oczywiście celująco :D Zaprowadził mnie do salki parafialnej, gdzie Lucy uczyła angielskiego. Zdziwiłam się, gdy zamiast porządnie ustawionych ławek i biurka zobaczyłam graciarnię pełną rozmaitych przedmiotów i rekwizytów z unijną ławeczką na czele :O Potem podjechaliśmy z nim zwiedzić chatkę Babki Zielarki. Jak tylko skończyli scenę, podszedł do nas pan Bartek Kasprzykowski. Okazał się sympatyczną osobą, porozmawialiśmy przez chwilę i zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Nastepnie zwiedziliśmy Latowicz. Wreszcie przyszedł czas na Sokule. Wjechaliśmy do wsi, a dworku ani widu, ani słychu. Naczytałam się, że jest kiepski dojazd, więc szukaliśmy nawet przy najbardziej błotnistych dróżkach. Zrezygnowani pojechaliśmy główną drogą, przy której znaleźliśmy dworek. Nawet jesienią robi wrażenie, ze swoim dużym parkiem :love: Własciciele stali akurat przed bramą. Pozwolili nam zrobić zdjęcie przy otwartej bramie, ale tylko z daleka. Tata oczywiście wygadał się, że moim marzeniem jest posiadanie ich domu. Dali do zrozumienia, że za nic w świecie nie zamierzają się go pozbywać... xD
Po części Ci zazdroszczę bo chciałbym byc teraz w Wilkowyjach. :) Czekamy na fotoreportaż... :)

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum

24 paź 2010, 20:23

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

24 paź 2010, 20:34

Black_Diamond zdjęcia genialne;) zazdroszczę Ci !!! :) :thumbup:
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.
Cztery, nawet jak co drogie to dostać nie można."

Tadeusz Hadziuk

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

24 paź 2010, 21:03

Black_Diamond super relacja i śliczne zdjęcia!
Spodobał Ci się nowy wizerunek domu Wójta znaczy się byłego Wójta ? :)
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Patryk
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

24 paź 2010, 22:08

nasze wilkowyje widze sie zmieniają :)
ranczo najlepszy serial pod słońcem
POZDROWIENIA Z CHEŁMA :]
[url=http://userbars.pl/Film-i-TV/Userbar/21081,Ranczo,fan.htm][img]http://img.userbars.pl/106/21081.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum

24 paź 2010, 22:21

Pogoda dopisała to i zdjęcia się udały :) Żebyście wiedzieli jak się spieszyłam do Sokuli, żeby zdążyć przed zachodem słońca ;)

Dom eksWójta prezentuje się bardzo korzystnie :D

ODPOWIEDZ