[Jeruzal] Zobaczyć Wilkowyje

Ciekawostki związane z miejscami serialowymi.
Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

24 kwie 2015, 22:34

spoko, na potrzeby X serii dach przemalują, komputerowo wstawią starą wersję, albo nie będzie w kadrze :rechot:

A poważnie świetne fotki, Jeruzal/Wilkowyje dalej się rozwijają.

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

25 kwie 2015, 9:47

Anija pisze:Dzisiaj na stronie Biblioteka w Jeruzalu pojawiło się kilka zdjęć nowego dachu sceny przed Kościołem w Jeruzalu:

Obrazek

Obrazek
A to przypadkiem, nie na odpust w Niedzielę?
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 913 razy
Kontakt:

25 kwie 2015, 11:36

sypniewski5 pisze:A to przypadkiem, nie na odpust w Niedzielę?
Odpust, odpustem, ale tu widać całkiem nową, drewnianą konstrukcję i efektowny dach (prawie jak w dworku ;) ). Stare zadaszenie sceny, to stalowe słupki i plandeka. Skok jakościowy jest ogromny.

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

25 kwie 2015, 11:41

"Wilkowyje nie pomyje" :D
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

27 kwie 2015, 20:01

Udało mi się pojechać ze swoją rodziną i wtedy małym, malutkim pieskiem w chyba 2013 roku do Jeruzala. Byłem wtedy bardzo nieokiełznany w sprawach filmowych i miałem ogromną nadzieję, że zastaniemy ekipę. :( Mimo, że jej nie było to i tak było spoko. Trochę trudno było tam dojechać, ale się udało.Zwiedziliśmy kościół i plebanię na zewnątrz, można było wejść do kościoła, ale tylko do momentu, gdzie wisiały zdjęcia z planu, które zobaczyłem z wielkim uśmiechem na twarzy. :) Dalej już nie można było wejść. :( Przeszliśmy obok sklepu i rynku, rodzinka poszła kupić lody (no co? jestem niepełnoletni, mamrota się nie napiję :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )l Musiałem poczekać na zewnątrz, bo z psem do środka nie można (ale jak później wyszli ze sklepu to i tak poleciałem do środka, żeby środek zobaczyć :D ). Edek (ten mały piesek) został bardzo miło przywitany przez mieszkańców. :) Pochodziliśmy jeszcze trochę i pojechaliśmy, bo dalej nie mogliśmy pojechać, a szkoda. :cry:
Podczas całego dnia nacykaliśmy parę fotek, może później wstawię. :)
Chciałbym pojechać w tym roku i zastać ekipę - to mój cel na ten rok - i chyba pojedziemy. To będzie chyba ostatnia okazja by zastać ekipę filmową, więc trzeba. :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

27 kwie 2015, 20:28

zyciak pisze: Odpust, odpustem, ale tu widać całkiem nową, drewnianą konstrukcję i efektowny dach (prawie jak w dworku ;) ). Stare zadaszenie sceny, to stalowe słupki i plandeka. Skok jakościowy jest ogromny.
Taaa. A potem ten i ów będzie narzekał, że mu się Wilkowyje zanadto rozwinęły, a to ten Jeruzal tak mąci :rechot:

Tomek, Ty się przyznaj ile masz tych latek, wtedy się stwierdzi, czy jesteś najmłodszy, czy nie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

27 kwie 2015, 20:43

Milla-nowa pisze:Tomek, Ty się przyznaj ile masz tych latek, wtedy się stwierdzi, czy jesteś najmłodszy, czy nie :D
13, mógłbym być waszym dzieckiem. :(

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

27 kwie 2015, 21:23

Tomek pisze: 13, mógłbym być waszym dzieckiem. :(
Naszym, jak naszym :D Moim, przy odrobinie starań to i wnukiem nawet :rechot:
Ale chyba to Forum odnotowywało i młodszych, więc na Twoim miejscu nie byłabym taka pewna tej palmy pierwszeństwa :D Ważne, że masz poparcie Rodziny. Inni muszą czekać, aż osiągną pełnoletniość :(
A moje zlotowe doświadczenia jednoznacznie mówią, że wiek u Ranczersa nie ma żadnego znaczenia. A wręcz - Ranczers szybciej staje się mądrym!
Obrazek

