Dworek Lucy

Ciekawostki związane z miejscami serialowymi.
Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

07 lip 2015, 10:11

No to pokazałeś Nam dworek z każdej możliwej strony :good: Wcale nie widać żeby był zaniedbany. Urocze miejsce...

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

07 lip 2015, 10:19

Sieradzak pisze:
DaMiAn1998 pisze:Tak jak myślałem na potrzeby IX serii, do tarasu dostawiono pewną część, która w ostatnim sezonie była bardzo widoczna a teraz jej nie ma :)
Jaka to część? Nie łapie różnicy...

Obrazek

Tutaj dokładnie widać przedłużony taras o cztery prostopadłe deski do pozostałych i tylko jeden schodek :)

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

07 lip 2015, 11:38

Faktycznie.... Niezłe oko;)

serialovy
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

20 lip 2015, 23:32

dzięki za fotki! dworek to piękne miejsce, chociaż wydaje się byc troch zaniedbane. czy to tylko moje wrażenie? :?
Wiesz o tym, że jeśli pracujesz na umowę zlecenie, nie dostaniesz dobrego kredytu? Weź to pod uwagę, jeśli będziesz chciał pożyczyć pieniądze. Kredyty Warszawa http://dobrekredyty.com.pl mogą być tańsze, jeśli podpiszesz z pracodawcą umowę o pracę!

majonez
Nowicjusz
Nowicjusz

26 lip 2016, 8:07

Dzień dobry wszystkim ;)

Mam bardzo szybkie pytanie do osób, które odwiedziły wiadomy dworek. Wybieram się w bardzo niedalekiej przyszłości śladami mojego ulubionego serialu i pierwsza „mieścina” jaką mam w planie to Sokule. Ktoś z Państwa tutaj obecnych ma jakiś kontakt z właścicielami ewentualnie może wskazać mi kierunek jak zorganizować sobie wejście na teren posesji dosłownie na 5 minut, aby strzelić fotę i zamienić kilka słów z właścicielem. Aby taką przyjemność przeżyć jadę niezły szmat drogi i chciałbym chociaż mieć cień szansy że do Sokula nie pojadę na darmo :D
Bardzo z góry dziękuje za wskazówki.

PS Wiem że teren prywatny i rozumiem że plątanie się obcych jest nad wyraz sprawą namolną ale mimo wszystko warto spróbować bo a nóż właściciele będą przychylni w ten dzień ;)

Awatar użytkownika
slaski_ranchers
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

30 lip 2016, 12:32

Niestety, nie mam dla Ciebie dobrych wieści.
Wszystko jest pochodną i splotem okoliczności zależnym pogody atmosferycznej, pogody ducha mieszkańców dworku, Twojego nastawienia w danym dniu, etc., etc....
Każdy z nas jechał na tzw. (przepraszam) "krzywy ryj", licząc na ten łut szczęścia.
Ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana :)
Twoje zdrowie!
;)

majonez
Nowicjusz
Nowicjusz

01 sie 2016, 11:57

I ja również będę ryzykował :) Pogoda się klaruje na całkiem niezłą na najbliższe dni. Mam nadzieję że się uda :)

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

01 sie 2016, 13:30

majonez pisze:I ja również będę ryzykował :) Pogoda się klaruje na całkiem niezłą na najbliższe dni. Mam nadzieję że się uda :)
Dokładnie trzeba podjechać zaryzykować, a nóż się uda kogoś namówić i zobaczyć.

Awatar użytkownika
Filip122 vel Darek
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

18 sty 2017, 18:44

Właśnie zakończyłem oglądać ostatni odcinek ostatniej serii i na nowo w TVP seriale lecą pierwsze odcinki Rancza.
Tak się zastanawiam czy do pierwszych odcinków dworek Lucy i Kusego był jakoś obrzydzony aby wyglądał na ruinę czy faktycznie znaleziono dworek w ruinie i go wyremontowano?

Obrazek

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 893 razy
Kontakt:

18 sty 2017, 19:12

Tak na forum, jak i w Ranczopedii masz mnóstwo wiadomości na ten temat. W skrócie... Dworek był w początkowej fazie remontu i nie trzeba było go, w przeciwieństwie do sklepu w Jeruzalu, "pobrzydzać". Nakręcono kilka scen w scenerii sprzed remontu, potem wkroczyli budowlańcy, a ekipa filmowa pracowała w innych miejscach. Po skończonym remoncie nastąpił powrót do Sokul i powstanie reszty dworkowych scen I serii.

Awatar użytkownika
Filip122 vel Darek
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

18 sty 2017, 20:19

Super ;-) dziękuje za odpowiedz. Sorry ze sam nie znalazłem tego na forum, ale od dzisiaj tu jestem, więc nie przekopałem się przez wszystkie posty ;-) co do dworku to czytałem ze był rowniez wykorzystany w filmie Noce i Dnie w 1973 roku. Czyli wynika ze do 2006 roku podupadła ta posiadłość niestety. http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/tajem ... ch/z05wj5n

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 893 razy
Kontakt:

18 sty 2017, 22:49

Tak, dworek w Sokulach był wykorzystany w filmie "Noce i dnie". A remont dworku miał miejsce w 2005 roku, w tym bowiem roku była kręcona I seria Rancza. W 2006 była emitowana.

ODPOWIEDZ