Ranczo w kampanii Krajobraz mojego miasta

Ciekawostki związane z miejscami serialowymi.

Czy popierasz wprowadzenie ograniczenia reklamowego chaosu w przestrzeni publicznej miast i wsi?

Czas głosowania minie 14 mar 2018, 16:02

TAK
7
88%
NIE
0
Brak głosów
Nie mam zdania
1
13%

Liczba głosów: 8
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 371 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

15 wrz 2017, 16:39

Narodowy Instytut Dziedzictwa pisze:Aktorzy znani z serialu Ranczo wspierają kampanię społeczną „Krajobraz mojego miasta”! Rusza emisja spotów na rzecz ochrony krajobrazu polskich miast i miasteczek!

Od piątku 15. września na antenach TVP będzie można zobaczyć 3 spoty, które promują kampanię Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Krajobraz mojego miasta”. Spoty przenoszą widza w świat popularnego i lubianego serialu „Ranczo”, by pokazać, jak można sobie radzić z konkretnymi problemami w przestrzeni miast i wsi.

Kampania społeczna „Krajobraz mojego miasta” prowadzona przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego to projekt zachęcający do wprowadzania zmian w przestrzeni publicznej. Jego celem jest kształtowanie odpowiedzialnej i aktywnej postawy w dbałości o wspólną przestrzeń. Centralnym punktem kampanii jest film, który diagnozuje najpowszechniejsze problemy polskich miast i pokazuje, jak sobie z nimi radzić. Wśród poruszonych tematów znajduje się kwestia efektywnego ograniczania reklamowego chaosu, dbałości o miejską zieleń, w tym zabytkową, ochrony dziedzictwa oraz miejsc pamięci czy estetyki ogrodzeń i budownictwa mieszkalnego.

Obecnie kampanię promują także 3 spoty wyprodukowane przez NID we współpracy z TVP. Spoty zrealizowane zostały w scenerii znanej z serialu „Ranczo”. Mieszkańcy Wilkowyj w rozmowach z panią wójt przedstawiają problemy związane z estetyką przestrzeni wsi. Pierwszy spot dotyczy natłoku reklam – problemu, który dotyka bardzo wiele polskich miast i wsi. Tematem drugiego spotu jest polska zieleń w miastach i wsiach. W trzecim spocie bohaterowie poruszają temat nieestetycznych płotów i ogrodzeń, a także dachów, wysokości i innych elementów budownictwa mieszkalnego.

Zapraszamy do oglądania spotów na antenach TVP, na kanale NID-u oraz do odwiedzenia strony krajobrazmojegomiasta.pl!
Źródło: Narodowy Instytut Dziedzictwa, materiały prasowe.

Link do strony NID z informacją o starcie kampanii.
Strona kampanii "Krajobraz mojego miasta"

Spot kampanii "Krajobraz mojego miasta" – REKLAMY:

Spot kampanii "Krajobraz mojego miasta" – ESTETYKA ULICY

Spot kampanii "Krajobraz mojego miasta" – ZIELEŃ W MIEŚCIE
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 186 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 192 razy

02 lis 2017, 22:35

Potwierdzam, że w Wilkowyjach, czyli Jeruzalu jest bardzo czysto, zielono a krajobraz przepiękny. Tylko obok przystanku stoi taka oto tablica z miejscowymi ogłoszeniami. :)

Obrazek
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

03 lis 2017, 8:18

Tablica z ogłoszeniami rzecz ważna i potrzebna :good: I jest szansa , ze płoty i przystanki będą mniej oblepione co jest niestety normą.
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

ODPOWIEDZ