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

28 kwie 2015, 9:25

Pewnie tak, kolejny będzie murek wokół kościoła i dach bo przecież biskupowi za poparcie też jakoś będzie trzeba " podziękować" :)

Alferek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

19 kwie 2016, 21:50

Odbyłem wczoraj życiową podróż do Wilkowyj (tzn Jeruzala). Trochę zaskoczyło mnie, że ten ryneczek taki malutki, na serialu wyglądał na większy. Rozmawiałem z panią "Więcławską" ze sklepu, bardzo sympatyczna i na moje stwierdzenie, że szkoda, że to już koniec Rancza odpowiedziała, żebym nie był taki pewny. Nawet księdza widziałem, oryginalnego. Murek przy kościele ktoś naprawiał, od strony za kościołem.

Dowód rzeczowy, że byłem i mamrota kupiłem:
[youtube]
[/youtube]
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2016, 22:28 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do filmiku YouTube, aby wyświetlał się bezpośrednio na forum.

wiktoriagradzik
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 32 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

02 lis 2017, 11:27

Witam mam pytanie czy będąc w Jeruzalu są jakieś miejsca żeby zjeść obiad?

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 185 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 191 razy

02 lis 2017, 19:54

Na rynku, naprzeciwko sklepu Więcławskiej stoi budka z gastronomią. Tam podają jakieś kiełbaski, pierogi Solejukowej i inne potrawy. Dokładnego menu nie pamiętam. Oprócz tego jest drugi punkt tylko z pierogami. Jak pisałam w poście o mojej wycieczce do Jeruzala miałam okazję spróbować tych pierogów. Niestety według mnie nie miały chyba nic wspólnego z pierogami Solejukowej. Innej restauracji typu "U Wioletki" nie widziałam.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

02 lis 2017, 21:31

Małgosiu , czyli kanapeczki z domu były zabrane i apetycik słaby :rechot: :rechot: :rechot: Musiałem wybacz :D
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User

02 lis 2017, 21:35

Tak byłam przejęta i szczęśliwa, że tam jestem i nie myślałam o jedzeniu. :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

02 lis 2017, 21:40

Ja tylko tak się czepiam z humorem , mam nadzieję ,ze moje pierogi lepsze... Ale zapał po powyższej ocenie tych z Jeruzala do zaproszenia Cię minął ...Żart taki :zadowolony: :zadowolony: :zadowolony:

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User

02 lis 2017, 21:44

Wszyscy tak się zachwycali pierogami Solejukowej i myślałam, że te w Jeruzalu będą super, niebo w gębie, ale sie rozczarowałam. Ale ja znawczynią pierogów nie jestem. :rechot: I nie robię. :rechot:

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

02 lis 2017, 21:48

Nigdy nie jest za późno by zacząć ... Poza tym łatwizna. A rzeczywiście rynek jest dużo mniejszy niż sprawia wrażenie z serialu / filmu/ ???

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User

02 lis 2017, 21:51

Tak właśnie byłam zaskoczona bo w rzeczywistości wszystko jest dużo mniejsze niż na ekranie telewizora. Rynek jest mały, i wszystko jest dużo mniejsze i budynki bliżej położone. :)
I to co tam nie pasuje to właśnie budka z tą gastronomia. Psuje cały krajobraz. :(

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

02 lis 2017, 21:54

A jaj mam wrażenie z oglądania filmików amatorskich , że gastronomia jest gdzieś za przystankiem PKS ???

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User

02 lis 2017, 21:57

Budka z gastronomią jest naprzeciwko sklepu Więcławskiej. Obok tego wozu z napisem Wilkowyje. (To zdjęcie wstawiłam w mojej relacji). Np. Cmentarz jest prawie naprzeciwko szkoły.
Budka z gastronomią jest dokładnie obok salki parafialnej.

ODPOWIEDZ