Odcinek 39: Szczęśliwe rozwiązanie

Forum poświęcone trzeciej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 27 do 39.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Która scena w tym odcinku podobała Ci się najbardziej?

Bezapelacyjnie piosenka Pietrka i Joli
36
75%
Ślub Stacha i Michałowej
5
10%
Inna scena
7
15%

Liczba głosów: 48
Awatar użytkownika
AdiMan89
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

09 lut 2010, 13:56

Piosenka Joli & Pietrka była bardzo fajna ! te miny księży... bezcenne :D
Ostatnio zmieniony 09 lut 2010, 14:23 przez AdiMan89, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wilkowyje , Wilkowyje , gdzie jest taki piękny kraj "

Awatar użytkownika
Patryk
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

09 lut 2010, 14:03

AdiMan89 pisze:Piosenka Joli & Pietrka była bardzo fajna ! te miny księży... bezcenne :D
dokładnie jak poprzednik napisał piosenka wymiata :)
Ostatnio zmieniony 09 lut 2010, 14:23 przez Patryk, łącznie zmieniany 1 raz.
ranczo najlepszy serial pod słońcem
POZDROWIENIA Z CHEŁMA :]
[url=http://userbars.pl/Film-i-TV/Userbar/21081,Ranczo,fan.htm][img]http://img.userbars.pl/106/21081.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
AdiMan89
Pasjonat
Pasjonat

09 lut 2010, 17:19

Ks był jak huragan kiedy wpadł do studia Witebskiego :D
" Wilkowyje , Wilkowyje , gdzie jest taki piękny kraj "

Awatar użytkownika
dami1995zg
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

14 mar 2010, 13:26

najlepsza piosenka Pietrka i Joli na słubie michałowej i Japycza musze jeszcze raz obejrzec ten odcinek :)

Awatar użytkownika
Wojtek18
Super User
Super User
Podziękował(a): 4 razy

30 mar 2010, 11:06

Bardzo lubię ten odcinek. Najbardziej wesele i piosenka Pietrka i Joli.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2010, 16:23 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brak tytułu tematu.
Wojtek

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 917 razy
Kontakt:

06 gru 2010, 7:05

AdiMan89 pisze:Ks był jak huragan kiedy wpadł do studia Witebskiego :D
I jaką fajną grę słowną "pociągnęli". Proboszcz wściekły na Witebskiego (który przygotowuje się z Wójtową do kolejnego wywiadu) po spowiedzi czterech wiarołomnych kobiet wpada do studia i tu taki dialog.

Wójtowa: "ale my zaraz wchodzimy na antenę"
Ksiądz: "no to na szczęście już, żadnego wchodzenia nie będzie"

i po chwili jeszcze raz Wójtowa: "też coś... żeby tak wpadać , jak ja już gotowa byłam"

Fantastyczna gra dwuznacznością wypowiedzi w kontekście wcześniejszych wydarzeń "po wywiadowych" :clap:

A generalnie cały odcinek po prostu świetny. :rotfl:

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

20 lut 2011, 16:34

Proboszcz z rękami na Witebskiego. :hihi: Dobrze, że do rękoczynu nie doszło.
Interwencje księdza w tym odcinku były... bardzo istotne. Chciał wszystkich pożenić! :yes:
Jeszcze szkoda, że Pietrka nie namawiał, żeby się już z Jolą żenił, heh.
Szkoda, że ślub Michałowej i Stacha odbył się wcześniej. Tak to może bylibyśmy w 4 serii świadkami poczwórnego ślubu. :letssin:
O, ciekawe czy w 5 serii będzie pokazane to dziecko Wery - bo powinno mieć coś z chińczyka. :hihi:
Oczywiście główną atrakcją odcinka było przyjęcie weselne i piosenka w wykonaniu Pietrka i Joli oraz wiejskiego chóru. :thumbup: To co, że z playbacku! (nawet bez mikrofonu, heh)

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User
Podziękował(a): 1 raz

23 lut 2011, 21:00

Noo ona to juz 3 latka ma. Corka Kao i Werki.

