Festyn w Wilkowyjach 2016

Ciekawostki związane z miejscami serialowymi.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

29 mar 2016, 20:08

Tegoroczny "Festyn w Wilkowyjach" zaplanowany został na 15 sierpnia 2016 r. Oficjalną wzmiankę na ten temat można już znaleźć w Kalendarzu imprez na stronie internetowej Powiatu Mińskiego. Na razie jeszcze nie znamy szczegółowego programu imprezy. Na forum na pewno będziemy reklamować to wydarzenie z odpowiednim wyprzedzeniem. Organizatorem festynu jest Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 25 razy

29 mar 2016, 20:54

Obecność obowiązkowa ciekawe jaki będzie program:)
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

23 cze 2016, 11:50

Wygląda na to, że na Festyn do Jeruzala przyjedzie w tym roku... Sławomir :)

Informacja o koncercie 15.08.2016 w Jeruzalu znajduje się na rozpisce umieszczonej na profilu Sławomira.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

15 lip 2016, 23:00

W tym roku w programie festynu przewidziane są m. in.:
- Recital Piotra Pręgowskiego - gwiazdy serialu "Ranczo", założyciela serialowej Wyższej Szkoły Disco Polo;
- występ Artura Thomasa - fletnia Pana - melodie znane i lubiane;
- występ Sławomira - gwiazdy rock-polo;
oraz konkursy związane z serialem "Ranczo" prowadzone przez Pietrka - Piotra Pręgowskiego.
Forum Ranczersów

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

16 lip 2016, 22:22

Ciekawe czy te konkursy będą takie jak w Porcie Łódź czy trudniejsze :P :P :P

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

28 lip 2016, 18:07

Gminne Centrum Kultury w Mrozach pisze:Jak co roku zapraszamy 15 sierpnia do Jeruzala na Jarmark Folkowy w Wilkowyjach. O godz. 11.15 na rynku msza św., a potem występ Piotra Pręgowskiego - gwiazdy serialu "Ranczo", koncert Artura Thomasa na fletni Pana, na zakończenie wystąpi gwiazda Rock Polo Sławomir. Konkursy związane z serialem poprowadzi Piotr Pręgowski. Przez cały czas jarmarku będą rozstawione stoiska z wyrobami ludowymi, rękodziełem i tradycyjnymi potrawami, a dla dzieci wesołe miasteczko.
Źródło informacji

Obrazek
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

13 sie 2016, 9:29

Gminne Centrum Kultury w Mrozach pisze:Dla miłośników serialu „Ranczo” Gminne Centrum Kultury w Mrozach przygotowało wydawnictwo „Rynek w Wilkowyjach”. Zawiera ono fragment serialowej rzeczywistości w formie papierowych modeli budowli do samodzielnego wycięcia, sklejenia i naklejenia na plan. Do stworzenia makiety wykorzystano budynki południowej i centralnej część rynku w Jeruzalu w gminie Mrozy - sklep, bibliotekę (starą szkołę), kościół, dzwonnicę, plebanię, organistówkę (salkę katechetyczną). "Rynek w Wilkowyjach" kosztuje 30 zł i będzie do kupienia już w najbliższy poniedziałek 15 sierpnia w czasie Jarmarku w Wilkowyjach na stoisku GCK Mrozy.
Obrazek
Obrazek
Tekst i foto: Gminne Centrum Kultury w Mrozach
Forum Ranczersów

Ola.sz
Nowicjusz
Nowicjusz

14 sie 2016, 12:18

witam, szukam dobrej duszy która w najblizszym czasie będzie w naszych ukochanych wilkowyjach, wczoraj odwiedziłam wilkowyje porobiłam zdjęcia zjadłam pierogi było super na pamiątkę kupiłam dwa magnesy na lodówkę w sklepie z pamiątkami, moja 3 letnia córeczka która razem ze mną ogląda serial była bardzo szczęśliwa, jednak jedząc obiad zostawiła magnesy na stole, (oglądała je podczas jedzenia) zorientowalysmy się 100 km od Jeruzala, czy były ktoś tak miły i będąc w Wilkowyjach zakupiłby mi dwa magnesy oczywiście za zwrot kosztów zakupu i kosztów przesyłki ?? Córeczka bardzo płakała i chciałabym jej zrobić miła niespodziankę, proszę o pomoc :)

Magdalena_Violetka
Nowicjusz
Nowicjusz

14 sie 2016, 23:49

Witaj, jutro będę w Wilkowyjach i kupię magnesiki dla Twojej córeczki:-) czy mam szukać jakichs konkretnych? Pozdrawiam

Ola.sz
Nowicjusz
Nowicjusz

15 sie 2016, 21:10

Witam! Nie chodzi mi o nic konkretnego byle by były dwa różne! Dziękuję za tak szybką reakcję!

