DOPIEWO

Ciekawostki związane z miejscami serialowymi.
Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

23 kwie 2015, 12:26

Kusiba, radny z Dopiewa. Co jakiś czas słyszymy o tej wsi. Dopiewo leży około 9 km od miejscowości w której mieszkam. Nawet od wielu lat tam właśnie leczę swoje domowe zwierzaki typu psy - pozdrowienia dla weterynarza - jest dobry.
Wikipedia pisze:Dopiewo – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim. Pierwsze zapiski o wsi Dopiewo pochodzą z 1366 roku. Pierwotnie osada nazywała się Prątki, a od 1380 roku nosi nazwę Dupiewo (od ówczesnego właściciela Roy Dupiewskiego, herbu Portuga). Jest siedzibą gminy Dopiewo. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa poznańskiego.Według danych z 2012 miejscowość zamieszkiwało ok. 3000 osób.
Ciekawostką jest to że Dopiewo jest siedzibą gminy a w radzie gminy jest m/in. nikt inny jak radny Bartkowiak (chyba się przeprowadził :rechot: )

więcej informacji www.dopiewo.pl
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 394 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 466 razy

23 kwie 2015, 16:20

Byliśmy tam :mrgreen: Obrazek

narlos
Nowicjusz
Nowicjusz

08 maja 2015, 13:17

Do Dopiewa często jeździłam jako nastolatka podczas wakacji z koleżankami. Mają śliczne jeziorko...
Aby się tam dostać wystarczy wsiąść do autobusu który odjeżdża z Ogrodów (końcówka linii tramwajowej w takiej dzielnicy). Czas jazdy ok. 0.5 godz.
Nie sądziłam że kiedy w serialu była mowa o Dopiewie-chodziło o moje Dopiewo:)

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

08 maja 2015, 14:58

narlos pisze:Do Dopiewa często jeździłam jako nastolatka podczas wakacji z koleżankami. Mają śliczne jeziorko...
Aby się tam dostać wystarczy wsiąść do autobusu który odjeżdża z Ogrodów (końcówka linii tramwajowej w takiej dzielnicy). Czas jazdy ok. 0.5 godz. Nie sądziłam że kiedy w serialu była mowa o Dopiewie-chodziło o moje Dopiewo:)
Czy aby na pewno chodzi o Dopiewo, w samym Dopiewie jeziora nie ma, jest jezioro Niepruszewskie, jednak oddalone o około 2 km, i autobus tam nie dojeżdża. Fakt do Dopiewa można dojechać z Ogrodów, linią 718 lub 719. Z ogrodów też można dojechać nad Kiekrz, gdzie jest jezioro z kąpieliskami.
Obrazek

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

17 cze 2015, 19:07

W sobotę 20 czerwca o godzinie 21.15 w Dopiewie odbędzie się koncert "Elektrycznych Gitar", wstęp wolny
SZCZEGÓŁY

W tym samym dniu w mojej miejscowości nie lada gratka, koncert m/innymi byłego wokalisty grupy GENESIS - Raya Wilsona, wstęp też wolny!
SZCZEGÓŁY
Obrazek

Katerina
Nowicjusz
Nowicjusz

02 sie 2015, 17:28

Przez 22 lata miałam przyjemność mieszkać w Dopiewie (teraz 2 km dalej) :) ale często jestem tam u Rodziców i robię zakupy :)

Serdecznie pozdrawiam forumowiczów i mieszkańców "ranczowego" Dopiewa z jego rewelacyjnym radnym na czele :D

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

07 lis 2015, 16:55

Miałem dziś przyjemność być w Dopiewie. Radny Kosiba zupełnie do Dopiewa nie pasuje, bo to bardzo gospodarna gmina. A teraz coraz bardziej z rolniczego charakteru przechodzi jako miejsce zamieszkania w pięknych domkach osób pracujących w Poznaniu.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
bluepens
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

22 lis 2015, 12:21

Właśnie czytam i nie dowierzam. Jakie jezioro w Dopiewie? Może ktoś pomylił z Kiekrzem albo Strzeszynkiem:) Co prawda blisko ale to przecież Poznań.

ODPOWIEDZ