Poza tym Stach i Michalowa marudna musieli sie pobrac wczesniej, bo nie byloby tekstu Wioletki : chińczyk, amerykanka no i ja!"
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

Awatar użytkownika
dami1995zg
Pasjonat
Pasjonat

07 mar 2011, 21:30

Boski odcinek duzo smiechu :) :)

Bożka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 4 razy

02 wrz 2012, 15:42

Świetny odcinek,kładzie na kolana ze śmiechu.Też zauważyłam,że policjant za którym podążył proboszcz zostawił samochód przed knajpą,ale kiedy proboszcz wychodził już radiowozu nie było.Mnie za to kładzie na kolana zachowanie Dyrektorki tym razem,Pani Ewa zagrała świetnie tę rolę.Rozwiany włos i narzutka na ramionach rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wójt i Wójtowa na weselu rewelacja,naturalność i jeszcze raz naturalność!!!!! :winko:

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

02 lis 2012, 20:01

Moim zdaniem to odcinek 39 jest jednym z nielicznych odcinków jakie w Ranczu wyróżniam i jakie najbardziej mi się podobały w wszystkich jakie do tej pory powstały :!: :D

Piosenka Joli i Piertrka jest miażdżąca na koniec odcinka 39 i koniec III serii :!: :good:
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 179 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

16 cze 2015, 16:02

Piosenka Joli i Pietrka THE BEST! :czapka:
Bardzo wpada w ucho :D
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Dela
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

24 cze 2015, 20:00

Nie ma tego zlego heheheh.Odcinek rewelacyjny,zmiotlo mnie z fotela jak lekarz w kosciele krzyczal :lekarza hahaha:)Oby tak dalej:)

AsiaK
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

28 cze 2015, 23:18

Wesele wymiata. Piosenka Joli i Pietrka :good: Wójtowa "zaczepiająca" zalotnie męża- super, mina Proboszcza - chyba najlepsza w całej serii. Bardzo, bardzo lubię ten odcinek :good:
"Żeby własne szczęście przedłożyć nad ludzkie gadanie, taki głupi to nawet ja nie jestem." - Kusy

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

01 sie 2015, 20:24

Rewelacyjny odcinek, fajnie kończący trzecią serię i dający wskazówki co będzie w następnej.
Zaczyna się od bardzo zabawnej sceny w kościele, 4 kobiety są u spowiedzi, a potem świetnie zagrany ich pokutny wyraz twarzy jak klęczą przed ołtarzem. Najlepszy u pani Magdaleny Kuty. Potem akcja zapobiegawcza proboszcza u miejscowego playboya Witebskiego. Dalej proboszcz z wielka konsekwencją realizuje swój plan wobec Weronki, Staśka i Wioletki oraz pary głównych bohaterów.
Chciałbym, zwrócić uwagę na inny szczegół. Rozmowa na ławeczce o powstrzymaniu się od picia. Na sugestie Solejuka – „dzieci nie masz to nie łatwiej ci zmienić żonę” – Hadziuk odpowiada – „nie bo przecież ją kocham”. Małżeństwo niełatwe – Celina apodyktyczna, jej mąż z zamiłowaniem do alkoholu, a jednak się kochają. Bardzo ładne. Podobnie jak wątek z obroną przysięgi Hadziuka przez Stacha Japycza i Solejuka. Charakter tego ostatniego nie jest najlepszy, można go nazwać wielkim grzesznikiem, ale wiara u niego głęboka. Z kolei scena z towarzyszeniem kolegom w niepiciu bardzo zabawna. To jest życiowa rola pana Sylwestra. Charakterystyczny wygląd, idealnie dobrany do tej roli.
Pozytywny przekaz tego odcinka to rezultat szkoły w testach awans z 394 pozycji na 4 oznacza, że zawsze warto pracować nad doskonaleniem.
Natomiast negatywny przekaz to łapówkarstwo wójta. Jeśli Pietrek jako „słup” dostał potem 30 tys , to na ile musiał okraść mieszkańców gminy wójt. A to nigdy w serialu nie zostało potępione ani ukarane, wprost przeciwnie ktoś inny został za to aresztowany.
Piękna są sceny pomiędzy Kusym a Lucy. Najpierw oświadczyny Kusego, przez cały dzień brakowało mu odwagi, aż kwiaty zwiędły, bardzo ładnie przez Lucy przyjęte. Ja to zawsze porównuje to z własnymi przeżyciami, byłem bardzo zdecydowany i to po 3 tygodniach znajomości. Potem wypowiedzi Lucy w kościele na ślubie Stacha i Michałowej – „jak nasz ślub nie będzie nastepny to ja tobciebie chyba zabiję”, dalej pytanie – „Kusy a ile chciałbyś mieć dzieciów? i charakterystyczne położenie ręki na brzuchu.
Na koniec atmosfera wiejskiego wesela. Pewnie wszystkich zaskoczył występ Pietrka i Joli, fantastyczny tekst o seksie, że aż księża łapią się za głowę. Znakomicie porusza się pani Elżbieta, ma talent , no i taki sam talent ma sam mistrz pan Cezary na widowni, Zawsze podziwiałem osoby, które czują rytm i potrafią się świetnie w tańcu poruszać. (Niedoścignionym tutaj wzorcem jest Rudi Schubert.)
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