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

16 sie 2016, 12:03

Będzie jakaś relacja z festynu? :) Ja wracałem akurat znad morza i nie zdążyłem zajechać (jechałem przez Warszawę po 16), więc już nie zajeżdżałem. Wiecie może czy ten papierowy model Rynku będzie można jeszcze gdzieś kupić?

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

16 sie 2016, 13:01

Witam.
Jak wszyscy dobrze wiedzą, dnia 15,08,2016 r. odbył się w naszych kochanych Wilkowyjach festyn.
Postanowiliśmy z żoną również się tam znaleźć.
A oto krótka relacja z tego wypadu :

Na miejsce przyjechaliśmy ok. godz. 10:30. Z racji tego, że do mszy zostało jeszcze trochę czasu, spacerkiem przeszliśmy się po najbliższych obiektach serialowych tzn. : Sklep, plebania, kościół, stara i nowa szkoła, ośrodek zdrowia, stary dom Witebskiego i biuro poselskie. O 11:15 rozpoczęła się msza Św. w ktorej uczestniczyliśmy.
Po mszy chwila przerwy i na scenę wyszedł Pan Piotr Pręgowski. Pojawiła się też Pani Marta Lipecka, która później, w trakcie konkursu rozdawała nagrody. Występ Pana Piotra to kawał dobrego żartu, przeplatanego fajnymi piosenkami, również w Jego wykonaniu.
Następnie wystąpił Pan Artur Thomas, który grał na fletni Pana.
Po Jego występie na scenę powrócili Pan Piotr i Pani Marta z konkursem wiedzy o Ranczu.
Co do samego konkursu, to stopień trudności pytań oceniam na ( -5 ) :D
Niestety po konkursie musieliśmy się zbierać, bo chcieliśmy jeszcze wpaść w kilka miejsc i na występie Sławomira już nas nie było.

Podsumowując wypad bardzo udany, pogoda dopisała ( choć w połowie mszy trochę deszczem postraszyło :D ) , ludzi też bardzo dużo.
Co do ranczersów to Sieradzak mi tam gdzieś przemknęła i chyba Bogna, ale tutaj pewności nie mam :D

Na koniec jaszcze kilka fotek :

Tak wygląda kościół bez ławek :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To by było na tyle. Może Sieradzak jeszcze coś doda od siebie :)

Aha byłbym zapomniał. Na stoisku GCK Mrozy Były dostępne serialowe pocztówki, mapki szlaku rowerowego i oczywiście rynek w Wilkowyjach, który rzecz jasna dołączył do mojej ranczerskiej kolekcji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć z festynu można znaleźć tutaj

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

16 sie 2016, 17:34

Od siebie mogę dodać tyle że występ Sławomira również był bardzo bardzo udany. Ja swoją wycieczkę zaczęłam już w niedziele. Mimo początkowych trudności z noclegiem udało nam się i nocowaliśmy u przemiłego Pana Zdzisława. W niedzielę odpoczynek, grill i wieczorna wizyta na Wilkowyjskim rynku, a w sobotę msza i cała reszta atrakcji o których wspominał Strazak210. Wyjazd bardzo udany. Parę fotek :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i filmik z koncertu:

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

16 sie 2016, 21:05

Sieradzak, strazak210 dziękujemy za zamieszczenie na forum relacji i zdjęć. Mnóstwo zdjęć z Jarmarku udostępniło dziś GCK Mrozy. Link dostępny poniżej.
Serwis internetowy Urzędu Miasta i Gminy Mrozy pisze:Za nami Jarmark folkowy w Jeruzalu - serialowych Wilkowyjach, coroczna impreza nawiązująca do kręconego tu od 2005 roku serialu "Ranczo". Wydarzenie rozpoczęło się plenerową mszą św., po której scenę opanował Piotr Pręgowski - serialowy Pietrek z pełnym humoru recitalem i zabawnymi konkursami. W nieco spokojniejszy nastrój wprowadził nas Artur Thomas wygrywając światowe standardy na niecodziennym instrumencie, jakim niewątpliwie jest fletnia pana. Finałem wydarzenia był koncert Sławomira - gwiazdy rock polo.
:arrow: :arrow: Relacja FOTO
Forum Ranczersów

ODPOWIEDZ