02 sie 2015, 12:52

Gal pisze:Natomiast negatywny przekaz to łapówkarstwo wójta. Jeśli Pietrek jako „słup” dostał potem 30 tys , to na ile musiał okraść mieszkańców gminy wójt. A to nigdy w serialu nie zostało potępione ani ukarane, wprost przeciwnie ktoś inny został za to aresztowany.
Jakżesz nie? Przecież pokutował później za to Więcławski, bo Lucy odrzucała go w przetargach. Sam "Wójt" jeszcze na razie głowy pod topór nie położył, ale czyż nie tak się właśnie dzieje w naszej polskiej (i nie tylko) polityce? Ileż to Berlusconi chodził na wolności, zanim go nie dopadli za podatki (jak Ala Capone)?
Cały geniusz tego serialu polega na tym, że nie jest niczym bajka, gdzie zło zawsze będzie przykładnie ukarane, bo jest jak w życiu. Może 10 seria doprowadzi PPU na skraj upadku, jak to się z innymi "kometami" polityki stało, co to zebrały raz 25%, a dziś już nikt o nich nie pamięta. Ale może być i inaczej, tak jak i w życiu jest inaczej, mimo afer, a nawet udowodnionych przestępstw. Rzuca się ofiarę masom na pożarcie, odsądza od czci i wiary, potępia publicznie, a elita dalej kwitnie w najlepsze! A kto ich wybiera ("jak ja na wybory nie poszedł")?
Obrazek

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

02 sie 2015, 13:50

Tak oczywiście pamiętam, że Więcławski został ukarany. Ale jeśli dawanie łapówek jest naganne to ich branie podwójnie naganne. Dający wlicza to w cenę, bądź zmniejsza swój zysk. Biorący natomiast nie tylko plami urząd na jaki został powołany, ale również okrada innych.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

02 sie 2015, 14:07

Kwintesencją tego była sławetna wypowiedź Senatora z odc. 102, gdy to z werwą opowiadał Kusemu, jak to sprytnie wycycka państwową kasę na "wyposażenie" biur poselskich. Taka jest mentalność polityków i Ranczo ma być przestrogą i ostrzeżeniem - są bezkarni w życiu, są bezkarni i w Ranczu. A jak który za uczciwy, albo chce zamieszać, to mu się coś niemiłego przytrafi. Liczę na to, ze skoro Ranczo to jednak trochę bajka, to tam koniec różnych Czerepachów będzie trochę inny, ale na aresztowanie bym nie liczyła. Co najwyżej na powrót do kandydowania w wyborach samorządowych.
Obrazek

ODPOWIEDZ